Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57951) somasz válasza B-L-A-C-K (#57950) üzenetére


somasz
Topikgazda

+1

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57952) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#57950) üzenetére


Dhampir
félisten

Viszont, ha már FHD, akkor legyen IPS, vagy legalább olyan minőségű. :)

(#57953) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#57952) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, de most a felbontás volt a téma. ;)

(#57954) Aethelstone válasza Ferenczi Áko (#57949) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nyilván FHD lenne a legjobb, de ha csak HD+, akkor az is jobb.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#57955) AxBattler válasza AxBattler (#57924) üzenetére


AxBattler
félisten

Üdv!

Az E6440-témához kérdeznék még:
- memóriát milyen típussal bővítsek? 1600Mhz-es Kingston, v. Hynix mehet?
- mSATA SSD-re finnyás? Hynix, Kingston, Samsung mehet?
- a Radeon letiltása eszközkezelőből mennyire tuti? Csinálta már valaki? Tulajok esetleg?

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57956) dmon


dmon
aktív tag

Sziasztok !

Ha veszek egy HDD-s 5580 at Linux-al tudom majd bővíteni M.2 SSD-vel úgy hogy a HDD is megmaradjon ?
Tudok rá majd Windows 10-et telepíteni ?
Erre a típusra gondoltam hogy bővítem egy SSD vel az op.rendszernek és veszek hozzá egy Win10 et.
DELL Latitude 15 5580

(#57957) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

E7270-be hova mehet a 2. SSD?
nem találtam egyértelmű megoldást, lehet egyáltalán ilyet?

(#57958) eastsider válasza eastsider (#57957) üzenetére


eastsider
nagyúr

ahogy nézem sehova :)

(#57959) AxBattler válasza AxBattler (#57955) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve a Switchable Graphics rendesen működik W10 alatt is?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57960) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#57953) üzenetére


Dhampir
félisten

Tudom, de akkor is. :D

(#57961) badmad válasza Markizmark (#57939) üzenetére


badmad
senior tag

Ez azt jelenti hogy mindig akku nélkül használjam hálózatról és néha töltsem fel és merítsem le félig? :)

(#57962) allein


allein
addikt

Sziasztok. WIN 10 alatt milyen módon tudom megnézni pontosan mi foglalja a tárhelyemet? Tudom ez WIN10 topikba való kérdés, ott is feltettem :DDD hátha tud valaki segíteni. 76 GB foglalt és igazából nincsenek olyan programok telepítve amik nagy tárhelyet igényelnek.

Adobe Acrobat, Office 2016, Outlookot használom (ebben az esetben a letöltött levelek helyet foglalnak). Egyéb más nem foglalhat sokat, skype, aida64, ccleaner, hd sentinel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57963) allein válasza allein (#57962) üzenetére


allein
addikt

Megvan, gépház és tárterület.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57964) somasz válasza allein (#57962) üzenetére


somasz
Topikgazda

hiberfile.sys-t kikapcsolhatod, ha nem hibernálsz, ram mennyiségnek megfelelő helyet szabadít fel.

AxBattler: lényeg, hogy low-voltage legyen a ram! msata bármi mehet bele, switchable működik, még nem tiltottam le.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57965) anorche1 válasza allein (#57962) üzenetére


anorche1
őstag

Én erre a windirstat nevu progit hasznalom.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57966) PrometheusX válasza dmon (#57956) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Bátyámnak vettünk egy E5570-et még februárban, erről írtam egy kis szösszenetet itt. A gép amúgy azóta eléggé bevált, nincs semmi baj vele azóta is - bátyám nagyon szereti. :)
Kérlek olvasd el a kövi hsz-t, Somasz kolléga pontosabb infókkal lát el mint én. :) Hirtelen teljesen azt hittem hogy mSATA port alapú a WWAN, de m.2. Szóval a HDD + M.2 SSD megérhet egy próbát. De az sem garantált, érdemes lenne utánanézni, vagy a boltban ahol veszed kipróbálni a dolgot hátha megy.

[ Szerkesztve ]

(#57967) somasz válasza PrometheusX (#57966) üzenetére


somasz
Topikgazda

Wwan helyére csak m2.2242-es ssd mehet! És elvileg abból sem mindegyik. Transcend MTS400 tuti jó.
5580-nál nem tudom, megy-e.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57968) allein válasza anorche1 (#57965) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen. Próbálkoztam korábban több mail alkalmazással. Szerintem nem lett törölve valamelyiknek az adatbázisa, ez lesz a .dll méret. Jól sejtem?

Innen tudom törölni, mármint a windirstat alkalmazáson belül?

(#57964) somasz - megnézem, köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57969) somasz válasza allein (#57968) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ccleanerrel nyomj rá egy törlést esetleg. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57970) allein válasza somasz (#57969) üzenetére


allein
addikt

Áhhh, 500 MB körüli szemetet akar törölni :U Szerintem ezt a .dll fájlt egy az egyben törölhetem. Vagy a mailbird után vagy a thunderbird után maradt meg, de inkább a mailbird mert próbálkoztam de nem tetszett :(

(#57971) somasz - ezt hogyan kell? :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57971) somasz válasza allein (#57970) üzenetére


somasz
Topikgazda

Registry cleaning sem rakja rendbe?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57972) dmon válasza somasz (#57967) üzenetére


dmon
aktív tag

Ez alapján ha jól értem nem fog külön driveként működni csak cache ként használja a HDD : [link]

PrometheusX: Köszi a linket. Azt már láttam hogy az M.2 mag a HDD fedi egymást. [link]
Ekkora baromságot.

Nem igaz hogy nem találok 500 körül normális üzleti notebookot amiben van legalább 128 GB SSD plusz egy HDD, full HD IPS kijelző, i7 es proci, normális billentyűzet, normális szellőzés.
Asus Vivobook Pro van ami megfelel papíron az elvártaknak, de arról meg nem hiszem el hogy nem fől meg vagy nem hangos mint egy rakéta : :( [link]
gtx 1050 az baromira kell egy ilyen lapos gépbe.

(#57973) dmon válasza somasz (#57967) üzenetére


dmon
aktív tag

Nem megy az 5580 nál. [link]

Latitude 5280 | 5480 | 5580:
Maximum internal dives supported: 2

Drive configurations supported: (1x M.2) (1x 2.5inch SATA) (1x M.2 cache drive and 1x 2.5 inch drive )

Ahogy gondoltam, csak cache drive ként használja.

(#57974) Ferenczi Áko válasza B-L-A-C-K (#57950) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm a tanácsokat végül igazából az döntött, hogy a gép hibátlan állapotú, a felbontása marad alacsonyabb.. :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#57975) badmad


badmad
senior tag

Sziasztok! Inspiron 5558-ra keresek alsó rendszerfedelet tudnátok segíteni hol kaphatok ilyet?

(#57976) somasz válasza badmad (#57975) üzenetére


somasz
Topikgazda

ebay

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57977) PrometheusX válasza dmon (#57972) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szerintem ez nem baromság, hanem direkt tervezték így a gépet. :) El kell adni a prémium kategóriát valahogy, ugye...

Amúgy mostanság a cégnél csak Lenovo gépeket rendelünk. Csak viszonyításképp: most rendeltünk egy 7480-at (i5-7300u, 8GB RAM, 256 GB M.2 SATA SSD, FHD kijelző) 1700 euróért, és egy 5. generációs X1 Carbont (i7-7600u, 16GB RAM, 512 GB PCIE SSD, WQHD felbontás) 1300 euróért. Mondani se kell, az 5. generációs X1 Carbon mindenben felülmúlja a 7480-at. Nem tudom hogy mit gondol a Dell, lehet nekünk nem ad elég discountot (közel két évtizedig tőlük vettük a gépeket), de az ami mostanság megy röhejes - feleolyan erős konfigokat tudunk majdnem másfélszeres felárért rendelni tőlük. Ráadásul ugyanolyan a garanciáztatása mindkét márkának, ugyanannál a cégnél. Na mindegy, az üzlet az üzlet, eddig jól beváltak a Lenovo gépek így valószínűleg azokat fogjuk csak rendelni.

(#57978) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

E6440-be raktam második SODIMM modult, de be sem kapcsol, hibát jelez, ami a kézikönyv szerint:
"Megtörtént a memóriamodulok észlelése, de hiba lépett fel."

Csak rosszul raktam be a modulokat, vagy nem kompatibilis az új RAM?
Mindkettő Kingston DDR3L 1600Mhz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57979) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Dell Venue 11 Pro 7139 készülék kérdésében írok. Jelenleg Windows 10 Pro oprendszerrel. Gyárilag Windows 8 Pro volt rajta.
Ami azt illeti, kissé össze is zavarodtam, hova, melyik Témában is tegyem fel a kérdésem. Tablet? Laptop? Dell? Mivan? :DDD
Nos, arra jutottam, mivel vannnak egyéb érintőkijelzővel ellátott Dell lapik, így talán a legcélravezetőbb, ha ide jövök. :)
A hosszú bevezető után a kérdésem a következő:
Készülék bekapcsolva. Kijelző adott idő után, vagy az ON/OFF gomb megnyomásával kikapcsol.
Ha azonban hozzáérek a kiejlzőhöz, rögvest visszakapcsol.
Ha billentyűzet nélkül, tehát a gyárból kigördült tabletként használom, s fogom a kezemben, s csupán eképpen "kapcsolom ki" a kijelzőt, akkor az bezony az 1. tapinál ugyebár feloldja magát, 2. tapival pedig már akarva, akaratlanul ügyködök a rendszerben.
Ezt featuret, vagy számomra inkább bugot, miképpen lehet orvosolni?

(#57980) AxBattler


AxBattler
félisten

+ persze egy msata ssd is bekerült.

E6440-hez van olyan segédprogi W10 alá, ami automatikusan telepíti a drivereket (mint TP-knél)?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57981) badmad válasza somasz (#57976) üzenetére


badmad
senior tag

Igen ezeket néztem ...de az usából azért nem rendelek.Itthon nem lehet valahol kapni?

(#57982) somasz válasza badmad (#57981) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én szinte csak angolt meg lettet látok, mi baj velük?
Nézz szét jófogáson, meg hívd fel a Humansoftot.

Aztán vedd meg olcsón ebay-ről.

AxBattler: ramok külön-külön mennek? Dell Command Update-re keress rá itt, rengetegszer leírtam, hogyan érdemes használni. W10 egyébként megtalál minden drivert, azokat elég frissíteni command update-tel. Ha amd-s a gép, akkor még a videó drivert érdemes frissen leszedni amd-től.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57983) AxBattler válasza somasz (#57982) üzenetére


AxBattler
félisten

Az eredeti RAM megy magában mindkét foglalatban, csak az újjal együtt nem.
Alsó az utánvásárolt, fölső a gyári:

Dell Command Update - ez kell nekem, big thx! :R

BIOS-ban a SATA operation AHCI, vagy RAID On legyen?
(Boot sequence-t UEFI-re állítottam.)

Igen, Radeon-os, azt külön letöltöm: először a Dell-est telepítsem, majd eltávoltítsam DDU-val, és jöhet az AMD-s, vagy DDU nélkül frissítsem a Dell-est at AMD-ssel, vagy egyből mehet az AMD-s, és nem kell a Dell-es?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57984) AxBattler válasza AxBattler (#57983) üzenetére


AxBattler
félisten

Na, részben megvan a válasz... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57985) somasz válasza AxBattler (#57983) üzenetére


somasz
Topikgazda

új ram egyedül?

semmi bűvészkedés, csak az amd-s

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57986) AxBattler válasza somasz (#57985) üzenetére


AxBattler
félisten

új ram egyedül?
Úgy nem próbáltam, de majd sort kerítek rá.

Most viszont az mSATA SSD-t nem ismeri fel a W10 telepítő... mit kell állítanom BIOS-ban, hogy lássa?
Boot sequence - Boot List Option UEFI
Advanced Boot options - Enable Legacy Option ROMs bepipálva (talán ez a hiba?)
SATA operation - AHCI
Drives-nál mind a 4 SATA (0-3) bepipálva.

semmi bűvészkedés, csak az amd-s
OK

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57987) somasz válasza AxBattler (#57986) üzenetére


somasz
Topikgazda

SH910-esek közül rengeteggel szoptam, vidd vissza. Ami kering az aprón, annak a fele szar.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57988) AxBattler válasza somasz (#57987) üzenetére


AxBattler
félisten

Sajnos most időhöz vagyok kötve, nem futja fölösleges körökre, és kínálat sincs aprón.
Most már látja a W10, szóval megy a telepítés...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57989) somasz válasza AxBattler (#57988) üzenetére


somasz
Topikgazda

ne csodálkozz, ha egyszer nem fogja megtalálni... :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57990) AxBattler válasza somasz (#57989) üzenetére


AxBattler
félisten

Most telepítő megtalálta, felment a W10, de újrainduláskor nem talál boot-olható eszközt. :(
Lehet tényleg visszaviszem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57991) AxBattler válasza somasz (#57989) üzenetére


AxBattler
félisten

Nos, miután boot alatt nem találta az eszközt kiszereltem a HDD-t, és így próbálkoztam - ugyanazon eredménnyel. Gondoltam újratelepítem, de így hogy már csak magában volt háttértárként a gépben, így a W10 telepítő újfent megint nem érzékelte, így nem is tudtam mit kezdeni vele... állítgathattam bármit BIOS-ban.

Biztosan elállás lesz a dologból, csak nem tudom, honnan szerzek másikat... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57992) AxBattler válasza AxBattler (#57991) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm... találtam ilyet: Lite-on LMT-128M6M, ami elvileg a Plextor OEM változata.
Próba cseresznye. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57993) somasz válasza AxBattler (#57992) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ugye nem USB3.0-ról telepíted a gépet? Bár, ha sikerült már telepíteni, csak bootnál nem találja néha, akkor nem ez a baj.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57994) AxBattler válasza somasz (#57993) üzenetére


AxBattler
félisten

A W10 telepítő bejött, kétszer le is ment, csak az újraindításkor nem találja a meghajtót... illetve most hogy kivettem a HDD-t, már úgy sem. :(

Milyen gyártmányú SSD-t ajánlanál? Lite-on, Kingston?
Szerk.: látom már, ezeket... jó kis tudástár ez a topik. :R

Akkor ezek közül lesz valamelyik: AData SX300, vagy a fenti Lite-on.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57995) somasz válasza AxBattler (#57994) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem lenne baj ezzel a hynix-szel sem, csak régebbi, kicsit lassabb és nem véletlen keringtek a piacon nagyon olcsón tucatával.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57996) AxBattler válasza somasz (#57995) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, megfelelne, csak épp hogy nem látja a gép, más hibája nincs... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57997) somasz válasza AxBattler (#57996) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nálam 20-ból 5 volt szar. Tehát van belőle jó is. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57998) zsoltip válasza zsoltip (#57979) üzenetére


zsoltip
őstag

#57979 sz. hsz-ban foglaltakra, valakinek tippje akad?

(#57999) Klara_ válasza AxBattler (#57994) üzenetére


Klara_
őstag

Ha jot akarsz magadnak akkor az Adata SSD-ket is elfelejted.

Nalam akkor voltak ilyen problemak amikor az Off gep nem adott eleg feszultseget inditaskor az SSD-nek, FW update orvosolta az SSD-n a problemat.

(#58000) AxBattler válasza Klara_ (#57999) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig SSD topikban kifejezetten ajánlják / ajánlották ezt a modellt. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.