Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56601) somasz válasza allein (#56599) üzenetére


somasz
Topikgazda

Csak első kőrben ne a check-re nyomj, hanem alatta a linkre!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56602) AstraCDX válasza somasz (#56601) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Korábban már volt arról szó, hogy a meghajtó programok feltelepítési sorrendje nem mindegy .

Akkor jelen álláspont szerint rábízunk mindent a Command update-re, és nem manualunk belé ?

Ez így jó, így kell ?

Üdv.

Astra

(#56603) somasz válasza AstraCDX (#56602) üzenetére


somasz
Topikgazda

Command update gyári program, tudja, mit csinál. Az egyszerű hardverű gépeket támogatott oprendszer alatt simán megoldja.

Utólag kellhet mondjuk dvga szoftverpakkot telepíteni, mert ő csak az inf fájlokat tolja föl. Meg belefutottam már olyanba 6230 esetén, hogy az usb3.0 csak külön driver telepítés után tudta a sebességét.

Elcseszett Inspironok (itt amúgy sincs command update), nyűgös Latitude-ök és régebbi Precisionök kombinálva friss/már nem támogatott oprendszerrel igényelhetnek manuál belepiszkát.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56604) AstraCDX válasza somasz (#56603) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hú ! Egy nagyon, de nagyon spéciális kérdés !

Mi van ha a gépnek kamu Service Tag-je van ?

Ilyenkor a DELL nem tudja beazonosítani, és nem kínálja fel neki a megfelelő meghajtó programokat ?

Vagy ilyenkor kell nyomni valami "hardverfelismertetést" ( van ilyen ? ), és azután már boldogul a Command Update, és fel tudja tenni a megfelelő meghajtó programokat ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#56605) SzaboZE válasza detoxxx (#56598) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem lehetett gyárilag így, hiszen ha gyári windwos volt rajta, akkor az uefiben indul, nem értem miért kellett leszedni, aztán küzdeni a legacyval. Én kiszedném a hdd-t, nyomnék egy bios defaultot és ezek után próbálnám a legacy módot.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56606) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy Dell Latutude e 5550 noti[link] Win 10 -ről vissza váltottam Win 8.1 -re.Telepítés után,le töltöttem a Comand Updatet,és töbször is le futattam.De az eszköz kezelőben a Boardcom NFP ,és Boardcom USH swipe sensor nál ,felkiálltó jel van.Win 10 -nél be találta a comad update itt nem.Segítsetek kérlek hogy manuálisan mit kellene telepítenem.Köszi előre is. Itt egy kép róla.

(#56607) somasz válasza kromatika (#56606) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell ControlVault Driver
Dell ControlVault Firmware

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56608) mouzrr


mouzrr
őstag

Mindig voltak wifi és BT problémáim, néha kaptam kékhalált is. Harmadjára vittem szervizbe a laptopot, és most komplett alaplap csere lett. Remélem mostmár jó lesz a gép. :)

(#56609) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szükség van ezeknek a programoknak elindulni bootolosnál?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56610) kromatika válasza somasz (#56607) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm sikerült.Bár nem értem miért nem rakja ezt fel magától a command update.

(#56611) somasz válasza kromatika (#56610) üzenetére


somasz
Topikgazda

Check gombra vagy a linkre nyomtál a progin belül?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56612) kromatika válasza somasz (#56611) üzenetére


kromatika
veterán

Igen nyomtam a check-re.Fel is rakott mindent de ezt nem.

(#56613) somasz válasza kromatika (#56612) üzenetére


somasz
Topikgazda

Első indításnál a linkre kell nyomni, restart után a checkre. A checkre update-eli a telepített drivereket, a linkre kattintva letölti az összes drivert és telepíti.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56614) kromatika válasza somasz (#56613) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#56615) mouzrr válasza mouzrr (#56608) üzenetére


mouzrr
őstag

Hát sajnos már az első napon újra kaptam egy kékhalált. Már tényleg ötletem nincs hogy mi lehet. Jelen esetben (3x volt már szervizben) csak kérnem kell és kicseréltethetem egy másik gépre azonos árkategóriában/ráfizetéssel, illetve hogyan működik ez? :W :R

(#56616) PrometheusX válasza allein (#56609) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szerintem az NVIDIA Update kikapcsolható (persze ha rendszeresen ellenőrzöd az Nvidia driverek frissességét). Az "nwiz", "Delayed Launcher", "Microsoft Operációs Rendszer" nem tudom mit takar, utána kellene nézni hogy pontosan milyen exéket indítanak el. Az "Intel USB 3.0 Monitor" nem tudom mennyire hasznos számodra / a gép számára, szerintem az is kikapcsolható.
Amúgy a gépben HDD vagy SSD van? Ha SSD akkor talán lehet őket bekapcsolva is hagyni, nem biztos hogy annyira sokat nyersz a kikapcsolásukkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#56617) allein válasza PrometheusX (#56616) üzenetére


allein
addikt

SSD van a gépben.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56618) ocsb


ocsb
csendes tag

Sziasztok,

Sikerült hozzájutnom egy dell dw 5550-es hspa modemhez. Egy dell e6440esben használnám, a kérdés, hogy van bármi esély, hogy a win10el megetessem, vagy pedig esélytelen?

üdv,
csaba

(#56619) somasz válasza ocsb (#56618) üzenetére


somasz
Topikgazda

dw5570 megy benne problémamentesen, a driver kicsomagolásával és betallózásával próbálkozhatsz, hátha.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56620) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Erre tudna valaki tippet ?

Üdv.

Astra

(#56621) mouzrr


mouzrr
őstag

Mitől lehet az, hogy egy pár másodpercre befagynak a programok (az egér mozog), aztán újrarajzolja a tálcát, és kilép például a Dell audióból, az Nvidia appból és a Touchpad appból is? Utána nem is működik a görgetés a touchpaden újraindításig.

(#56622) SzaboZE válasza AstraCDX (#56620) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nyilván nem adja fel a drivereket az oldal, neked kell megkeresgélni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56623) bpcicke


bpcicke
csendes tag

E6440: win10 mssd-én + hard disk
az 'utolsó' win update-óta a hard disk-et csak bios-ba lépés (és ott semmit sem állítva, csak az elso boot-nál) után tudom elérni. :W
Mit kellene tennem a folyamatos elérés érdekében? :R :R :R

(#56624) anorche1 válasza bpcicke (#56623) üzenetére


anorche1
őstag

Eszközkezelőben látszik?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56625) bpcicke válasza anorche1 (#56624) üzenetére


bpcicke
csendes tag

BIOS-ba lépés utáni 1. bootnál látható a hard drive az eszközkezelőben (ami egyébként sata0-n van) , a 2. bootnál már nem látható.
Egyébként a boot sata4-ről történik.

[ Szerkesztve ]

(#56626) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok!
Normál használat közben megfelelően, csendesen működik a notebook ventilátor. Kb CPU 60°C-ig nem is hallani. Viszont, amikor a gépet FHD TV-re kötöm HDMI-n, akkor meghülyül a ventilátor. Egy kis ideig csendben van, aztán csak úgy bekapcsol és 4800 fordulaton pörög órákig. Néha leáll, aztán megint órákig magas fordulaton megy. Olyankor is, amikor csak 2-3% a CPU használat, a CPU hőfok is csak 45°C körül van. Semmi háttérfolyamat nem megy, ami indokolná a ventilátor folyamatos bekapcsolását. Langyos szinte hideg levegőt fúj ki.
Először azt hittem a legújabb BIOS A14 okozza, ezért visszatettem egy korábbit A12, de azzal is ezt csinálja.
Gép 5521, VGA Intel 4000, Win7...vga driver dell hivatalos 15.28.7.64.2867
Energiasémák nincsenek hatással, Energiatakarékos módban sem kacsolja le a ventilátort.
Olvastam itt már hasonló problémákról, de nálam csak FHD TV-re kötve jön ez elő.
Nem találkozott valaki hasonló esettel? :)

[ Szerkesztve ]

(#56627) allein


allein
addikt

Sziasztok. Nem tudja valaki milyen drivereket kell feltelepíteni a következő esetekben: gombról hangerő szabályzó, FN+ fényerő vagy billentyűzet világítás :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56628) allein válasza allein (#56627) üzenetére


allein
addikt

Touchpad is rosszalkodik :D késéssel reagál a kurzor :U lehet valami beállítás probléma?

Tehát mozgatnám a touchpad segítségével a kurzort de állandóan késik, tehát már irányítom a kurzort a toucpad-ről de a kurzor nem reagál időben :U milyen beállítást nézzek át?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56629) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Nálam van a masina (Dell XPS 15 9550 4K i7 960m stb...) és lenne két kérdésem:

1. Sokadszorra sikerült feltenni egy jó Windows-t (mert a Home nekem nem elég), drivereket is csemegéztem, miután a saját updatere leszedett párat, viszont ami meghökkentett az a Premier Color (vagy mi). Egyszerűen szétcseszi a rendszert és kék-halált kapok. IGP+DGP driver fent van és ha futtatom, akkor elkezd ki-be kapcsolni a képernyő, majd megadja magát. Ez nálatok is igy van? Várok még vele, hogy frissüljön, de kicsit vicces, hogy nem működik (Home alatt sem).

2. Gondolom nem új senkinek, hogy a windows még nem tudja jól scale-elni a 4k-t ezért vannak homályos betűk. Viszont akinek a Creators Update fent van, annak javult a helyzete? Várható megoldás, vagy még éljek gy egy darabig?

Ja, még annyi: a scroll-ozás is akadozik, meg néha az UI animációk is. Ezen se csodálkozzak 4k felbontás miatt?

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#56630) bpcicke válasza bpcicke (#56625) üzenetére


bpcicke
csendes tag

Puppy Linux live cd kezeli a windowsban láthatatlan hard drive-ot... :Y

(#56631) PrometheusX válasza bpcicke (#56630) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

A Lemezkezelő felismeri Windows alatt? (A Lemezkezelőt a Számítógép Kezelésben találod meg, a Tárhely vagy Tárolók alatt.)

(#56632) adika4444 válasza PrometheusX (#56631) üzenetére


adika4444
addikt

Vagy futtatásba: diskmgmt.msc

üdv, adika4444

(#56633) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy 2in1 gép (e7350) amire windows 10 -et raktam , de valamiért nem alszik el rendesen. Kikapcsol a kijelző, de az akkut zabálja tovább... Felraktam minden driver -t, amit gondoltam, sőt még a Command centerrel is letöltettem mindent vele, de nem segített.

Valakinek valami ötlete?

(#56634) kromatika válasza HIJ (#56633) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Biosból a legfrissebb van fent?

(#56635) HIJ válasza kromatika (#56634) üzenetére


HIJ
őstag

Igen, mert anélkül az egyik driver telepítése után egy végtelen elindítom és a "windows leáll" ciklus lépett fel. Most megpróbálom az intel általi legfrissebb VGA drivert, mert olvastam olyat hogy ez okozhat ilyet. Bár nem sok reményt fűzök hozzá...

(#56636) Mr.C válasza HIJ (#56633) üzenetére


Mr.C
őstag

Na nálam meg azzal szórakozik a 9550 XPS, hogy azt hiszi, okosabb nálam és ha akkuról megy, hiába van mindenhol beállitva, hogy aludjon, inkább kikapcsol. Mert az neki jobb. Mert csak és kész, törődjek bele :D

BIOS legfrissebb, az ilyen viselkedésre okot adó beálltásokat benne megnéztem (pl C-state) és tényleg a windows alatt a power management-ben sincs hibernálás vagy valami. Szó szerint kikapcsol, Dell logótól indul a történet; alkalmazásokat ujra kell indtani.

Valakinek megoldás erre? Rendkvül zavar

sudo rm -rf /*

(#56637) bpcicke válasza adika4444 (#56632) üzenetére


bpcicke
csendes tag

Disk management/ lemezkezelő nem látta (device manager/eszközkezelő -ben sem volt) windows alól, DE a Puppy Linux símán kezelte azt lemezt, amit a windows nem.
Tehát a BIOS látta, Linux látta, windows nem...
Amiket a neten találtam (memória ellenőrzés...) símán lefutottak, nem oldották meg a problémát.

Cserélni akartam ezt a vinyót nagyobbra, 160MB ->320MB, tehát itt volt az alkalom. A csere után a windows is felismerte az új vinyót, ezért a helyzet nálam nyugvópontra süllyedt.

(#56638) Laza... válasza Mr.C (#56636) üzenetére


Laza...
addikt

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Sémabeállítások szerkesztése

Utána speciális beállítások módosítása, hibrid módot ne engedélyezd

Never give up!

(#56639) Laza... válasza bpcicke (#56637) üzenetére


Laza...
addikt

Ilyen cserét én is csináltam, vagy 25 éve ;] :P :D

Never give up!

(#56640) Mr.C válasza Laza... (#56638) üzenetére


Mr.C
őstag

Köszönöm, de nincs hybrid opció. :(
Tényleg az zavar, hogy csak ha akkuról megy, akkor jelentkezik.
Lehet, hogy az intel rapid storage-nak lehet hozzá köze? :U

sudo rm -rf /*

(#56641) Krystal_s válasza Krystal_s (#56626) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tovább fokoznám a korábbi írásom. :)) Amikor kihúzom a LAN kábelt és csak Wifiről használom a gépet annak ellenére, hogy Full HD TV-re kötöm mégis jól működik a ventilátor szabályozása. Nem kapcsol be feleslegesen, csak amikor szükséges, majd szépen leáll...
Korábban már tapasztaltam olyat néha, ha pendrive-ot, vagy a LAN kábelt rákötöttem, akkor azonnal maxon elkezdett pörögni a ventilátor és hosszú ideig nem állt le. Mivel csak ritkán használtam nem foglalkoztam ezzel.....

Nem egyedi eset, másnál is előfordult, pedig Linuxot használt...pont ezt csinálja nálam is. Vagy a tv-t, vagy a LAN-t kell kiiktatnom. :(( :o
"Új Dell laptop hűtőventilátora bekapcsolás után állandóan magas fordulatszámon..."
"A CPU hűtőventilátor szinte állandóan megy,bekapcsolást követően kb 20 perc használat után elindul,van hogy 20 perc ,esetleg fél óra időtartamig,de sokszor le se áll. Ilyenkor kikapcsolás,várakozás kicsit majd bekapcsolás és megint nyertünk egy kis időt. Mostanra már kb 1-1,5 hónap kisérletezgetés és fórumböngészés után ,annyi észrevételem van ,hogy : 1. ha leveszem a képernyő kikapcsolásának idejét 1-2 percre és kikapcsol a képernyő ,nem sokkal utána a ventilátor is leáll ,egér mozdításra visszakapcsol a képernyő és kis idő múlva újra elindul a ventilátor. 2. Ha kihúzom a LAN kábelt a gépből ,szintén sokszor 1-2 perc múlva megáll a ventilátor..."

[ Szerkesztve ]

(#56642) Dhampir válasza Krystal_s (#56641) üzenetére


Dhampir
félisten

Háttérben várakozó Windows frissítésnél is előfordul, hogy a venti magasabb fordulatszámon kezd dolgozni és akkor is, ha "beragad" egy program, habár írtad, hogy a géped esetében nem fut semmilyen háttérfolyamat.

(#56643) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

7559 kijelzőjét EZZEl, plusz papírtörlővel ajánlatos tisztítani?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#56644) Dhampir válasza LendvaiFeri1 (#56643) üzenetére


Dhampir
félisten

Ártani nem árthat a szer, ha kimondottan kijelzőre találták ki.

A papír csiszoló hatású, például szemüvegtörlésre sem javasolják (még a puha papírzsepit sem), ennek ellenére már láttam például az egyik laptopot árusító boltban, hogy papírtörlővel csutakolta le a kijelzőt az üzlet vezetője.

A magam részéről inkább mikroszálas törlőkendőt javasolnék, de javítsanak ki a szakik, ha netán badarságot írtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#56645) Krystal_s válasza Dhampir (#56642) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tiltva van...
Most már biztos, hogy a LAN okozza, ami azért elég furcsa jelenség.
Ma egész nap jól működött a ventilátor TV-re kötött géppel. Folyamatos laza használat közben 2600 fordulaton csendesen teszi a dolgát.
Az előbb bedugtam a LAN (internet) kábelt, átváltottam Wifiről és fél perc után maxon pörgött a ventilátor, pedig nem indítottam el semmit. Nem állt le. Kihúztam, alig fél perc és visszaállt a venti 2600 RPM-re.
A kábelnek nincs baja, évek óta használom több géppel is.
Megvétel után alaplap csere már volt, Wifi is...más is, de a Realtek Ethernet kártya nem, ami amúgy látszólag jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#56646) Dhampir válasza Krystal_s (#56645) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen jelenséget pár napja egy HP ProBookon is tapasztaltam. Már arra gyanakodtam, hogy valami netes támadás alatt állok, és annyira furának bizonyult, hogy próbaképpen kihúztam a kábelt, pedig ilyen barbár megoldáshoz egyébként nem szoktam folyamodni.
Ekkor leállt az egyre hevesebbé váló ventipörgés, majd pár másodpercet követően visszacsatlakoztatva csendben maradt a rakoncátlankodó hűtőpropeller.
Az is lehetséges, hogy már rejtetten készülődött a nagy frissítésre a Windows 10, amely néha önfejű tud lenni.

(#56647) VANESSZA1 válasza LendvaiFeri1 (#56643) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Simán üvegtisztító és mikroszálas puha törlőkendő (Aldis nagyon jó erre),. Évek óta ezzel tisztítom kívül is és a billentyűzetet és kijelzőt is. Legjobb.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#56648) Mikulásbá válasza LendvaiFeri1 (#56643) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A DM-ben lehet kapni nedves monitor tisztító kendőt,én csak azt használok mindenre.Foltmentesen szárad.

(#56649) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

A W10 creators update visszaállította a gyors rendszerindítást ami eddig nem ment megfelelően és többeknek itt is meggyűlt vele a baja. Úgy tűnik az MS oldalán volt valami gubanc ami most javítva lett, mert driver nem lett frissítve. Szóval megy a gyors rendszerindítás azonban ilyenkor nem csatlakozik fel a wifire hiába van neki beállítva, hogy mindig kapcsolódjon. Erre van esetleg valami gyógyír a ráolvasáson kívül?

(#56650) AstraCDX válasza Mikulásbá (#56648) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Szia !

Erről kaphatok tőled egy termékfotót ?

Jöhetne privátban, hogy ne reklámozzunk itt, és ne is szemeteljünk ide .

Köszönöm szépen !

Üdv.

Astra

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.