Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56151) Francia91


Francia91
veterán

Ezt a generációs gépet én is hanyagolnám, minimum Sandy Bridge-es gépet fejlesztenék (M6600 pl, ott érezheted a különbséget pl egy Quadro 3000M és GTX 680M között, a QM-es Sandy Bridge proci pedig nem gyenge hozzá)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56152) MasterDeeJay válasza somasz (#56150) üzenetére

Mivel a géppel a videókártyát leszámítva meg vagyok elégedve ezért gondoltam fejlesztem. 45eFt-ba került az egész, amiből nem kaptam volna mást. Egy HP8510P-t váltott amit szintén kimaxoltam (35e kellt el). Kellett egy gép ami nagyobb kijelzőjű, nagyobb felbontással távoli asztalokhoz és egyéb távoli felügyeleti megoldáshoz. Ritkán játék. Aztán 50 alatt nemigen volt más, de látok benne fantáziát ezért még max 20eFt-ot rááldoznék mert tetszik a gép.
(jelenleg van benne X9100 de nem húztam pedig unlockos, 8gb ram, meg raktam bele két SSD-t a régi gépemből)
A nagyobbik tesó M6500-as nem sokkal erősebb és nekem a procival sem volt semmi bajom, korábban T9300-as volt a HP-ban meg persze volt egy Latitude E4200 is amiben csak egy SU9600-as +HD4500 volt és simán elvoltam vele (leszámítva hogy ocsmány volt a grafika mindenben a fos driver miatt). De a játékokhoz látom hogy a videókari kezd kevés lenni.

Francia91
Tervben volt Sandy-s gép, asztalim olyan de nem találtam értelmes áron.
Elég nekem az 1024x768 játékra a notin, csak legyen legalább 30fps.

Döglött már meg videókarim Dell precision M65-be pár éve de arról írták is hogy rossz szériás forrasztás terén, párszor meg lett sütve és ment viszont már meguntam és darabokban van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56153) Francia91 válasza MasterDeeJay (#56152) üzenetére


Francia91
veterán

Én Penryn magos Core 2 Duo generációról váltottam (ThinkPad T500, Intel C2D P9700, 8 GB RAM, SSD) Sandy Bridge-es gépre (EliteBook 8560W, ezt a hűtés miatt cseréltem Dell M6600-asra), az előrelépés hatalmas volt számomra. A GPU-ban pedig van potenciál (256 bit GDDR5), és ez csak az alap GPU ebbe a gépbe, a leggyengébb

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56154) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

6320 esetén, ha a karcos fedlapot cserélném le, mennyire kell szétszedni a gépet hozzá?
A kijelző menne az új fedlapba..

[ Szerkesztve ]

(#56155) somasz válasza ginola (#56154) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
63. oldal, egészen.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56156) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Hátha még nem olvastátok:

Dell Inspiron 15 7000 7567 Gaming Notebook Review

(#56157) somasz válasza Dhampir (#56156) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kár azért a kijelzőért, bár valószínű, hogy könnyű cserélni IPS/AHVA panelra.
Komoly hardver van benne, effektív (és hangos) hűtéssel.
2280-as ssd és vinyó egyszerre jó pont (kíváncsi vagyok, NVME-t kezeli-e?).
Kár, hogy alulról nem lehet a ventiket is kivenni és portalanítani (biztosan szükség lesz rá).

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56158) Mikulásbá válasza somasz (#56157) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kezeli a NVMe-t,de a kijelző miatt nem ajánlott.Kár,nem értem a filozófiát,miért lépnek visszafelé.
Még mindig a 7559 éri meg jobban.

(#56159) XZoli


XZoli
aktív tag

ez az elszíneződés, garanciális hibának számít ? alul végig és jobb oldal sárgás paca :W

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#56160) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy Dell Inspiron 5559 a laptopot. Tudtok ajánlani hozzá ssd beépítő keretet odd helyére?
Olvastam tesztet, ahol például beljebb került a keret mint a laptop széle, ezért kérem itt ki a véleményeteket, hátha van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok.

Előre is köszi a segítséget! :R

Real life is just a hobby.

(#56161) SzaboZE válasza XZoli (#56159) üzenetére


SzaboZE
addikt

A dell az ips kijelzők felhős bevilágítását sem cseréli garanciában "ez ilyen" felkiáltással. Ettől függetlenül van rá esély, hogy egy szervizpartner hajlandó segiteni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56162) Dhampir válasza XZoli (#56159) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nem természetes jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#56163) Dhampir válasza SzaboZE (#56161) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint nem is érdemes IPS-kijelzővel szerelt gépet venni?

Elég könnyű kifogni ilyen bevilágítós panelekkel szerelt gépeket.

(#56164) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Adott egy Dell E6420. Vettem hozzá nemrég egy új akkut, kb 2 ciklus ha ment bele, aztán egy ideig (pár hét) nem használtam a gépet, mert másodlagos masina, erre ma elővettem, tölteném, de nem veszi az akku a töltést :( Kiírja a Windows, hogy "0% áll rendelkezésre, csatlakoztatva, töltődik", de tegnap óta egy százalékot sem sikerült feljebb mennie. Lehet ezzel kezdeni valamit? 130 Wattos eredeti Dell AC adapterem van, az akkut próbáltam kivenni, betenni, a csatlakozókat megfújkálni, de semmi változás.

Akku teszter progi szerint az elhasználódása minimális, valószínűleg sikerült valahogy túlmerülnie és most kellene neki egy löket, de fogalmam sincs, hogy hogyan.

Valakinek van valami tapasztalata?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#56165) somasz válasza The DJ (#56164) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akku is eredeti?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56166) Virgi44 válasza Virgi44 (#56056) üzenetére


Virgi44
csendes tag

Sziasztok,
csak mint érdekességet mesélem el, hogy a korábban írt pattogó hangot a gépemen (E7470) a hőcső okozza.
A szerviz elsőre alaplapot cserélt, de a probléma megmaradt.
Most megint szétszedtem, lehúztam a ventilátort is. Mint írtam korábban kizárólag akkor van a hang illetve akkor hangos ha terhelés alatt függőlegesben van a gép vagy elkezdem megdönteni, ha ráteszem az ujjam a hőcsőre akkor érezni is lehet a pattogást pici vibrálás formájában. Így már egyébként logikus, hogy miért függ a hang a gép dőlésszögétől, gondolom a hőcsőben áramló folyadékkal van valami anomália ilyenkor. Sosem találkoztam ezzel a jelenséggel, remélem van akinek segítettem vagy a jövőben segíteni fog ez az infó.
Üdv.

(#56167) SzaboZE válasza Virgi44 (#56166) üzenetére


SzaboZE
addikt

És cserélve lett a heatpipe, megszűnt a hiba?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56168) The DJ válasza somasz (#56165) üzenetére


The DJ
addikt

Utángyártott, de amíg használtam semmi gond nem volt vele.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#56169) Virgi44 válasza SzaboZE (#56167) üzenetére


Virgi44
csendes tag

Még nem jelentettem le, majd jövő hét elején.
Együtt cserélik a ventilátorral szerintem.

(#56170) Sententious


Sententious
tag

Radium-nál már van Dell Inspiron 15 7000 (7567). Vérzik a szívem az árak láttán. :(

(#56171) haxxika válasza Sententious (#56170) üzenetére


haxxika
senior tag

Radiumtól olyan is, onnan semmit soha. Hamarosan megjelenik a többi áruházban is, azután pedig lehet válogatni.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56172) SzaboZE válasza Dhampir (#56163) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az a tapasztalatom, hogy az újakkal nem nagyon szokott gond lenni, de ha cserélni kell és pl érintős (tehát egyben kell cserélni az egész felső részt), akkor jórészt felhősek jönnek cserébe :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56173) SzaboZE válasza Virgi44 (#56169) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igen, egyben van. [link]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56174) Sententious válasza haxxika (#56171) üzenetére


Sententious
tag

Igen, tudom... csak itt láttam meg először. Jöhetne már a "többi" boltban is... Elég hervasztó a jelenlegi helyzet. :W

(#56175) the dealer


the dealer
tag

Végül megjött a laptop (Inspiron 5559). Tettem az ODD helyére egy Samsung 850 EVO SSD-t.

Viszont nem tudok rá Windost telepíteni, mert mindig ugyan azt a hibaüzenetet adja. (3db Win 7-tel is próbálkoztam.) Mit csinálok rosszul? Mi lehet a gond?

Most próbáltam életemben először USB-ről telepíteni, de azzal nem hiszem hogy gond lenne, mert a telepítővel sikerült megformáznom a HDD-t is meg az SSD-t is, viszont amikor rányomok a nyelvi beállítások után hogy telepítés, kidobja ezt az üzenetet.

[ Szerkesztve ]

Real life is just a hobby.

(#56176) The DJ válasza the dealer (#56175) üzenetére


The DJ
addikt

USB3-as portba dugtad a pendrive-ot, de a Win7 nem tartalmaz hozzá drivert alapesetben, próbálj USB2-es portról telepíteni vagy etesd meg vele az USB3 drivert a gyártó honlapjáról.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#56180) Dhampir válasza SzaboZE (#56172) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm, így világosabb képet kaptam. Egyébként ritka az IPS érintőkijelzős gép. A TN (?) paneles Dell Inspiron 7746 van a piacon, ami érintős, de másról nem tudok megfelelő tájékozódás híján.
A Dell Inspiron 7746 kijelzőjéről mi a véleményed, elviselhető minőségű?

(#56181) the dealer válasza The DJ (#56176) üzenetére


the dealer
tag

Természetesen próbáltam USB 2.0 portot is. Azt olvasgattam neten, hogy sata drivert kéne becsempészni valahogy a win 7 telepítőjébe.
Elvileg az is jó megoldás lenne, ha egy pendriverról ki tudnám tallózni a sata drivert, de nem látja a telepítő a pendrivejaimat, így ezt nem tudom megtenni.

Real life is just a hobby.

(#56182) the dealer válasza the dealer (#56181) üzenetére


the dealer
tag

Sikerült odáig eljutni, hogy kiszereltem az SSD-t betettem az asztali gépembe és rátettem a sata, chipset, usb 3.0 drivereket de egyikkel se mentem sokra visszaszerelés után. Satánál kidob egy hibaüzenetet, hogy lépjek kapcsolatba a gyártóval...

Ha így nem megy akkor szerintem azzal a megoldással se menne, hogy belecsempészek a win 7 telepítőjébe sata drivert.

Nem hiszem el hogy nem lehet feltenni rá win 7-et. Azért csináltak hozzá win 7 drivereket mert működiknie kéne ennek a laptopnak win 7-tel...

Van valakinek még valami ötlete?

Real life is just a hobby.

(#56183) The DJ válasza the dealer (#56182) üzenetére


The DJ
addikt

BIOS-ban próbáld meg átkapcsolni az UEFI módot legacy-ra, vagy ha van opció rá, akkor a legacy option romot engedélyezd, ez szokott még probléma lenni Win 7 telepítéskor. A secure bootot is ki kell kapcsolni Windows 7-hez.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#56184) the dealer válasza The DJ (#56183) üzenetére


the dealer
tag

Enélkül a három nélkül addig sem jutottam el, hogy bebootolja az installert a pendriveról. Szóval ezek még a procedúra elején megvoltak.

Ugorjak ki az ablakon, nincs más választás? :( Direkt úgy vettem a laptopot, hogy hú de jó ehhez vannak win 7 64 bit driverek és mehet akkor a win 7...

Real life is just a hobby.

(#56185) somasz válasza the dealer (#56184) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ssd-t a vinyó helyére, a hdd-t az optikai helyére, mindig ez az első lépés. Optikai helyen az ssd sebessége visszafogódik. A telepítő penre másold be ezt a kicsomagolt drivert és ha kéri, tallózd ki neki.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56186) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Van egy Dell Latitude E6530 gépem, az lenne a kérdésem arra van lehetőség, hogy optikai meghajtót kiveszem és mivel jelenleg nem akarok semmit tenni a helyére az utána maradó nyílást valamivel betakarni?
Úgymond súlycsökkentés céljából :) Illetve úgyse nagyon használom az optikait.

Köszönöm

(#56187) kistewe válasza Tompie (#56186) üzenetére


kistewe
tag

Elvileg [ez] kell neked.

stewe

(#56188) Tompie válasza kistewe (#56187) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :R

(#56189) the dealer


the dealer
tag

Nos akkor egy kis összefoglaló, hogy eddig miket csináltam ennek a megoldására.

-kipróbáltam az SSD-t az ODD és a HDD helyén is. (Samsung EVO 850 250GB)
-kipróbáltam négy win 7-et (mindegyik x64; -ultimate hun, enterprise eng, enterprise hun, pro hun)
-Legacy mód bekapcsolva, ahhoz hogy azt bekapcsoljam engedélyezni kellett a Legacy Option ROMs-ot, ahhoz pedig ki kellett kapcsolni a Secure Bootot.

Feltettem a telepítendő SSD adat meghajtójára a laptophoz tartozó sata x64 win 7 drivert (és annak a konzolos fajtáját is). Innen töltöttem le ezt: Serial-ATA_Driver_PFJ82_WN32_14.8.9.1053_A06.EXE és ezt ezt: Serial-ATA_Driver_K07VX_WN32_14.8.1.1043_A02.EXE
Amikor megpróbálom felpakolni őket, akkor muszáj az almappák közül választani, hogy hol van pontosan a driver ami kell a winnek. Viszont itt két relevánsnak tűnő mappa is van (mind a kettő a win7-x64 mappában):
-sata\Drivers\Production\Windows7-x64\iaAHCIC.inf Amikor ezt akarom telepíteni, akkor egy pár másodperc telepítés után ezt a hibát dobja.
-sata\Drivers\Production\Windows7-x64\iaStorAC.inf Aztán amikor ezt akarom telepíteni, akkor pedig ezt az üzenetet kapom.
Pendriveból pedig ezt vettem és a Rufus nevű progival tettem rá az oprendszereket ilyen beállítások mellett.

Pár kép a relevánsnak tűnő BIOS beállításaimról.

Már nagyon sok órát szívtam vele. Nem hiszem el, hogy egy 200k-s laptopra nem lehet telepíteni win 7-et.
Van még valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Real life is just a hobby.

(#56190) anorche1 válasza the dealer (#56189) üzenetére


anorche1
őstag

"Van még valami ötletetek?"
Ne szivasd magaddel 7-tel, rakj fel 10-et.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56191) tamas.nick válasza the dealer (#56189) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Hétfőn telepítettem Windows 7-et 5559-re USB-ről Legacy mode és Legacy ROM beállítással, érdekes módon csak a bal oldali 3.0 portba dugva futott végig a telepítés, 2.0 portban mindig megállt.

(#56192) the dealer


the dealer
tag

Sikerült megoldani.

Win 7-es fórumban ajánlottak egy win 7-et aminek win 10-es telepítője van és azzal sikerült.
Viszont találkoztam egy újabb problémával.
Feltelepítettem az AMD Radeon M335/315 drivert ami 400MB, viszont semmit nem lehet benne beállítani.
Ennyi az egész Catalyst Control Center. Ha például tesztelésnek lejátszok egy 1080p youtube videót, akkor kicsit mozgalmasabb jeleneteknél szétesik a kép egy kicsit.
Gondolom a CCC-ben be kéne tudnom állítani dolgokat, valamint egy 1080p videónak sem kéne kifognia a gépen.

Az intel integrált vga-hoz való drivert nem tettem fel. Gondolom az nem kell ha én az amd-t akarom használni.
A C meghajtón a Programfilesban 34MB-ot foglal az AMD mappa a Programfájlok (x86)-ban pedig 99MB-ot. Nem kevés az a 34MB a 64 bites drivereket tartalmazó mappában?

Real life is just a hobby.

(#56193) somasz válasza the dealer (#56192) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az intel integrált vga-hoz való drivert nem tettem fel. Gondolom az nem kell ha én az amd-t akarom használni.
Rosszul gondolod.
Chipset driver, intel driver, amd driver. Ebben a sorrendben. Így fog csak megfelelően működni a géped.

DDU-val töröld le csökkentett módban, amit feltettél, majd töltsd le a dell oldaláról a szükséges drivereket és telepítsd.

(Nem csodálkozom, hogy nem ment a carlosca windózzal. :U )

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56194) twice


twice
tag

Sziasztok!
Külföldről vettem egy laptopot aminek a garanciáját átvittem a saját nevemre. Ez kb egy hónapja volt. Olyan kérdésem lenne, hogy hol tudom megnézni hogy már az én nevemen van-e a gari, mivel a kiirt 15 napos munkanap már letelt.

(#56195) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

5558 Dell notim van, jelenleg 2X4gb ram van benne bővíthető 2x8gb-re?

"So say we all"

(#56196) tamas.nick válasza tucsok. (#56195) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

(#56197) SZIGMA válasza tucsok. (#56195) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Dell honlapja szerint igen:

Memória
Akár 16 GB kétcsatornás, 1600 MHz-es DDR3L memória

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#56198) tucsok.


tucsok.
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a gyors választ. :R

"So say we all"

(#56199) mghltm válasza twice (#56194) üzenetére


mghltm
addikt

ha service tag alapjan ellenorzod, akkor a Country resznel Hunagary fog szerepelni. ha meg mindig az eredeti szarmazasi orszag van, hivd fel a dell 80-as szamat es erdeklodj naluk mizu?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56200) the dealer


the dealer
tag

Köszönöm a segítséget, mindenkinek! (The DJ, somasz, tamas.nick)
:R :R :R

A chipset driver, intel driver, amd driver sorrend tényleg rendbe tette a dolgokat.

Real life is just a hobby.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.