Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) Drago1


Drago1
tag

Sziasztok E30-hoz lehet még gyári alkatrészeket venni ,találtam egy 81-es évjáratút pont mint én vagyok :)) 3.20i 6 hengeres

Hobbiból gyári állapotra hoznám / nem eladásra / hanem még maradna vagy 30 évet ,együtt öregednénk meg :)
Néztem azért látszik rajta a kor ,én is ennyire oda lennék ?! :DD

Már adagolom a családnak ,csak kevés a hely ,mert az E30 örök garázs lakó lenne .

(#54602) chess001 válasza Drago1 (#54601) üzenetére


chess001
aktív tag

Szerintem szinte minden van, de sokkal olcsóbb venni egy restauráltat. Nekem is nagyon tetszett az E30, de 36 lett és én sem tervezem eladni, a 3. kocsi sajna kint alszik a féltető alatt nálunk is...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54603) p0lip válasza H.Ezredes (#54600) üzenetére


p0lip
tag

Nem vagyok sznob, na de érted, egy Cooonti... :D Viccen kívül, ha nem ennyiért lett volna, simán kipróbáltam volna a Haidát.

Drago1 Ááá egy E30 sor6, király gép! :) Fontosabb gyári cuccok vannak biztos, csak egyre drágábban, na de ez más márkáknál is így van.

chess001 Egy rosszul szellőző, párás garázsnál, jobb egy fedett beálló.

[ Szerkesztve ]

(#54604) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek van egy E46 kompótja és sajnos ezt is utolérte a hátsó oldalablaktömítések öregedése és kirepedése. A beázást megelőzendő szeretnénk kicserélni ezeket a tömítéseket, a kérdésem, hol lehet ilyet kapni, ami bevált? Esetleg ha cikkszámot tudtok adni, az is megfelelő!

Illetve a belső kárpitokat mivel szoktátok visszaragasztani?(A szerelő elég kókler munkát végzett... :W)

A válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#54605) p0lip válasza Poultier (#54604) üzenetére


p0lip
tag

[Itt] beírod a VIN kódot és megtalálod a cikkszámot. BMW-n még nem kellett, régebben még MB-nél pálmatex nekem működött.

[ Szerkesztve ]

(#54606) MoP_FX 57 válasza Drago1 (#54601) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ha még a Neue Klasséhoz is van, akkor az E30-hoz könnyebb lesz. ;)

Realoem.com -> alvázszám utolsó 7 karaktere -> gyári cikkszám -> Schmiedmann.hu vagy ugyanezzel a cikkszámmal bimmerworld.com és megkeresed az OEM-gyártót is megveszed töredékáron

Egy vízpumpát megnéztem az érdekesség kedvéért:
gyári 78 ezer, OEM Saleri 13 ezer

Képek az autóról?

(#54607) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Tavaszi ültetés... :D

Frissen összerakás után. Szerintem holnapra még egy ~1cm-t fog ülni

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#54608) chess001 válasza H.Ezredes (#54607) üzenetére


chess001
aktív tag

Ehhez már gátló is illett volna, nem? E90 320D? Játékfékek vannak rajta az abroncshoz képest.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54609) chess001 válasza p0lip (#54603) üzenetére


chess001
aktív tag

E30 320 szép, meg hangulatos, de nagyon öregautós gyárilag, a kormányzás, a futómű, a fék nagyon nem mai darab. Meg ugye nem is nagyon megy.
Meg az óceánvízben való ázatásnál is jobb a beálló... ;)

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54610) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Xenonos E39-be milyen gyártó melyik típusú izzóját érdemes venni?

A színhőmérsékletek és árazás között van eltérés úgy látom... de a gyakorlatban melyik az amivel esetlegesen jobban is lehetne látni?

Eddig ezeken akadt meg a szemem:

- Osram Xenarc Ultra Life 66240ULT-HCB D2S
- Philips D2S WhiteVision +120% 5000K 85122WHV2C1
- Osram Xenarc Original 66240 4150K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#54611) H.Ezredes válasza chess001 (#54608) üzenetére


H.Ezredes
őstag

A gátlók már cserélve voltak elöl hátul régebben. Azért évente 2 évente nem kell cserélni őket. Igen-igen M47 20D

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#54612) Chrys_ válasza H.Ezredes (#54611) üzenetére


Chrys_
addikt

Volt nálam 2 napig egy X2 18D (110kW). Nem értettem a SPORT módot benne... jó volt ma visszakapni az F11-t :D

(#54613) chess001 válasza H.Ezredes (#54611) üzenetére


chess001
aktív tag

Jó lett, szerintem így kell kinéznie :P A gyári magasság (bár akkor jól láttam, hogy ez is alacsonyabbról indult) az majdnem suv, mondjuk a magyar utakra az való...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54614) H.Ezredes válasza Chrys_ (#54612) üzenetére


H.Ezredes
őstag

:DDD X2 20D M packet / futómű volt nálunk teszten nekem tetszett. Nem mondom,hogy ilyet vennék de alapvetően közlekedni tök jó volt fele. Feszes futómű jó fék. A motor nem egy erőgép alapból de városba el lehet vele közlekedni sportosan. A tiedre van lehetőség Alpina váltószoftvert tenni ami ugye jobb mint a sima gyári. Gyári autón sem baj ha pedig húzva van akkor kifejezetten jó :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#54615) Gsx-rr válasza H.Ezredes (#54614) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Dizajnba nagyon ott van. Most lattam eloszor, azt se tudtam mi az.

(#54616) Ļantos válasza Puma K (#54610) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Xenarc Night Breaker Laser-nél nincs jobb jelenleg ha látni is akarsz, persze csak akkor vegyél bele ha a foncsorod nem matt.

(#54617) p0lip válasza chess001 (#54609) üzenetére


p0lip
tag

Írod, hogy öreg, szép és hangulatos. Éppen ez lenne a lényege. De kinek, mi persze. :) Az óceánnál is jobb, igen, az túl sós! :D Nyilván egy korrekt garázs a tuti, de szerintem nem rosszak ezek a fedett beállók, környékünkön van több, pl. 14 éves Suzuki a szomszédban rozsdamentes, másiknak a hasonló korú Opel szintén.

(#54618) Chrys_ válasza H.Ezredes (#54614) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem nem jött be ez a 18d. De 6,5 liter átlagot mutat 30k km után :) Külsőre nem rossz, de...
Ez volt nálam:

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#54619) chess001 válasza p0lip (#54617) üzenetére


chess001
aktív tag

Én minimum a 25i-vel venném, valami ilyesminek:
https://www.autonavigator.hu/cikkek/ilyen-ma-egy-patika-e30-palyaauto/

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54620) H.Ezredes válasza Chrys_ (#54618) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nálunk ő volt:



Azért van különbség... :U :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#54621) p0lip válasza chess001 (#54619) üzenetére


p0lip
tag

Igen, ez az egyik út, a másik meg az originál nosztalgia kocsi, erre írtam, kinek, mi jön be, mire vágyik. Mindkettőnek megvan a szépsége.

(#54622) Puma K válasza Ļantos (#54616) üzenetére


Puma K
veterán

Látom, hogy akár 250m-es fénykévét is ígér, de nem fog ez problémás lenni?

Gondolok itt első sorban a hőtermelésre.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#54623) p0lip


p0lip
tag

Tudom hülyeség, de kíváncsi vagyok, nektek tetszik ez az logó?

(#54624) chess001 válasza p0lip (#54621) üzenetére


chess001
aktív tag

Igen, tényleg ízlés kérdése, én sose értettem az oldtimerezést. Kb. azt jelenti nekem, hogy valaki tárcsázós telefont akar használni az okos helyett...
Nekem alapvetően tetszik a fekete szín, de ilyenben én nem raknám fel-a fehér cikkest igen. :B

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54625) p0lip válasza chess001 (#54624) üzenetére


p0lip
tag

Rá kell érezni a Klasszikus ízekre. :) Nekem pl. legjobban az e34 és az 39 tetszik.
Nem tudom eldönteni, tetszik is, meg nem is, inkább talán az érdekes a jó szó rá.

[ Szerkesztve ]

(#54626) Ļantos válasza Puma K (#54622) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Nem.

(#54627) dreizwanzig válasza chess001 (#54609) üzenetére


dreizwanzig
tag

Azert azt ne felejtsd el, hogy az a kocsi majd 200 kiloval konnyebb egy e36-nal, az nagyon sokat szamit egy benzinesnel...

(#54628) Puma K válasza Ļantos (#54626) üzenetére


Puma K
veterán

:D

Köszi szépen!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#54629) Drago1 válasza H.Ezredes (#54607) üzenetére


Drago1
tag

Köszi király ezt néztem 81 es sor 6 a lényeg :)

(#54630) Drago1 válasza chess001 (#54602) üzenetére


Drago1
tag

Én restaurálnám az a lényeg, nem az út vége hanem maga az út :)

(#54631) Chrys_ válasza H.Ezredes (#54620) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez az M első spoiler nekem nem tetszik. Az alap jobban néz ki. Meg aztán nagyon fontos egy 20D-re... :)
Amit még megjegyeztem, hogy a 18d dupla kipufogó vége jóval nagyobb átmérőjű, mint az F11 535d-é :D

(#54632) Drago1 válasza chess001 (#54624) üzenetére


Drago1
tag

Itt egy teljesen gyári szerintem nagyon szép face f30 as csoportba van többeknek f széria mellett. Meg van a szépsége

(#54633) Drago1 válasza Chrys_ (#54631) üzenetére


Drago1
tag

18d is már duplát kap :(

(#54634) Chrys_ válasza Drago1 (#54633) üzenetére


Chrys_
addikt

Azt, a 3. kép volt.

(#54635) Drago1 válasza chess001 (#54624) üzenetére


Drago1
tag

Nekem van egy 2015 ös f31 em meg asszonynak E87, az E30 nem használatra kell hanem hobbiból egyszerűen tetszik , pl a G szériát még mindig nem tudom meg szokni, valahogy egyre jobban veszti el a BMW jellegét, kinézetre. Viszont tök érthető ha valakinek ez nem pálya, nincs jelentősége :)

(#54636) Drago1 válasza Chrys_ (#54634) üzenetére


Drago1
tag

Azzal kezdeném hogy leszedném a 18d feliratot :DD

(#54637) chess001 válasza Drago1 (#54635) üzenetére


chess001
aktív tag

A 81-es még E21, nem E30. A szürke E30 már a faceliftes, kis lippés, 17-es utángyártott felnivel. Amúgy szép, csak nem jó... :P
dreizwanzig:
Próbáltam, a 25i is gyenge, a 20i pedig...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54638) H.Ezredes válasza Drago1 (#54629) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Te E21-et nézel nem E30-at.... Azt azért tisztázzuk a félreértések miatt....

Chrys az M packet nem arról szól, hogy 1000Le-s az autó... Sportos megjelenés sport kormány és ülések sportos keményebb futomu és fek. Nekem sokkal jobban bejon mint az alap. De az összes modellre igaz ez. A dupla kipufogó meg szimplán jól néz ki. Tény, hogy régen 35i/D-n voltak jellemzőek.

Chess mire feleltem megirtam a reggeli dolgaim mellett az uezetet addigra ugyan azt küldted te is el 😂

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#54639) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#54620) üzenetére


CharlieDrop
veterán

gondolom ez nem 18d :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54640) Drago1 válasza chess001 (#54637) üzenetére


Drago1
tag

Köszi tényleg nem is figyeltem mert az E30 at 81 től gyártják, mondom meg fogtam az isten lábát :)) hát nem

(#54641) NoZoli


NoZoli
tag

Kis távgyógyítást szeretnék kérni! E46 330i FL. Amikor adom a gyújtást, a műszerfalon, hibát jelez a bal hátsó lámpára. Ez mindaddig meg is marad, amíg fel nem kapcsolom a világítást. Akkor elalszik. És minden üzemszerűen világít. Hol keressem a hibát?

(#54642) Chris0321 válasza NoZoli (#54641) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Nálam az bal oldali első lámpa játszotta ezt egy ideig de ha felkapcsoltam a távolságit el is múlt. Aztán egy idő után már nem kezdett el égni a bal oldali azonnal csak kis idő után. Kicseréltem meg mindkét távolsági izzót és el is múlt a probléma. Csak azért cseréltem egyszerre mert olcsó volt az izzó és legalább ezzel nem lesz gondom egy ideig. Érzékeli a rendszer ha bizonyos szint alá csökken az ellenállás vagy mi és előre jelez, hogy gond lesz. Vagy a hátsó lámpában kell keresni a hibát vagy a környéken. A sarukat sem árt megnézni milyen állapotban vannak hátha csak az a baja.

(#54643) chess001 válasza Drago1 (#54640) üzenetére


chess001
aktív tag

Ezt érdemes elolvasni: https://www.bimmershifter.com/2019/11/miert-jok-az-oreg-bmw-k/
Nagyon jó arc a srác, azt hiszem 3 e36 van neki a garázsban :P

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#54644) TnS válasza Chris0321 (#54642) üzenetére


TnS
újonc

Pont ugyanez volt nálam is E46-nál. Párszor jelezte a bal elsőt, hogy nem oké, de továbbra is működött. Ezt párszor csinálta még, végül cserélni kellett az izzót, pont most hétvégén, mert elszakadt az izzószál.

(#54645) lali81 válasza NoZoli (#54641) üzenetére


lali81
tag

nekem anno az e46-ban a negatív szálnál ha jól rémlik mindig összeégett, a csatlakozóban.
Stekker csere megoldotta.

(#54646) Anubris


Anubris
őstag

:F

(#54647) NoZoli


NoZoli
tag

Chris0321, lali81: köszönöm a segítséget! Utánanézek ezeknek!

(#54648) H.Ezredes válasza NoZoli (#54647) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Így van. Kábelt kell megnézni / csatlakozót / lámpatestet / izzót így első körben :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#54649) p0lip válasza H.Ezredes (#54648) üzenetére


p0lip
tag

Grill rács tekintetében van olyan utángyártott márka, amit érdemes vásárolni vagy csak a gyári?

(#54650) H.Ezredes válasza p0lip (#54649) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Márkát ilyeneknél nem nézek illeszkedjen és kb ennyi... Természetesen olyanra gondolok,hogy ha a vesét akarod változtatni pl így:

alt="" title=""

Az E60-ba meg szerintem ilyen lesz:
Amúgy is az autó High Gloss Shadow Line így nyilván a lakkfekete vese illik bele.
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.