Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57801) -=RelakS=- válasza somasz (#57800) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hát ez az, hogy TB dock-om van. Az ötlet az lett volna, hogy bedudom a type-c kábelt a gépbe, készviszlát.
DP-Re és HDMI-re 1-1 FHD kijelzőt rádugok, pöpec.
DP-re rádugom a WQHD-T (másról nem megy sajna... ostoba HP monitor), HDMI-re a FHD-t, és ez utóbbi csak interlace-ben, vagy 720p-ben hajlandó műklödni :S Szerintem vga-val is próbáltam, de már nem emlékszem, mit reagált.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57802) somasz válasza -=RelakS=- (#57801) üzenetére


somasz
Topikgazda

melyik fajta dokk?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57803) -=RelakS=- válasza somasz (#57802) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

WD15

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57804) Dhampir válasza -=RelakS=- (#57786) üzenetére


Dhampir
félisten

Most már 4-et sem találsz rajtuk, pedig a négyen felül még eSataba is lehetett dugni a cumót. Mostanában 3 darabka usb és 1 darab usb-c ad lehetőséget a "jobb" gépekben.

A dokkoló is érdekes mostanában, a tájékoztató szerint:

Dell dokkoló | WD15
Az USB Type-C kábellel használható DisplayPort™ csatlakozón keresztül töltheti Latitude laptopját...

A végén már tényleg alig marad hely az asztalon, annyi perifériát köll szétpakolni a gép körül.

[ Szerkesztve ]

(#57805) -=RelakS=- válasza Dhampir (#57804) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

az 5510-en két db TypeA, és egy db TypeC aljzat van. A bal oldalon ráadásul olyan közel vannak egymáshoz, hogy ha az egyik csatlakozó vastagabb a szokásosnál, akkor nem dugsz köré semmit.
A dokk egység amúgy valóban tölti a laptopot, viszont kellett bele vennem egy miniDP-DP átalakítót, hogy használni is tudjam :S

Szóval ha az ember pl rádiós billentyűzettel és egérrel akarja használni, azzal lehet, hogy le is nullázta az USB-t, ha csak nem cipel egy USB HUB-ot magával.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57806) Dhampir válasza -=RelakS=- (#57805) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, ilyesmikre gondoltam. Ez egyfajta tervezési hiba.

(#57807) portrait


portrait
csendes tag

Hátha valakinek hasznos lesz az infó:

Dell Latitude E5570-ben a következő WWAN kártya többhetes tapasztalat alapján megbízhatóan működik, T-Mobile internettel:
Dell DW5811e Snapdragon X7 LTE 3P10Y Sierra EM7455 Qualcomm 4G WWAN Card Module

Én eBay-en vettem, mert Magyarországon nem találtam:
[link]

$84 volt (itt jelenleg $105), +7e Ft körüli összeget dobtak rá a NAV-osok, +2,5e a postának a vámügyintézésért. Beszerelni viszonylag könnyű volt, csak a két antenna kábellel szenvedtem egy kicsit, amíg rápattantak a kártyára. Helymeghatározás is működik vele (Win 10). A SIM kártyát kisebbre kellet vágni, egy plázai telefonos ingyen megcsinálta.

(#57808) laca891 válasza portrait (#57807) üzenetére


laca891
aktív tag

Szerintem jobb, ha mobilról megosztod az internetet.
Telenorral próbáltam tökéletes volt.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#57809) laca891 válasza somasz (#57796) üzenetére


laca891
aktív tag

Vagy az eszközkezelőben, de akkor nem megy a 2. képernyő, ha az integrált ki van kapcsolva.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#57810) badmad


badmad
senior tag

Vettem egy dell 5558 -as laptopot gyári linuxal telepitve..Letöröltem mert amire nekem kell a gép nem jó hozzá a linux.win 10 telepítve minden ok vele csak 1 dolog nem tetszik nekem .Bebootolásnál megjelenik a dell logo aztán bal felső sarokban kurzor villog...majd egy pillanatra elsőtétül a képernyő .Utánna megint kurzor villogás és utánna tölt csak be a win.A biosban beállítottam hogy csak hdd-ről bootoljon de ez sem segített mit kellene még beállítanom .Légyszíves valaki segítsen egy kicsit... :)

(#57811) Mikulásbá válasza badmad (#57810) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vezérlőpult-Rendszer és biztonság-Rendszer-Speciális rendszer beállítások-Speciális-Indítás és helyreállítás-Beállítások-rendszerindítás.ott felül kivenni a pipát a rendszer listájának megjelenítése elől(ott ugye a Windows 10 az alapértelmezett)

(#57812) badmad válasza Mikulásbá (#57811) üzenetére


badmad
senior tag

Igen alapértelmezett win10...pipa nincs ott...és így sem ok.Nem a biosban kell valamit kilőnni?

(#57813) Mikulásbá válasza badmad (#57812) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

UEFI-ben telepítetted a Win 10-et?Lehet ott nem stimmelt valami.

(#57814) badmad válasza Mikulásbá (#57813) üzenetére


badmad
senior tag

Nem UEFI-ben...ez a baj?

(#57815) Mikulásbá válasza badmad (#57814) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem igen,de ezt majd az okosabbak jobban tudják.

(#57816) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Latitude E5430-as laposom billentyűzetét tisztítottam és a Page Up billentyű alatti kis műanyag olló kisebbik részéről letört egy kis pöcök, így most nem a legstabilabban áll a billentyű. Tudna-e valaki segíteni, hogy honnan tudnék beszerezni ilyet?! Esetleg mi ennek a hivatalos neve magyarul, angolul, ebay-en is utánanéznék. Természetesen ha van valakinek ilyen elfekvőben, azt is megboltolhatjuk. Köszi!

ps: laptopszervizeknek írtam, de nem postázzák ki, mert szerintük (biztos így van, nem tudom) azonos típuson belül is eltérhetnek ezek a kis bigyuszok. Ezért pedig nem utaznék fel Pestre.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#57817) B-L-A-C-K válasza tylerddd (#57816) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#57818) tylerddd válasza B-L-A-C-K (#57817) üzenetére


tylerddd
veterán

Nagyon köszi! :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#57819) eastsider válasza tylerddd (#57816) üzenetére


eastsider
nagyúr

Tényleg eltérhetnek. Érdemes rá figyelni

(#57820) tylerddd válasza eastsider (#57819) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi neked is! Ez konkrétan pont olyan, mint az enyém. Ugyanakkor ezek a hirdetések billentyűkről beszélnek. Mit gondoltok, a műanyag bigyusz is jön vele?! Mert ugye a gomb megvan és jó.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#57821) tylerddd válasza tylerddd (#57820) üzenetére


tylerddd
veterán

Írtam neki, meg az összefoglalójában is írja, h küld mindent a billentyűvel. Elvileg nézni kell a fotókon a kis műanyag bigyuszt, mert az alapján vannak készülékenként bontva a hirdetései.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#57822) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Problémám a következő (DELL Precision M6600):
Augusztusban még használtam a beépített mikrofont Skype-ra, TeamSpeak-re és Discord-ra
Ma próbáltam felmenni Discord-ra, de nem hallották amit beszéltem. A Skype és a rendszer sem látja a beépített mikrofont
A dokkoló mikrofont nemtudom miért látja lehetőségként, nincs dokkolóm, nem is volt ott pár hónapja a lehetőségek között...
A beépítettet viszont nem látja, hogy tűnhetett el, és mi lehet az oka, hogy nem látja?
Az alapértelmezett eszközként aktív eszközre hiába adok jelszintet és erősítést, továbbra is semmi, de ez a 3,5-es mikrofonbemenet lehet, jól tévedek?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57823) jenci78 válasza Git (#57751) üzenetére


jenci78
csendes tag

Én Geforce-os videokarisat mindig kerülöm. Sokat csalódtam már bennük. És volt úgyis, hogy a vinyó, laptop vásárlás után rögtön nézve csak 93% kondícióval lett eladva. Persze Seagate vinyó volt... :O

(#57824) jenci78 válasza Francia91 (#57822) üzenetére


jenci78
csendes tag

Ha aktív a mikrofon vonalbemenet, akkor az lehet az laptop mikrofonja, nem? Nekem volt olyan, hogy a Firefoxba nem hallották a mikrofonomat a facebookon, de a Cromme-ba igen. :K

A Skype-nál a Mikrofon hangerő automatikus beállatásáról kivenném a pipát... Esetleg újra telepíteném a mikrofont... vagy egy másik vinyót tennék a laptopba és egy másik rendszeren is tesztelném. :) Úgyis 2 vinyó meg egy msata SSD mehet az M6600-ba. :D Nekem is az van. :D

Nekem ezt mutatja:

[ Szerkesztve ]

(#57825) Francia91 válasza jenci78 (#57824) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem is 2 HDD meg 1 mSATA SSD van az M6600-asban... :D
Újrarakom az Audio drivert, eddig nem volt ilyen bajom :(

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57826)



senior tag

Kis vélemény:
Sokáig kizárólag IBM laptopokat használtam, aztán amikor átkerült a Lenovohoz, a minőség fokozatosan romlott, Dell-re váltottam. Most egy Lattitude E6540-em van, i7, 16GB ram, 500GB SSD, stb. Szép, jó, gyors, igaz cipelni nem könnyű, dehát valamit valamiért. A bajom az vele, hogy szó szerint esik szét, pedig eléggé vigyázok rá. A kijelző körüli gumi az folyamatosan leválik róla, a billentyűk leugrálnak, a tápegység dugója (az a világítós végű féltégla ) is többször széhullott. Azt hiszem ismét tovább lépek, más gyártót fogok kipróbálni. Keresem a régi ThinkPad-ek legendás masszivitását. :O

(#57827) Dhampir válasza (#57826) üzenetére


Dhampir
félisten

A kijelző körüli gumi az folyamatosan leválik róla

Ezt többen is jelezték már. Nem semmi. :-(

(#57828) válasza Dhampir (#57827) üzenetére



senior tag

Igen, azért egy "business" szériás géptől nem erre számít az ember. :(

(#57829) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#57827) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én már a 3.-at cseréltettem az enyémen...Mondjuk az hozzá kell tenni ez az én hibám, mert hajlamos voltam piszkálni, ha nem nyúltam volna hozzá szerintem nem megy szét.

Amit előttem írtak a bill-el sincs bajom, viszont a világítós töltőkábel nekem is szétment már, bár ezt letudom nyelni.

(#57830) jenci78 válasza (#57826) üzenetére


jenci78
csendes tag

Nekem semmi bajom a Dell laptopokkal. Most is azt használom, de nálam fixen van itthon és asztali gépként funkcionál: Külön monitor, egér billentyűzet, házimozi... És tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

(#57831) válasza jenci78 (#57830) üzenetére



senior tag

Nekem is tökéletes a desktopm :D

(#57832) -=RelakS=- válasza jenci78 (#57830) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az lenne az ultimate desktop, ha még külső vinyóról is bootolna ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57833) haxxika válasza (#57826) üzenetére


haxxika
senior tag

Nem tudom, nekem az E6440 hordtam folyamatosan egyetemre, semmi ilyen széthullás jelét nem mutatta pedig már párszor szétkaptam. Gumikeret nekem is most ment szét nemrég, még garos a gép, úgyhogy a cserealkatrészt leküldték, majd kicseréltem magam. Lehet pont egy problémásabb példányt fogtál ki.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57834) Primary92


Primary92
senior tag

Egy E5440 vagy E5540 minőségben, tartósságban hol helyezkedik el E6440-hez vagy egy E7440-hez képest?

(#57835) somasz válasza Primary92 (#57834) üzenetére


somasz
Topikgazda

Lejjebb.
De már jobb, mint a 30-as széria.
50-es, 70-es még jobb.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57836) Primary92 válasza somasz (#57835) üzenetére


Primary92
senior tag

6430 < 5440 < 7440 < 6440?
De mennyivel gyengébb? Egyetemista lánynak lesz.
A családban van 2 db 6440 és egy 6230, ezekből indulok ki.

(#57837) soldi3r válasza Primary92 (#57836) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem, az elso szamot nezd, 3<5<6<7. Igaz, a 7 az ultrabook, szoval a 6-os masszivabb, csak a 40-es szerianal megszunt. Utana kovetkezo szam a kepatlo, az utolso ketto pedig a generacio.

(#57826) Pé, Hat sok sikert! A 40-es szerianak (es a 30-asnak is) ez a betegsege. Tudod cserelni, vagy ha nem hajtogatod a kijelzot akkor hagyod a fenebe. Sajnos jelenleg mar nincs jo minosegu laptop. Kell venni egy M4800-at, az meg egy darabig mindenre eleg.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#57838) B-L-A-C-K válasza soldi3r (#57837) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egy egyetemista lánynak M4800-ast biztos nem vennék, nehéz, felesleges neki...:) Szerintem egy E7440 bőven elég oda.

(#57839) soldi3r válasza B-L-A-C-K (#57838) üzenetére


soldi3r
veterán

A megvalaszolt hsz-ben szo sem volt egyetemsita lanyrol. Egyebkent ki tudja, lehet gepesz hallgato, nekem is volt 2 csaj szaktarsam :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#57840) Primary92


Primary92
senior tag

E7440 és E5470 közül melyiket választanátok?

(#57841) B-L-A-C-K válasza soldi3r (#57839) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hogyne lett volna, abba írta...:) Á, itt ahogy a szavaiból kiveszem minőségre akar menni, nem erőműre, de persze ki tudja. :)

Primary92: Én tuti a E7440-est ha nem kell semmi ördöngős munkára, már 100e alatt kapsz használtan garanciával, világítós billel, FHD IPS kijelzővel, 8GB memóriával, és 256-os SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#57842) soldi3r válasza B-L-A-C-K (#57841) üzenetére


soldi3r
veterán

Hat, akkor belinkelem (#57826) Pé hozzaszolasat. :F

(#57840) Primary92, Azert ez nagyban fugg az artol, allapottol, felszereltsegtol.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57843) B-L-A-C-K válasza soldi3r (#57842) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó reggel van még, azt hittem Primary92-nek ajánlod, kicsit összeolvastam a hsz.-t, sorry... :P

(#57844) soldi3r válasza B-L-A-C-K (#57843) üzenetére


soldi3r
veterán

:DD

E30 (oo=[][]=oo)

(#57845) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#57829) üzenetére


Dhampir
félisten

A Biosban váltható a dedikált VGA (ha olyan konfigod van), vagy fix, nem átkapcsolható, mint az M2800-nál?

IPS kijelző is belerakható az E6540-be, vagy a hozzá hasonló M2800-ba?

[ Szerkesztve ]

(#57846) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#57845) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

VGA-val passz, nekem olyan 6540-esem van amibe nincs dedikált vga.

IPS-sel is lehet venni, vagyis van/volt kis vita hogy ez valódi IPS-e, vagy egy jobb TN, de volt nálam 2 fajta kijelzős E6540-es, ezt le is videóztam.

(#57847) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#57846) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi!

Igen, a videót korábban már láttam, csak egy kis megerősítés kellett a tisztábban látás végett. :)

Nincs gondom a jobb minőségű TN-ekkel sem, az M4600-ban is gyönyörű volt.

(#57848) Klara_ válasza haxxika (#53736) üzenetére


Klara_
őstag

Hogyan tudtad megoldani ezt a problemat ha sikerult, nalunk ugyanezt csinalja.

(#57849) haxxika válasza Klara_ (#57848) üzenetére


haxxika
senior tag

Friss driverek, mostanában nem csinálja egyáltalán. Töltsétek le a dell oldaláról a legújabbat, illetve BIOS menjen fel frissre. A18 van fent nekem most.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57850) Klara_ válasza haxxika (#57849) üzenetére


Klara_
őstag

A18 van itt is, a windows eredeti drivereivel lett jo. A Dell-essel nem az.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.