Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56851) mrmft válasza somasz (#56845) üzenetére


mrmft
senior tag

4310 procisra azt mondjak 2015 nyar vegi gyartasu. Lehet, hogy talalok fiatalabbat? Meddig gyartottak ezeket?
Tobb kerdesem tenyleg nincs, viszont csak ujat vennek es minel fiatalabbat ha ez meg lehetseges.
180as Intel SSD is tetszene benne, inkabb mint a mostani Dell-es Sasmung..

@(#56846) haxxika
7es szerianak sem a hutes hatekonysagaval volt a bajom, hanem a hangszinevel. Buntetni lehetne vele.

(#56852) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Dell Latitude E5540-el kapcsolatban kérdeznék.

Kijelző:
A Touch HD kijelző mennyire elszenvedhető, vajon fényes felületű, nem túl szemrontó?

Processzor:
i7-4600U, hmm...
Egykori fórumtárs itt írta, hogy az i5 és i7 00-ás végű Haswellek throttlingoltak, és az Intel kiadta a 10-es számvégű frissítést még a Broadwell előtt.
Valóban tartani kell a throttlingtól?

[ Szerkesztve ]

(#56853) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!

Win7ultimate 64bit telepítettem a gépemre.
Egy dell vostro 3558 as notihoz honan tölthetek le működő wifi drivert?

Mert a dell support oldalrol hiába szedtem le nem működik a wifi nem lát semmit..

(#56854) Ispy válasza haxxika (#56846) üzenetére


Ispy
veterán

Pl. ilyen?

Olyat lehet, hogy az egyik meghajtón lenne a rendszer, a másik meg csak tárolásra lenne? Illetve van jelentősége, hogy melyik meghajtón van a rendszer?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56855) Ispy válasza mrmft (#56844) üzenetére


Ispy
veterán

Ha most kéne munkagépet vennem bajban lennék. Vagyis nem, mert vennék egy jó állapotu 6540-est, vagy összelegoznék egyett.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56856) somasz válasza Dhampir (#56852) üzenetére


somasz
Topikgazda

A Touch az FHD és mindig fényes.
Az E5540-nek nagyobb a háza, jobban szellőzik, mint egy E7240. Én nem félnék tőle. Más kérdés, hogy kell-e neked az i7.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56857) Dhampir válasza somasz (#56856) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy útbaigazítasz. :R

Sajnos csak ilyen konfigban találtam, különben nem rajongok az i7-ért, habár ez energiatakarékos 2 magos, nem tartom veszélyesnek, csak az állítólagos throttling miatt (ami a két nullára végződő i5 verziót is illeti) késztetett némi kobakvakarásra.

Viszont érdekes, hogy az érintőpanelre ezt írja a hirdetés, nem fullHD-t említ:
15,6" HD Touch LCD (1366x768) :F

[ Szerkesztve ]

(#56858) haxxika válasza Ispy (#56854) üzenetére


haxxika
senior tag

Pl pont olyan amit linkeltél. Megoldható, de ha bent van 2db SSD akkor a legjobb módszer ha RAID0-t használsz a gyors sebesség miatt. Ilyenkor logikailag egybefűzi őket a rendszer szóval ~500GB lesz a teljes hely (nyilván ez picit kevesebb), és az írás/olvasási sebesség közel duplázódik. Nem tenném őket külön külön meghajtóként, biztosan raidben használnám. Ilyenkor mindegy melyiken van a rendszer, a laptop vezérlője elkészíti a lemezeket egybe, és a Windows telepítő egy meghajtónak fogja látni. Itt akár már szétszedheted partíciókra, de ugyanúgy egységként fognak működni. Bővebben.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56859) somasz válasza Dhampir (#56857) üzenetére


somasz
Topikgazda

The screen in our review sample is a matte, 15.6-inch display based on TN LED technology. It has a resolution of 1920x1080 pixels, which is thus relatively high for this price range. Dell optionally offers screens with 1366x768 pixels and glossy touchscreens in both resolutions.
Ez alapján tényleg van, mindig tanul valamit az ember. Én kerülném. A touchot csak akkor vállalnám be, ha kell a FHD. Kisebb gépekben még IPS is a touch, itt nem tudom, mi a helyzet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56860) Dhampir válasza somasz (#56859) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, ezt tényleg át kell gondolni. Főleg az NBD gari miatt lett volna vonzó, persze, ha erre egyáltalán az járt volna.

(#56861) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Most az jutott eszembe a 12.5'' vs 14,1" kapcsán :) ,hogy kb ugyanazzal a teljesítménnyel, a kisebb gép nem lenne hangosabb? Vajon abban ugyanakkora a ventilátor és a hővezető cső stb?
Van egy 12-es notebookom (nem üzleti), annak elég pici a ventilátora és folyamatosan megy amiikor 220-ról üzemel, pedig kicsit sem melegszik. Ugyanazokkal a beállításokkal akkuról használva kapcsolgatja a ventilátort.
Az előző írásomban felsorolt típusokról mi a véleményetek? Szinte egyforma házban, ugyanolyannak tűnő konfig elég sokféle számozással kapható E5xxx, E6xxx.

(#56862) somasz válasza Krystal_s (#56861) üzenetére


somasz
Topikgazda

E6430s - Ugyanaz, mint a 6330, csak rátettek egy olyan felső részt, amibe belefér egy 14" HD kijelző. Hűtése jónak mondható.
E5430 - Ne, műanyag, abból is a rosszabbik. E5440-től ajánlanám az 5000-es szériát.
E6230 - Nagyon jó gépek, hűtésük is jó, az egérgombok hajlamosak felhólyagosodni.

Miért nem U procis gépeket nézel? Milyen áron keresgélsz?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56863) PrometheusX válasza PrometheusX (#56819) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Esetleg erre tud valaki valamit? :)

(#56864) somasz válasza PrometheusX (#56819) üzenetére


somasz
Topikgazda

Sosem szállt el még gép nálam bios frissítés közben. Pedig 90%-ukon megcsináltam. Esetleg olyanokkal vedd fel a kapcsolatot, akik bios írással, javítással foglalkoznak.

De lehet, hogy alaplapcsere lesz a megoldás. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56865) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!
Win7ultimate 64bit telepítettem a gépemre.
Egy dell vostro 3558 as notihoz honan tölthetek le működő wifi drivert?
Mert a dell support oldalrol hiába szedtem le nem működik a wifi nem lát semmit..

(#56866) Laza... válasza Hardver Arc (#56865) üzenetére


Laza...
addikt

Szerk.: [link]

Akkor ott lehet más a bibi. Nézd meg milyen kártya van benne (pl. aida), vagy tegyél egy próbát az iobit driver boosterrel

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#56867) somasz válasza Hardver Arc (#56865) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Wireless 1707 Wi-Fi + Bluetooth Driver
vagy
Intel Dual Band Wireless AC 3160/7265 Driver

Ezt a kettőt próbáltad? Vagy véletlen a Bluetooth vagy Wireless Display appokat vagy Ethernet drivert?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56868) Hardver Arc válasza somasz (#56867) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen ezeket töltöttem le a dell oldalàról..

(#56869) Hardver Arc válasza Laza... (#56866) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Majd akor aida-val próbálkozok. Köszi!

(#56870) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

De az is lehet hogy eddig win10 em volt amin nem kellet telepíteni semmit hogy a wifi működjön és én vagyok a béna hogy a win7-nél nem tudom beállítani😂😂😂 régen voltam win 7es

(#56871) PrometheusX válasza somasz (#56864) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Köszönöm! Hát vagy próbálunk bele találni egy másik alaplapot, vagy egy hasonló kategóriájú gépet ami "kiüresedett" (értsd: elpárologtak belőle az alkatrészek). Mindenesetre nem sokat tudunk vele most kezdeni ebben a formában. :( Kár hogy régebbi PC-k számára a Dell nem tette lehetővé a BIOS recovery-t.

[ Szerkesztve ]

(#56872) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Részben notival kapcsolatos a kérdés, de inkább töltőre vonatkozik.

Egy ismerősöm töltője valószínűleg elfáradt, nem hajlandó tölteni. Ez egy LA90PS1-00 típus.
A kérdésem csak az, hogy a LA90PS0-00 jelölésű töltő képes-e váltani a fenti modellt?
Specifikáció alapján rendben van, de hátha van valami rejtett specs.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56873) Ispy válasza Petyyyyy (#56872) üzenetére


Ispy
veterán

Itt fel vannak sorolva a kompatibilis modellek, ha benne van a listában, akkor jó lesz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56874) Petyyyyy válasza Ispy (#56873) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszi szépen. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56875) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Még mindig nem sikerült a Power Manager -t Win 10 alá feltelepíteni, pedig elvileg kompatibilis azzal.
Továbbra is ez fogad.
Nincs valakinek valami ötlete a hogyanra?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56876) somasz válasza embe (#56875) üzenetére


somasz
Topikgazda

Command Power Manager csak a 40-es szériától támogatott.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56877) embe válasza somasz (#56876) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Akkor ez a hiba oka. 30-as.
Akkor mivel lehetne a töltést testreszabni, töltési maximumot megadni?
A Latitude 6430S-nél a biosban lehet, de a normál 6430-ban nem.
Ezekszerint szoftveresen sem lehet?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56878) somasz válasza embe (#56877) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Feature Enchancement Pack van csak rá, asszem abban nem lehet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56879) Ispy


Ispy
veterán

Az normális, hogy a táp töltés alatt tűzforró? Ez a már kellemetlen kézben tartani, annyira meleg.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56880) BullZeye válasza Ispy (#56879) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak akkor, ha alul van méretezve a táp, pl I7-es procihoz 65W tápegység.

(#56881) Ispy válasza BullZeye (#56880) üzenetére


Ispy
veterán

Egy Dell PA-12 táp és a proci i5 2520m.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56882) embe válasza somasz (#56878) üzenetére


embe
nagyúr

Kár. Pedig akksi kímélés szempontjából jó lenne.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56883) kmisi99 válasza Ispy (#56881) üzenetére


kmisi99
addikt

Max akkor normális ha maxon járatod, és fényerő is maxon van. Amúgy van bennük hővédelem általában.

(#56884) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Aki használ XPS-t:
A május 9-i Intel HD Graphics Driver Updtate + Windows 10 Creators Update-tel már kompatibilis a Premier Color Software? Mert eddig mindig be-ki kapcsolt a képernyő rebootnál és sokszor kékhalált dobott....

sudo rm -rf /*

(#56885) safranek322


safranek322
csendes tag

Üdv

Van egy E7240 gépem. A touch paddal nem vagyok kibékülve.. A görgetést csak a kétujjas módon lehet működtetni? Gyakran ugrál vagy legörgetés után visszagördül az oldal tetejére.

Ez egyedi hiba vagy ez ilyen? :F

[ Szerkesztve ]

- És üdvözlöm a kedves feleségét. - Köszönöm, uram, de már egy éve önnel él...

(#56886) Shade45 válasza safranek322 (#56885) üzenetére


Shade45
senior tag

6440-nél is ezt tapasztalom...

Szóval szerintem "feature"! :DDD

(#56887) anorche1 válasza safranek322 (#56885) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, az én 6440 nél is ilyen. A hozzáképest filléres lenovo ideapad z50-70 -en hibátlan volt, ezen meg ennyi pénzért szar.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56888) BullZeye válasza anorche1 (#56887) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor te még nem használtál X240-x250, T440-t450-es lenovo touchpadot.

(#56889) somasz válasza anorche1 (#56887) üzenetére


somasz
Topikgazda

Srácok, drivert felraktátok?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56890) anorche1 válasza somasz (#56889) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, természetesen :)
Próbáltam régebbit is, legújabbat is, próbáltam a gyártótól is beszerezni sikertelenül.
Mostanra már a jobb kezemen a mutató és középső ujjammal már 90%ban azt csinálja amit akarok, valahogy ráéreztem hogyn kell vele bánni, de balkézzel nem megy :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56891) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!
Az új céges gépem egy Vostro 3568. Win10 van rajta.

Indításkor néha szórakozik, ilyenkor az eseménynaplóban WHEA logger javított hardverhibákat ír, és két PCI express gyökérportot hivatkoz meg. Az egyiken a WIFI - ezzel szinte minden esetben gond van, másikon a vezetékes hálózat van, de ezzel ritkábban van gond.

Már szórakoztam a driverekkel, de nem lett jó.

Tudja valaki, hogy mi lehet ez?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#56892) brickm


brickm
őstag

Sziasztok.
Dell notebook beépített ujjlenyomat olvasóját szeretném használni proframok lezárásához. Anno win 7 mellett volt erre lehetóség egy synapticos szoftverrel amit kaptam a géphez. De az win10 mellett már nem támogatott aajna újabbat pedig nem találtam. Van valami lehetőség erre?

(#56893) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Melóból sikerült "örökölni" egy latitude E6420-at, ugye már nem mai masinéria és a gumiszerű borítás a billentyűzet körül kicsit ragacsos. Tudtok erre valami házi praktikát, hogy mivel/hogyan lehetne rendbe rakni?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56894) Klara_ válasza TheProb (#56893) üzenetére


Klara_
őstag

Mikroszalas kendo enyhen vizesen + normalis szivacs (Vileda, stb.) ha dorzsolni kell.

(#56895) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
Latitude 6230-hoz a Dell oldalán írja, hogy letölthető külön a rendszer. Beírom a serialt, felajánlja a rendszert és hozzá egy kis programot, de letöltésnél csak a DetectLaunchert tölti le. Elindítom és kiírja, hogy nem találja az alkalmazást. Simán nem lehetne letölteni, hogy legyen egy másolatom?

(#56896) BullZeye válasza Klara_ (#56894) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem segít ezen sajnos. A gumi anyaga konkrétan megváltozott, és az enyém tapadosból szószerint ragacsos lett neki. Hiába dörzsöli ezt bármivel, sajnos maga a szerkezete alakult át. Max valami felületkezelővel lehet ezt megállítani, de nekem még sosem sikerült, inkább cserélve lett mindig a palmrest.

(#56897) TheProb válasza Klara_ (#56894) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, kipróbálom.

+1: A08-ról rátolhatom közvetlen a latest (A23) BIOS-t? minden köztes dolgot frissíteni fog?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56898) Krystal_s válasza Krystal_s (#56895) üzenetére


Krystal_s
addikt

Egy másik kérdésem pedig az lenne, amit már a másik Latitude gépen is láttam. Minden Windows indításnál a Win naplóban Kernel-PnP hibát ír, miszerint nem töltődött be az egyik eszköz illesztőprogramja.
Ez a Dell Wireless 5630 Mobile Broadband Mini card, 1.0.0.10 driver van fent. Próbáltam letölteni újabbat, ami elvileg Comm_Driver_DW8PF_WN_3.01.001.004.21_A00, de telepítve mégsem újabb, marad 1.0.0.10.
A szolgáltatásokban a Win illesztőprogram alaprendszer automatikuson van.
Erre nincs véletlenül valami javítás? Azért zavar, mert lassítja a Windows betöltést.

(#56899) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Somasz jovoltabol klubtag maradtam egy E7240-el, holnap tesztelem, most nincs idom, de szerelmes vagyok a gepbe.

I humbly and respectfully decline™

(#56900) Klara_ válasza BullZeye (#56896) üzenetére


Klara_
őstag

Akkor az palmrest csere, enyemnek semmi baja, csak gyujti rettenetesen a port, elitebookot bezzeg eleg csak letorolni tennyerrel, na ezt a 6x30nal csak vizzel es kendovel lehet. Vagy porszivo...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.