Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55201) .St.


.St.
tag

Sziasztok!

Van egy Inspiron 17R SE 7720 notim. A jobb sarkában van 3 gomb. Azok mire jók? Ha megnyomom világit 1-2mp -ig de semmi nem történik.

-= St forever =-

(#55202) SZIGMA válasza .St. (#55201) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

"Ha megnyomom világit 1-2mp -ig de semmi nem történik."

De.Valahol a világon elpusztul egy kiscica. ;]

Hogy ez ne így legyen, telepítened kell a Dell Quickset programot, amely leveszi ezt a rontást a gombokról és a következő brilliáns fícsöröket nyújtja:

Dell Instant Launch Button (User programmable) - Far Right
Preset Audio Mode Launch Button - Middle
Windows Mobility Center Launch Button- Left

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#55203) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Bajban vagyok! Vettem egy U2913wm monitort, amit egy kvm swichre kéne rákötnöm (1 végébe egy PC, másikban egy Dell E6540 egy Dell e-plus II-vel). De sajnos a kvm swich nem tud csak 1920-as felbontást kezelni ezért le kell cserélnem. A kérdésem az, hogyha veszek egy displayport kompatibis swichet, akkor a dell notebook a dokkolon keresztül fogja tudni kezelni a 2560x1080-as felbontást? Remélem igen, mert a dokkolon is van dp port (és mert egy vagyonba kerül egy ilyen kis vacak :O ).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55204) wyattthoearp válasza Ispy (#55203) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nincs két bemenet a monitoron, hogy switch kelljen hozzá? A 6430, 6530 nvidia kártyával tudja a 4k monitort és még a sajátját is hajtani, nyilván függ attól, hogy a tiedben milyen videókártya van.

[ Szerkesztve ]

(#55205) Ispy válasza wyattthoearp (#55204) üzenetére


Ispy
veterán

Közben kiderítettem, hogy a benne lévő HD4600 tudja. Azért kell kvm swich, mert nem csak a monitort kell megosztani, hanem billt meg egeret is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55207) .St. válasza SZIGMA (#55202) üzenetére


.St.
tag

Szupi. Leszedtem, feltettem. Most már nem pusztul el kiscica, csak 2 aranyhörcsög :( Látszólag nem lett semmi változás. Új programot sem látok sehol amin lehetne állítgatni bármit is.

upd.: egy Dell rendszerdiagnosztika után életre kelt, köszi

[ Szerkesztve ]

-= St forever =-

(#55208) SZIGMA válasza .St. (#55207) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Itt le van írva mit kell átállítani, hogy menjen.

[link]

Közben megjavult,látom.
Akkor a kisállat populáció viszonylagos biztonságban van. :D

Dhampir: írhattam volna pandát is,akkor a WWF is a nyakamon lenne. Ne vedd fel nagyon, ez csak egy lightos trollkodás volt, a kolléga vette a lapot és a problémája is megoldódott, szóval minden happy.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#55215) bexinho23 válasza bexinho23 (#55173) üzenetére


bexinho23
őstag

Elvileg alaplapi áramkör probléma áll a háttérben. Bár ez csak egy véleményes megállapítás az egyik számtech üzlet alkalmazottjától (szétszedték). A pontos diagnózist csak a pesti szervizbe (nem Dell) küldés után tudnak megállapítani és árajánlatot küldeni.

Véleményetek szerint mennyibe fájhat egy ilyen hiba javítása? Tök fura, hogy egyik napról a másikra nem vette a jelet a laptop. A töltő oké, leesni sem esett le sosem. Bár azt nem tartom kizártnak, hogy az anyós ágyban használva néha megmelegítette a notit candycrush-ozás közben... hiába mondtam neki, hogy azt nem szívleli egyik laptop sem.

(#55216) totron


totron
addikt

Keresek Dell notit 50e alatt, csak PWM-től mentes, flickr-free jöhet szóba. Az sem árt, ha a hűtése minimum Lenovo T500 szintű.

(#55217) Pyrandus válasza totron (#55216) üzenetére


Pyrandus
tag

Mi az a PWM? kösz-

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#55218) embe válasza Pyrandus (#55217) üzenetére


embe
nagyúr

Monitor - PWM - Szerintem erre gondolt a fórumtárs.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55219) totron válasza Pyrandus (#55217) üzenetére


totron
addikt

Nem max fényerőn vibrál a kijelző, mivel a megvilágítást adó csövek vagy LED-ek áramellátása szakaszossá válik (gyors kikapcs-bekapcs), tök primitív módszer. Elfárad a szemed, folyni kezd, kifele, ahogy a betűk is össze. Ez a PWM.

(#55220) Pyrandus válasza totron (#55219) üzenetére


Pyrandus
tag

Kösz. Mellesleg: a gép műszaki adatainál szerepel, hogy PWM vagy nem, és ha nem szerepel, hogy lehet megtudni? Thx.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#55221) XZoli


XZoli
aktív tag

Dell gondtalan 3 év, hát ezt kihagytam volna 2 hónap után alaplap csere :W még jó hogy 16GB akartam növelni a memóriát. :O

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#55222) szabonagyur válasza XZoli (#55221) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tömeg gyártás. Felesleges ezen így kiakadni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55223) somasz válasza XZoli (#55221) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezek szerint notebook.hu-ról vettél valami amd grafos Inspiront?
Én kínomban röhögtem, amikor először láttam a plakátot.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55224) haxxika válasza somasz (#55223) üzenetére


haxxika
senior tag

A 4GB VIDEÓ!!!! felirat még mindig a kedvencem ezeken a plakátokon. Bár lehet az a laptop.hu, de egy kaptafa.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55225) somasz válasza haxxika (#55224) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az már frissebb plakát szerintem, azon hangosan felröhögtem... :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55226) XZoli válasza somasz (#55223) üzenetére


XZoli
aktív tag

Nem Dell Inspiron 7559 az alsó memória slot rossz volt

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#55227) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

sikerült találnom egy i7-es procit a dell latitude e5520-amba.

pár aggályom van, amíg ideér a proci.

a jelenlegi i3-om is olyan 70-75 fokon fut pasztázás portalanítás után.

ha az i7 jobban melegszik mit tudok csinálni? a laptop dokkolva, van sok hűtőt nem birok alárakni.

hülye kérdés de proci install-nál mire figyeljek még? bios frissítés megvolt, még sose szedtem ki a régi procit, egy lapos fejü csavart láttam amikor pasztáztam azt kell elfordítani és akkor kijön a foglalatból? rendszer újrarakás nélkül megúszhatom a dolgot?

(#55228) Tothgera30 válasza PlatiaAmos (#55227) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kifejtősen:

...sikerült találnom egy i7-es procit a dell latitude e5520-amba... - Akkor gondolom a foglalatot és a TDP értéket is megnézted.

...a jelenlegi i3-om is olyan 70-75 fokon fut pasztázás portalanítás után... - Ha az utódja is annyit fogyaszt, akkor az is így fog melegedni. Gondolom 35W, ugyebár?

...ha az i7 jobban melegszik mit tudok csinálni? a laptop dokkolva, van sok hűtőt nem birok alárakni... - Ha megfelelően választottál processzort, akkor nem fog. De mégis elnézted, és 45W-os CPU-kból vadásztál (pölö: i7-27XX), akkor egy ahhoz való heatsink-et kell beszerezned.

...hülye kérdés de proci install-nál mire figyeljek még? bios frissítés megvolt, még sose szedtem ki a régi procit, egy lapos fejü csavart láttam amikor pasztáztam azt kell elfordítani és akkor kijön a foglalatból? rendszer újrarakás nélkül megúszhatom a dolgot?... - Nem. 4 csavar a hűtőn kiteker, lapos fejű csavart elfordít, proci kiszedhető. Visszafelé pedig értelemszerűen fordítva, de YT-on kismillió "csináld magad" szerelési útmutatót találsz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55229) PlatiaAmos válasza Tothgera30 (#55228) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Köszönöm a részletes választ és a felvilágosítást.

A történet annyi, hogy írtam egy aprót, hogy keresek : Intel® CoreTM i7 (2640M) KERESEK!!!

Valaki pedig rám irt, hogy i7-2630QM -ja van és ugyanúgy dell e5520-ban volt. Szóval bios frissités és jó lesz nekem is.
Pénzt elutaltam, hétfőn kerül feladásra a proci.

Viszont a hozzászólássódnak hála utána néztem és ez bizony 45W-os proci.

Most, hogy szerezzek hozzá ilyen heatsink-et? Ezt lehet venni webáruházban valahol?

(#55230) Aethelstone válasza PlatiaAmos (#55229) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hajaj...ez pedig a benézés minősített esete. Persze, hogy a négymagos is belemegy, ugyanolyan a foglalat, még talán bios frissítés sem kell, de szétolvad a géped. Ezért hangsúlyoztuk kifejezetten a proci típusát. Igen, most lehet hűtőt is hajkurászni.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#55231) somasz válasza Aethelstone (#55230) üzenetére


somasz
Topikgazda

miből gondolod, hogy van hozzá másik hűtő? :U

PlatiaAmos: próbáld ki azért a procit. Ha jóval melegebb, akkor cseréld le. Remélem nem volt drága.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55232) Aethelstone válasza somasz (#55231) üzenetére


Aethelstone
addikt

Csak tippelek, hogy úgy van, mint Lenovoéknál, ahol a 45w-s szerkezetekhez más hűtés van, mint a 35w-s vonalhoz. Dell-ben nem vagyok annyira képben, T520 és XPS 15z van itthon.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#55233) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

[link]

Elvileg megy ez a típus pedig ezzel a proci típussal, kérdés tényleg a hűtő, hogy nagyobb van e alatta, hol tudnék szétnézni ez ügybe? Valakinek nincs ötlete?

szerk.: Ebay-en szétnéztem, nem találtam másféle heatsink-et, csak olyan van fent mint ami az enyémben is van.

[ Szerkesztve ]

(#55234) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Apám vásárolt a minap céges selejtezés alkalmával egy n5110-et, i3-as procival.
Otthoni használatra lesz beállítva, netezésre, szövegszerkesztésre. Semmi komoly feladatot nem kell
majd ellátnia, de azért szeretnék bele egy SSD- tenni, hogy fürge legyen. Ebből a tipusbol kiszedhető az optikai meghajtó? Annak a helyére szeretnék egy 120 Gb-s meghajtót betenni. Ha megoldható a dolog, akkor mekkora caddy-re van,szukseg? Gondolom mSata csatlakozóra ezekben a gepekben még nem nagyon gondoltak.

Van valami olyan,ismert hibája, ami x idő után elojohet, es érdemes ra odafigyelni? I3-as proci van benne, es mivel nem nagyon lesz terhelve, nem szamitok túlzott melegedésre.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#55235) somasz válasza Burki (#55234) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az n5010-nél eggyel jobb, de ez nem jelent még semmi jót. :(
Ha nincs benne dvga, akkor hosszabb élete lehet. Legyen kitakarítva és újrapasztázva.
Kiszedhető az optika, msata nincs.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55236) pataslogeza válasza PlatiaAmos (#55229) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello.
Ha a 35w-os processzorod 75 fokos a jelenlegi hutossel, akkor a 45w-os biztos hogy sokkal melegebb lesz es az onvedelem miatt visszaveszi az orajelet a processzor, ami miatt lehet hogy meg az i3-masodnal is rosszabbnak fogod erezni. Szerintem legjobb lenne ha azonnal felhivnad az eladot, hogy ne postazza hetfon mert kiderult hogy nem jo a te gepedbe mert 45w-os processzor, a tiedbe meg 35w valo. Aztan majd olyat vegyel ami biztosan jo lesz a gepedbe, nem csak talan.

(#55237) Hando


Hando
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy egy E6530-ba 1600Hhz-s ramok vannak kaptam 2db 4gb 1866 hmz-s ramot amit XMP profilból tud, de ha belerakom a gépembe nekem csak 1333-n megy!
Ismerősömtől kaptam a ramokat akinek M4700-s gépe van és neki szépen viszi 1866mhz-n, gép tulajdonsága ugyan azok I5 3340m processzor QM77 chipset!
Mért nem működnek rendesen a ramok a 6530-s gépbe?

(#55238) Tothgera30 válasza PlatiaAmos (#55229) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olyan heatsink-et esetleg faragni tudsz bele, de egyszerűbb ha 35W-os TDP-vel rendelkező CPU-t keresel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55239) Francia91


Francia91
veterán

Üdv
A kérdésem az lenne, hogy DELL M6600-asba Quadro 4000M tehető minden hókusz-pókusz nélkül, jól tudom? Mintha adták volna gyárilag is 4000-es Quadro-val emlékeim szerint

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55240) somasz válasza Francia91 (#55239) üzenetére


somasz
Topikgazda

Tehető, főleg, ha 3000M volt benne eredetileg. Q5010M is belemegy.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55241) Francia91 válasza somasz (#55240) üzenetére


Francia91
veterán

:R
A 3000M sem tűnik piskótának amúgy, de ha lesz M6600-asom, majd fejlesztem én azt :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55242) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Köszönöm mindenkinek a választ a segítséget, megbeszéltem az eladóval, hogy utalja vissza a vételárat.

Ő véleménye szerint én vagyok egy körülményes vevő, de azt gondolom tisztább ez így, mint ha utólag kellene visszaküldözgetnem mert túl melegszik. Sajnos hibáztam abban én is, hogy nem jártam jobban körbe a kérdést mielőtt belementem egy adás-vételbe.

[ Szerkesztve ]

(#55243) embe válasza PlatiaAmos (#55242) üzenetére


embe
nagyúr

Csak halkan jegyzem meg: Ha túl melegszik a laptopodban, akkor az - feltételezve hogy a proci hibátlan - nem az eladó sara. Így hogy "visszaküldözgeted" csupán az eladó jóindulatán múlik, hogy visszaveszi-e. Ha nem venné vissza, szavad sem lehetne, mert Te voltál figyelmetlen.

Szerencsére ebben az esetben ez nem játszik, mivel ígérete szerint visszautalja a pénzed.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55244) mghltm


mghltm
addikt

2 eves e6540 a kovetkezot csinalta par perce:

- kb 8-kor kezdtem dolgozni akkurol, akkor 4 oras uzemidot irt ki

- 10 elott raneztem, 45%-on volt 1 ora 55 perc becsult idovel

- utana par masodperc mulva majdnem meghalt, kuldte a 7%-os riasztast en meg sprinteltem a toltoert

akku allapota:

Battery: Battery Information
Battery ID 3985SMPDELL HTX4D2A
Manufacturer SMP
Serial Number 3985
Chemistry LION
Long Term 1
Design Capacity 66600
Last Full Charge 55056

tapasztalt mar valaki ehhez hasonlot?

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#55245) embe válasza mghltm (#55244) üzenetére


embe
nagyúr

Korábban valahol olvastam egy akkukalibrálásról. Nem ilyen esetben kellene?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55246) dam-dam


dam-dam
csendes tag

Adott egy dell e5430 típusu gépem 4magos e3610qe procival, 16GB rammal, Intel HD 4000 integrált kártyával. A gépnek nincs displayport csatlakozója.

Nemrég kiváltandó a 3 monitoros setupomat beruháztam egy 4K-s TVbe (HDMI 2.0), melyet monitorként használok Itech usb3.0 to HDMI adapterrel, de ez csak 30Hz-en támogatja a 4k-t. Nem mondom, hogy irodai munkára elviselhetetlen a lag, de pl egy HD videó megtekintése is élvezhetetlen 30Hz-en. (Hang elcsúszik, a mozgás szaggatott/”darabosá” válik).

Gépcsere és több több százezer forintos beruházás nélkül meg lehet oldani a 4k60HZ problémát?

Léteznek pl club3D dp 1.2 to Hdmi 2.0a adapterek 60HZ-en, de mivel a gépen nincs DP, először egy dokkolót (dell e-port replicator) kéne venni, de mivel így már 2 "aktív külső eszközön" is keresztülmenne a jel, kérdéses, hogy működne-e.

[ Szerkesztve ]

(#55247) Opa


Opa
tag

Sziasztok.

A következő kérdésem lenne:
Adott egy Dell Inspiron 15, 3000 series. Valószínűleg hdd-hibás.
Itthon vették, de a tulaj most Spanyolországban él (Barcelonában).
A gépre még bőven van garancia. Hol tudhatom meg, hogy hova vihetné szervízbe a gépet? :F

Előre is köszi :R

A gép nincs honosítva, de nem is volt még javítva soha...

[ Szerkesztve ]

(#55248) Pyrandus válasza PlatiaAmos (#55242) üzenetére


Pyrandus
tag

Egyetértek, végülis jóindulattal korrektmód lezárul az ügy.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#55249) embe válasza mghltm (#55244) üzenetére


embe
nagyúr

Végül találtál valami megoldást?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55250) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!

Újratelepítettem a gépet (Latitude e6430s, Win 10 Pro, verzió 1607, bulid 14393.447).
A drivereket szépen felpakolta magának, ami meg hiányzott, azt a Dell Command update elrendezte.
Ez eddig szép,és jó, de valami mégsem oké:
A gépben egy ssd van, és az optikai meghajtó helyén meg egy caddyben 1TB hdd. Ezt energiagazdálkodási lehetőségeben beállítva 5 perc után lekapcsolja a rendszer, így csendben van a gép.
Az előző win verzióban ha leállítottam a gépet akkor felébresztette a hdd-t egy pillanatra, jóformán fel sem pörgött rendesen, és már le is állt a rendszer, valamint alvó állapotba küldéskor sem ébresztette fel.
Most alvó állapot előtt is felébreszti feleslegesen a hdd-t, illetve a leállítás is sokkal tovább tart, mert felpörgeti, szöszöl vele 1-2 mp-et leállítja, és látom a visszajelző led-en, hogy valamit még szöszöl az ssd-n is.
Milyen beállítást nézzek meg, amivel vissza tudnám hozni a korábbi állapotot?
Eszközkezelőben nincs ismeretlen hardver, elviekben minden illesztőprogram fent van, ami előtte is fent volt.
Win 10 topikban nem jött válasz, emiatt érdeklődök itt.

Továbbá tanácstalanságomban a command update-tel felpakoltam az Intel Rapid tárolási technológiát (előzőleg biztos nem volt fent), hátha segít, de nem. Erre amúgy szükség lenne, vagy milyen célja van, kell nekem?
Most meg nem tudom eltávolítani a programok közül
.
Minden segítséget, tippet elfogadok. üdv: Vikman :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.