Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55751) anorche1 válasza atish15 (#55750) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi, de nem vagyok amatőr. Nem véletlenül írtam, hogy "a dell support oldalán a gépemhez nincs se wifi se bluetooth driver, se win10 -es, se 8.1 -es". A service tagot használva jön elő ez az eset. Ha a generic 6440 drivereket nézem, akkor van.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#55752) haxxika válasza anorche1 (#55749) üzenetére


haxxika
senior tag

AMD vga van pluszba szerelve a gépedbe? ocsb barátomnak azzal van szerelve az E6440 (nekem sima igp), és érdekes módon neki sincs problémája a driverekkel. Meg kellene próbálni úgy újratelepíteni a gépet, hogy nem a gyorsbeállításokat használod indításkor, hanem letiltod a driverek telepítését a Windows által, és utána a Dell oldaláról leszeded a friss drivereket (Find it Myself) majd azokat felpakolod.

Másik kérdés: milyen Wifi kártya van a gépben? Az egyikben van bt modul, másikban nincs. Amiben van: Intel Centrino Advanced-N 6235.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55753) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok. Dell Inspiron 15 5000-es sorozatú gépem van, 64 bites Windows 10 van rajta. Kéne tudnom tükrözni a képet televízióra vagy vannak még kompatibilitási problémák a win10 miatt? Én vagyok béna? Már a frissítést is frissítettem. Hogy lehet tükrözni a kábellel a TV-re, segítsetek ki egy-két tippel. Köszi

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#55754) No.01 válasza kardkovacsi (#55745) üzenetére


No.01
őstag

Ertem en... hol tudnam ezt akkor csekkolni esetleg atallitani?

(#55755) atish15 válasza anorche1 (#55751) üzenetére


atish15
aktív tag

Bocsánat úgy értettem hogy alaplap lett cserélve a gépedben ezért nem egyezik a házon lévő service tag.

Más: Érdemes az A14 biost cserélni az új A20 ra? E7440

(#55756) somasz


somasz
Topikgazda

Adott egy M5510-es Precision, bővítettem 16GB-ra, tettem bele egy 1TB-os NVMe ssd-t, telepítettem rá egy W10-t. Random módon kékhalálozik, iaStore.sys-re hivatkozva. Vinyó nincs rádugva.
UEFI, AHCI beállítva telepítés előtt. Mit hagytam ki? Van valakinek hasonló tapasztalata nvme ssd-vel?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55757) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok. A Milyen notebookot vegyek topicban feltett kérdésem itt látható.
A befutónak tűnő Dell I5 3558 típusról mi az általános vélemény? A hűtése kiemelten érdekelne.

Köszi:
Zsolt

(#55758) balint355 válasza atish15 (#55755) üzenetére


balint355
aktív tag

Én A18-ról frissítettem A20-ra, A14-hez képest nem tudom mennyivel más, de semmi változást nem vettem észre normál használat közben. Szerintem frissítheted ha akarod, de azzal se veszítesz semmit, ha békén hagyod :) Egyébként az is fent van a Dell honlapon, hogy mi változott, ha abból valamire szükséged van, akkor frissítsd.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#55759) Dhampir válasza Bozso68 (#55757) üzenetére


Dhampir
félisten

Pár tapasztalat a keresőből is visszaolvasható.

(#55760) Bozso68 válasza Dhampir (#55759) üzenetére


Bozso68
senior tag

3558-as notiról érdeklődtem, a keresőben keveset találtam, ezért is kérdeztem így.

(#55761) sirály69 válasza somasz (#55756) üzenetére


sirály69
őstag

Bios a legfrissebb?
Nekem is hasonló problémám volt az xps 9550 el....
Volt rá egy decemberi frissítés.

Szerver Hosting Debrecenben

(#55762) somasz válasza sirály69 (#55761) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igen, viszont azóta feltettem a rapid storage F6 drivert, az frissítette az iaStore fájlt, meglátjuk, azóta nem csinálta.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55763) Dhampir válasza Bozso68 (#55760) üzenetére


Dhampir
félisten

Félreértettem, akkor passz. :-(

Esetleg kérdezz rá itt is, ha eddig még nem tetted meg.

Ha mindenképpen Inspiron a befutó, az 5xxxx széria alá nem adnám -persze nyilván a pénz beszél- (ettől csak a 7xxxx Inspironok masszívabbak valamivel, de jóval drágábban), de az okosabbak majd megmondják a tutit.

Jómagamnak csak az 5748 és az 5749-es Inspironokkal van felhasználási tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#55764) Bozso68 válasza Dhampir (#55763) üzenetére


Bozso68
senior tag

Sajnos nem találok Geforce VGA-s 5xxx-es példányt i5 procival. A Radeonoktól többen intenek. Ezért gondoltam a 3558-asra. A lányomnak otthonra talán megfelel...

(#55765) haxxika válasza Bozso68 (#55764) üzenetére


haxxika
senior tag

Interetezésre, filmezésre, de még sims-re is bőven elég lenne egy intel igp-s verzió is :) Mellesleg ennyi pénzért használt üzletik között is szétnézhetnél, ahol minőségibb és időtállóbb gépeket találnál. A 3xxx-es széria elég belépő a dellnél, anyaghasználatban is meg belterjedelemben.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55766) Dhampir válasza Bozso68 (#55764) üzenetére


Dhampir
félisten

Például itt látok kétféle színben is (nem ismerem a boltot, sem a megbízhatóságát, az Árgép ezt dobta ki):

Ezüst

Fényes fehér

Érdemes lehet megnézni az új 5567 Inspironokat is Intel Kaby Lake procival (habár ezek sem Nvidiások), például itt több fotót is feltettek a gépekről.

[ Szerkesztve ]

(#55767) RWD


RWD
tag

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni a Latitude E5550/5570 (főleg ez utóbbi) modellekről.
Felhasználás: könyvelő és pályázatíró iroda egész napos "nyüstölését" kellene kibírnia, nem bánom ha egy gari időszakot azért kihúzna (min. 3 év). Napi 10-12 órát menne az irodában, külön monitorral és billentyűzettel. Majd vinném magammal haza (buszon), és otthon folytatnám vele a munkát, immáron perifériák nélkül. Office progik, könyvelő programok, néha egy kis PS/Illustrator.

Ahogy néztem, nagyon max 380 bruttó körül ki is jönnék a dologból (csak a noti), i5-tel, integrált VGA-val, 256-os SSD-vel, szigorúan FHD kijelzővel (IPS!).

Érdemes beruházni erre/ezekre a készülékekre? Lényegében egy belépő business terméket keresek. Konkurens a Thinkpad L560, bár inkább a T560-at írnám. Csak az már nagyon borsos, plusz ahogy olvasom, erősen hanyatlik a márka. DELL egyelőre szimpibb.

Vélemények, tapasztalatok? Köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55768) Mikulásbá válasza RWD (#55767) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha csak a NBD garanciát nézed,már akkor nem mennék tovább.Amit lefestettél gép elég jó,én azt venném.(i5-SSD-fullHD)
Dokkolóval,monitor+külső cuccokkal is minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#55769) RWD válasza Mikulásbá (#55768) üzenetére


RWD
tag

Köszi! Ez az NBD egy, a gyakorlatban is működő szolgáltatás? Ha igen, elég jól hangzik.

(#55770) somasz válasza RWD (#55769) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igen, gyakorlatban is működik. Nézz be a laptopsystembe, van fél éves gép 220 bruttóért. Abba már csak magyar bill meg egy nagyobb ssd kell neked.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55771) RWD válasza somasz (#55770) üzenetére


RWD
tag

Szuper! Sajnos csak új gép számolható el a projektemen belül. Pedig igen, ennyiért csodát lehet kapni, alig használtan. Ez van :)

(#55772) Bozso68 válasza Dhampir (#55766) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ!
Beszéltem a Sony Centerrel, az 5558-asok nem kaphatók már, az 5567-esek 620-as integráltja már pár napja piszkálja a fantáziámat.

4, illetve 8 GB RAM-mal esetleg van valakinek tapasztalata az 5567-essel integrált 520-szal?

(#55773) kardkovacsi válasza No.01 (#55754) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Régió beállítások vagy valami ilyesmi. Teljesen másképp néz ki windows 10 és 7 alatt illetve nekem angol windowsom van (10) és abban Region and Language alatt található.

(#55774) kardkovacsi válasza RWD (#55769) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Igen az. Én ezért veszek Dell gépeket 10 éve. Volt olyan, hogy péntek este kifeküdt a kijelzőm. Akkoriban ez volt a munka meg az otthoni gépem is napi 12-14 óra használattal meg sok mozgatással. Felhívtam a zöld számot, hogy mi van. Hétfő reggel kilenckor már a ház előtt állt a szervizes egy új kijelzővel a hóna alatt. Feljött, lecsavarta a régit berakott egy újat és ment is. Nekem pedig egy kiesett munkanapom se volt.

(#55775) kardkovacsi válasza somasz (#55770) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ha már billentyű csere. Ha esetleg van valami elfekvő 7510 US billentyűzet keret arra vevő lennék.

(#55776) somasz válasza kardkovacsi (#55775) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nincs, sztem nem is lesz nekem. Szerezz ebayről!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55777) kardkovacsi válasza somasz (#55776) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ott sincs :). Ezért a keretes mókáért elég mérges vagyok rájuk. Nem lehet benne simán billentyűzetet cserélni. Azt néztem lehet az 5570-esnek is ilyen billentyűzete van és lehet rámegy annak a kerete is.

(#55778) Ablakos


Ablakos
őstag

A garanciában az kizáró ok, ha gariidő alatt lecserélem a hdd-t ssd-re? (Inspiron 17 5767 Van kihasználatlan ssd-m a fiókban.)

[ Szerkesztve ]

(#55779) mghltm válasza Ablakos (#55778) üzenetére


mghltm
addikt

nem

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#55780) Bozso68


Bozso68
senior tag

Hosszas huzavona eredménye lett, ahogy a milyen notit topicban is megírtam: sikerült az országban talán a legutolsó újonnan rendelhető i5ös 5558-as Dell-t megszereznem. Pénteken kapom kézbe. Win10, 4gb, 500gb hdd, alku után 138k nettó. Ráment másfél napom, 5559-es lett volna, ha minden kötél szakad, de az ATI VGA nem volt szimpi hozzá.

(#55781) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Sziasztok! Elnézést, ha nagyon dilettáns a kérdésem, de a Dellen belül a Precision család milyen kategóriának számít? Úgy értem, hogy azt tudom már, hogy az Inspiron a hobbi, a Vostro a kisüzleti, a Latitude pedig az üzleti, de erről a Precisionról még nem is hallottam. Azért kérdezem, mert az egyik üzletben ajánlottak használt Precisiont elég jó áron... Eléggé masszív gépnek tűnt ránézésre.

(#55782) Tothgera30 válasza mylenovo (#55781) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Workstation

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55783) Francia91 válasza mylenovo (#55781) üzenetére


Francia91
veterán

Masszív gépek tényleg, nekem egy M6600-as van, nagyon bejön

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55784) haxxika


haxxika
senior tag

Hoppá, megjelent az E7480 és az E7280. Úgy néz ki eltűnt az e-port és mostmár thunderbolton van csak dokkolási lehetőség.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55785) Tothgera30 válasza haxxika (#55784) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ultrabooknak elmegy, de ne sütném rá a Business Notebook jelzőt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55786) somasz válasza haxxika (#55784) üzenetére


somasz
Topikgazda

valami 6580, 6480 jönne, jó lenne. ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55787) haxxika válasza somasz (#55786) üzenetére


haxxika
senior tag

Jó lenne, de a tb3 support miatt én már örülök. Átköltöztetem majd az egpu-mat erre a 6440-ről, de még egy évet várok, mire lesz valahol itthon normális áron. Vagy marad a razer blade stealth. De a 6440 még biztosan marad egy ideig.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55788) kardkovacsi válasza mylenovo (#55781) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Csak úgy kíváncsiságból mennyi volt az a jó ár és milyen gépért?

(#55789) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyen 5558 i5 win10 fog újonnan érkezni pénteken.
A win10 fel van rá telepítve (backup-pal kezdjem a használatot), vagy lemezt kapok hozzá? Illetve ssd-t később belerakva a jogtiszta windowsom megmarad?
Bocs a lámaságért, de ez az első jogtiszta gépem :) .

Köszi: Zsolt

(#55790) SzaboZE válasza Bozso68 (#55789) üzenetére


SzaboZE
addikt

Fel lesz telepítve, lemez már jó ideje nincs. Viszont van gyári állapotra visszaállító partíció. Azt javaslom, amint megkapod mentsd le a gyári állapotot, hogy könnyen vissza tudd állítani a diszket, ha esetleg bármi beüt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#55791) Bozso68 válasza SzaboZE (#55790) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!
Ha SSD-t rakok később rendszernek, arra is átrakható a jogtiszta win a mentésről?

(#55792) twice


twice
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy mennyibe kerül egy billentyűzet csere? Dell xps 13ról lenne szó ha ez számít. Esetleg manapság már a fóliázás, vagy matricázásnak a minősége van olyan jó, hogy ne kelljen az egészet kicserélni, hanem csak rárakni a matricát? Az utolsó kérdésem az lenne, hogy ha esetleg marad a billentyűzet csere akkor azzal a garancia nem veszik igaz? Köszi a válaszokat :R

(#55793) somasz válasza twice (#55792) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem veszik el a garancia. Viszont nem biztos, hogy van magyar bill a gépedhez.
Matricát lehet venni jót, pl. west hirdetőtől, őt szokták javasolni.
Én magánvéleményként azt mondom, hogy inkább megszoknám az idegen billt, mint hogy az ügyetlenkedve felrakott matricát tapicskoljam.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55794) twice válasza somasz (#55793) üzenetére


twice
tag

Köszi a gyors választ!
Lehet akkor írok westre, ha jól tudom be lehet hozzá vinni és ő jobban fel tudja rakni mint én. Ha nem jó minőségű akkor meg megszokom amilyen van. Gondolom a matrica pár ezerből megvan.

(#55795) somasz válasza twice (#55794) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem tudom, vállal-e felrakást (meg mennyiért), én csak anyámnak és ismerősnek vállaltam eddig, de szerintem soha többet nem fogok...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55796) kvico


kvico
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell 6420-as notebookot.
Sajnos nagyon zúg, szerintetek pasztázzam újra a CPU-t?
Meg akitől vettem az cigizett. Mit lehet tenni a cigi szaggal?

Köszönöm!

Viktor

(#55797) somasz válasza kvico (#55796) üzenetére


somasz
Topikgazda

Alsó burkolat le, hűtőborda és venti ki, régi paszta eltávolít, új pasztával megken, por kifúj, összerak.
Ha zörög, akkor új venti.
A cigiszaghoz sok sikert tudok csak kívánni. :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55798) kvico válasza somasz (#55797) üzenetére


kvico
csendes tag

Köszi, már megvan a paszta "csere". Cigiszaghoz meg köszi a jó kívánságokat :)

(#55799) SZIGMA válasza kvico (#55798) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

A cigiszaghoz esetleg annyit, hogy én illatosított műszerfal tisztító sprayt szoktam használni (nem a Preventet, hanem a teknőcös angolt). A ventilátort szétszedve át szoktam csutakolni, a heatpipe-ot meg az összes elérhető műanyagot, az valamelyest csökkenti a szagot, helyette kellemes eper, vanília,stb... illat lesz egy darabig.
(nem árt persze kipróbálni egy félreeső helyen, hogy azt a műanyagot, festést nem oldja-e a spray!!!)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#55800) SzaboZE válasza twice (#55792) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azert az xps13 billentyuzet csere nem leanyalom, az alaplap utan ki is jon olyan 30 tovabbi csavar tarsasagaban... Inkabb ne alljon neki olyan, aki meg nem latott ilyet belulrol.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.