Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56251) SzaboZE válasza Dhampir (#56249) üzenetére


SzaboZE
addikt

Miért kéne tipushibának lennie?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56252) Dhampir válasza SzaboZE (#56251) üzenetére


Dhampir
félisten

Visszakérdezésed alapján gyanítható, hogy ez egyedi hiba, tehát nem általánosan ismert, sorozatosan előforduló hibajelenség ennél a típusnál?

Ugyanis egyéb, olcsóbb Dell Inspironoknál sincs tudomásom ilyen jellegű hibáról, azoknál nem "nyeklik-nyaklik" a szóköz-billentyűzet ennyire. Ezenkívül hosszú szövegbevitelnél, sűrű gépelés közben kimaradtak néha egyes karakterek is.

[ Szerkesztve ]

(#56253) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, gondoltam megkérdezném a véleményeteket DELL Inspiron 5567 - DI5567A4-7200-8GH1TDF3SW-11 erről a készülékről.

A másik típus amin gondolokozok egy off Acer

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#56254) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire találtam el a topikot, de ez tűnt a leginkább illőnek a problémámhoz. Adott egy Dell Vostro 3350 a következő specifikációkkal: i5 2410M, 8GB RAM, Intel HD 3000. Öcsém használja a gépet, konkrétan CS:GO-zni szeretne rajta, de minimum beállítások mellett is 25-30 FPS-es átlagot tud csak kisajtolni belőle, ami rengetegszer droppol. Értem én, hogy nem egy erőmű a gép, de nem túl alacsony ez még tőle is? Próbálkoztunk még a Resident Evil 4-gyel is, de az is 15-20 FPS-sel ment csak, pedig az aztán nagyon nem mai játék. Érdemes lenne valami szoftveres dologgal megpróbálkoznunk, vagy szimplán ennyit bír a gép?

“The wha-"

(#56255) Core2duo6600 válasza Wlac (#56254) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Háát,
Játékra elsősórban aszrtali gépet tartanék ideálisnak.
Egyszerűen olcsóbban kihozható ugyanaz a teljesítmény mint laposoknál.

Vannak kifejezetten játákra "optimalizált" laptopok is, na a Vostro nem tartozik ezek közé.

A játékos laptopot értsd úgy, hogy van kinálat, mert a piac kikényszeríti, de ettől még asztalin jobb játékélményed lesz, márha nem passziánszról van szó.

Miből áll a játékos laptop?
Bele egy erős CPU lehetőleg 4 mag, attól, hogy nem tud lehülni a rendelkezésre álló bordától /méretkorlátozás/ már nem foglalkozik a gyártó, + bele egy erős vga, legtöbbször alaplapra forrasztva, hűtésére szintén nem fektetnek nagy hangsúlyt., és akkor lehet játszani.

Nagy vonalakban..

Most olvastam, hogy Intel HD 3000 na az aztán tényleg nem játékra való "videokártya" processzorba építve.
Azon a vason nem fognak gyorsulni semmitől sem....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#56256) Dhampir válasza Wlac (#56254) üzenetére


Dhampir
félisten

Játékra a HD 4000 már kicsit jobb lenne. A legutóbbi Intel driver nem hozott javulást?
Függ a felbontástól is, HD méretben sok minden elfuthat, de előfordulhat, hogy valamelyiket még kisebb értékre kell csökkenteni..

Itt látható a gyártó drivere által támogatott játékok listája HD 3000/2000 alatt.

A notebookcheck oldalán lentebb görgetve pár játék Benchmark eredménye olvasható.

(#56257) Wlac válasza Core2duo6600 (#56255) üzenetére


Wlac
Ármester

Kösz, ezekkel én is tisztában voltam, a kérdésem arra vonatkozott, hogy érdemes-e megpróbálkozni valamivel. A driverfrissítés lement, de nem lett változás, ami azért érdekes, mert több fórumon is azt írták, hogy alacsony beállítások mellett simán meg kellene lennie 60 FPS+-nek.

“The wha-"

(#56258) Dhampir válasza Wlac (#56257) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt olvasható pár hasznos ötlet.

A hozzászólás része is érdekes lehet (például egy HD 3000-es gépben memóriabővítésről szóló):

Kérdés:

Thank you very much Pavel Vladov.my graphic memory is 784mb in intel hd 3000,i3,2gb ram. Upgrading 4gb of ram increase graphic memory? And which one is better?upgrading 2gb+2gb or 2gb+4gb?
Thanks in advance

Válasz:

If you increase the amount of RAM in your laptop, Intel HD Graphics will be able to utilize more memory, as far as your computer is not configured to use a fixed amount of memory for graphic needs. For example, on my laptop with 8GB RAM (2x4GB), Intel HD Graphics 3000 can use up to 1.7GB memory from system's RAM.

Regarding the dual channel mode - it's best to use 2 sticks of RAM of same size and speed (2x2GB or even better 2x4GB), but dual channel mode may also work with 2GB+4GB, however IMO the same size, same speed option is better. You can use a software like CPUZ to check out if your memory is working in dual channel mode, simply run the program and click the memory tab. Good luck!

[ Szerkesztve ]

(#56259) prpeter8


prpeter8
újonc

szaisztok van egy kis problémám pár napja amit a videókártya driver frissítése és az újratelepített win7 sem oldott meg. :( játék közben van hogy 10 perc van hogy 1 óra játék utána bedob egy ablakot miszerint "az eszköz (nvidia geforce gt 525m) nem távolítható el, és nem lehet kiadni vagy leválasztani" hibát írja ki és a játék (wot) ezután nem válaszol.. újraindítottam a játékot és 100+ fps helyett 20-25 fps-sel fut tovább majd ma kékhalállal be is fejezte a közreműködését velem és újra kellett indítani a gépet. szeretnék segítséget kérni, hogy mit lehet ilyen esetben tenni, vagy egyből irány a pc orvos?[kép]

(#56260) somasz válasza prpeter8 (#56259) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mikor volt utoljára takarítva, pasztázva a gép? Lehet, hogy túlmelegszik, furmarkkal ellenőrizheted.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56261) prpeter8 válasza somasz (#56260) üzenetére


prpeter8
újonc

2-3 éve, de pár hónapja néztem, akkor még nem volt száraz, de megnézem akkor újra, köszi

(#56262) tuareg85

Sziasztok,
7440, szép lassan elkezdte azt csinálni, hogy akkor is maxon hajtja a ventillátort, amikor teljesen hűvös. HWINFO64-gyel nézem, konkrét példa: CPU 37 fok, venti 6500 RPM, szoba éppen 20 fölött, a kifújt levegő is alig langyos, maga a gép meg szinte hűvös.
Szép lassan kezdte ezt csinálni, azaz fél éves korában, amikor vettem, teljesen halk volt, mostanra meg egyre sűrűbben csinálja ezt, ma pl. állandóan.
Feltoltam a mai legújabb BIOS-t, asszem A20. ezzel se változott. Arra gondolok, hogy ez nem a hűtés eltömődése vagy a paszta kiszáradása, mert akkor meleg is lenne.
Szóval lehet valahogy a venti használatát finomhangolni? Régen volt egy HP-m, aminél lehett valami driver value-kat változtatni, és kalibrálni, hogy hidegebb és hangosabb legyen, vagy legyen halkabb, még ha akkor jobban is melegedik.

(#56263) prpeter8 válasza somasz (#56260) üzenetére


prpeter8
újonc

kipróbáltam a programot 96fokig ment fel, de nem irta ki a problémát.. akk más baja lehet?

(#56264) adika4444 válasza tuareg85 (#56262) üzenetére


adika4444
addikt

Kéne próbálni live rendszerrel, de ha garis akkor leginkább a gari lenne a megoldás...

üdv, adika4444

(#56265) tuareg85 válasza adika4444 (#56264) üzenetére

Live rendszer == nem települős memóriába bootolós?

(#56266) adika4444 válasza tuareg85 (#56265) üzenetére


adika4444
addikt

Úgy van.

üdv, adika4444

(#56267) Sententious


Sententious
tag

Valaki le tudná írni a honosítás menetét? Köszönöm! :)

(#56268) Tyren


Tyren
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Dell Latitude 7470, amit nemrég vásároltam (használtan).
Az előtelepített rendszer Windows 7, de a licensz windows 10-re is szól
A kérdés az, hogyan tudok rá a lehető legegyszerűbben Windows 10-et varázsolni?

Az ingyenes update-nek sajnos vége, de ha van érvényes licenszem, akkor van rá valami mód, hogy hasonlóképpen lehessen frissíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#56269) haxxika válasza Tyren (#56268) üzenetére


haxxika
senior tag

Nekünk múlt héten sikerült úgy megoldani egy ilyen telepítést, hogy működött, méghozzá a következőféleképpen:

- Anniversary előtti image-el W10 felrak, kulcs beír, beaktivál
- Format
- Anniversary-s image fel, kulcs beír, aktivál.

Nekünk így működött. UEFI-vel telepítettük a gépet (Dell Optiplex 3010). Egy próbát megér mindenképpen.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56270) Rocko007 válasza Tyren (#56268) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Ha van a gephez digitalis licensz, akkor kiolvasod es azzal aktivalod a win10 pro-t.

(#56271) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Üdv.
Lehet elkerülte a figyelmem, de nem találtam árazó topikot.
Van egy 5537 Full hd i7, 8850 vigyázott gépem még 1 év garival. Az éves tisztítás során mindig megdicsérték, hogy nincs lelakva mint a laptopok nagy része, amit bevisznek. Tegnap hoztam haza friss alaplappal és tisztítva, egyetlen (kettő) hibája, hogy a szálcsiszolt alu gondolom a tenyerem dörzsölése hatására kicsit kikopott. A képen látszik a kopás a kézfej alatti részeknél. Ettől eltekintve szép állapotnak örvend.
Mivel végeztem az egyetemmel és a munkahelyemen kaptam laptopot, itthon meg PC van, így feleslegesség vált, nem akarnám, hogy ezt az 1 évet "tartalékként" töltse itthon (még megvan egy régi HP lapos, amit lecseréltem a Dellre), inkább eladnám amíg garanciás.
Jó hosszúra sikerült, a lényeg: szerintetek mennyit érhet?

[ Szerkesztve ]

(#56272) adika4444 válasza kellcucc (#56271) üzenetére


adika4444
addikt

A beárazás szakértői itt várják gépedet:)

üdv, adika4444

(#56273) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok van egy Dell AW 13 r3 as gépem kb 1 hetes és szervízre szorulna valószínűleg elcseszték a pasztázását. Emiatt nagyobb terhelésnél random kékhalálokat kapok. Kérdés, hova tudnám magyarországon beadni ezt a laptopot szervizelésre, ha csak megjelenek egy hivatlosan kijelölt Dell szervíz ponton (van egyáltalán ilyen ? ) akkor ott leadhatom ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#56274) kellcucc válasza adika4444 (#56272) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#56275) somasz válasza Pocok256 (#56273) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem NBD garis az a gép?

Én inkább driverproblémát mondanék, nézd meg egy bluescreenview vagy whocrashed progival, mi okozza.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56276) Pocok256 válasza somasz (#56275) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesen tiszta widows telepítésem van és csak akkor kapok kékhalált vagy hibát ha terhelem a gpu t. Ha akksirol terhelem ugye úgy anynira kicsi terhelés, hogy nincs probléma, de ha ráadom a kakaot akkor elszáll a gpu. Sajnos nem nbd s hanem Collect and Return vonatkozik rá.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#56277) somasz válasza Pocok256 (#56276) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ettől még ellenőrizném az említett dolgokat. Drivereket honnan tetted fel?
Jellemzően a win saját drivereivel lehet baj.
DDU-val leszedném mindkét vga drivert és feltenném a dell oldaláról a chipset, majd intel, nvidia drivereket.
Akkun lehet, hogy át sem vált nv-re. :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56278) Pocok256 válasza somasz (#56277) üzenetére


Pocok256
veterán

Alapvetőleg két windows verzio érhető el egyik a delles cuccokkal teletett verzió mikor minden delles driver van rajta. Ez volt rajta alapból igy is fagyott, plusz elérhető hozzá egy telejsen sima windows ezt tettem fel rá így is fagy terhelés alatt.

Most kiprobáltam, hogy biosba bekapcsoltam a fan performance módot így folyamatosan maxon pörög a hűtés ha kell ha nem. Elindítottam a játékot és beálíltottam, hoyg max 50 fps el mennyen így kisebb terhelést adtam a gépre csak. Hőmérséklet így 65 fok aladt maradt végig és fél óra játék után sem fagyott ki. Ahogy elengedtem az fps limitet és felkúszott 75, 80 köré a hőmérséklet kékhalállal vagy errorral honorálta a windows rendszer miszerint is a vga nem található. Szinte 100%, hogy valami nagyon el van rontva a pasztázásnál vagy gap padozásnál és ezért dobja le az ékszíjat a rendszer.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#56279) Tyren válasza Rocko007 (#56270) üzenetére


Tyren
aktív tag

Köszönöm, sikerült, könnyebben ment, mint gondoltam. :R

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#56280) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok! A notebook kérdések topikban már kérdeztem, de még nem kaptam választ.
Eddig a laptopról (DELL) HDMI kábellel néztem a filmeket. Most az történt, hogy a hang nem megy át a tv-re, csak a laptop szól. Kipróbáltam két tv-n, két kábellel, semmilyen forrás nem megy ki. Mi lehet a baj?

Most bekapcsoltam ismét, most jó, pedig semmihez nem nyúltam :F

[ Szerkesztve ]

(#56281) SzaboZE válasza Subimp (#56280) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az audio beállításoknál lehet állítani, hogy mely hang kimenetet választod, a hdmit vagy a hangkártyát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56282) anorche1


anorche1
őstag

Ma feljerült egy új intelhd driver az E6440 -hez, de ugyan olyan bugos szar mint az előző, amit a felkerülése után pár nappal le is szedtek.

A dell foglalkoztat programozókat is, vagy csak majmokat?
Mert megértem ha nem, de akkor ezek a majmok miért cseszik el az eredeti intel driverrel való kompatibilitást? Miért nem hagyják, hogy a szakértők ellássák a feladatukat? MI a szarért kell belenyúlni?
Ezt a kupac szar bandát. Szoftvertéren lenne hova fejlődniük, nem is kicsit.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56283) anorche1 válasza anorche1 (#56282) üzenetére


anorche1
őstag

Jajdejó, az oldalukról nem érhető el a régebbi verzió :C
Ezek nagyon tudják hogy kell a vásárlóik idegrendszerével játszani :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56284) SzaboZE válasza anorche1 (#56283) üzenetére


SzaboZE
addikt

Semmi, a majmok gondolkodtak és leszedték, hogy nehogy gondot okozzon bárkinek :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56285) Dhampir válasza anorche1 (#56282) üzenetére


Dhampir
félisten

Jól kiakasztottak, de egy elcsépelt mondás szerint csak az hibázik, aki dolgozik. :D

(#56286) anorche1 válasza Dhampir (#56285) üzenetére


anorche1
őstag

De ez már a második ilyen grafikus driverük, ami (nálam) nem jó. Kezdve azzal, hogy a 4-5-6db monitort érzékel, miközben csak a laptop kijelzőjét használom. Emiatt telepítés után rögtön el is ment a kép. Ez egyébként a hyperV -vel van összeköttetésben, anélkül ez nincsen.
Viszont az hyperv nélkül is jelen van, hogy vissza esik a grafikus teljesítmény, az animációk, az ablakok mozgatása, a görgetés alacsony képkockával megy. Plusz, az intel vezérlőpult sem nyílik meg. Ugyan ez a jelenség van akkor is, ha az intel oldaláról szerzem be a drivert.
Pedig tényleg örülnék valami frissebbnek, hátha javítják azt, hogy hdmi -re kötve a gépet a hang random magas lesz, és csak egy restart, vagy alvó mód be-ki segít.

A héten visszakapom gariból az ssd -met, arra már szerintem egy előzetes win10 creators update -tet teszek fel, hátha azzal megjavul minden.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56287) radokristof


radokristof
csendes újonc

Sziasztok!

Végső elkeserédesembe ide írok mert sehol nem találtam megoldást a problémára.
Van egy Dell Latitude E6520 laptopom ujjlenyomatolvasóval, de sehogy se sikerül összehozni Win 10-el. Tudom nincs hozzá támogatás, a Dell fórumon is ezzel ráztak le, de bízok benne, hogy valakinek valamilyen titkos kombóval sikerült összehozni, hogy működjön. Az az érdekes, hogy a drivert felrakja és működőképesként is jelenik meg az eszközkezelőben minden csak egyszerűen azt a frimware update-t nem tudom lefuttatni

Valakinek valamilyen ötlet?

Köszi

(#56288) SzaboZE válasza radokristof (#56287) üzenetére


SzaboZE
addikt

És miért akarsz firmware update-et futtatni? Szoftver kéne ami kezeli.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56289) radokristof válasza SzaboZE (#56288) üzenetére


radokristof
csendes újonc

Azért mert elvileg azt mutatja, hogy semmi nincs rajta vagy legalábbis nem tudja kiolvasni a verziószámot. De tény, hogy tényleg szoftver kéne hozzá, ha jól értelmeztem akkor a ControlPoint nevű cucc, de az szintén nem megy, mert a telepítő el se indul ha nincs benne a listába a laptop vagy a oprendszer...

(#56290) Dhampir válasza anorche1 (#56286) üzenetére


Dhampir
félisten

Közismert, hogy az Intel is képes elrontani a drivereit, ami nyilván bosszantó.

(#56291) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
3542-es Inspiron laptopom mikro laggot produkál és nem találom a megoldást rá. Windows 10 alatt van a gond és mindenhol jelentkezik, tehát böngészés közben oldal görgetésnél, játék vagy videónézés közben is. Mindenből legfrissebb gyári driver van fent, kivétel az Nvidia mivel az nem Delltől van. Hogyan tovább? :U

(#56292) papesz5


papesz5
tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron3537-es laptopom.Core i5-4200U,4 Gb RAM,Radeon HD 8670M 2 GB.
A napokban járt le a 3 év garanciája.
Eddig amit cseréltek,javítottak a gépen a következők:
Alaplapcsere 3x
Merevlemezcsere 3x
Kijelzőcsere
A ház egy darabja,a javítások miatt.

Az egyik javítás után a videokártya nélkül küldték vissza.

A harmadik alaplapcsere után most készült el.
Hogy van ez,hogy alkatrészeket cserélgetnek,és a komplett gépet nem hajlandóak kicserélni,vagy a pénzt visszaadni?
A következő hiba ,ami szerintem nem túl sok idő múlva lesz,kidobhatom az egészet.Nem éri meg javítani.

Fogyasztóvédelemhez érdemes ezzel fordulni,vagy egyszerűen a következő hiba után vigyem fel a szervizbe,és dobjam az üzlet közepére?
Egyszerűen ez a Dell szerviz hozzáállás nevetséges.Kidobott 160.000 forint ez a gép.

Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!!

(#56293) pzg válasza papesz5 (#56292) üzenetére


pzg
tag

A cserélt alkatrészre nem indul újra még egy év ilyenkor?

(#56294) SzaboZE válasza pzg (#56293) üzenetére


SzaboZE
addikt

De, a magyar jogszabályok szerint az ELSŐ évben FŐDARAB csere esetén...
Csere akkor lehetséges, ha UGYANAZ a hiba 3x fordul elő és nem hárul el. De a dellel fel lehet venni a kapcsolatot és lehet kezdeményezni cserét, semmi akadálya. Ebben viszont a szerviz és a kereskedő nem sokat tud tenni, a dellel kell egyezkedni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56295) SzaboZE válasza papesz5 (#56292) üzenetére


SzaboZE
addikt

A szerviz hozzáállásában azt kell nézni, hogy minden alkalommal szervizelve, hibátlanul kaptad vissza a gépet? Gyanítom ellenkező esetben nem hoztad volna el a szervizből vagy egyből visszaküldted volna javitásra. Videokártya nélkül ráadásul lehetetlen egy notebookot visszaadni, az ugyanis nem külön alkatrész egy Inspiron notebookon. Esetleg valamilyen momentumot nem részleteztél nekünk.

Válasszuk tehát szét a gép minőségét és a szerviz minőségét. Ismét megemlíteném, hogy a szerviznek nincs lehetősége gépcserére, pláne pénzvisszafizetésre, ezek a gyártó privilégiumai. A szerviz egy megbízott cég, aki kijavítja a hibákat a gyártó által küldött alkatrészekkel. Effektív csak szakmunkát végeznek, olyan minőségű alkatrésszel, amit a gyártótól kapnak.

Ahogy én látom, neked a gyártóval szemben van panaszod, tehát arra kell elindulni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56296) Dhampir válasza SzaboZE (#56295) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy linket adhatnál neki, hátha nem tudja, hogy pontosan kihez kell fordulnia a Dellnél.

(#56297) SzaboZE válasza Dhampir (#56296) üzenetére


SzaboZE
addikt

Próbáljuk meg ezt: [link]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56298) haxxika válasza SzaboZE (#56295) üzenetére


haxxika
senior tag

Szerintem arra gondol videokártya nélküli esetben, hogy kicserélték az alaplapot, de nem volt rajta a dedikált AMD, csak az igp futott.

Saját véleményem, hogy 160ért én nem vettem volna meg egy 3ezres szériás Inspiront, sajnos ez tényleg a legalja..

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56299) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani Dell notebookot használtan?
Az alábbi kritériumokkal:
Thinkpad T400-ról váltok (15 év thinkpad...), maradnék a használt üzleti gépeknél, jó lenne valami strapabíró.
Kb. 40.000 Ft + dokkoló + SSD
Otthoni, átlagos felhasználás, Youtube, Word, alap programozás, kis SQL, semmi játék. Legyen csendes.
Core i5, ha már Core2Duo-ról váltok. Min 4 Gbyte Ram, de bővíthető legyen 8-ra.
max 14"

A céges gépem egy Dell Latitude E5470, azt szeretném megoldani, hogy otthon csak egy dokkoló, meg töltő legyen.
Nem értem a számozásokat, főleg az ezres számjegyeket. 5000-től felfelé kell néznem, és Latitude?
Ha van valami bestbuy mostanában, és tudnátok ajánlani, megköszönném!

(#56300) SzaboZE válasza tam@s (#56299) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az első számjegy a piaci szegmens, az 5-ös irodai, még nem magnéziumos, a 6-os, 7-es magnéziumvázas business célokra javasolt, utóbbi leginkább ultrabook szokott lenni. A második számjegy a kijelző méretének második számjegye. pl az 5570 15 colos gép. A harmadik számjegy a generáció száma, az utolsó általában 0 vagy 1 (intel, amd).

A 40 elég karcsú, azért szerintem max 10-es 20-as generáció célozható meg 14-es kijelzővel, abból is inkább a hatos szériát javasolnám, hogy ne essen szét 1-2 éven belül. Az ötös széria ennyi idősen már elég lehasznált szokott lenni a műanyag váz miatt. Mondjuk egy intel, esetleg nvidia videokártyás E6420, jó választás lehet, bár utóbbi ebbe az összegbe nem igazán fér be. Ha viszont a videokártya nem szempont, akkor az inteles kevésbé melegszik.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.