Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) molnarpeter válasza whitezo88 (#54446) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha már adott az AUX, arra jack kábellel rá tudsz csatlakozni, vagy vezeték nélkül tunai firefly/baseus aux Bluetooth adapter pl.

Ļantos linkje is jónak tűnik, ha nem gond a táp megoldása. [link] akár ilyennel is tudsz vezetéket csapolni, és később adott esetben oldható.

[ Szerkesztve ]

(#54452) CharlieDrop válasza chess001 (#54449) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ok :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54453) lali81 válasza whitezo88 (#54447) üzenetére


lali81
tag

a feszítőházon a cikkszám ki van csiszolva, gondolom licenszdíjas, és emiatt?
anno amikor vettem a corteco szíjtárcsát azon is ki volt csiszolva
amúgy bejön neked az E60 M57D3? előtte mit hajtottál?
én most egy Skodát de eléggé visszavágyom.
kicsit nekem mondjuk meg volt írva, meg DPF off-os volt mint kiderült :D, -köszi #H.Ezredes-,
de ment mint az álom.. ez az 1.4 TSI..nem rossz..de

[ Szerkesztve ]

(#54454) whitezo88 válasza lali81 (#54453) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ezredes azt mondta azért, mert a cég gyárt BMW-nek, de megmarad nála gyártás után mert nem vette át a BMW (többet gyártanak) és így tudják eladni, hisz nem a BMW-től veszed, csak aki gyártja. E46 volt előtte, ezt még kb 50-60 km-t vezettem csak. Ég és föld, erőben és kényelemben is. (meg kinézetben). Pont apámnak van Skodája, Octavia MK2, de az egy tipikus fapad autó, E46hoz képest is, de jön-megy, neki pl az számít. De azért arra is kell költeni ám karbantartásra.

(#54455) dreizwanzig válasza whitezo88 (#54446) üzenetére


dreizwanzig
tag

volt CCC-n is BT, csak nem audio streamet nem tud.

(#54456) H.Ezredes válasza whitezo88 (#54454) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nem is a megmarad mert van olyan is persze,hogy nem vesznek át X mennyiségnél többet hanem nem építenek egy külön gyártósort aftermarket gyártósort... Egyszerűbb / költséghatékonyabb ugyan azon gyártósoron legyártani és utána szépen kiköszörülni a cikkszámot.... Érdekes ez is mert valamiről kiköszörülik valamiről meg "elfelejtik" és ugye aftermarket termékként ott virít a gyári logó / cikkszám a dobozban . A tiédnél is a feszítő elemnél kiköszörülték a logót / cikkszámot de a láncvezető sínednél meg nem... :DDD

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#54457) whitezo88 válasza H.Ezredes (#54456) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ja persze, hiszen mai napig gyártanak gyári alkatrészt olyan autóhoz amit már nem gyártanak, így a BMW se veszi meg, mert nincs mihez. Vagy max valamennyit, hogy még drágábban adja el. Mennyi is most a genuine BMW embléma előre? 20 ezer? 10 biztos. Lehet a feszítőnél meg mivel gondolom kézzel csinálják, elmaradt, vagy csak simán nem foglalkoztak vele, de legalább biztosan látszik hogy nem gagyi aftermarket másolat :D

(#54458) Newlachka válasza whitezo88 (#54457) üzenetére


Newlachka
őstag

tudjátok/tudod mennyi terméket gyártunk aftermarketbe pl. feszültség szabályzóból?Szériára megy kb. 3000db afterbe meg 6-7000....

(#54459) dreizwanzig válasza whitezo88 (#54457) üzenetére


dreizwanzig
tag

Amugy az autogyartok 13 evig kotelesek a fobb alkatreszek ellatasarol gondoskodni. Na ez az, ami aztan kesobb jo nagy fejtorest tud okozni a beszallitoknak, mert ugye nekik is kell tudni gyartani ezeket az alkatreszeket, hogy a gyarto el tudja latni a vevoit es a szervizeket. Igy van az, hogy pl nalunk is a hatalmas sorok foglaljak a helyet, amik regen evi szinten millios nagysagrendben gyartottak, csak azert mert evi 1-2 ezer db-ot le kell gyartani. :D

(#54460) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

4.7.én jár le a kötelezőm. Váltani még tudok? biztositas.hu azt írja,h nem lehet mivel 30 nappal előtte kell váltani. :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54461) whitezo88 válasza FIREBLADE78 (#54460) üzenetére


whitezo88
nagyúr

utolsó 30 napban már nem lehet felmondani. De ez kb ezer éve így van.

[ Szerkesztve ]

(#54462) FIREBLADE78 válasza whitezo88 (#54461) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem szoktam ezzel foglalkozni,szopás. Írtam nekik,hogy adjanak már kedvezményt. Cascot letudom mondani? Az úgysem "kötelező"

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54463) whitezo88 válasza FIREBLADE78 (#54462) üzenetére


whitezo88
nagyúr

minden vagyonbiztosítást ugyanúgy 30 napra kell felmondani, így nem. Max nem fizeted, 2-3 hónap múlva megszűnik, esetleg bekéri arra a részre vonatkozó díjat és ennyi. Kedvezményt talán még lehet érvényesíteni a kötelezőhöz, a felülelükön, vagy telefonon. De nem rengeteget.

[ Szerkesztve ]

(#54464) FIREBLADE78 válasza whitezo88 (#54463) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Ezen gondolkodtam,hogy mivan ha nem fieztem?! :U Írtam az alkuszomnak is,habár nem akartam vele tárgyalni. Mindig próbál vmi szarra rávenni. :(((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54465) Gsx-rr válasza whitezo88 (#54463) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha a kotelezot nem fizezed es felmondjak akkor ujrakotni csak ugyanannál a biztositonal lehet es evre elore kell fizetni.

Nekem a muszakim jar le 8-an de raerek vizsgaztatni mert nem buntethetnek

(#54466) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#54465) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

casco a drága,nem is a kötelező,az "csak" 55k

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54467) whitezo88 válasza Gsx-rr (#54465) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Tudom (mivel Allianzos üzletkötő vagyok :D ), cascora írtam a nemfizetést. Amúgy aki Allianzos, ha forduló előtti fél évben volt műszaki, arra is lehet érvényesíteni GFB kedvezményt, csak be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#54468) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#54466) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem most az egyik majus 12.-ig ki van vonva a forgalombol. Nem is rakatom vissza majd mikor lejar magatol visszakerul.
Ugyse lehet menni sehova, en is kb igy vagyok sporolok 150-et a 2-3 honap alatt.

Egyik autom uzembentartoja a volt csajom de mivel a legnagyobb bonuszba van at akarom vinni a bonuszat a masik kocsira inkabb amire a kotelezo is huzosabb

[ Szerkesztve ]

(#54469) CharlieDrop válasza whitezo88 (#54467) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ezért lett idén Allianzos a biztosításom

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54470) FIREBLADE78 válasza whitezo88 (#54467) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Alkuszom is az. Te vagy az Jóska? ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54471) whitezo88 válasza FIREBLADE78 (#54470) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nem, de aki alkusz, az nem allianzos vagy aegonos vagy akármi, hanem többes, azért alkusz. Aki csak egyfajtát árul az nem alkusz csak függő ügynök.

(#54472) Almos válasza FIREBLADE78 (#54464) üzenetére


Almos
aktív tag

Lakás biztosítással voltam így, hogy csak évfordulóra lehetett volna felmondani, de én forduló után 1-2 hónappal akartam. Hajlandó lettem volna kifizetni a részarányos időszakot is, de nem volt rá lehetőség, csak az, hogy ha nem fizetem ki az éves dijat, akkor 2-3 hónap után ők maguk mondják fel a szerződést...
Ki érti ezt :F

(#54473) FIREBLADE78 válasza Almos (#54472) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor nem fizetem ki a casco és basszák meg :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54474) whitezo88 válasza FIREBLADE78 (#54473) üzenetére


whitezo88
nagyúr

na ilyenkor van az hogy utána lesz probléma, mennyi ilyet hallottam biztosítósként. Pont akkor lett többmilliós kár mikor nem élt már.

(#54475) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a K&N gyári légszűrőházba való betétszűrőkről?
N52B30-ba (E92 328i) gondolkozom rajta. Teljesítéménynövekedést nem igazán merek remélni tőle. Ellenben, ha egy kicsit hangosabb lenne az autó, ha nyomom neki, azt nem bánnám.

(#54476) dellfanboy válasza simii16 (#54475) üzenetére


dellfanboy
senior tag

biztos jo helyen keresgelsz? marmint legszurotol olyan nagy hang valtozast nem varnek.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#54477) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

marmint azt akartam irni, rakj ala egy akra rendszert az a tuti

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#54478) skt válasza skt (#54418) üzenetére


skt
tag

Esetleg ha valaki hasonló cipőben járna, egy brutál kátrányoldóval sikerült megoldani a történetet, viszont így letisztítva, kiderült hogy azért már nem olyan szép ez a felni.
Egy e46 316i touringon vannak.
Ez a felni 15-ös, van hozzá két szett téligumim még (mindkettő egyszezonos). Szerintetek meghagyjam, vagy lecseréljem 16-osra? A nyári szettnek meg 17-est tervezek, vagy elég lenne csak a 16 os is? :F

(#54479) Ļantos válasza skt (#54478) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Ezt Te döntsd már el, hogy 16 vagy 17 kell neked. Nekem a 46-on 17-es van nyárra, szép, fasza, de egy megfelelően kiválasztott 16-os is lehet mutatós. Télre hagyd meg nyugodtan a 15-öst.

(#54480) Shamat


Shamat
aktív tag

Az mitől lehet, hogy ‘szinte’ koppra kitekert kormánynál ha elindulok úgymond beakad a kerék. Nagyon erősen meg kell tekernem vissza, hogy megmozduljon. :/ Axiál, szilentek, kutyacsont, nagyjából minden cserélve de továbbra is ezt produkálja. Ja és csak balra kitekerve... Futómű beállítva, tökéletesen fut a gép. 18-as 225/40 kerék van most alatta, de 16-al is ugyanezt produkálta. :U E46 28i. Kormánymű csere??

DEAD LIKE ME

(#54481) CharlieDrop válasza skt (#54478) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egyesre azért vettem 16-ost, mert könnyű, a legkönnyebb 16 8kg meg egy pici

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54482) chess001 válasza simii16 (#54475) üzenetére


chess001
aktív tag

Nekem is mondták, hogy szebb szívóhang lesz, de nem vettem észre. Plusz elég macera 3-4000 kmenként tisztítani.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54483) chess001 válasza CharlieDrop (#54481) üzenetére


chess001
aktív tag

Nekem van 17-es, ami 6,8 kg. És ugye a 16-osnál nehezebb az abroncs.
A BBS RK, OZ ultraleggra.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54484) molnarpeter válasza chess001 (#54482) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hang szerintem is akkor változna, ha a gyári légszűrőház ki lenne iktatva, gondolok itt direktszűrőre.

(#54485) Chris0321 válasza skt (#54478) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Nekem e46 320i-m van, a nyári kétszéles 17"-os és a téli az 16". Több a kátyú télen bár nem mindig lehet észrevenni de jobb olyankor a tömlősebb gumi.

(#54486) elbandi2 válasza Shamat (#54480) üzenetére


elbandi2
tag

Azt nézd meg, hogy a kormányt jobbra-balra pontosan ugyanannyi fokot tudod-e tekerni végállásig. Esetleg korábban volt levéve a kormánymű, és nem pontosan középállásban lett visszatéve a kormányoszlop a kormányműre. A kormánygömbfejek menetével így asszimetrikusan lett beállítva a jó összetartás. Ez okozhatja hogy balra többet fordul mint jobbra.

(#54487) CharlieDrop válasza chess001 (#54483) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Persze, van könnyebb nem mondtam, de F20 gyáriban nem találtam.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54488) chess001 válasza CharlieDrop (#54487) üzenetére


chess001
aktív tag

A gyári is beszállító a gyártmánya, a jobbak pl. BBS... A mostani méretet (átmérő, szélesség, ET) kell nézni és akkor p&p.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54489) chess001 válasza molnarpeter (#54484) üzenetére


chess001
aktív tag

A direkt szűrő ugyanazt a macerát tudja, plusz melegebb levegőt szív... Én pl. az E36-nál azon filozom, hogyan tudom visszarakni a gyári házat, mert a direktszűrő használata nem ajándék...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54490) molnarpeter válasza chess001 (#54489) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak a hang miatt gondoltam :R Magamnak eszem ágában sem lenne, kipufogót egyszerűbb volna módosítani.

(#54491) chess001 válasza molnarpeter (#54490) üzenetére


chess001
aktív tag

Igen, én is erre próbáltam kilyukadni, egy végdobcserével megvan a hang és nem lesz macera..

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54492) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Bocs, az offért. Szerintetek ezt [kép] [kép] a felnit mennyiért lehet eladni?

Gyári BMW BBS RS743/744 R18 kétszéles. Sajnos nem tudom belőni. így vásároltam at autót, de másikat szeretnék. Gumik nem árképzők. Sérülve javítva nem voltak.
Köszönöm!

(#54493) Chris0321 válasza chess001 (#54491) üzenetére


Chris0321
addikt

Azért a dobot is meg kell nézni milyet vesz az ember mert volt már olyan akit zavart mert utazó sebességnél túl hangos volt és lecserélte másra.

(#54494) CharlieDrop válasza chess001 (#54488) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tudom, pl az e36 M felnik sem nehezek, de nem találtam olyat, ahol sorrendbe lehet tenni őket súly szerint, így megnéztem mik voltak F20-hoz és azt vettem, no meg ezekre az utakra pont elég, és tök jó gyári :)
E46-on 18-as volt, X5 felni, bírtam, de kinőttem :)
Mondjuk 3-ra már kicsi (e9x óta) a 16, 5-re meg a 17, de ezen az egyesen még elmegy

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54495) chess001 válasza CharlieDrop (#54494) üzenetére


chess001
aktív tag

De azok elég nehezek-cserébe strapabíróak nagyon, van olyanom is.
A 16 szerintem nem mutat, de a legjobb a mindennapokra.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54496) chess001 válasza BossBoss (#54492) üzenetére


chess001
aktív tag

Facebook csoportban szerintem könnyebb lesz. Ha 5-ösre való, akkor általában olcsóbban szokott menni, mint a 3-asé. Szerintem 100-150e.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54497) CharlieDrop válasza chess001 (#54495) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egyetértek. Teljesen. Talán a következő nagyobb lesz. Mármint nem csak felni. De ez így most elég gyári :R .

az X5 felni 12kg volt, és olyan mellé egy jó
kie ultraleggera ég és föld

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54498) chess001 válasza CharlieDrop (#54497) üzenetére


chess001
aktív tag

Azért a magyar közúthálózathoz nem valók ezek a nagyon könnyű felnik, lehet, hogy a tudatnak jó, hogy könnyű, de úgysem érezni a mindennapokban meg elég sérülékenyek.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54499) CharlieDrop válasza chess001 (#54498) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hjah :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54500) ittakary válasza FIREBLADE78 (#54464) üzenetére


ittakary
nagyúr

én is beszoptam tavaly

éves ismétlődő eseményt hozz létre naptárban, és nem lesz többet vele gondod

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.