Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57451) B-L-A-C-K válasza huszkab (#57450) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Használtan keress egy Dell 7559-est, jó teljesítmény, mindegyik IPS panellel szerelt ha jól tudom, 200 körül meg láttam fent aprón is nemrég.

(#57452) huszkab válasza B-L-A-C-K (#57451) üzenetére


huszkab
csendes tag

Köszi a gyors választ

"Ravaszabb csak akkor leszel ha ravaszabb ellenféllel játszol"

(#57453) .:Koska:.


.:Koska:.
csendes tag

Sziasztok!

Dell 5440-ről szeretnék váltani.
Váltás oka: közösen használtuk a gépet, most mindkettőnknek szükséges lenne a saját gép.
Az 5440 megfelelt, bár jó lenne erősebb. (i5-4200U, 8gb, intergált, HDD 1600x900).

Felhasználás: AutoCad, minimális 3D modellezés, irodai munka, porgramozás.

Ilyen felhasználásra szerintetek a Dell 6440 ( i7-4600M, 16GB, SSD, HD 4400 és R5M330 1GB) megfelelő lehet?

Maradnék Dell vonalon meglévő dokkolók és töltők miatt. Illetve lehetőség szerint 14"-on. Illetve az 50-es szériától lévő szigeteles billentyű nem szimpatikus. (így eléggé behatároltam magam :) )

(#57454) somasz válasza .:Koska:. (#57453) üzenetére


somasz
Topikgazda

HD8690M van benne. Elég lesz.
Komolyabb 3D modellezésre inkább nvidiás gépet szoktak ajánlani. Hacsak nem valami OpenCL renderert használsz.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57455) .:Koska:. válasza somasz (#57454) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Köszönöm a megerősítést. Főleg ez zavart, hogy nem Nvidia. Így akkor a dedikált mindig fut?

Ha nagyon kell az erőforrás akkor asztalit használok. Ezért is maradnék 14"-on a könnyebb hordozhatóság miatt.
De eddig nagyrészt az integrált is vitte.

(#57456) somasz válasza .:Koska:. (#57455) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem, Enduro az itteni Optimus, kapcsolgat ugyanúgy.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57457) soldi3r válasza .:Koska:. (#57453) üzenetére


soldi3r
veterán

Jo lesz, sot, az egyik, vagy talan a legjobb Latitude szerintem, csak FHD-t keress. Radeonon is elmegy ami NV-an.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#57458) somasz válasza soldi3r (#57457) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ritka, mint a fehér holló sajnos. Az a verzió tényleg a legjobb. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57459) .:Koska:. válasza somasz (#57458) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

és soldi3r:

Köszönöm a megerősítést és a segítséget!

A FHD talán kicsi is lenne. Általában úgyis dokkolókon fogom használni :)

(#57460) soldi3r válasza somasz (#57458) üzenetére


soldi3r
veterán

Most kezdtek lecserelni oket, mar sok 40-es szerias van elerheto aron.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57461) somasz válasza soldi3r (#57460) üzenetére


somasz
Topikgazda

meglepetésemre ma érkezett egy FHD radeon kombó 6440-ből :D

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57462) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,szeretnék érdeklődni hogy E7470 ben nincs 2,5" hely Hdd nek?

Zero Defect.No Compromise !

(#57463) somasz válasza Giovanny (#57462) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nincs.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57464) Giovanny válasza somasz (#57463) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,de kár...nekem az lenne a lényeg m.2 + Hdd.

Zero Defect.No Compromise !

(#57465) somasz válasza Giovanny (#57464) üzenetére


somasz
Topikgazda

-->5470
2242-es m2 a wwan helyére, emellé befér a hdd

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57466) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

E7440-hez szeretnék Wifi adaptert. Gyárilag Intel 7260-al jött, de használtan vettem a gépet, és akkor már Intel Centrino Wireless-N 1030 volt benne. Eddig nem volt gondon vele, hogy gyengébb, de most 100-as helyett gigabites netre váltok és így muszáj lenne az adaptert kicserélni.

A kérdésem az, hogy meg tudjátok-e mondani, hogy az Intel AC 7265 vagy az AC 8260 működik-e a géppel (ezek elérhetőek újonnan 8e Ft környékén) vagy inkább próbáljak beszerezni használt 7260-es? Mit ajánlotok?

Köszi! :)

(#57467) B-L-A-C-K válasza Nobbigstein (#57466) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én 6540-esbe AC 7260-asra cseréltem, ~1.5 éve, nincs gondom vele, szerintem a tiddel is kellene mennie.

(#57468) Giovanny válasza somasz (#57465) üzenetére


Giovanny
őstag

Az jó hir,viszont van- e valami lényeges különbség 7470 és 5470 között? Valamikor volt egy E7440 de 5xxx szériám még nem volt.

Zero Defect.No Compromise !

(#57469) somasz válasza Giovanny (#57468) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kicsit vastagabb és műanyagabb. Egy kategóriával lejjebbi.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57470) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. Visszaállítottam "alapra" a win10-et a 6420-on, és nem ismeri fel az USB-s egeret. Valami beállítás gond, vagy driver hiány? :F

(#57471) B-L-A-C-K válasza Sungoo (#57470) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Eszközkezelőben mindent felismert?

(#57472) buek1967


buek1967
tag

Sziasztok, E6220-al van gondom, elakadtam. Nem indul a gép (w10 64, 320hdd). "Javítás szükséges" a hibaüzenet, kért telepítőt, próbáltam javítani, de zárolt meghajtóra hivatkozva zsákutca. Mérgemben újrahúztam, szépen felment a w10. Éjjel lefutottak a frissítések, reggel mi fogad? "Javítás szükséges". Tapasztalt vki hasonlót? Esetleg a legújabb frissítés nem kompatibilis? Vagy hdd hiba? Ez utóbbit néztem, tesztprogram jónak látta. Merre tovább?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#57473) soldi3r válasza buek1967 (#57472) üzenetére


soldi3r
veterán

Talana W10 valamelyik driver frissitese akasztotta ki. Abbol en inkabb Dellest hasznalnek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57474) buek1967 válasza soldi3r (#57473) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm. Ezek szerint reinstall, Dell driver fel, majd le kellene tiltani a frissítéseket? 0xc000000f a hibakód.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#57475) Sungoo válasza B-L-A-C-K (#57471) üzenetére


Sungoo
addikt

Megoldódott. Törli az illesztőt is.

(#57476) SM1


SM1
csendes tag

Sziasztok,

Atvettem az egyik kollegam gepet (Latitude) de olyanyira lusta volt, hogy semmit nem torolt le rola... (bar ez szvsz szornyu felelotlenseg is, de ugye nem vagyunk egyformak...)

A kerdesem az, hogy ha ujratelepitenem akkor mi a javasolt metudus a driverek vegett? O hablatyolt valamit egy gyari programrol ami mindent visszallit, de ezt meg o sem probalta...

Elso Dell gepem ill elso teljes reinstallom lesz :B :U igy barmilyen tanacsot szivesen vennek.

(#57477) somasz válasza SM1 (#57476) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hányas Latitude?

Dell Command Update a progi. Felrakod, első indításnál a check gomb alatti linkre kell nyomni. Leszedi az összes drivert. Következő körben lehet a check gombra nyomni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57478) anorche1 válasza buek1967 (#57472) üzenetére


anorche1
őstag

Hdsentinel mit mond a winyorol?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57479) SM1 válasza somasz (#57477) üzenetére


SM1
csendes tag

Koszonom a gyors valaszt! Ez nem is hangzik tul bonyolultan. (sajna fogalmam sincs konkretan milyen tipus csak a lattitude maradt meg a fejemben :DDD )

A BIOS-ban kell barmit is "mokolni" vagy eleg egy bootolhato pen-t gyartanom es radugnom?

[ Szerkesztve ]

(#57480) somasz válasza SM1 (#57479) üzenetére


somasz
Topikgazda

Attól függ, mit telepítesz.
Win7-hez Legacy mód érdemes, Win10-hez UEFI.
Sata vezérlés meg legyen AHCI.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57481) SM1 válasza somasz (#57480) üzenetére


SM1
csendes tag

Jelenleg WIn7 van rajta, de 10-re lehet upgradelni ha joltudom...

Ezeket a Legacy es UEFI modokat mikent tudom elocsalni?

(#57482) Giovanny válasza SM1 (#57481) üzenetére


Giovanny
őstag

Bios-ba tudsz beállítani.

Zero Defect.No Compromise !

(#57483) SM1 válasza Giovanny (#57482) üzenetére


SM1
csendes tag

Koszonom, meglesem es meg az este nekiugrom, hatha kisul v.mi belole hetvegere...

(#57484) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

van egy e5570-es 6820HQ-s procival. Terhelésnél enyhén vibrál a fényerő(50% vagy felette) és coil hangja van a billentyűzet felöl.

Akksiról vagy ha az intel turbo boost ki van kapcsolva minden ok. Ma kezdte el csinálni... Hétfőn megy vissza gariba a gép, de ha esetleg 1%nyi esély van hogy valami driver kavar be akkor jöhet az ötlet :)

(#57485) deci


deci
tag

Sziasztok!

Az E5440-es laptopomnak az akksija lassan 3 évesen kezdi megadni magát, Excelent-ről lement Good-ra majd Fair-re. (VV0NF)
Elkezdtem keresgélni a neten de sehol nem találok normális gyári akksit hozzá, csak utángyártottat.

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy a Delltől esetleg lehet rendelni gyári akksit, vagy valami más megbízható forrásról tudtok?

Üdv.
deci

(#57486) haxxika válasza deci (#57485) üzenetére


haxxika
senior tag

Esetleg ez?

Haverom innen vett 9 cellásat E6440-hez, probléma mentesen működik, és eredeti.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57487) deci válasza haxxika (#57486) üzenetére


deci
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segítettél! :)

(#57488) buek1967 válasza anorche1 (#57478) üzenetére


buek1967
tag

Csak gyorsan teszteltem, nem dobott hibát. Utána betettem egy másik HDD-t, hajszálpontosan uhyanaz a jelenség: az utolsó frissítés után meghal a gép. Visszaraktam az eredeti 320-s hdd-t, majd feldobtam egy Ubuntut: problémamentesen fut. Szóval lehet vmi gáz a legújabb w10-el E6220-on.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#57489) Böcce


Böcce
csendes tag

Szevasztok!
Adva van egy Latitude E5430-as, amiben jelenleg egy HDD meg egy DVD-meghajtó van. Ebből szeretném a DVD-meghajtót kivenni és a helyére berakni egy SSD-t.
Tudna valaki ajánlani ehhez való caddy-t, ami már bevált és könnyen szerelhető?

(#57490) iltirisz


iltirisz
csendes tag

Sziasztok!
Dell XPS 9560 téma csak akit érdekel:
30 min Premiere Pro render alatt 70-82% között volt a CPU kihasználtság és 82-86 fok volt a hőmérséklet.
Stressz teszt alatt 100% / 85-89 fok között volt. Throttling 0% (volt pár 6% körüli tüske de utána vissza állt 0-ra)
Mindez gyári pasztával, hamarosan kap egy prémium pasztát és meglátjuk mit hoz majd.

[ Szerkesztve ]

(#57491) drk88


drk88
senior tag

Sziasztok,

Van egy Dell 7567-es notim és ma vettem észre sötétben hogy a billentyűzet világitás egyik részen pislog egyszer felvillan egyszer elmegy stb. pedig összesen 3x nem használtam ezt a funkciót...még garis a gép de nem szivesen viszem ezért szervizbe mert kell a gép.

Valaki tapasztalt már ilyet? Nem mindig pislog egyszer csak elkezdi...

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#57492) somasz válasza drk88 (#57491) üzenetére


somasz
Topikgazda

Beszélsz a szervizzel, bevizsgálják, megbeszéled, hogy szóljanak, ha megjött a cucc és csak akkor viszed be, amikor ott a cserealkatrész. Általában működik ez a felállás.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57493) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az alábbi Dell Latitude 5480-as laptoppal?
Sajnos, ha jól látom akkor nem dokkolható, de egy Kensington univerzális dokkolóval áthidalható lenne a probléma.
A laptop: [Dell Latitude 5480]

Leginkább irodában lenne használva, rendszergazdai gép lenne. Szállítva napi szinten lenne, de utazás közben ritkán lenne nyúzva.

Köszönöm!
Üdv.,
almi

(#57494) Nobbigstein válasza B-L-A-C-K (#57467) üzenetére


Nobbigstein
tag

Köszi, valószínűleg ez lesz, mert az újabb verziók elvileg nem kompatibilisek.

(#57495) hodostamas válasza hodostamas (#57484) üzenetére


hodostamas
addikt

Tegnap kijött egy új Bios, illetve frissítette megy drivert vissza a gyárira, most jó.. Csak maradjon is így :)

(#57496) somasz válasza almi (#57493) üzenetére


somasz
Topikgazda

Van usb-c port replikátora a dellnek is. ha elég az a pár csati, amit nyújt. DA200.

A komolyabb dokkokra sok panaszt olvastam, így azt én csak garisan mernék venni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57497) almi válasza somasz (#57496) üzenetére


almi
senior tag

Ha jól nézem akkor a linkelt laptopon nincs is USB C aljzat.

Kensington SD3500v dokkolót néztem ki, egy év garival. Remélem nem lesz vele probléma.
A fenti gépet is megrendeltem végül, szóval remélem, hogy meg leszek vele elégedve. :)

Köszi!

Üdv.,
Balázs

(#57498) somasz válasza almi (#57497) üzenetére


somasz
Topikgazda

Úgy néz ki, csak az nvidiás verziónak van usb-c-je. Bocsi.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57499) anorche1


anorche1
őstag

Valahogyan nem tudok kisajtolni egy 6440 -ből 4k@60hz -et?
Vagy lehet kapni ehhez a géphez valami external gpu -t, amivel megoldanám?

Új gépet emiatt nem szeretnék venni :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57500) haxxika válasza anorche1 (#57499) üzenetére


haxxika
senior tag

Külső VGA-t lehet kapni (igaz, hogy kell hozzá egy táp és egy panel, amivel működésre bírod bármely VGA-t), de előbb megpróbálnám a dockon keresztüli Display Port aljzaton. Amennyiben nem megy, akkor szólj, és el tudom vinni a gépemet a külső dokkal Pesten belül, mert egy ugyanilyen gépem van, csak asztalon külső VGA-val használom, igaz csak FHD monitorral.
Több infót külső VGA-ról ebben a topikban kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.