Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55051) yanna válasza somasz (#55050) üzenetére


yanna
őstag

Már többször akartam kérdezni, hogy tudható az, hogy hová tölti le a csomagot?

(#55049) kmisi99:Szintén zenész, semmit sem csinál másfél éve.

[ Szerkesztve ]

(#55052) kmisi99 válasza somasz (#55050) üzenetére


kmisi99
addikt

Az pedig csak tök alap dolgokat szedett le, pl wifi, vga, bios update stb. Nekem pl az ujjlenyomat olvasó kellett, de manuálisan meglett.

(#55053) embe válasza kmisi99 (#55049) üzenetére


embe
nagyúr

Így van, az önmagában semmit sem csinál. De ez szüksége ahhoz, hogy a support oldalon megkeresd automatikusan a drivereket.
De én az előbb is ezt írtam, és nem azt hogy a kis progi önmagában fogja a drivereket megkeresni.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55054) pataslogeza válasza embe (#55045) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Frissitettem es jo lett, mostmar tolt rendesen, a biosban felismeri. Ez volt a megoldas.

(#55055) pataslogeza válasza somasz (#55050) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Mi ez a command update?

(#55056) somasz válasza kmisi99 (#55052) üzenetére


somasz
Topikgazda

és yanna: Kezdem kicsit elveszíteni a türelmemet, meg a jószándékomat. :B Tessék használni a keresőt is! Ráadásul veled yanna már tárgyaltuk ezt. :U

Ezerszer le lett írva, windows telepítés után a felrakod a Command Update-et és nem a check gombra nyomsz, hanem alatta a linkre. Leszedi a drivermappát, telepít mindent, utána újraindítod a gépet. Így minden eszköz fel lesz telepítve, nem marad ismeretlen egy sem.
Eztán nyomsz egy checket, telepít pár frissítést és újraindítod. Innentől kezdve minden up-to-date lesz.

szerk: és pataslogeza

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55057) gyuzso


gyuzso
tag

Sziasztok
Segitséget kérnék, van egy dell vostro 5470 laptopom, régebben frissitettem a win10-et és eltünt a windows hello alkalmazásom, ujra telepités megoldotta a problémát, de viszont nem engedi az ujlenyomatomat beállitani
Azt irja ki, hogy sokszor lett tévesen beirva a belépési jelszó, csináltam ujjat, ki kapcsoltam a gépet ujra inditottam, és megint azt irja ki :R

[ Szerkesztve ]

(#55058) thotzoltan válasza somasz (#55056) üzenetére


thotzoltan
tag

Nekem ez a válasz...

(#55059) somasz válasza thotzoltan (#55058) üzenetére


somasz
Topikgazda

M6600-on W10 alatt nem megy ez a funkció, mert nincs hozzá drivermappa.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55060) thotzoltan válasza somasz (#55059) üzenetére


thotzoltan
tag

igy jártam...de mi az a hátérvezérlő?egyéb eszközök..

(#55061) somasz válasza thotzoltan (#55060) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha csak egy maradt, az a memóriakártya-olvasó, ha kettő, akkor a free fall sensor, m6800-ét töltsd le, telepítsd.
Memóriakártya-olvasóhoz elérhető elvileg valahol egy driver, egyik korábbi vevőm rendszergazdája megtalálta, de még nem kaptam meg... Anélkül is megy az olvasó.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55062) pataslogeza válasza somasz (#55056) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello,
Nehezen megtalaltam ezt a command update programot es telepitettem de ez nem csinal semmit csak kiirta hogy locating driver library es ennyi, vagy 5 perce ez megy.

Na, miutan beirtam ezt a hozzaszolast kiirta hogy a gepem nem tamogatott pedig a tamogatott listaban benne van a latitude es win7 is. Ilyenkor mi van?
A gep egy Latitude D630, win7-32bit.

[ Szerkesztve ]

(#55063) yanna válasza somasz (#55056) üzenetére


yanna
őstag

Hohó, nono, én nem ezt kérdeztem, és igen emlékszem rá! :K
Ennyi volt a kérdésem: "hová tölti le a csomagot"... én kérek elnézést... :U

(#55064) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok van egy Dell inspiron 3542- es laptopom. Montanában gondolkoztam rajta, hogy a fiókban elfekvő HDD-met esetleg be akarnám építeni a DVD helyére. Megnézem a DVD olvasó kiszedése nem nehéz feladat csak egy csavar tartja, viszont erről hogy lehet leszedni az előlapot? (Vagy egyáltalán le lehet-e?) Mert ugye amit veszek keretet arra ezt rá kellene rakni :)

(#55065) somasz válasza pataslogeza (#55062) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vista drivermappa hozzá a legfrissebb, azért nem támogatja. Ráadásul nincs a D630 a program által támogatott gépek listájában.

yanna: Szintén zenész, semmit sem csinál másfél éve. Ezt értettem félre, azt hittem a CU-re gondoltál. Sorry, fáradt/ideges voltam. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55066) pataslogeza válasza somasz (#55065) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

A tamogatott gepek kozott a latitude szeria ott van es a win7 is, es en nem latom sehol kiemelve hogy a d630 kivetel.
Te hol talaltad?

Masik problemam, hogy vettem bele egy ericsson f5521gw tipusu 3g kartyat, ami dw5550 neven dell gepekben hasznalatos, de a dell oldalarol letoltott driver telepito leall azzal a hibauzenettel hogy erre a gepre nem telepitheto.
Telepitettem a gepre a driver boost nevu programot, az hiba nelkul letoltotte es telepitette az osszes hianyzo drivert.
Eloszor jonak tuntek ezek a dell megoldasok, de valojaban nagyon korlatozottak.

(#55067) somasz válasza pataslogeza (#55066) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link] lent Compatible Systems

A DW5550-es a 20-as végű gépek gyári kártyája, azokra települ föl delles driver mindenféle mókolás nélkül. Ettől a szériától eltérő gépre csak ügyeskedve lehet feltenni.

Ne várd el, hogy egy 9-10 éves gépre legyen szoftveres támogatás gyári részről! Kb 5 éve lejárt a modellciklusa. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55068) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy Dell XPS M1730 laptop, töltő nélkül vettem, németből behozott cucc.
Sajnos tesztelni még nem tudtam e miatt ,ezért olyan kérdésem lenne hogy a gyári DELL PA-19 töltő helyett ,jó lehet e hozzá egy DELL PA9E töltő ami már az Alienware-ekhez való ?
PA-19-et nem nagyon találok ,ha netán van horror árba.
Tudtommal annyi különbség van a 2 közt hogy 10wattal nagyobb teljesítményű a PA9E.
Továbbá olyat halottam hogy bármilyen Dell 130wattos töltővel, adni kellene képet vagy meg kellene mukkannia , ez igaz lehet?

(#55069) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Gyerekek, en mar nem tudom mi van a laptopommal... Mindig mas nevezetu kekhalallal "udvozol", van hogy csak 1 honap utan vagy 2, van hogy hetente. Memtest ment 10 oran keresztul, nulla erroral. Hd sentinel se lat semmi hibat, minden driver friss, van hogy nem kekhalallal indul ujra, csak ugy naturban, minden teszt negativ. Masfel evig semmi baja nem volt, azota volt ujratelepites is stb. Szervizben is volt ott azt mondtak illesztoprogram... Masfel evig semmi, aztan most meg mar masik winnel is csinalja ujratelepites utan. Kifogytam az otletekbol es a remenyekbol, hogy mi baja lehet. Ha valaki tud segiteni kerem irjon ram.

(#55070) haxxika válasza Pandimakaay (#55069) üzenetére


haxxika
senior tag

Ha leírod, hogy milyen gépről van szó pontosan, akkor az mindenkinek sokat segítene :)

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55071) Pandimakaay válasza haxxika (#55070) üzenetére


Pandimakaay
tag

Dell 3537 laptop

(#55072) szabonagyur válasza Pandimakaay (#55071) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyik OS? Amúgy lassan lejár a 3 év garijuk, kezdenek elhalni, nem a tied az első.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55073) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Tud valaki egy jó akkumulátor beszerzési forrást? Lehet jó áron gyári Dell, vagy akár nagyon jó minőségi utángyártott is..

Ne tartsátok magatokban !! :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55074) szucstom válasza VANESSZA1 (#55073) üzenetére


szucstom
őstag

Ebay. tesóm 5 dollárért vett Ausztráliából eredeti gyári akkut ingyen szállítással.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#55075) pataslogeza válasza somasz (#55067) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Valoban. Ez elkerulte a figyelmemet, vagy inkabb nem is neztem :)
A 20-as veguekbol is az E sorozatban volt ha jol latom, mert D620-ban nincs, de E6320, E6420 stb. van.
Arra gondoltam a service tag-ot kellene atirni egy E6320 gep service tag-jara, akkor lehetne telepiteni a dell drivert, csak nem tudok egyetlen E6320 service tag-ot sem. Tudnal irni egy E6320 service tag-ot?

Te mifele ugyeskedesre gondolsz?

Ja, tudom hogy nincs orokos tamogatottsag, de ha egy dell gepbe rakok egy gyari dell alkatreszt, akkor ne tiltsa mar le a telepitest csak azert mert ebben a tipusban nem az volt gyarilag benne.
Amugy hibatlanul mukodik a driver boost programmal telepitett driverekkel, mar kiprobaltam.

[ Szerkesztve ]

(#55076) yanna válasza somasz (#55065) üzenetére


yanna
őstag

Ok, értelek. :) Azért ne hajtsd szét magad! :K

(#55077) troly


troly
tag

Sziaztok!

Egy jó ideje próbálkozom a win 10 64 bit használatával Dell 7520 régi laptopomon és most a 5559-en.
Sajnos játékok terén egyikkel sem boldogulok. A régin is és ezen sok játék betölt és eltolodik a kép. Erre a DPI felbontást már bepipáltam ez működik. De a játékok grafikája fekete foltos lesz és úgymond kihagy a grafika.
Már végig böngésztem a neten de igazából nem tudok rákeresni mert semmijen módon nem tudom mi lehet.
ATi videókari van mind két notiban már 3 fajta drivert használtam az intel chipset drivert is frissitettem, használtam a windows sajátját és semmi. Sok régi járték csinálja de van újabb játék is ami fekete foltos úgymond ott nem jelenit meg grafikát a gép.Itt egy példa:

Bocsánat a hosszú írásért és ha ez már ki volt tárgyalva de eddig nem találtam megoldást.

Előre is köszönöm mindenkinek. :R

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#55078) thotzoltan válasza somasz (#55061) üzenetére


thotzoltan
tag

Nekem ez orvosolta!
DRVR_WIN_R300787.EXE
Inteligenskártya olvasók
Broadcom USR(WUDF)

http://www.dell.com/support/home/hu/hu/hudhs1/Drivers/DriversDetails?driverId=KC9W0

Megszűntek a kérdőjelek....:)

(#55079) somasz válasza thotzoltan (#55078) üzenetére


somasz
Topikgazda

szuper, jegyzem, köszi! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55080) thotzoltan válasza somasz (#55079) üzenetére


thotzoltan
tag

Vak tyúk is talál szemet....
Miután nincs új-nyom érzékelő a gépemen,ennek mi a szerepe?
Dell ControlVault w/o Fingerprint Sensor

(#55081) somasz válasza thotzoltan (#55080) üzenetére


somasz
Topikgazda

smart card olvasó drivere kb.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55082) AstraCDX válasza somasz (#55081) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Aminek nekem a hardvere kellene DELL E 6540-hez ! :))

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#55083) sevcsenko jr


sevcsenko jr
csendes újonc

Sziasztok,

A linkben szereplő laptop miért DDR3 -al szerelt tudja valaki?
Manapság már ezen kategóriát DDR4-el szerelik nem?
Teljesítményben számottevő a különbség?
[link]

köszi :W

(#55084) Core2duo6600 válasza geza12 (#55068) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha stimmel a feszültség, akkor márkán belül nem szokott ezzel gond lenni.
Tehát szerintem jó hozzá.

Ahogy mondod, annyit legalább csinálnia kellene, hogy kiírja, hogy nem jó a töltó.
Olyanokat szokott kiírni, hogy megy a gép, de nincs töltés,
vagy hogy csökkentett teljesítménnyel megy, stb...

(#55083) sevcsenko jr
Jelentős külö9nbség nincs köztük, az áruk is hasonló

A Másik kérdésedre csak a DELL tudja a választ.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#55085) sevcsenko jr válasza Core2duo6600 (#55084) üzenetére


sevcsenko jr
csendes újonc

Köszi!

(#55086) pataslogeza válasza somasz (#55067) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Milyen ugyeskedesre gondolsz?

(#55087) somasz válasza pataslogeza (#55086) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ki kell csomagolni és betallózni a drivert. A szoftver telepítőjéhez meg hozzá kell adni a géptípusodat egy fájlban.
Nem a ST-en múlik. Otthon nem is tudnád átírni...

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55088) pataslogeza válasza somasz (#55087) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Az mar megvolt, de kicsomagolva is csak egy setup.exe telepito meg egy par kb-os .dat fajl maradt amit nem tudok tovabb bontani, es nem a csupasz driver fijlok. Innen hogyan bontod tovabb?

A service tag-ot mar atirtam es igy tudtam telepiteni a blutotth drivert ami az eredeti service tag-al szinten nem ment.
Kene egy olyan gepnek a service tag-ja, amiben gyarilag benne van ez a 3g kartya.

(#55089) somasz válasza pataslogeza (#55088) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hol írtad át?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55090) pataslogeza válasza somasz (#55089) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

A biosban, mashol nem lehet. Egy kis dod-os programocska kell hozza, arrol boot-ol a gep
Akkor tudsz egy olyan setrvice tag-ot ami gyarilag ezzel a 3g modemmel jott ki?

(#55091) somasz válasza pataslogeza (#55090) üzenetére


somasz
Topikgazda

Próbáld ki ezekkel a a driverekkel.
Ha nem megy, akkor keresek egyet, az eredményt nem garantálom.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55092) pataslogeza válasza somasz (#55091) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Koszonom a drivereket de en mar telepitettem a driver boost programmal, mukodik is hibatlanul csak en jobban szeretem a gyari dolgokat. A dell oldalarol letoltott gyari drivert akarom telepiteni.
Ha tudnal adni olyan service tag-ot amiben gyarilag van ilyen 3g kartya, az lenne a legjobb :)
Elore is koszonom.

(#55093) hito


hito
nagyúr

Mi a fene történik a gépemmel? Néhány napja vettem, de azóta már vagy 6-8x újraindult magától és a következő szöveggel fogad a bal felső sarokban boot után:

No bootable devices found.
Press F1/VolumeUp key to retry boot.
Press F2/VolumeDown key for setup utility.
Press F5/Home key to run onboard fiagnostics.

Ezután ha az első lehetőséget választottam mindig sikerült a boot. Mi lehet a nyavajája? Hardverhiba leginkább? Dell Latitude 11 (5175) a gép.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55094) somasz válasza pataslogeza (#55092) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezek gyári driverek, megtoldva a szükséges géptípusokkal a korlátozás.
Nézek, írj privátban este.

hito: Lehet, hogy bios frissítés volt, és elállítódott a legacy/uefi. Nézz rá!

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55095) hito válasza somasz (#55094) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Elvileg nem engedtem neki a BIOS frissítést. Aztán lehet, hogy valahogy mégis felmászott. Hogy tudnám megnézni, hogy volt-e frissítés?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55096) somasz válasza hito (#55095) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha command update van rajta, akkor így. Ha nincs, akkor nem lett frissítve a bios.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55097) hito válasza somasz (#55096) üzenetére


hito
nagyúr

Van rajta, le is tiltottam :D Egyébként ha megnyitom, üres az update history, de ez a letiltás tükrében nem is csoda. :)

Akkor lehet, hogy fordítva van és azért csinálja ezt, mert kritikus frissítéseket nem telepítettem?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55098) somasz válasza hito (#55097) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én biztos telepítenék mindent.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55099) hito válasza somasz (#55098) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor este ezt meg is ejtem. Remélem ezzel a probléma is megszűnik. :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55100) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.segítséget szeretnék kérni.Dell Latitude E 5550 notim van.Használtan vettem.Még bőven garis.Sajnos a biosban admin jelszó van beállítva,amit a régi tulaj kis fia rakott rá ,de már nem tudja..Lehet telepíteni a gépet,csak sajnos biost nem tudok frissíteni a jelszó hiányában.Van e valami mód rá hogy megtudjam a bios jelszót?Valami master key vagy ilyesmi?Fizetni is hajlandó lennék érte.Neten hiába keresgélek.Köszi előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.