Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56451) SzaboZE válasza mrmft (#56448) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pont ezért, még mielőtt lemerülne, az áramkör letilt és nem tudod teljesen lemeríteni. Kb 3 éves az xps-em akkuja, szinte mindig tökig merítem.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56452) Gyb001


Gyb001
senior tag

Vajon meg lehet azt valahogy oldani hogy egy 5570-es gépnek legyen alway on usb-je? (mint a thinkpadoknál)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#56453) gagyilovag válasza gagyilovag (#56445) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Diagnosztika óta nem csinálja :C

(#56454) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok

dell e5440 vagy e7440et vennétek. Ahogy olvasgattam az 5440 jobban bírja, de pl.: nincs benne billentyűzet világítás. Ti melyiket vennétek?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#56455) haxxika válasza cellpeti (#56454) üzenetére


haxxika
senior tag

Két külön dimenzió a két gép.
E5440: Műanyag váz, gumis borítás
E7440: Magnézium váz, ultrabook kialakítás, egyik legjobbja a kategóriának

Ami még hasonló kategória: E6440 - E7440 csak vastagabb és combosabb verzióban, M-es procikkal szerelték, ellentétben az 5 és 7-es szériában található U procikkal (nagyobb teljesítmény), sokkal jobban szerelhető, és ez az utolsó gép ebből a kategóriából (E6540-el egyetemben). Sajnos azóta nagyon műanyagos és gyengébb a felhozatal.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56456) SzaboZE válasza cellpeti (#56454) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ugyanannyiért 7440.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56457) cellpeti


cellpeti
veterán

Értem és köszönöm :R :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#56458) somasz válasza cellpeti (#56457) üzenetére


somasz
Topikgazda

5440-et csak akkor, ha kell a normál (vagy nagy) akku és alacsony fogyasztás miatti combos üzemidő.
7440 minden egyéb tekintetben jobb.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56459) JasL


JasL
senior tag

A DELL szerviz száma, amit tudtok hívni, ha nem indul a gép vagy más hardveres hiba van: 0680016157. FYI. Ma hívtam őket, segítőkészek. Szerencsére az én notimhoz on-site garancia van és még érvényes, így holnap kijönnek a helyszínre és itt javítják meg. Király!

(#56460) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
A sógornőm Dell Vostro 1015-ös gépében szeretném kicserélni a Celeron 900-as CPU-t jobbra.
Mely procikat támogatja hivatalosan?
T6570-el adták azt megtaláltam. De van ettől jobb bele?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#56461) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Dell Inspiron 7746-hoz lenne esély NBD garanciát vásárolni? Ezt hol lehet legegyszerűbben megérdeklődni, a Dellen belül hová kell fordulni?

(#56462) mghltm válasza Pubszon (#56460) üzenetére


mghltm
addikt

intel gm45 van benne, socket p procikat fogadja, itt egy lista

apron nezz bele egy 2ghz koruli 2 magosat minel olcsobban es ha hdd van benne, 60-120 kozotti ssd-t is! azt fogja hinni, teljesen uj gepet kapott.

a csere nem lesz fajdalmaktol mentes

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56463) Pubszon válasza mghltm (#56462) üzenetére


Pubszon
veterán

Memóriát már megvettem a 2x1GB helyett 2x2-t, SSD is tervben van, egy 60-as doszt elég.
T6570 lesz szerintem, az is nagy ugrás lesz.
Néztem én is a videót, nagyon hülyén van szerelve, de ez a legfontosabb. :(
Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#56464) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!Mától 3 évig egy Dell 7559 tulaja vagyok! :) Nagyon masszív gép,de egyvalami zavar: a billentyűzet világítást bekapcsolom,de kb 1 perc múlva ha nem nyúlok a géphez kikapcsol.Ezt hogy lehet állítani?

(#56465) JasL válasza Medocsabi (#56464) üzenetére


JasL
senior tag

BIOS-ban.

(#56466) PrometheusX válasza somasz (#56458) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Nálunk például jobban teljesítenek a 7440-ek az 5440-ekkel szemben. :) Nekem is ilyen van, nagyon szeretem, nem hiszem hogy cserélem addig amíg meg nem hal.

(#56467) somasz válasza PrometheusX (#56466) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkuval jobban bírják? Akkor valami már nem okés.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56468) mrmft


mrmft
senior tag

Legyenszives aki szerelt mar ilyet segitsen! Az E6430 billetyuzete jo az E6440-be?

(#56469) somasz válasza mrmft (#56468) üzenetére


somasz
Topikgazda

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56470) allein válasza allein (#56408) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Ismét kék halál, esemény naplóban hol tudom megnézni pontosan mi történt? Ismét valami storage szöveget láttam a kék ablakban :(((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56471) Medocsabi válasza JasL (#56465) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akárhogy keresem biosban semmit nem találtam... :(
Más: észrevettem hogy a laptop kijelzője kicsit sötét(főleg játékok alatt,ha pedig magában a játékban növelem a fényerőt akkor zavaróan világos lesz),és talán mintha sárgás lenne.Manuálisan hiába állítgatom,nem jobb. Van valami program ami egyszerűen és gyorsan bekalibrálja a kijelzőt? kicsit fura ez egy ilyen értékű laptopnál :U

(#56472) Dhampir válasza Medocsabi (#56471) üzenetére


Dhampir
félisten

kicsit fura ez egy ilyen értékű laptopnál

Túl van árazva az a gép.

(#56473) Medocsabi válasza Dhampir (#56472) üzenetére


Medocsabi
addikt

Az újkori ára lehet,én 230ért vettem mindössze 4 hónaposan.Ennyiért max lenovot kapni,gondolod az jobb választás?....
A problémám megoldására viszont szívesen várok ötleteket.

(#56474) Dhampir válasza Medocsabi (#56473) üzenetére


Dhampir
félisten

Tesztekben olvasható, hogy nem az igazi a színhűsége, de ez sajnos jellemző az olcsó IPS panelekre.

[ Szerkesztve ]

(#56475) PrometheusX válasza somasz (#56467) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Valóban, az akkuidő az 5440 esetében jobb volt a 7440-hez képest. :)

Medocsabi (#56473): ahogy Dhampir mondta, sajnos olcsó IPS kijelzője van. :( Viszont hogy próbáljak segíteni, annyit tudok tanácsolni, hogy egy szakboltban lehet érdemes lenne kalibráltatni a monitort (például az Oázisnál), lehet segítene. Mindenesetre jobb kikérni a véleményüket először, hogy mit javasolnak (találkoztak-e a gonddal, segítene-e a problémádon, stb.). Csodát sajnos nem kell várni, túlárazott a gép kicsit, és még mindig a "consumer" kategóriába esik (habár ahhoz képest nem rossz, csak vannak ilyen betegségek ebben a kategóriában).

[ Szerkesztve ]

(#56476) Medocsabi válasza PrometheusX (#56475) üzenetére


Medocsabi
addikt

Világos! Azért csodálkozom csak mert a lenovo 700asomnak sokkal szebb képe volt, ami a színeket illeti.Pedig az sokkal olcsóbb gép,ráadásul annál sokkal rosszabb volt szerintem maga a panel,mert elég zavaró volt a bevilágítás főleg a kijelző alján.Itt pl nincs semmilyen bevilágítás.

(#56477) mrmft válasza somasz (#56469) üzenetére


mrmft
senior tag

Koszi.

(#56478) Dhampir válasza Medocsabi (#56476) üzenetére


Dhampir
félisten

Csekkold le előbb a panel gyártó szerinti pontos típusát, például a hwinfo programmal kikeresve, és az adott kijelzőhöz keresgélj megfelelő színprofilt.

(#56479) Sazsóti


Sazsóti
tag

Véleményeteket kérném.

( nem sikerült telóról belinkelnem)

[ Szerkesztve ]

(#56480) anorche1 válasza Sazsóti (#56479) üzenetére


anorche1
őstag

920m-mel én nem vennék gépet, alig erősebb mint az integrált intel, cserébe kapsz egy fogyasztó eszközt és plusz egy hibaforrást. Vagy min. 940m, vagy csak integrált.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56481) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Volt nekem a dell inspironnal a hiszti,hogy a töltőt nem ismeri fel.
A kérdésre ma véletlenül megkaptam a választ egy szervizbe,ahol teljesen más ügybe tértem be.

Az adapter csatlakozóba középen van egy kis tüske csatlakozó(adat) amelyiken kapja az adatot,ha megszakad a kábelban ez,vagy eltörik a tű,akkor jön a fent említett hibaüzenet.

A kábel cseréjével orvosolható teljesen.
Csak azért írtam le,hátha segítettem vele valakinek :)

[ Szerkesztve ]

(#56482) Sazsóti válasza anorche1 (#56480) üzenetére


Sazsóti
tag

Konkrét típust tudnál ajánlani?
( matt kijelző kizárva. Opt. meghajtó, op.rendszer, ár max.140)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#56483) somasz válasza Sazsóti (#56482) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hp 250 g4, g5, nem tudom, melyik az ajánlott.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56484) half333


half333
őstag

Üdv! Nem tudom a wifimet sehogyan sem bekapcsolni a laptopomon (dell 6220). 2x installáltam fel a win10-et,ez előtt nem volt semmi gond,de már nem emlékszem akkor hogyan lett beállítva,mert már több mint fél éve nem volt újrarakva a rendszer.

(#56485) somasz válasza half333 (#56484) üzenetére


somasz
Topikgazda

oldalt a retesz nem húzódott el?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56486) Sazsóti válasza somasz (#56483) üzenetére


Sazsóti
tag

Köszönöm.

Pedig Dellt akartam venni....

Ennyire rossz tényleg ez modell, amit belinkeltem?

Semmilyen hatalmas igényem nincsen.

Dell monitorom van. Annál nincs jobb márka! Laptopban is a 3 év gari a vonzó...HP-t nem szeretnék..

(#56487) JasL válasza Sazsóti (#56486) üzenetére


JasL
senior tag

Jók a DELL notik.. mindenből van hibás darab, Apple-ből is, Lenovo-ból is.. bármiből.

(#56488) anorche1 válasza Sazsóti (#56482) üzenetére


anorche1
őstag

Sajnos abban nem tudok segíteni h mit vegyél, csak azt tudtam, hogy x20 -as nvidiaval nem szabad notebook ot venni. Itt kérdezd meg: Milyen notebookot vegyek?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56489) Sazsóti válasza anorche1 (#56488) üzenetére


Sazsóti
tag

Köszönöm.

(#56490) somasz válasza Sazsóti (#56486) üzenetére


somasz
Topikgazda

A milyen notebookot vegyek topikban ajánlják a HP 250-t hasonszőrű feltételekkel. Új belépőszintű gépet innen nem hiszem, hogy sokan fognak neked ajánlani. :(
Használt üzletit viszont egész sokan.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56491) half333 válasza somasz (#56485) üzenetére


half333
őstag

mindkét irányban próbáltam,de semmi,amugy a jobb alsó sarokban,vagy a gépházban sem ment. mi lehet a gond?

(#56492) somasz válasza half333 (#56491) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem lehet, hogy rossz drivert tettél fel rá?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56493) half333 válasza somasz (#56492) üzenetére


half333
őstag

sajnos nem vagyok jó ebben,nem tudom melyik megy fel rá. amugy azt hittem a win10 automatikusan felrakja,meg driver boostert is használtam. nem értem akkor.

(#56494) Barcelona95


Barcelona95
tag

Sziasztok!

Van egy E6540-em 97 Wh-ás akkuval. Állandó jelleggel kb 20%-os töltöttségnél egy pillanat alatt leesik 7-8%-ra, ahol már sikít a rendszer, hogy kevés a töltöttség.
Az AIDA szerint 44%-os az elhasználódás.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#56495) somasz válasza Barcelona95 (#56494) üzenetére


somasz
Topikgazda

Halódik az akku, cellahibás, stb.

half333: Egy csavat tartja a gép seggén a fedelet, csavard le, kukkants bele, szem előtt van a wifi kártya. A hozzá valót töltsd le és telepítsd.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56496) half333 válasza somasz (#56495) üzenetére


half333
őstag

köszi,megpróbálom.

(#56497) half333 válasza somasz (#56495) üzenetére


half333
őstag

így sem működik,viszont újraindításkor megvillant a wifi jel a laptopon,de utána semmi.

(#56498) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Van valakinek Vostro laptopja? Linuxos volt de feltettem win7-et anyósnak, de wina latt nem tudom működésre bírni az USB-t...már állítgattam mindent. User manual-t is olvastam...Ötleteket szeretnék. Pls help!

(#56499) Dhampir válasza polgi803 (#56498) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik Vostro?

Win7-hez le kell tölteni az USB 3 drivert, feltételezem, hogy csak az a csatlakozó nem működik. Például valakinek szintén nem működött Vostro 5470 notebookon (itt olvasható).

Na meg meg olyan gond is előfordulhat - például amikor egy darabig működnek a portok, majd leállnak - amit csak az old meg, ha az eszközkezelőben az USB portok beállításainál letiltod, hogy energiatakarékosságra hivatkozva lekapcsolja a port tápellátást a Windows (erről meg például itt lehet olvasni).

[ Szerkesztve ]

(#56500) somasz válasza polgi803 (#56498) üzenetére


somasz
Topikgazda

típusszám?
dell oldaláról a drivert felraktad?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.