Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55351) Shade45 válasza anorche1 (#55350) üzenetére


Shade45
senior tag

Szinte fel sem pörög a ventilátor.

Update:

Win 7 teljesen összefo*ta magát miután ráengedtem a gyári Radeon drivert, az inteles IGP driver el is tűnt. Úgy látszik a Win7 nem nagyon szereti a váltható grafikus rendszert.

Megy vissza a Win10 és rápróbálok az ajánlott telepítési sorrendre, mert ez így szenvedés Win7-el.

(#55352) haxxika válasza Shade45 (#55349) üzenetére


haxxika
senior tag

Egyébként teljesen érdekes, mert a GTA V-öt is játszottam sokszor HD4600-al, és 20-24 fps-el elment lazán 1360*768as felbontás és low settings mellett..

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55353) Shade45 válasza haxxika (#55352) üzenetére


Shade45
senior tag

Ezeket hallva még dühítőbb, hogy nálam így működik...

Gondolom Win10-et használsz te is, ugye? Gyári driverek, vagy a gyártók honlapjáról telepítetted a legfrissebbet?

(#55354) hito


hito
nagyúr

HELP!

Jól elbarmoltam a rendszerem, és a telepítőt sem tudom használni valami GPT hülyeség miatt. SSD-n fenn van valami recovery partíció. Onnan valahogy újra tudom húzni a gyári OS-t? Vagy az csak arra van, hogy kiírja az ember DVD-re?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55355) Shade45 válasza Shade45 (#55353) üzenetére


Shade45
senior tag

Jelentem sikerült megoldani a problémát:

WIN 8.1

Somasz által javasolt telepítési sorrend, viszont a DELL-es Radeon driver nem tetszett neki (valami miatt nem kezdte el telepíteni), így a legfrissebbet kapta meg. Most belépve a játékba, natív felbontáson (1600x900) medium-high beállításokkal 75-80 FPS.

Illetve a hangja is megindult a hűtésnek! ;]

Nem tudom, hogy a WIN 8.1 oldotta meg a problémát, vagy a javasolt telepítési sorrend, esetleg a kettő együttesen, de most úgy tűnik, hogy működik!

Kíváncsiságból átraktam "Energiatakarékosra" a profilját a játéknak, és ekkor tapasztaltam hasonlókat, mint Win10-en. Azt tudom még elképzelni, hogy ott lehetett esetleg valami bug, ami kényszerítette az energiatakarékos módra a gépet... Passz.

Köszönöm a tippeket! :R

(#55356) Francia91 válasza yanna (#55329) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor nem kérdés, hogy a korábbi generációnál is SATA-II-es az mSATA slot
Nem életbevágó a dolog, csakhogy tisztában legyek vele :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55357) szucstom válasza hito (#55354) üzenetére


szucstom
őstag

rufus-sal csinálj egy GPT-s telepítőt, BIOS-ban UEFI mód és utána mehet a helyreállítás. Legalábbis én ezt tenném, de lehet hogy tapasztaltabb kollegának van jobb ötlete :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#55358) hito válasza szucstom (#55357) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, köszi, ezt csináltam. Először nem akart telepíteni a GPT-s telepítől. Ki kellett lőni bios-ban a legacy "romok" telepítésének lehetőségét és be kellett kapcsolni a secure boot-ot. Így már elindult a telepítés, fel is ment a win. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55359) szucstom válasza hito (#55358) üzenetére


szucstom
őstag

hát igazán nincs mit. Nálam is idő kellett míg leesett, hogy MBR-hez legacy opció, GPT-hez UEFI opció kell, ha telepíteni akarunk :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#55360) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Vettem egy dell latitude d830 laptopot, aminek az a baja, hogy nincs kep a kijelzon.
Amikor megnyomom a bekapcsolo gombot, elindul a vincseszter es fut amig le nem allitom de a kijelzo fekete marad. A kijelzo biztos jo mert teszteltem egy masik gepen, a memoria modulokat is kicsereltem, de a hiba maradt.
Mi lehet a baja ennek?

(#55361) somasz válasza pataslogeza (#55360) üzenetére


somasz
Topikgazda

alaplap, kijelzőkábel, vga pl.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55362) olajbogyo válasza #20749568 (#55318) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

De, hogyan törölted róla az ubuntut? Mert nekem azóta sem sikerült se win7-es, se feljebbi verziókkal. Azt írja, amikor a telepítő eljut a particionálási részhez, hogy erre a particióra nem telepíthető a windows, mert az nem ntfs fájlrendszerű, és valóban nem is aktív a formázás gomb, vagyis nem tudok formázni sem.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#55363) szucstom válasza olajbogyo (#55362) üzenetére


szucstom
őstag

egyszerű: fogsz egy live cd-s ubuntu-t azzal legyalulod a fent lévő rendszert, majd berakod a win telepítőt és voilá, kész is.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#55364) olajbogyo válasza szucstom (#55363) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszi a gyors reagálást. Ez a Live cd-s ubuntu, ez ugye annyit jelent, hogy letöltöm pl az ubuntu.hu-ról a Ubuntu Desktop 16.04.1 LTS-t....és ez egyben live cd? Bocs, a hülye kérdésért, de fingom sincs a linuxról, de hogy ez alatt a pár nap alatt, már mennyirre megutáltam.... :D
Nem veszik el ugye a garanciája a laposnak, azért, mert nem az ubuntu lesz rajta, amivel megvettem? :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#55365) yanna válasza Francia91 (#55356) üzenetére


yanna
őstag

Igen, a logikus gondolkodás erre enged következtetni, csak nem tudom, hogy egyből sata2 támogatással és nem sata1-el kezdtek-e operálni.

(#55366) Francia91 válasza yanna (#55365) üzenetére


Francia91
veterán

Az Mx600-as széria legalább SATA2-es sebességet biztosan produkál, azt biztosra tudom. A SATA3-as sebességben nem voltam biztos.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55367) VANESSZA1 válasza Francia91 (#55366) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az M6600-on az mSATA sokkal lassabb,mint a HDD-s SATA csatlakozón használt SSD.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55368) Francia91 válasza VANESSZA1 (#55367) üzenetére


Francia91
veterán

Jelenlegi tudásom szerint a HDD-s csatlakozó SATA 3-as sebességű, az mSATA slot pedig SATA 2-es sebességet biztosít M6600-nál
De a legjobban azt tudnám megköszönni, ha innen a topikból valaki bedobna egy CrystalDiskMark képernyőmentést az mSATA SSD sebességéről. Ha SATA II szintet hoz, akkor maradok az M6600-asnál, mint a 8560W EliteBook utódja

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55369) haxxika válasza olajbogyo (#55364) üzenetére


haxxika
senior tag

Nem veszik el a garanciája, nem OS-hez van kötve.
Letöltöd az image-t, kiírod egy pendrive-ra Rufussal, bebootolsz, és valószínűleg lesz olyan (ha magyar), hogy ubuntu kipróbálása telepítés nélkül. Ha felment, akkor gparted, és a lemezedet ahogy van egy az egybe törlöd.
Utána Win-t raksz a pendrivera, és feltelepíted.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55370) somasz válasza Francia91 (#55368) üzenetére


somasz
Topikgazda

M4600, Samsung SM841 128GB, msata

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55371) Francia91 válasza somasz (#55370) üzenetére


Francia91
veterán

Köszönöm :R

Akkor SATA 2-es sebesség, mert szinte tök ugyanazok az értékek, amik a ThinkPad T500-asomban voltak SSD-vel (az pedig SATA 2-es) :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55372) pataslogeza válasza somasz (#55361) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello.
Az alaplapon van minden ami a gepet mukodteti, cpu, gpu, chipset, bios, stb.
Mit ertesz az alatt hogy alaplap?

(#55373) embe válasza pataslogeza (#55360) üzenetére


embe
nagyúr

Dsub kimeneten van kép?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55374) olajbogyo válasza haxxika (#55369) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszi! :R .........Meg is fogom tenni hamarosan, de most hív a meló :((

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#55375) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Dell 5737 gépemen szerettem volna egy kis vérfrissítést végezni video driverek tekintetében, de már az intelnél megakadtam. Szépen letöltöttem az intel honlapjáról (dell oldalán lévő elég régi) de telepítéskor hisztizik, hogy nem lett bevizsgálva ehhez a géphez ezért a telepítő leáll. Valaki tudna adni valami forrást ahonnan egy ehhez a géphez való friss drivert tudnék beszerezni? Sajnos a google nem barátkozott velem ezen a téren.

(#55376) Máté94 válasza Atish19 (#55375) üzenetére


Máté94
addikt

Júliusi a driver. Szerintem nem régi, de nem lehet úgy sem mit tenni. Használd, amit a gyártó ajánl. :)

(#55377) embe válasza Atish19 (#55375) üzenetére


embe
nagyúr

Próbáld megy így!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55378) Atish19 válasza Máté94 (#55376) üzenetére


Atish19
őstag

Valamiért a laptopon csak a 2015 szeptemberit mutatja. Asztalin már látom a júliusit akkor feldobom ezt köszi :) barátkozik vajon a legfrissebb AMD driverel?

(#55379) NORBl


NORBl
aktív tag

Evvel az oldallal van valakinek tapasztalata ? Faternak kéne olcsón, 30-40 körül full alap gép, netezéshez, wifin keresztül.

(#55380) szucstom válasza NORBl (#55379) üzenetére


szucstom
őstag

sztem ez vmi maszekbolt lehet... kérdezz rá a milyen notebook-ot vegyek topikban, ott biztosan tudnak garanciás, számlás notebook-ot olyan árban, ami neked megfelel.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#55381) olajbogyo válasza szucstom (#55363) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Nos így valóban le lehetett gyalulni az ubuntut, és nagyon úgy nézett ki megy is rá a win 7. De! látszólag végigmegy a telepítés, újra is indul " beállítás jegyzék frissítés" üzenet, majd megint újra indul. Aztán bejön a "Starting Windows"....és leshetem órákat, mert sajna tovább nem hajlandó menni :W
mi a búbánatos rabok f...sza van ezzel? Lehet lesz valakinek odalenn az utcán egy törött laptopja, mert kib...om még az este, az hétszentség. :W

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#55382) thotzoltan válasza olajbogyo (#55381) üzenetére


thotzoltan
tag

Esetleg ha a 10-et telepítenéd rá?:) és ha az felmegy,úgy a hetest..:)

(#55383) olajbogyo válasza thotzoltan (#55382) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Éppen azt csináltam meg most, és az megy is valóban. Csak nem formáztam le az egész vinyót,(nem bíztam benne, hogy jó lesz) csak kreáltam egy 50Gb-nyi szeletet, és arra tettem fel a 10-est. Megy is rendesen, csak nem látom a többi részét a vinyónak, de gondolom a telepítővel csinálhatok neki egy új formázást, mert a parancssorban látom a vinyót a diskpart/list disk alatt. Vagy itt (parancssorban) is lehet formázni? No mindjárt meg is lesem a mikéntjét....

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#55384) szucstom válasza thotzoltan (#55382) üzenetére


szucstom
őstag

Ja, lehet érdemes megpróbálni a 10-est felvágni, aztán megint gyalu és úgy a 7. Sz*****s a meló, sokáig tart, de ez van. Jártam én már rosszabbul is.

Ubuntu takarításkor a teljes vinyót újra kell formázni, nemcsak egy kis részét.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#55385) haxxika válasza olajbogyo (#55383) üzenetére


haxxika
senior tag

Windows gombon jobb gomb, lemezkezelés, és úgy állítod ahogy akarod.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55386) olajbogyo válasza olajbogyo (#55383) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Nos sikerült pofon egyszerűen a Win10 saját lemezkezelőjével újra láthatóvá/elérhetővé tennem a vinyó többi részét is. Így mégsem kell kib...nom a lapost. Bár igaz, most sem tudom miért nem ment a win 7(gyanítom, hogy csak bejött egy kis user error) No mindegy is, remélem az ezek utáni win7 telepítés már nem lesz szívás. De, ma már nem foglalkozom vele, úgyis az asszonypajtás laposa. Ő is azt mondja, hogy vegyem be a vérnyomáscsökkentőim, és térjek nyugovóra......elég az idegből ennyi is :R ;)

"haxxika"...köszi!

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#55387) pataslogeza válasza embe (#55373) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nem tudom, nincs vga kabelem, sem monitorom vagy tv-m vga bemenettel hogy ellenorizzem.
Probaltam melegiteni a forrasztasokat a video chipnel de tul sok volt a meleg mert mostmar total hulla az alaplap, semmit nem csinal azon kivul hogy villan egyet a bekapcsolo led.
Szoval mar tuti alaplap csere :)

[ Szerkesztve ]

(#55388) somasz válasza pataslogeza (#55372) üzenetére


somasz
Topikgazda

Pontosan arra gondoltam, hogy rossz az alaplap, hibás, csereérett. Ha csak "belekontárkodni" tudsz hőlégfúvóval, lehet, hogy neki sem érdemes állni. Ilyenkor egyszerűbb elvinni egy reballozós szakihoz. De még egyszerűbb nem venni ilyen öreg gépeket, hibásan. Max hobbizni (ha van hozzá eszköz, meg tudás), meg legózni lehet érdemes vele. Remélem nem fizettél érte sokat és nem utólag derült ki, hogy nem ad képet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55389) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Biztos, hogy volt már sokszor, de nem találtam egzakt választ.
A telepítési sorrendnél, mi az ami fontos? Chipset, Intel, ésatöbbi? Így elég, vagy tovább kell részletezni?
Van egy csomó chipset driver a Dell honlapján az adott géphez. Mi az, ami nem fontos?

(#55390) #00661248


#00661248
törölt tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm Inspiron 3521 gépét vittem ma szervízbe, mert sajnos a hosszú töltőcsatlakozó nem túlzottan ágy- és családkompatibilis. A csatlakozó fémes része ki van fordulva a műanyag burokból, meg ahogy a képeken is látszik, ez a zöldes dolog is előkerült. Végül vettem egy új töltőt (bár az előzővel is töltött, csak nem mertük használni vele), illetve a szervízben (laptopszalon) a srác letisztította a gép oldali csatlakozót.
A kérdésem: van valami bevált megoldás, amivel a töltő fejét ilyen 90 fokos (L alakú) töltőfejjé lehet varázsolni (mint pl. amilyenek a hp töltők gyárilag)? Úgy talán egy fokkal időtállóbb lenne a dolog.
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#55391) na007


na007
csendes tag

Sziasztok!

Most rendeltem meg az első gamer laptopom.
Alienware 15 R3, mivel 1x8Gb Rammal (2400) illetve ssd nélkül jön arra gondoltam, hogy ezeket upgradelném.
Tudnátok kérlek javaslatot adni mit volna értelme beszerezni? (ram tipus, samsung m.2 850/950 Evo).

Előre is köszi

(#55392) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

7559 kijelzőjét mivel ajánlatos tisztítani?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#55394) Mikulásbá válasza LendvaiFeri1 (#55392) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

DM-ben lehet kapni monitortisztító kendőt,az nagyon jó.

(#55395) kardkovacsi válasza na007 (#55391) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Minden pénz kérdése. Ha van pénzed akkor nézz szét a M2 NVMe driveok között. Tényleg tudják azokat az értékeket amik oda vannak írva. Nekem egy SK Hynix van és 2100 MB/s az olvasási sebessége és 800 MB/s körül van az írás. Ez volt benne gyárilag.
A Samsung legújabb 960 EVO szériája elvileg jó árú lenne ha lehetne itthon bárhol kapni (elvileg már több mint egy hónapja megjelent).
http://techreport.com/review/30993/samsung-960-evo-ssd-reviewed
Amazon.de-n van preorder 40e körül bruttó ami nagyon jó ár érte. https://www.amazon.de/Samsung-MZ-V6E250BW-3-200MB-sequentielle-Schreibgeschwindigkeit/dp/B01M211K53/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1480968873&sr=8-1&keywords=samsung%2B960%2Bevo&th=1

(#55396) pataslogeza válasza somasz (#55388) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nem holegfuvo volt hanem gazos forraszto es tudtam hogy nincs kep rajta, epp emiatt vettem rohejesen olcson (4900ft).
Rahibaztal, valoban hobbibol veszem ezeket a regi gepeket, szeretek butykolni veluk, szetszedem, kitakaritom, felujitom, bovitem, stb. Van egy d630-am is ami hibas, annak a hattervilagitasa halott. Most vadaszok egy alaplaphibas d630-ra, meg egy kijelzohibas d830-ra, persze kizarolag nagyon olcson :)

[ Szerkesztve ]

(#55397) somasz válasza pataslogeza (#55396) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hobbizni más, akkor nem katasztrófa, ha nem megy még a gépezet.
(elnézésed kérem, ha kicsit támadóként jött le a hsz.) :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55398) Tompie


Tompie
őstag

Egy gyors kérdés :)
Ez a kártya akkor bele való / működőképes lenne az E6530 gépembe? :)
Köszönöm

(#55399) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok! Dell E6540, CPU hőmérséklet netezés/alap dolgokkal pont mindig 46-53°C között van, a venti pedig 51 fok körül szokott beindulni, amivel annyi bajom van, h tök idegesítő, h néha felpörög aztán süvít ezerrel. Mert amúgy ha nem megy a venti, akkor teljes a csönd (ssd-n a rendszer + egy halk 5400rpm-es hdd).
Kérdésem az lenne, hogy valóban szükséges az, hogy már 50 foknál beinduljon a venti, illetve ha nem, akkor van valami lehetőség kitolni az értéket? De ha így a jó, akkor nem piszkálom, azt nem szeretném, h túlmelegedjen vagy valami. Egyébként nincs a gépben dedikált vga, ha ez számít. Köszi! Üdv.
szerk.:legfrissebb BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#55400) Nyílászárós


Nyílászárós
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék a tisztelt közösséghez, hogy egy Dell Studio 1537 notebook, amiben most egy T5800 proci van, vajon kezelné-e az intel T9600-as processzort?
A legfrissebb A11 bios van rajta.
Üdvözlettel.

Szabvány méretű nyílászárók raktárról, azonnal! Dunakeszi, Fóti út 114. H-P: 8-16

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.