Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57901) mghltm válasza Prowler (#57900) üzenetére


mghltm
addikt

itt ami donthet az az ips panel - ha a melod megkivanja a szebb / jobb kijelzot vagy kellemesebb ranezned es hasznalnod mint a tn-t, akkor erdemes cserelni. a 6430 sulyan nem tudsz valtoztatni, de az uzemidot tudod novelni plusz akkuval.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#57902) somasz válasza Prowler (#57900) üzenetére


somasz
Topikgazda

Üzemidőben nem biztos, hogy jobb, mint a 9 cellás akkud a 6430-ban.
Ha fontos a jó kijelző, akkor válts, ha nem, akkor ne.
Súlyt ki lehet bírni. Merevsége közel sem olyan.

Jó gép mindkettő, de más célokra.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57903) Prowler


Prowler
senior tag

Köszönöm srácok, igazából csak otthon használom a 6430-at, böngészésre meg chatelésre. Játszani nem igen szoktam rajta (max Heroes 3 nagy ritkán) és filmet is csak néha nézek rajta. Tetszik, hogy ilyen merev, akár rá is ülhetnék és azt is kibírná szerintem :) Igazából semmi baja, csak az újdonság varázsa miatt gondolkodtam el a 7440-en, de most hogy aludtam rá egyet már annyira nem hoz lázba. Majd ha a 6430 végleg beadja a kulcsot akkor lenne érdemes csak váltani...

Munkára egy 5420-at kaptam, de azt csak dokkolóval használom, a célnak megfelel. Bár szegényre ráférne egy takarítás, venti random módon felbőg, kijelző keret törött, horpadt. stb...Aki előttem használta az tuti leejtette már párszor szegényt.

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#57904) adika4444 válasza Prowler (#57900) üzenetére


adika4444
addikt

Én nem, 7440-re elég sok panasz van ahhoz hogy szerintem ne érje meg. Alaplaphibák, ventihibák és hasonlók...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#57905) Prowler válasza adika4444 (#57904) üzenetére


Prowler
senior tag

Igen olvasgattam a fórumokat is róla és elég sokan panaszkodtak a modellre. Szerintem így maradok a jól bevált "Ha nem romlott el, ne b@szogasd" módszernél és marad a 6430.

Kérdés: Ha a 7440-et nem számoljuk, melyik a következő generáció amiből létezik 14" FullHD IPS verzió? 7450? 5470? Vagy esetleg valamelyik Vostro?

Veremivadék Undorkutya

(#57906) somasz válasza Prowler (#57905) üzenetére


somasz
Topikgazda

6440, 7450, 5450, 7470, 5470, 7480, 5480

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57907) Prowler válasza somasz (#57906) üzenetére


Prowler
senior tag

:R

Veremivadék Undorkutya

(#57908) Timer


Timer
veterán

Csak puszta kérdésként tenném fel, hogy az XPS13 9350-ről mi a véleményetek? Mennyire szerelhető ez a modell házilag? Billentyűzet csere, RAM bővítés, akku csere, ilyesmi. RAM-ból ha jól tudom, itt már forrasztott változattal lehet számolni, szóval a cseréje egy modul hiba esetén több, mint költséges.

Az aprópót az adja, hogy miután átkutattam az eget és a földet is újszerű állapotú 7240 után, beleakadtam ebbe az ajánlatba. Régi vágyam egy ilyen gép, de angol billentyűzettel kizárt, hogy megvegyem. Ennyi pénzért viszont már szinte újonnan is kapható normális ultrabook, szóval csak akkor repülnék rá, ha nincs ismert típushibája, és még javítható is alapszinten.

Azért ha valaki tud eladó 7240-et, magyar háttérvilágításos billentyűzettel, WWAN előkészítéssel, újszerű megjelenéssel, az írjon már rám, legyen szíves. AZ se baj, ha nem kerül többe 120 ezernél.

A gépet minden nap hurcolom, erő nem kell, a lényeg a kompakt méret és az akkus üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#57909) Aethelstone válasza Timer (#57908) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az XPS nem az a kifejezetten szerelhető fajta. Arra inkább Latitude sorozat. Hordozhatóságban is szvsz. jobb.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#57910) somasz válasza Timer (#57908) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bill az alaplap mögött, tehát nem (mindenkinek) az otthon szerelhető kategória. Magyar nincs hozzá, van külön UK meg US palmrest hozzá. Vékony test, keskeny káva, memória nem cseréhető, wwan nincs benne. Akkut könnyű cserélni.
Új, normális, hasonló minőségű ultrabookot nem hiszem, hogy kapsz ennyiért. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57911) Timer


Timer
veterán

Köszi a válaszokat! Ha nincs magyar kiosztás, akkor tárgytalan, volt 1 évig német billentyűzetes gépem, még egyszer nem lesz! :) A WWAN nálam szintén nagyon fontos tétel, így marad álom az XPS széria.

Nézem tovább a 7240 kínálatot. Üzemidő miatt van értelme esetleg 7440-et nézni? Nagyobb test, nagyobb akku, esetleg?

(#57912) B-L-A-C-K válasza somasz (#57910) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De van magyar, vagyis cégnél nálunk van pár darab, és utólag kértünk bele és megoldották (ne kérdezd hogy), teljesen új XPS-esket hoztak magyar billel.

(#57913) somasz válasza B-L-A-C-K (#57912) üzenetére


somasz
Topikgazda

13"-os és világít is?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57914) B-L-A-C-K válasza somasz (#57913) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, 13-as Dell XPS, világít is.

(#57915) Timer válasza B-L-A-C-K (#57914) üzenetére


Timer
veterán

Van remény! :C

(#57916) somasz válasza B-L-A-C-K (#57914) üzenetére


somasz
Topikgazda

tényleg van :B
Egyre többet hibázok. :(((

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57917) B-L-A-C-K válasza Timer (#57915) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk én nem vennék olyat, egy kézzel nem tudod kihajtani, és kurv@ drága, szerintem nem ér annyit közel sem.

[ Szerkesztve ]

(#57918) Timer válasza B-L-A-C-K (#57917) üzenetére


Timer
veterán

Ilyen ez a szerelem! De csak álmodozok, a forrasztott RAM nálam bukó, egyre többször futok bele RAM hibába, pedig 4-5 évvel ezelőttig csak reflexből futtattam a MemTest-et, sohasem találtam vele hibát. Idén pedig már két HP Gx-nél futottam bele RAM hibába.

A realitás a 72401 felé húz. A 7250 már nem tetszik, úgxyy érzem, hogy valahogy elveszítette a Dell a fonalat design terén. Igaz, csak a nagytesóit láttam élőben, lehet, hogy ekkora méretben a 7250 is adja az ívet.

A negyedik és ötödik generációs procik között üzemidőben van jelentős eltérés azonos akku kapacitás esetén?

[ Szerkesztve ]

(#57919) Dhampir válasza somasz (#57916) üzenetére


Dhampir
félisten

"Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik", tartja a mondás. :)

(#57920) Klara_ válasza Timer (#57918) üzenetére


Klara_
őstag

Teljesitmenyben van, elgge sovan a 4. gen es az 5. is. 6-tol kezd vallahato lenni, 7. generacios U-s procik mar kafak, legalabbis nekem.

(#57921) Timer válasza Klara_ (#57920) üzenetére


Timer
veterán

Oké, bár ez annyira nem szempont nekem, inkább a fogyasztás lenne érdekes. Jelenleg egy első generációs i5 van a laptopban, irodai munkára használom, ez is bőven sok. Az üzemidő és a súly az, ami miatt cserélném.

(#57922) Klara_ válasza Timer (#57921) üzenetére


Klara_
őstag

Az U-sok egyertelmuen kevesebben fogyasztanak, viszont az akkuk is karcsubbak mellettuk. Egy pl. 6x30, 6x40, az extra akkuval azert elgge kellemes uzemidot bir produkalni, es egy tank a 7es szeria mellett. Elobb vennek egy szeria vegit ezekbol mint a 7est. A fogyasztas engem pont nem erdekel, 2 akkum van a gephez.

(#57923) Aethelstone válasza Klara_ (#57920) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az a baj, hogy a többmagos teljesítményük még mindig nagyon karcsú :(

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#57924) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Szeretném kérdezni, hogy minden E6440-be belemegy az mSATA SSD a rajongói klubban leírtak szerint?
Performance upgrade: mSATA SSD
Yes, there is a mSATA slot in the E6440, though is not visible when taking the rear cover off. It needs the left bumper cap removed. It's situated above the WWAN marking as shown in the spoiler below. In fact, this slot is WLAN(PCIe1), mSATA (SATA3 port4) and WWAN (USB 2.0)!! Sharing the PCIe and SATA lines being a new Series-8 Flexible I/O chipset feature

Van valami, amire érdemes figyelni vásárláskor?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57925) somasz válasza AxBattler (#57924) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mind ment eddig, amit beleraktam.
Sajnos egyre kisebb a piaca az msata ssd-knek, így vagy ritka vagy drága is a jó. Régi használtat nem feltétlenül ajánlom, vannak lehasznált darabok.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57926) AxBattler válasza somasz (#57925) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, M.2 lassan teljesen kiszorítja. Köszi! :R

Annyit még, hogy E6440-ben le lehet tiltani a Radeon-t, hogy csak az Intel IGP menjen?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57927) somasz válasza AxBattler (#57926) üzenetére


somasz
Topikgazda

Biosban nem, max eszközkezelőben.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57928) AxBattler válasza somasz (#57927) üzenetére


AxBattler
félisten

Az gond. Nem nekem lesz, és nem értenek hozzá, nem is kell nekik Radeon.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57929) Máté94 válasza AxBattler (#57928) üzenetére


Máté94
addikt

De, nem fogja semmi sem használni. Bekapcsolva sem lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#57930) AxBattler válasza Máté94 (#57929) üzenetére


AxBattler
félisten

De...
Ezt most hogy érted? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57931) Máté94 válasza AxBattler (#57930) üzenetére


Máté94
addikt

(#57932) AxBattler válasza Máté94 (#57931) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, pont azt szeretném, hogy ezzel ne kelljen foglalkoznia senkinek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57933) Máté94 válasza AxBattler (#57932) üzenetére


Máté94
addikt

De nem is kell. Mindent csinál magától. Böngésző, Office-programokhoz nem fogja használni az AMD-t. :)

(#57934) hvb


hvb
tag

Sziasztok!
Hozzám került egy Dell 3521 I3-es AMD GPU-s notebook, ami 20-22 percenként leáll minden figyelmeztetés és log nélkül. Ha csökkentett módban vagy a BIOS-ban vagyok vagy USB-ről indítok egy DOS-t memtest386-al, akkor is. Ki van tisztítva úgy látom, hogy a hőmérsékletek rendben vannak. Kivettem a lapot, mindent levettem róla csak a hűtő van rajta akkor is ezt csinálja. Másik tápot, ramot is próbáltam. Van valami ötlet?
A dignosztika nem talál hibát. Leállás után azonnal el lehet indítani és ismét 20 perc múlva áll le.
Egy külföldi oldalon kérdezték, hogy lett e rajra PCH cserélve? Ezt hogyan tudom megmondani és ez hogyan függhet össze? BIOS : A14. Köszi!

[ Szerkesztve ]

zs.

(#57935) badmad


badmad
senior tag

Kedves Mindenki ...újonnan vásárolt inspiron 5558-as lapi Dell pover maneger litet érdemes használni?Vagy tudnátok jó tanácsot mondani ara ,hogy sokáig jó kondiban maradjon az aksim? :)

(#57936) 5hat7


5hat7
tag

Sziasztok!

A Dell e6220 gépemhez keresek dc csatlskozot. Ha valaki tud segíteni kérem keressen meg :)
Köszi

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#57937) haxxika válasza 5hat7 (#57936) üzenetére


haxxika
senior tag

Szia,

[link] innen rendeltem már korábban, minden tökéletesen ment, és kb. 2-3 hét alatt kaptam meg az alkatrészt. 5$ a posta ide, svéd csomagszámot küldenek, előbb utóbb hazakerül.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57938) 5hat7 válasza haxxika (#57937) üzenetére


5hat7
tag

Köszi!

Cikkszámra rákerestem ebayen aztán már rendelem is... Talán jövő héten ide is fog érni.

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#57939) Markizmark válasza badmad (#57935) üzenetére


Markizmark
addikt

Úgy látom kivehető akksis. Töltsd fel, merítsd le félig és szedd ki, ha AC-ról gépezel. Az én 7567-esem beépített akksis, így kénytelen vagyok használni a Dell Power Managert.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57940) AxBattler válasza Máté94 (#57933) üzenetére


AxBattler
félisten

Amíg nem önállósítja magát a frissítő, vagy stb., és nem kezd el hülyeségekre átállni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57941) Máté94 válasza AxBattler (#57940) üzenetére


Máté94
addikt

Paranoia?

(#57942) AxBattler válasza Máté94 (#57941) üzenetére


AxBattler
félisten

Murphy.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57943) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Dell 7567-es tulajokhoz lenne kérdésem: Meglett a gép, szeretnék SSD-t venni a gépbe, és érdekelne van-e bármi "finnyásság" a készüléknek? (egy 250 GB-os Samsung 850 EVO M.2-t akarok venni, és nem akarok plusz kört futni, ha problémás lehet a dolog)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#57944) Pierre75 válasza Sordoran (#57943) üzenetére


Pierre75
senior tag

A 850-et már az előd 7559 is kezelni tudta, a 7567 már NVMe ssd-t is fogadni tud.

(#57945) PR0JECTNR56 válasza Sordoran (#57943) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Jó lesz bele.

(#57946) Sordoran


Sordoran
addikt

Köszi mindkettőtöknek a megerősítést. Tudom, hogy papíron kompatibilis, de manapság (is) előfordulhat, hogy egyes hardvereket nem szeretnek az ilyen gépek. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#57947) Blue Eagle válasza PR0JECTNR56 (#57945) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hoppá! Te SHiZUOKA voltál. Ismerlek a WoT topikból! ;)

(#57948) PR0JECTNR56 válasza Sordoran (#57946) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Teljesen jogos az óvatosságod, előfordulnak azért manapság is ilyen kellemetlenségek, de ebben az esetben szerencsére tökéletesen megfelel hozzá. :)

Blue Eagle: Pontosan, csak aktualizáltam a nevemet a PH!-n, ha már mindenhol ezt használom. :)

(#57949) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Dell latitude E6530, az alap, tehát 1366x768-as felbontással. Megéri-e plusz 10ezer ft-ért a Hd+ kijelzőset venni, mennyire szembetűnő a különbség?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#57950) B-L-A-C-K válasza Ferenczi Áko (#57949) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én FHD alá nem adnám, főleg ha 15-ös notiról van szó.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.