Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56651) Mikulásbá válasza AstraCDX (#56650) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ment.

(#56652) kingstone1


kingstone1
csendes tag

üdv adot e6400 bluetooth kártya benne, biosban bekepcsolva, az eszközkezelöben mégsem jelenik meg, gépen win10 van lehet hibás kártya, vagy más a gond ha van valakinek ötlete szivesen fogadom.

(#56653) Laza... válasza kingstone1 (#56652) üzenetére


Laza...
addikt

Biosban engedélyezve van?

Never give up!

(#56654) kingstone1 válasza Laza... (#56653) üzenetére


kingstone1
csendes tag

szia kivan pipálva

(#56655) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Használt Dell gépeket nézegetve találtam egy olyan adatlapot, amin a következőket írják:

Állapot: gyári csomagolású újszerű termék, műszakilag kifogástalan

Amit alá is húztam, a "gyári csomagolásút" nem értem, ez refurbished-et takar, vagy mit jelenthet? :F

(#56656) somasz válasza Dhampir (#56655) üzenetére


somasz
Topikgazda

Valószínűleg refurbished, így lehetnek rajta karcok, minimál sérülések, érdemes rákérdezni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56657) Dhampir válasza somasz (#56656) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a tanácsot! :R

(#56658) batman.


batman.
senior tag

Sziasztok!
Dell Latitude E5430. Egy ideje nem volt használatban. Elő lett véve, aksit feltölti, power gomb megnyomására pover led ég, fél másodpercre felvillan a hdd-led, venti nem indul, nem bootol be, kép-hang nincs semmi, dell logo sem, külsőmonitorra sem ad képet. Power gomb ismételt megnyomására venti felpörög, gép kikapcsol. Pittyegés nincs, ledek nem villognak. Hdd jó, memória jó, proci jó, de próbáltam másik procival és rammal is, és csak aksiról is. Billentyűzet háttérvilágítás reagál, F2-re nem reagál. Tervezem megnézni a kijelzőt másik gépen, illetve ha lecsupaszítom az alaplapot, majd lehúzom róla 1 percre az elemet, de ezek nem hiszem, hogy előre vinnék a dolgot. Valaki akinek ezzel a szériával van tapasztalata: Chipset reball lehet a megoldás?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#56659) PrometheusX válasza Dhampir (#56655) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Érdekes ez a leírás: gyári csomagolású -<=> újszerű termék

Magyarán szólva újszerű, tehát kissé használt, de ettől függetlenül gyári csomagolású -> tehát nem lehet új, vagyis refurbished. :) Mondjuk ha odaírják hogy refurbished, az is biztos hogy nem fognak meg annyi embert vele...

[ Szerkesztve ]

(#56660) Dhampir válasza PrometheusX (#56659) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy valóban nem az. Egyébként nem vagyok abban biztos, hogy a refurbished új lenne, hanem inkább felújított, de többet nem tudok ezekről a termékekről.

Viszont gyors keresést követően itt találtam egy bolti leírást a refurbished termékekről. :)

(#56661) Protezis


Protezis
őstag

Sziasztok!

Dell Latitude E6440 laptopban szeretnék CPU-t upgradelni. Azt olvastam, hogy 37W TDP-t kezel, így I7 4702mq és 4712mq, ami szoba jöhet 4 magosakból. Elvileg lehet beletenni 47W CPU-t is, pl 4800mq. Kérdésem, hogy ebben az esetben mire kell figyelni, kell-e valamit tenni, hogy megfelelően működjön?
Ebből indultam ki:[link]

(#56662) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Akinek 3537 van melyik Win10 drivereket használja? Lehet teszek egy próbát külön lemezen hátha javult valamit egy év alatt.

Dell oldalon elég vegyes driverek vannak, van ami régi van ami új. Intel és AMD-ből mehet fel a hivatalos oldalról vagy kell vele mókolni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56663) Máté94 válasza szabonagyur (#56662) üzenetére


Máté94
addikt

7537 here:

Intel Chipset, MEI, RST inkább station-drivers.com oldaláról szedném, vagy legalábbis mindent, ami nem DELL specifikus driver. Tehát Intel WiFi/Bluetooth is lehet a legújabb Inteles, akkor az Intel oldaláról is. Realtek LAN-ra ugyan ez igaz. HD Graphics közül csak a DELL-eset fogja elfogadni, de AMD-ből próbálkozzunk a legújabbal. :)

[ Szerkesztve ]

(#56664) szabonagyur válasza Máté94 (#56663) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, Wifi és LAN vagy abból elég a beépített?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56665) Máté94 válasza szabonagyur (#56664) üzenetére


Máté94
addikt

WiFi a 3537-nél DELL-es, nem? Akkor marad amit a DELL ad ki. :))
LAN

Aztán kíváncsi leszek, hogyan működik az híres neves AMD kártya. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56666) szabonagyur válasza Máté94 (#56665) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben, tapipad? Illetve a kiegészítő alkalmazások mennyire használhatóak? Kell egyáltalán?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56667) Máté94 válasza szabonagyur (#56666) üzenetére


Máté94
addikt

Touchpad-et azt DELL-től, abban van hozzájuk külön alkalmazás a mindenféle gesturekhez. :)
A kiegészítő alkalmazások szerintem semmire sem jó, felesleges foglalják a helyet. De ha megadod a Service Tag-et, akkor nem is ajánlja fel a letöltések között. ;) DELL Quickset persze menjen fel. :)

(#56668) lala42


lala42
őstag

Sziasztok!
Van egy DELL Inspiron 3521-es laptop. Ebben egy Mobile DualCore Intel Pentium 2117U, 1800 MHz es proci van. Ez 17W TDP-s. Lehet ebbe tenni egy nagyobb, pl. I3-I5 ös procit?
Vagy van valami link a proci kompatibilitási listához?
Köszönöm. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#56669) somasz válasza Protezis (#56661) üzenetére


somasz
Topikgazda

47W-os procik le lesznek korlátozva 8magos terhelésnél, kb. 2 ghz-re. Throttlestoppal lehet bűvészkedni, hogy kimaxold a tdp keretet, de a hőmérsékletek az egekben lesznek és végül a hővédelem tilt le. Nem javaslom.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56670) Protezis válasza somasz (#56669) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor beleteszem és működni fog? Azt értem, hogy kimaxolni nem tudom.

(#56671) somasz válasza Protezis (#56670) üzenetére


somasz
Topikgazda

Működik, de nem lesz benne köszönet. Lassú lesz és meleg. Kell ez neked?
4610m-mel nem lennél előrrébb? Kell a 8 szál?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56672) Protezis válasza somasz (#56671) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor maradok a 4702mq-nál. Ja, kell a 4 mag, játékokhoz nem árt (egpu 960gtx, nem igpu). Köszi a segítséget.

(#56673) haxxika válasza Protezis (#56672) üzenetére


haxxika
senior tag

E6440 - 4600M van a gépemben eGPU-val (R9 380), mégse éreztem még azt, hogy kell a 4 magos i7, pedig gondolkodtam rajta korábban. Szerintem annyi előnyöd nem lenne vele, mint amennyiért befektetsz.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56674) lala42


lala42
őstag

(#56668) lala42
Erre valaki, valamit? :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#56675) Laza... válasza lala42 (#56674) üzenetére


Laza...
addikt

Elvileg sokmindenre lehet upgradelni. De a biosnak is támogatnia kell mikrokód szinten:[link]

Never give up!

(#56676) somasz válasza lala42 (#56674) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem lehet, lapra van forrasztva.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56677) Laza... válasza somasz (#56676) üzenetére


Laza...
addikt

Na, ez szopacs...

Never give up!

(#56678) lala42 válasza Laza... (#56675) üzenetére


lala42
őstag

Köszi. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#56679) lala42 válasza Laza... (#56677) üzenetére


lala42
őstag

Annyira nem. Csak gondoltam egy próbát megér. :U :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#56680) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok! Úgy tűnik a (Dell 3543) random Wifis belassulás, eldobás és kékhalál hibákat sikerült orvosolni, legalábbis mióta nálam van a gép nem fordult elő azóta, hogy letiltottam Win10-es driver frissítést, letöröltem csutkára az adapter driverét és hagytam rajta a 2013-as verziót. Ami kérdésem még lenne, hogy a touchpad app néha magától eltűnik a tálcáról, s ezután nem működik a görgetés, sem a többi gesztus. Ilyenkor hogy tudom manuálisan elindítani az appot? Sajnos csak újraindítással sikerült idáig.

(#56681) mouzrr válasza mouzrr (#56680) üzenetére


mouzrr
őstag

A feladatkezelőben egy 2 MB-ot foglaló Synaptics folyamatot kilőttem és egyből újraindult magától a tálcán a Touchpad progi és egyből megy minden. Ez valami driver hiba lesz akkor? :R

(#56682) SzaboZE válasza Krystal_s (#56626) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szia! Semmi kapcsolat nem lehet az Rj45 és a hdmi csatlakozó használata és a ventilátor üzeme között. Annak kizárólag a hőfokok és a processzor háztartása szabja meg a működését. Ezért ha ezt tapasztalod, akkor a fenti csatik használata ezeket változtathatja meg. Ne felejtsük el, hogy a cpuba integrált videokártya hűtése is ugyanezen a rendszeren van, a hdminek itt lehet hozzá köze.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56683) SzaboZE válasza JasL (#56459) üzenetére


SzaboZE
addikt

És mondtad azt is nekik, hogy beázott a gép? :U

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56684) Krystal_s válasza SzaboZE (#56682) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, köszönöm, hogy válaszoltál.
Napok óta tesztelem TV-re kötve. Amikor Wifivel netezek és kihúzom a LAN-t, vagy tiltom az Ethernet kártyát, akkor sosem zavarodik meg a ventilátor. Egész nap csendben van böngészés közben. Komolyabb terhelésnél bekapcsol és akkor is csak 2600-on, nagyobb terhelésnél 3200, max 4800, de pár perc után lekapcsol. A hőfokok átlag használat között CPU 46-49°C, VGA elvileg ugyanennyi :F , mert integrált, PCH 67°C ...(melyik értéket és hol kellene még megnéznem, ami fontos lehet?)
A hőfokokat folyamatosan nézem (Aida64, HWiNFO vagy CoreTemp), mindig ennyi alaphasználatnál, TV-re kötve és simán is.
Amikor bedugom a LAN-t, Ethernettel netezem kis ideig minden rendben, aztán csak úgy hozzá sem kell érnem és a néma venti 4800 RPM-re ugrik hirtelen és órákon át annyin teker. Nem veszi vissza, nem szabályozza, beragad. Hideget fúj. Kb 1-2 óra tekerés után leáll kis időre, majd ismét 4800-ra ugrik.
4 féle HDMI kábellel próbáltam, a tv 3 különböző csatlakozójában, 3 féle BIOS-t, újabb VGA driver, Ethernet driver...

X akta, mert Wifivel nem teker és TV nélkül sem csinálja LAN bekötve sem. Régebbi HD Ready tv-vel sincs gond.
Ezzel az új FHD TV-vel nem ok, 3 HDMI csatlakozója van és mindegyiknél ez történik. Hoztam ma olyan HDMI kábelt, amiben nincs ethernet, csak sima high speed, nem jó azzal sem, de mintha ritkábban kapcsolná be.

Így idegesítő használni (hangos) és nem tudom melyik eszköz a hibás.
Vajon mi változik ha Wifivel használom, vagy ha LANon? Utóbbi jobban terhelné? Az miért nem érződik a hőfokoknál? Amennyiben melegebb lenne miért nincs 2600 - 5200 közötti szabályozás, miért csak 4800 vagy semmi?
Rj45 kábel hiba sem lehet, mert akkor TV nélkül is megzavarná a gépet.
Ötletem sincs ki tudna segíteni, vagy mit kellene még tiltanom, állítanom. A Realtek speciális beállításokban talán, de nem tudom mit...

[ Szerkesztve ]

(#56685) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Újonnan Dell Latitude E5540 esetleg még beszerezhető valahol?

(#56686) Ispy válasza Dhampir (#56685) üzenetére


Ispy
veterán

Nem hinném, évenként jönnek az új modellek, talán valahol van egy-két beragadt, refurbished darab, de azok is inkább külföldön, esetleg ebayen, amazonon lehet próbálkozni.

Egyébként meg kell venni egy jó állapotú használt példányt, szinte minden alkatrészt cserélni lehet benne, szóval szerintem nem gáz.

Én anno a 6540-et is használtan vettem, nincs azzal gond.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56687) Dhampir válasza Ispy (#56686) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a válaszodat, hát ennyi ismerettel én is rendelkezem, mivel évek óta notebookokkal foglalkozom, de nem kereskedelmi dolgozóként, hanem csak felhasználóként. Sokféle típust és elérhetőséget ismerek, de más egy "bennfentes" információ valamiről. :)

Persze, tisztában vagyok azzal, hogy már 2014-es modell. Külföldről inkább nem, már csak a honosítási mizéria miatt sem.

(#56688) Ispy válasza Dhampir (#56687) üzenetére


Ispy
veterán

Hát akkor te is tudod, hogy minden évben jönnek az új modellek, szóval egy 3 éves modellt nem fogsz új állapotában találni sehol. :N

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56689) Dhampir válasza Ispy (#56688) üzenetére


Dhampir
félisten

Pedig létezik ilyen. :K

(#56690) Ispy válasza Dhampir (#56689) üzenetére


Ispy
veterán

Ok :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56691) Laza... válasza Krystal_s (#56684) üzenetére


Laza...
addikt

Próbáld ki légyszi, ha az antenna kábelt kihúzod a tv-ből, akkor is csinálja-e ezt..

Never give up!

(#56692) Krystal_s válasza Laza... (#56691) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, csak monitornak használom, nincs a tv-re kötve antenna kábel...

(#56693) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Hol tudom azt kideríteni, hogy a Dell vostro 3460-as notebookomat milyen típusú alaplapokkal gyártották még anno?
A fő problémám, hgy CPU-t cserélnék nagyobbra, viszont gyanítom az alaplap sem ugyan az mondjuk az i7-es CPU esetében, mint mondjuk az i3 és i5 esetében.

(#56694) somasz válasza brickm (#56693) üzenetére


somasz
Topikgazda

Azonos tdp keretű procit beletehetsz, nagyobbat (értsd, nem alacsony fogyasztású QM) tuti nem raktak vostroba.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56695) brickm válasza somasz (#56694) üzenetére


brickm
őstag

Neten keresgettem egyes források i7-3632Q -t emlegetnek egyesek egy másik de QM CPU-t.
Ami inkább égető probléma a Bridge típus, mert nekem pl Sandy bridge van, míg erre Ivy bridge-et kér az alaplap.

(#56696) somasz válasza brickm (#56695) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezek az alacsony fogyasztású QM procik, a normál QM-ek 45W-osak.

Volt olyan széria, ami alapból ivy bridge-es volt, de beledobtak költségtakarékosságból sandys i3-at. Pl. E6230, de ott forrasztott a proci, tehát mindenképp más az alaplap. Nálad ez most nem releváns infó.

Szerintem mennie kell az ivys procinak. Ha a eggyel régebbi géped lenne, csak sandys támogatott procikkal, akkor azt mondanám, hogy tuti nem menne az upgrade.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56697) mghltm válasza somasz (#56696) üzenetére


mghltm
addikt

költségtakarékosságból sandys i3-at. Pl. E6230

uuu, ilyet meg nem lattam de jo kis lehuzas...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56698) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

tudnátok tippet adni? adott egy relatíve új E7270, W10 64 bit fut rajta. a boot idővel nem vagyok elégedett, legalább 30-35 sec kell a rendszernek, mire észhez tér és jelszót kér. kifejezetten látszik rajta, hogy gondolkodik bekapcsolás után. a rendszer nem migrált, friss, pár hónapos telepítés. csak azért csodálkozom, mert van benne egy m.2 ssd és W10 esetén dobálóznak pár másodperces boot időkkel is, ehhez mérten szerintem valami nem tuti. meg nem mondom most fejből, hogy Legacy vagy UEFI módban lett telepítve - számít ez valamit számottevően?

köszi előre is, ha akad ötlet :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56699) szabonagyur válasza hoffman_ (#56698) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win10 esetében a fastboot sokat lendít a dolgon :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56700) hoffman_ válasza szabonagyur (#56699) üzenetére


hoffman_
nagyúr

1) ez lehet, ennek még sose néztem utána, nem vagyok W10 rajongó, használom, de még nem álltam neki megismerni

2) a Fast Startup az OS feature gondolom, nem BIOS (itt legalábbis nem találtam így - egyébként Legacy boot van), viszont ettől eltekintve is lassú. az 5 éves, rengeteget használt, belakott EVO 830-am az asztaliban, 64GB, gyorsabban tölt be sokkal és azonnal kikapcsol W8.1 alatt, Fast boot itt sincs. ennek mindkét művelet rendre 35 és 20+ sec körül van, amit én nagyon soknak tartok ehhez a hardverhez.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.