Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56551) eddie17


eddie17
addikt

Beléptem a "klubba" egy kis belépő Dell-el.
Vostro 3568 I3 7100, 128GB SSD, 4GB ram, W10, meg a sallangok. :)
Már elsőre jobb érzés kézbe venni mint az elődjét, ami 3 napot bírt nálam.

(#56552) allein válasza eddie17 (#56551) üzenetére


allein
addikt

Gratula hozzá :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56553) eddie17 válasza allein (#56552) üzenetére


eddie17
addikt

Köszi. :R
Céges cuccaim is mind Dell-ek (mondjuk ez kötelező előírás miatt), és eléggé elégedett vagyok. Csak most kellett egy pötyögős, netezős, tanulós gép. :)

(#56554) PrometheusX válasza Laza... (#56547) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

SSD-nek lenne értelme - én egy Asus A6VC típusú laptopot tuningoltam fel 2x1 GB RAM-mal és egy 32 GB-os mSATA SSD-vel.
Igazából 2.5"-os laptop IDE winchesternek volt hely, ahova pont befért egy ilyen típusú IDE -> mSATA átalakító, amibe a 32 GB-os SSD belement. ;] Jó ez elég komplikáltan hangzik, de amúgy nem olyan problémás: IDE csatlakozó -> IDE, mSATA átalakító -> 32 GB-os kicsi SSD.
Akksi gondolom vatera, ebay, ahol lehet találni (jobb tippem nincs).

Amúgy tényleg sokat segítene az SSD, egészen használhatóvá tette az A6VC laptopomat 1-2 tabos böngészésre. Esetleg ha tudnál bele kukázni szerezni RAM-ot hogy meglegyen a 2 GB, frappáns kis old school gép lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#56555) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#56549) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A simát is vagy csak az u-s típusokat érinti?

(#56556) Laza... válasza PrometheusX (#56554) üzenetére


Laza...
addikt

Köszi, az SSD-t asszem meglépem :)

Nem olvastál figyelmesen, már 4GB RAM van benne ;) Jelenleg is erről írok :))

Never give up!

(#56557) allein


allein
addikt

Nem tudjátok hol tudok vásárolni olyan eszközt amit berakok az optikai meghajtó helyére, ezáltal bele tudok rakni egy + HDD-t.

Szerk: HDD keret :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56558) PrometheusX válasza Laza... (#56556) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Na, valóban nem olvastam el rendesen - nagyon fasza, akkor alá a 4 GB RAM. :) Én tennék egy próbát az AC-s WiFivel, Aliról lehet viszonylag olcsón rendelni adaptert, nem mondanám 100%-ra hogy működni fog, ha nem, maximum elpasszolod hardveraprón.

[ Szerkesztve ]

(#56559) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!
LCD segítség kellene. Nem tudom eldönteni hogy ez szalagkábel, vagy esetleg kijelző hiba. [link]
Külső monitoron jó, tehát a videokártya jó.
Az LCD kábelt (menet közben is, persze óvatosan) mozgattam, de nem volt változás.
Néha még olyat is csinál hogy a kijelző alsó 2/3-a ködösen kefehéredik, egy-egy pillanatra.
DEll Latitude E6400 Intel videokártyával és 1280x800 felbontású gépről van szó.
Segítséget előre is köszönöm! :R :R :R

(#56560) allein válasza allein (#56550) üzenetére


allein
addikt

Windows nem észlelt memória problémát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56561) anorche1 válasza allein (#56546) üzenetére


anorche1
őstag

Most gyorsan kipróbáltam, nem kellett legacy -ra raknom, elindult, kiválasztottam hogy start test, és el kezdett szépen dolgozni.

Ez nem a kékképernyős verzió, az ez: [link]

De sztem hagyd, nem memória hiba lesz.

A hdd cady -t meg olcsón ebay -ről tudsz szerezni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56562) allein válasza anorche1 (#56561) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen. Találtam már caddyt itt az oldalon :DDD azon gondolkodom még, hogy win 7 alatt nem volt kék halál jellegű problémám.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56563) eddie17


eddie17
addikt

Mennyivel más ligában játszik ez a Vostro mint HP 250 G5. :)
Pedig egy árkategória. A gyorsaság érthető a jobb hardver miatt, de a minőség már más. És az itt sokkal jobb, a két tejföl műanyag. :)

[ Szerkesztve ]

(#56564) Sungoo válasza allein (#56557) üzenetére


Sungoo
addikt

Nálam. :)

(#56565) somasz válasza allein (#56562) üzenetére


somasz
Topikgazda

Fogadni mernék, hogy a telepítés után ahci-re állítással van a szopás. Azt telepítés után nem szokás piszkálni, nekem úgy be sem szokott bootolni a gép, ha véletlen elállítódik. (bios reset, stb. miatt)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56566) rinpocse válasza eddie17 (#56563) üzenetére


rinpocse
tag

Megérett a 7 éves Sony Vaiom cseréje, s én is egy Vostrot néztem ki utódjául. Örülök, hogy ilyen jó véleménnyel vagy a kis Dellről.

Most már csak azon lamentálok, hogy mekkora SSD-vel vegyem (128/256)? A W10 telepítése után mennyi szabad hely maradt a 128 GB-ból?

(#56567) allein válasza somasz (#56565) üzenetére


allein
addikt

Hétvégén állítottam át. Eddig nincs baj mert bootol rendesen a laptop :K Vagy az van, hogy be volt kapcsolva de: Samsung Magician progin nyomtam egy performance optimaziont és miután végzett azt láttam, hogy a az AHCI mode disabled. Nem tudom be volt kapcsolva korábban vagy nem, nem emlékszem pontosan. Performance optimization után feltünt, hogy nincs bekapcsolva. Ekkor fogtam és visszakapcsoltam. Ha jól értelmezem, amennyiben op rendszer telepítés lesz vigyáznom kell arra, hogy alapból be legyen kapcsolva ez a funkció?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56568) eddie17 válasza rinpocse (#56566) üzenetére


eddie17
addikt

Gyári W10-el vettem mindenféle előretelepített vacakkal együtt.
Így 107GB-ból 76.4GB szabad.
Azért ilyennel vettem mert van mellé egy 2TB-os USB3-as külső vinyóm, így a tárhely nem gond. :)
Az enyémbe Toshiba SSD került. Pedig sok helyen olvastam, hogy LiteOn van benne. Érdekes ez is. :)
Nem tudom melyik a jobb.

(#56569) rinpocse válasza eddie17 (#56568) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! :)

Nekem a W10 mellé, csak az Office megy fel, meg pár kisebb-nagyobb alkalmazás. A doksikat és a fotóimat pedig én is USB 3.0 -as külső HDD fogom tárolni .

(#56570) eddie17 válasza rinpocse (#56569) üzenetére


eddie17
addikt

Szerintem elég lesz a 128-as SSD is ilyen felhasználáshoz. :)

Amúgy sose volt ilyen gépem, hogy konkrétan nulla hangja van. Nagyon-nagyon ritkán pörög fel a ventillátor az SSD meg ugye néma. És nagyon hűvös a gép.

(#56571) rinpocse válasza eddie17 (#56570) üzenetére


rinpocse
tag

Magam is úgy gondolom, hogy elég lesz a 128-as SSD. Főleg úgy, hogy már 63 tavaszt láttam! :)

(#56572) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok!

A héten hozzám került egy Latitude E6430. Fantasztikus gép de sajnos az őrületbe kerget. Van valami kifejezetten Latitude-hoz készült automata driver update szoftver (mint pl. Thinkpadeknél)? A Dell weboldalán lévő Dell System Detect nem hajlandó elindulni. Először Win 8.1-et telepítettem rá, de a power management szoftver nem volt hajlandó elindulni és a Wifi eldobálta a jelet 5 percenként, szóval visszatértem a Win 7 Pro-ra (ez a gyűri lemez amit adtak hozzá). Nagy örömömre semmilyen driver nem volt a telepítú lemezen, így első indítás után még a Wi-fit se ismerte fel, úgy kellet telefonnal letülteni egy drivert a Dell honlapjáról (nagy élmény volt). Win 8.1-en ilyen gond nem volt, szinte minden eszközt felismert elsőre. Szeretem én a kihívásokat de azért ez már kicsit sok :)

Tudna valaki segíteni, van valami trükk ezeknél a laptopoknál vagy csak nekem nincs szerencsém? Vagy a BIOSban van elállítva valami?

Veremivadék Undorkutya

(#56573) Mikulásbá válasza Prowler (#56572) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dell Command Update kell neked.

(#56574) Prowler válasza Mikulásbá (#56573) üzenetére


Prowler
senior tag

:R Ezer hála. amint hazaértem munkából letöltöm! Remélem nem ütközök újabb hibákba :))

Veremivadék Undorkutya

(#56575) Prowler válasza Mikulásbá (#56573) üzenetére


Prowler
senior tag

Kedves Mikulásbá, hálám örökké üldözni fog :R
Dell Command Update mindent feltelepített, olyan lett a gép mint az álom.
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)

Veremivadék Undorkutya

(#56576) Mikulásbá válasza Prowler (#56575) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:C

(#56577) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Aksi rendeléssel mire kell figyelni N5110 van szó elméletileg J1KND aksi kell bele mindegy hogy mekkorát rendelek a gyári töltő bírni fogja amit talaltam az 4400, 5200, 6600, 7800 a gyárit nincs adat hogy mekkora de csak fél órát bír ki.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#56578) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv! Nemsokára valószínűleg beszerzek egy dell XPS 15 9550-et. Olyan kérdésem lenne:
- garanciáztatádnál kell hozzá a doboza? (Használtan venném és nincs hozzá)
- van neki típushibája? Régen volt azt tudom, de már driverek terén rendben van, csak van-e valami, amire oda kell figyelni?
- ha az alján van pár kisebb karc, az már garanciavesztés?

Service tag alapján még októberig van gari (Ami kissé fura mert úgy tudom, három évet szoktak hozzá adni).

Köszönöm előre is a segítséget! :R

sudo rm -rf /*

(#56579) somasz válasza Mr.C (#56578) üzenetére


somasz
Topikgazda

XPS általában 1 év.
Ahhoz, hogy szóba álljanak veled itthon is egy javításon túl, ahhoz kellenek a dell rendszerében levő előző tulaj adatai. A honosítás után teljes értékű a gari.
Doboz nem kell, karcok nem problémák.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56580) Mr.C válasza somasz (#56579) üzenetére


Mr.C
őstag

Koszonom!
Elvileg a tulaj nem regisztrálta de ez úgyis személyesen ki fog derülni.
Gondoltam esetleg külső céggel kötök rá valami biztosítás szerűséget (Generali esetleg ).
Honosítani hogy kell? Mert a dell honlapján se email-t se telefonszámot nem találtam.

sudo rm -rf /*

(#56581) somasz válasza Mr.C (#56580) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Ownership Transfer

Ha nem ismertek az adatok, akkor nem fogod tudni honosítani.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56582) Mr.C válasza somasz (#56581) üzenetére


Mr.C
őstag

:R
Ezt helyszínen le fogjuk zongorázni

sudo rm -rf /*

(#56583) Mr.C


Mr.C
őstag

Még olyat kérdeznék, hogy létezik olyan dell-nél (vagy konkrétan xps-nél), hogy zárva van a BIOS?
Én még ilyenről nem hallottam, csak ha nem tudok belépni akkor ne azzal vágjanak át, hogy ez így működik.

sudo rm -rf /*

(#56584) mghltm válasza Mr.C (#56583) üzenetére


mghltm
addikt

jelszoval le lehet vedeni ( cegeseknel mindig megteszik ), de ha az elado nem tudja feloldani, akkor hagyd ott a portekat

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56585) Mr.C válasza mghltm (#56584) üzenetére


Mr.C
őstag

Világos, nekem is jelszóval van védve, csak hogy akkor nincs ilyen gyártói mágia, hogy lezárják.

sudo rm -rf /*

(#56586) somasz válasza Mr.C (#56585) üzenetére


somasz
Topikgazda

Gyártói nincs.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56587) jj67


jj67
kezdő

Hello! Van egy e6230-as gepem, a mindennapokban tokeletesen elegedett vagyok vele, viszont ha lazabb jatekokat probalok futtatni rajta,( GTA SA) akkor kb 10 perc utan nekiall lagolni. 1-2 perc utan helyrejon, de par perc utan ujrakezdi. Gondolom tulmelegszik, de ez normalis egy ilyen gepnel, hogy lenyegeben semmifele jatekot nem tudok futtatni? i5 3320m,16gb ram, intel hd 4000. Mas jatekokkal is csinalja.

[ Szerkesztve ]

(#56588) anorche1 válasza jj67 (#56587) üzenetére


anorche1
őstag

Kitakarítva, pásztázva mikor volt utoljára?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56589) Pubszon


Pubszon
veterán

Dell vostro 1015-ben kicseréltem a cerkát egy C2D 6570-re. Hát nem volt egyszerű mutatvány, de mérföldekkel gyorsabb lett a kis gép. :)

Kérdés:

Win 10 mehet erre a gépre? Fogja látni a hardvereket (WiFi, Kamea stb)?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#56590) somasz válasza Pubszon (#56589) üzenetére


somasz
Topikgazda

Trükközni kell a vga driverhez.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56591) Pubszon válasza somasz (#56590) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha jól gondolom, akkor ez a megoldás?
Más minden oké? :)
A letöltött Win7 driver után.

2) Edit /DIRECTORY_WHERE_UNPACKED/Graphics/kit49684.inf -
Go to line line 60 nd change

[Manufacturer]
%Intel% = IntelGfx, NTamd64.5.1, NTamd64.6.0, NTamd64.6.2
to
[Manufacturer]
%Intel% = IntelGfx, NTamd64.5.1, NTamd64.6

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#56592) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

reflektálva egy korábbi kérdésemre ill. az arra adott tanácsokra, sajnos a megajándékozott és előljárói az új gép mellett döntöttek.

Tehát lesz egy Vostro 3568, i3-7100, 4GB, 128 SSD, W10H.

A kérdésem, hogy mi lehet a különbség e között a két gép között:

N030VN3568EMEA02_HOM-11

V3568-3

5e Ft a különbség, a drágábbhoz adnak office 365-öt (gondolom 1 éves), de az nem kell, diáklicensz van.

Ezek a víz.hu cikkszámai, más lehet a beszerzési forrás? Van amelyik esetleg preferálandó?

Előre is köszi a segítséget!

Köszi,
ZP

(#56593) SzaboZE válasza jj67 (#56587) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ez nem egy játékgép, egy takarítás tényleg segíthet talán valamennyit, de csodát ne várj.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56594) wwhy


wwhy
veterán

Az E7250 WWAN kártyája (Sierra Wireless Airprime EM7305 DW5809e) vajon jó az E7270-be :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#56595) eddie17 válasza ZP67 (#56592) üzenetére


eddie17
addikt

Én a rövidebb cikkszámút vettem és abban az van amit írtál. Úgy hogy szerintem az csak az office lehet.

(#56596) detoxxx


detoxxx
csendes tag

Elárulná vki szakértő, hogy a Vostro 15-3568-ben mi értelme van a legacy bootnak? Konkrétan lekapcsolja az lcdt bármilyen hagyományos usb kulcsra vagy hd bootra amikor berántja. Tökmind1 neki, hogy az linux/winfos, vagy vmi rescue. Magyarul nem látod mit történik, nem tudsz a menükben választani. Ha vakon elindítasz pld vmi linuxot az is csak akkor jelenik meg ha már eljut a grafikus screenig. WTF?! Ez a fostalicska kizárólag uefi-ben hajlandó "normálisan" működni. Ez vmi dell perverzió, vagy én maradtam le vmiről? Előre is kösz a felvilágosítást! :W

[ Szerkesztve ]

(#56597) PrometheusX válasza detoxxx (#56596) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Ez szerintem inkább egy anomáliának tűnik - gond nélkül működnie kéne a legacy boot-nak is.

Legfrissebb BIOS van a gépen? Mióta produkálja ezt a jelenséget? Szerk.: most látom h relatíve új gépről van szó, én arra tippelnék hogy a BIOS a ludas, vagy hibás a gép. Lehet be kellene jelenteni a gépet Dell Support-nál, hátha tudnak segíteni a problémán..

(#56598) detoxxx válasza PrometheusX (#56597) üzenetére


detoxxx
csendes tag

most vették. tök új. legfrissebb bios. winfos10 volt rajta gyárilag. eleve ez volt a produkció. szóval azt mondod ez bios hiba lehet? amúgy uefis botoban- amikor éppen látszik a boot screen- a rescue linux is úgy indul, hogy nyom egy entert magának a laptop. ez is mi? ilyen nincs és mégis van :)

[ Szerkesztve ]

(#56599) allein


allein
addikt

Sziasztok. WIn7 tiszta telepítés után melyik a megfelelő, helyes módja a driverek telepítésére? Van kijelölt sorrend is? Vagy először is letöltöm a Dell Command Update-et és ezután a progi felpakol magától minden drivert?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56600) PrometheusX válasza detoxxx (#56598) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Hát, én a biztonság kedvéért bejelenteném - lehet hogy hibáról beszélünk, alapvetően nem szabadna így viselkednie a notebooknak. :( Sajnos nekem sincs jobb tippem erről, hátha Dell Support tud segíteni.

(#56599) allein: szerintem elég a Command Update letöltése és futtatása - leszed minden szükséges dolgot, feltelepíti, neked pedig csak újra kell indítani a gépet mikor végzett. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.