Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55801) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Leesett a kőre a DELL Latitude D630-as öreg notebookom. Nem tört el sehol, bekapcsol. Úgy tűnik, hogy a gép OK, de a képernyő sötét marad. Viszont, ha rávilágítok az asztali lámpával, nyomokban látom a kijelzőt. Mi lehet a megoldás?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55802) twice válasza SzaboZE (#55800) üzenetére


twice
tag

Köszi a választ!
Ha mindenképpen a billentyűzet csere mellett döntenék akkor biztos bevinném hivatalos szervizbe és ott cseréltetném ki. Ennyire bátor még én se vagyok.

(#55803) SzaboZE válasza Eastman (#55801) üzenetére


SzaboZE
addikt

lehet, hogy a fénycső tört meg a kijelzőben.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#55804) Eastman válasza SzaboZE (#55803) üzenetére


Eastman
őstag

Cserélhető külön, vagy csak az egész kijelzővel együtt?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55805) Nobbigstein válasza PrometheusX (#55739) üzenetére


Nobbigstein
tag

Bocs, hogy csak most válaszolok, de eddig nem volt időm a laptoppal foglalkozni. Végignéztem a BIOS-t és sehol nincs lehetőség az adaptív fényerőt állítani, vagy legalábbis én nem találtam meg. Viszont rájöttem, hogy mi a megoldás. :)

Ha az Intel HD Graphics Control Panelben a Power/On battery/Display Power Saving Technology opciót ha Disable-re teszed, akkor elvileg nincs többé adaptív fényerő. :D Én a vezérlőpultban is kikapcsoltam, de az a változtatás anno nem csinált semmit, lehet, hogy mindkettő kell, hozzá, lehet, hogy nem, nem tudom.

Viszont eszembe jutott még valami. Néha előfordul, hogy ha videot nézek (asszem akár böngésző, akár lejátszó), és megállítom, akkor az újraindítás hangerő néha hirtelen megnövekszik úgy, hogy a fokozatot nem is változtattam. Erre van vmi ötlet? (E7440 és Win10-ről van szó)

[ Szerkesztve ]

(#55806) anorche1 válasza Nobbigstein (#55805) üzenetére


anorche1
őstag

Felrakhatod a realtek driverét, de akkor ugrik a jó minőség a max audio hiánya miatt, és a jack csatlakozó sem fog működni :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#55807) RWD válasza kardkovacsi (#55774) üzenetére


RWD
tag

Óriási, köszi!

(#55808) balint355 válasza Nobbigstein (#55805) üzenetére


balint355
aktív tag

E7440-Win10 kombó nálam is ugyanilyen hangot produkál, próbálkoztam driverekkel de nem jutottam előrébb :(

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#55809) Shade45 válasza Nobbigstein (#55805) üzenetére


Shade45
senior tag

E6440 Win10 -> dettó.

(#55810) Pikkolo^^ válasza Shade45 (#55809) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Inspiron 3542 szintén. Pár napja az eszközkezelőből letöröltem a hangkártyát, felraktam a Delles drivert, vissza eszközkezelő, hangkártya kiválaszt majd driver frissítése, valamit felrakott és azóta jó a hang.

(#55811) ph2012


ph2012
senior tag

Nézegetem ezt a DELL Vostro 3568_223358 laptopot Windows 10-el: [link].

Csak internetezésre kellene. Mi a véleményetek róla? Nem tetszik a fekete szín. Van belőle más szín is, de egyenlőre nem találtam szürkét. Szerintetek fognak forgalmazni szürkét?

(#55812) SzaboZE válasza Eastman (#55804) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát, nem szokták kibarkácsolni a kijelzőből... :( De ha van egy kis mázlid, akkor csak a kijelzőkábel mozdult ki a csatiból.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#55813) Eastman válasza SzaboZE (#55812) üzenetére


Eastman
őstag

Utánaolvasok majd, hogy azt merre találom. Jött egy szalagkábel a kijelző mögül, azt próbáltam megmozgatni. Csak a külső keretet vettem le, nem mertem még a kijelző mögé nézni. Vagy a videokártya (valszeg integrált) felöli végére gondolsz? Ott milyen csati van?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55814) Pikkolo^^ válasza Pikkolo^^ (#55810) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Realtek ALC3234 Audio Driver View details
File Name: Audio_Driver_PKGMR_WN32_6.0.1.7564_A01.EXE
Importance: Recommended
Description: Update Package for Microsoft® Windows® (403.87 MB)
Release Date: 13 okt. 2015
Version: 6.0.1.7564 ,A01
Last Updated: 15 okt. 2015

Ezt raktam fel. Most nézegettem videót és még mindig megy :D A jack tekintetében nem tudok nyilatkozni.

Már csak a másik idegesítő hibernálás/alvás utáni nem újraindulást kellene megoldani valahogyan (aksi ki/be esetén indul csak el a gép).

[ Szerkesztve ]

(#55815) Francia91 válasza SzaboZE (#55812) üzenetére


Francia91
veterán

Ugyanezen generációs ThinkPad-okban (T60 és T61) cseréltem CCFL csövet jópárszor. Azoknál pl lehetett külön venni és cserélni is, nem volt egybeépítve az LCD-vel. A D630-as még ugyanez a generáció, sejtem, hogy ott is lehet külön CCFL csövet cserélni.
IGP-s T60-asoknál volt előforduló hiba, hogy az IGP megpusztult (Intel GMA 950), és nem volt háttérvilágítása a képernyőnek. Cseréltünk komplett kijelzőt vagy hármat, hibátlan gépekből, de annak sem tudta vezérelni az IGP a háttérvilágítását

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55816) SzaboZE válasza anorche1 (#55751) üzenetére


SzaboZE
addikt

És gyárilag volt Windows a géphez?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#55817) anorche1 válasza SzaboZE (#55816) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, win7, asszem prof.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#55818) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Az új Vostro 5568-as gépekről van már valakinek tapasztalata/véleménye?
Tavaly rendeltem egy kolléganőm lányának egy 5558-ast, és az teljesen rendben lévőnek tűnt, azóta is megelégedéssel használják. Nyilván ez egy lépéssel felsőbb kategória, de mégis...

Ahogy nézem, elég korrekt konfigok, 214k HUF-ért már van i5 + 256 SSD + 940MX, bár a kijelzőről nincs sok infó.
Leginkább a kasztni masszívságára, az összeszerelés minőségére, billentyűzet használhatóságára, kijelző paneljére lennék kíváncsi... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55819) kavarc


kavarc
aktív tag

Üdv!
7000-es sorozatú inspiron laptopom hangszórójából fura hangok jönnek kb 1 hete (Win10). Próbáltam az audio drivert újratelepíteni, használtam a dell-est, realtek-est, majd végül a gyári Win10 drivert. Sajnos egyikkel sem lett jó.
Az a fura, hogy a windows rendszerhangoknál van főképp a probléma. Serceg ill. "digitális" zajokat ad. A zenehallgatással nincs gond, viszont a skype pl használhatatlan, fülessel ugyanúgy, mint a hangszóróval. Még mindig szoftveres bajra gyanakszom. Bár feltettem próbából egy Win8.1-es és sajnos ott is ugyanez a helyzet. Lehet, hogy leszed valami update-et a windows ami bugos?
Próbáltam egy linux live usb-vel, a hangok rendben vannak a skype-ot viszont nem tudtam kipróbálni.
Nem tudom lehet-e köze a problémához, hogy kb ugyanúgy egy hete chrome-ban bizonyos fülek megfagynak, chrome reinstall sem segít rajta...
Van valami ötletetek mi lehet a gond, ill hogy lehetne orvosolni?
köszi
Amúgy 2 hete járt le a gari... :W

[ Szerkesztve ]

(#55820) somasz válasza kavarc (#55819) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én megnéznék egy melegedés teszet a helyedben.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55821) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell 5558 notebook 4GB RAM-al. Gondoltam megbővíteném még 4GB-al. A korábbi 3521-nél ezzel nem is volt gondom, mert kb a sarki fűszeresnél is kapható 4 GB Samu memória volt benne. Ebbe viszont Dell brandes Micron memória van, amiből csak az Amazonon találtam pár használt példányt, azokat meg kerülném inkább.

Konkrét memória:

Mi a tapasztalat mennyire enné meg ha más márkájú memóriát tennék mellé, milyent javasoltok bele? Vagy esetleg ötlet honnan lehetne beszerezni ezt a csodás memóriát?

Előre is köszi! :R

(#55822) haxxika válasza .:ZS:. (#55821) üzenetére


haxxika
senior tag

Időzítés, freki legyen ugyanolyan, kb ez a mérvadó. Jelen esetben amit keresgélj: DDR3L 1600MHz, CL11. Legegyszerűbben itt hardverapron.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55823) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Van egy Dell Latitude e5470-es gépem, 3 napos, windows 7 van rajta. Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a problémája.. Először arra lettem figyemes, hogy a touchpad borzasztóan akadt egy két percig betöltés után. Tegnap már nem is működött, a billentyűzet iszonyatosan lassú, alig veszi a karaktereket, ha lenyomok gyorsan 3 betűt csak egyet ír ki kb. Ilyenkor nem is látom a touchpadet a programban, ahol be lehet állítani a sebességét stb...

Frissítettem a biost, azután tökéletesen működött, mondjuk amikor installáltam egy programot, akkor a touchpad megint elkezdett össze vissza akadani, a billentyűzet viszont gyors maradt. Kikapcsolás és újraindítás után ismét rossz lett, kellett még egy újraindítás mire ismét használható lett a tapipad. Ha rádugok küső egeret és billentyűzetet akkor meg tökéletesen működik az egész. Nem értem mi lehet a probléma ezzel. Van valami ötletetek esetleg? :Y :R

(#55824) xxmerlin


xxmerlin
csendes tag

Megkérdezném kedves ittlévőket ! Van egy 7537-es laptopom. Ki lehet cserélni a képernyőjét ( kábellel együtt ) és az működni is fog ?
Köszönettel

(#55825) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Következő a kérdésem (Precision M6600)
A kijelző az Eszközkezelőben "Általános PNP képernyő" néven szerepel. A pontos típusát tudom, Aida64 kiírja (AUO gyártmány)
Viszont sem a DELL oldalán, sem a panel típusának utánakeresve sem találok egy monitor .inf fájlt. Az előző gépeimnél (ThinkPad, EliteBook) volt a gyártó oldalán ilyen .inf fájl
Vagy nincs a DELL-hez, ne foglalkozzak vele?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55826) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Érdekes. E6440 hűtés:

Azt hiszem, a hőcső 6mm heatpipe és 8mm heatpipe összehasonlítása.

Forrás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55827) haxxika válasza Tothgera30 (#55826) üzenetére


haxxika
senior tag

Felső talán a Radeonos verzió hűtése nem? Az alsó tutira csak az igp-s. Vagy ez már a revision utáni hűtés lehet? (amikor már edp van lvds helyett, így lett 1080p is e6440be)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55828) VANESSZA1 válasza .:ZS:. (#55821) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ezzel tökéletes együtt működik az a memória amit a hardverapro-n hirdetek és gépcsere miatt vált eladóvá. Nem a reklám miatt mondom..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55829) xxmerlin


xxmerlin
csendes tag

Megkérdezném kedves ittlévőket ! Van egy 7537-es laptopom. Ki lehet-e cserélni a képernyőjét ( kábellel együtt ) HD-ről Full HD-re és az működni is fog ?
Köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#55830) Ablakos


Ablakos
őstag

Új windows telepítés után melyik dell-es drivert érdemes feltenni? A W10 mindent felismert.
Második kérdésem, hogy két video kártya van az i7 5767-ben. Lehet ezt változtatni, hogy cpu-st vagy a dedikált radeon-t használja?

(#55831) somasz válasza Tothgera30 (#55826) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55832) kavarc válasza somasz (#55820) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!
Ezt pontosan hogyan/mivel kell "megnézni"?
Egyébként nem tűnik túlhajtottnak a gép. A ventilátor tényleg csak terhelésnél kapcsol be. Tegnap szétszedtem a laptopot, kosz sem volt benne túl sok; azt a keveset kifújattam.
Sajnos a hiba azóta is fennáll. :(
Futtattam delles HW diagnostic-ot, a gépen lévő nem talált hibát, a webes is csak azt érzéklete, hogy valami gond van amikor a mikrofonba kellett volna beszélnem. Egyébként megfigyeltem egy érdekes dolgot: ha próbálom használni mondjuk skype hívástesztelőjét, akkor bármilyen szinten áll a mikrofon "érzékenysége" ez a beszélgetés alatt (ami nem működik, ugye) lemegy autómatikusan 0-ra. Hiába állítom vissza kézzel mondjuk 100-ra, akkor is lemegy magától nullára.
Eléggé tanácstalan vagyok. Nem értem, hogy miért szól a zene, adnak hangot a játékok is a windowsos hangok meg mind recsegnek a skype meg nem működik, fülessel sem. Nem értem... :O

(#55833) somasz válasza kavarc (#55832) üzenetére


somasz
Topikgazda

Pl. aida64-gyel stress-teszt.
A háttértárad állapotára nézz rá hdsentinellel, lehet annak is baja.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55834) Francia91


Francia91
veterán

Újabb kérdéssel fordulnék a Precisiont ismerő kollegákhoz
A Precision-ok BIOS-a rendelkezik-e whitelist-tel, tehát van-e korlátozva, hogy milyen WWAN, WLAN és BT modult lehet belepakolni?
Ugyanis adott az M6600-asom, 2.0-ás gyári BT-vel, viszont ha lehetséges, cserélném ezt egy szintén DELL-es BT modulra (Dell Wireless 380 Bluetooth 4.0)
Megeszi a gép elméletileg? Az eBay szerint kompatibilis M4600/6600-assal is az adott BT modul.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55835) Tothgera30 válasza somasz (#55831) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elfért volna az iGpu-sban is a 8mm heatpipe.

Ui.: A16-os Bios nincs már E6440-hez?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55836) haxxika válasza Tothgera30 (#55835) üzenetére


haxxika
senior tag

El is fér az iGPU-sban a 8mm heatpipe, akkor szokták berakni, ha valaki 4magos i7-et pakol be minimum, oda azért elkél.
Az A16-os BIOS nekem le van töltve, ha kell meg tudom osztani, fogalmam sincs miért vették le az oldalról.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55837) Tothgera30 válasza haxxika (#55836) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha megosztanád velem, megköszönném. Egyik E6440-esemre letöltöttem, de utána sajnos letöröltem az exe file-t. Mondjuk terhelt i7-hez érdemes is a 8mm-es heatpipe-t használni, bár én csak érdekességképpen lestem rá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55838) haxxika válasza Tothgera30 (#55837) üzenetére


haxxika
senior tag

Tessék.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55839) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Dell Inspiron 3543 notebook (i7-5500, 4GB RAM, 500GB HDD). Korábban Win 8.1 volt fenn és tapasztaltuk, hogy mondjuk az egérre nem reagált..mozgatni tudtam mozgatni a nyilat, de klikkelni már nem, sem a csatlakoztatott egérrel nem működött, sem a touchpaddal. Most frissítve lett Win 10 (64)-re, de ezzel is ugyan ez a hiba, sőt, most sűrűbben jön el, pl a Start/Minden program-ra soha nem tudtam ráklikkelni. A gép amúgy elég lassú is, már a win10 felrakása után közvetlenül is, lassan is indul.
Van esetleg valami ötletek, hogy mit csináljak, mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat! :R :R :R

Üdv,
S

(#55840) Pierre75


Pierre75
senior tag

Dell 7559 tulajoktól kérdem:
Bios-ban járva láttam egy akku beállítási lehetőséget (Advanced Battery Charge Mode). Ezt piszkálta már vki, érdemes?
Mert sw-esen elég hülyén oldotta meg a Dell: van egy Quickset Application, amiben lapul egy Power Manager. A QA ikonja döglötten pihen az asztalon, start menüből indul a Power, ahol felhasználói szokások szerinti beállítást kínál fel. Van-e értelme telepíteni? Vagy egyszerűbb ráhagyni a win10-re?

[ Szerkesztve ]

(#55841) Bozso68


Bozso68
senior tag

Tegnap végre valahára megjött a lányom DELL I5 5558 920m Win10 notija.
Első körben szerencsére csináltam külső HDD-re egy lemezképfájlt. Utána frissítettem rá az nvidia-t. Egy csomó frissítés lejött Dell-től, meg Win-től. Ma délelőtt azt vettem észre, hogy hiába névvel történik a bejelentkezés, a win kezelőfelületéről eltűnt a felhasználó. Bármit csináltam, semmit se talált meg se vezérlőpult, se mappák, se a startmenü féle csempés rész, se stb.
Közben csak jöttek a frissítések, gondoltam, hátha valamelyikkel rendbe jön. Frissült a BIOS, meg valami egy órás win. Újraindítás után már nem is talált magára, csak sötét képernyő.
Backupról visszahoztam a rendszert, most jónak tűnik.
Szerintetek sanszos, hogy a win megint lépésről lépésre összef@ssa magát?
Találkozott már valaki hasonlóval, illetve mitől lehetett ez?

(#55842) Tothgera30 válasza haxxika (#55838) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm szépen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55843) anorche1


anorche1
őstag

E6440 odd sata portja mennyi, 1 vagy 2?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#55844) vis89


vis89
csendes tag

Sziasztok!

Van egy precision m4600asom amit szeretnék kitisztítani.
A kérdés az volna, hogy milyen vastag hűtőpadot vegyek a videokártya és hűtő fém közé ?
A mérd le válasszal nem vagyok előrébb. Én úgy kb 1.5 milisre gondoltam ,de nem tudom mennyire jó ha túl vékony vagy vastag. (Ha túlságosan vékony akkor nem vesz át hőt ez így nem kérdés)

Előre is köszi!

(#55845) haxxika válasza anorche1 (#55843) üzenetére


haxxika
senior tag

Sata2

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55846) anorche1 válasza haxxika (#55845) üzenetére


anorche1
őstag

:R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#55847) VANESSZA1 válasza vis89 (#55844) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem ez a kombó, de mindenki másra esküszik..

Thermal Grizzly Minus Pad 8 1,5mm
IC Daimond Carat 7 Thermal CPU paszta

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55848) DoItYourself válasza somasz (#51635) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van már hír az E6540 utódjáról? Miért álltak le a gyártással? Lassan már a Dellnél se lesz egy normális gép a kínálatban... :(((

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55849) Lapaj1974


Lapaj1974
csendes újonc

sziasztok olyan kérdésem lenne hogy a dell latitude 4300 as leptopon mi a főbekapcsoló melletti kapcsoló ami úgy néz ki mintha egy hal lenne?

(#55850) vkond00


vkond00
csendes tag

Sziasztok!
A Dell Inspiron 15 3543-mas szériából 3 gép van a családomban(kettő az 5500U-s szériából, és egy az 5200U-s szériából) Nagyon szeretjük, az árához képest szerintem jó teljesítményűek, csak a ház anyaga gyenge.

Viszont mind a három gépen felütötte a fejét az a hiba, hogy ha zene, film, vagy valami videónak a hangja megy ki a gépből, akkor magától felhangosodik, majd amikor változtatok a fő hangerőn,akkor visszaugrik hirtelen.A felhangosodás általában lassú, nem észrevehető (legalábbis nekem) csak amikor már túl hangos (fejhallgatóban halkan szoktam hallgatni a zenét) , illetve akkor is megesik ez, amikor szünet van a hangban (pl.: youtubeon két videó között felhangosodik, vagy ha megállítom a videót, és újra elindítom,de ilyenkor nem mindig)

Tudjátok hogy ez mi miatt lehet,és hogyan lehetne orvosolni?Driver frissítés, visszaállítás nem hozott eredményt, win 10 van mindenhol. (Nekem az egész történet olyan, mintha a hangerőszabályzó láb lebegne...)
Szoftveres lenne (egyszer mintha találkoztam volna egy ilyennel sony gépen is, de többször nem fordult elő, és nem vagyok benne biztos... sokat gugliztam már ez ügyben, és mintha más nem szenvedne ebben.....)

Köszönöm szépen ha válaszoltok, nekem már nincs ötletem hogy mi lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.