Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) davidsone válasza MoP_FX 57 (#48895) üzenetére


davidsone
addikt

Nem. Olyan mintha valami tiltaná. Esetleg tudsz valakit vagy van itt valaki aki ránézne? Pénz nem akadály😁
XIII. kerben van a gép.
Nem utcán!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48902) JasL


JasL
senior tag

Beszálltam egy ilyennel:

2016-os dízel, 150 LE és automata.

Karnuba waxot kapott meg gumi trimet, 3 óra alatt megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

(#48903) FIREBLADE78 válasza JasL (#48902) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ha van kedved jöhetsz hozzám is mosni. Igaz másnap már poros lesz ;]
Grat hozzá.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48904) MoP_FX 57 válasza davidsone (#48901) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Facebookon csoporttag vagy az E46 adok-veszek csoportban? Ha nem, akkor a helyedben oda bejelentkeznék (amúgy is megéri), és bedomnám a diagos kérdésemet. Jellemzően azonnal elkezdik referálni a diagos embereket. Csak egy példa, aki gyakran elő szokott kerülni, de nekem nincs személyes tapasztalatom.

Szerintem, ha az indítómotor teker, akkor immo probléma már nem lehet, mert azon a lépcsőn túl jutott. Én valami motorvezérlési anomáliára gyanakodnék, de nyilván ki kellene olvasni egyenként a modulokat, szkóppal megnézni az élő adatokat gyújtásra, befecskendezésre, levegőre stb.-re. Ezekből már jó eséllyel rá lehetne bökni, csak legyen reprodukálható.

(#48905) negro válasza davidsone (#48894) üzenetére


negro
őstag

Engem anno a kibaszott pumpa biztije vitt be az erdobe. ranezesre jo volt, diag se jelzett semmit. de volt egy hajszal repedes rajta es ha epp ugy volt akkor nem ment at annyi amper, h mukodjon az AC.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#48906) davidsone válasza MoP_FX 57 (#48904) üzenetére


davidsone
addikt

Nincs facém😅 ma reggel pöcre indul ez az lesz...
...valami anomália

Köszi a tippeket!!!

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48907) MoP_FX 57 válasza davidsone (#48906) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Novoth Tibor autodiagnoszta oda és vissza van az M50 körüli motorral szerelt BMW-kért. Ha van türelmed kivárni a sorodat és persze van pénzed, akkor nekem nagy bizalmam lenne benne.

(#48908) CharlieDrop válasza JasL (#48902) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Üdv az egyesek között :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48909) davidsone válasza MoP_FX 57 (#48907) üzenetére


davidsone
addikt

Köszi szépen!!!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48910) Chris0321 válasza molnarpeter (#48899) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen, csak hang átvitelére kell nekem. Még a kihangosító sem nagyon fontos mert alig telefonálok a kocsiban de jó ha van.

(#48911) davidsone válasza MoP_FX 57 (#48907) üzenetére


davidsone
addikt

Na már beszéltem is vele és Gyermán Zsoltot ajánlotta, valaki tudja a telszámát? Köszi!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48912) MoP_FX 57 válasza davidsone (#48911) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Royal motorsportra guglizz.

(#48913) CharlieDrop válasza davidsone (#48911) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen, tudom :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48914) KAMELOT válasza JasL (#48902) üzenetére


KAMELOT
titán

Jót vettél. Fő hogy elférsz benne és elégedett vagy. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48915) szimi57 válasza davidsone (#48911) üzenetére


szimi57
őstag

Minden ok, leállok, pár nap pihi, inditok, semmi. Mikor megvettem az első dolgom az volt, hogy beszereztem egy univerzális hibakód olvasót, törlőt. Max 10 ezerért lehet kapni. Rádugtam és kidobta a fötengely jeladót.Tréler, csere, azóta minden ok. :R

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48916) CharlieDrop válasza szimi57 (#48915) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én úgy vagyon vele, hogy azok nem érnek semmit. Legalább is ha nincs meg hozzá a tudásod. Mondjuk a főtengely jeladó egy egzakt valami. De mesélek egy példát:
öcsémnek volt egy e46 M43-as mocival. Szerelőnél (nem BMW-s) hibakód: szarok a lambda szobdák cseréljük. Szerencsére észnél voltam. Specifikus szerelő tudta, hogy DISA szelep a hibás. Szerencsére nem vettünk két lambda szondát.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48917) szimi57 válasza CharlieDrop (#48916) üzenetére


szimi57
őstag

Akkor szerencsém volt, telibe talált.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48918) aero. válasza CharlieDrop (#48916) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

10e az sok érte, ugyanazt tudja az 1300ft-os is. Azt felejtik el sokan, hogy ez egy iránymutató diagnosztika, nem varázsgömb, ami rámutat a problémára.

(#48919) szimi57 válasza aero. (#48918) üzenetére


szimi57
őstag

Ami tud is valamit az már profi szakember kezébe való. Nekünk max. a 10-ezres kategória ami szóba jöhet. A semminél, azért többet ér.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48920) aero. válasza szimi57 (#48919) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Persze, egy snapon 400 euro korul mar jo cucc, tobbet is tud, mint az elm237, de az a szervizek jatekszere.:) A hatar a csillagos eg.

[ Szerkesztve ]

(#48921) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Elkészült a 20D. Folyamatosan melegedett a víz / olaj klíma is rossz hatásfokkal üzemelt. Sajnos itt nem volt elég a hűtőkazetta takarítás cserére szorultak a hűtők. A vezérlés teljesen a végét járta bármelyik pillanatban elszakadhatott volna. A turbó is megérett a cserére. Ismételten nyugalomban lehet használni az autót. Nem fog kigyulladni se lecsapágyasodni és a vezérlés se fog elszakadni 🙂

F11 520D N47N 240E Km Vezérlés / csapágy / turbó / stb...

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#48922) MoP_FX 57 válasza H.Ezredes (#48921) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Impresszív! Ez így kompletten mennyit kóstált?

(#48923) davidsone válasza szimi57 (#48915) üzenetére


davidsone
addikt

Ez lesz az első amit megnézek köszi szépen!

CharlieDrop: csak nem tiéd az a szám?😁

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48924) KAMELOT válasza H.Ezredes (#48921) üzenetére


KAMELOT
titán

Megint egy szép művészi munka.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48925) slashpm


slashpm
csendes tag

Sziasztok!
Navigációval kapcsolatos kérdésem lenne. F30 kisnaviról van szó, verzióra nekem ezt írja:
Road Map EUROPE Route 2016-1
A kocsi 2016/04-es, tehát az első tulaj gondolom egyáltalán nem frissített rajta térképet, én viszont most szeretnék. Olvasgattam utána, de egyelőre nem sikerült kiigazodnom, hogy mik lennének a lehetőségek. Kérdéseim:
- Olvastam, hogy van Premium/Next/Move/Route stb verzió. Nekem kizárólag a Route tehető rá?
- Ha nem, akkor melyiket érdemes / melyik fér rá egyáltalán?
- Úgy láttam, hogy a 2019-2 frissítéstől Európa ketté lett bontva nyugat és keletre. Ez tényleg így van? Nem lehetséges mindkettőt EGYSZERRE feltenni?
- Van-e bármilyen megoldás arra, hogy a speedcameket is mutassa?

Köszi szépen :)

(#48926) CharlieDrop válasza davidsone (#48923) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem, nem nem vagyok Zsolti :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48927) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.
Megjött tegnap a cd-s rádió az e46-omhoz és mivel a sógorom nem ér rá most kicserélni gondoltam megpróbálnám én ha nem bonyolult. Ezt a videót találtam a műveletről de mivel a videó készítője eléggé töri a magyart így gondoltam rákérdezek, hogy mennyire egyszerű ezt egy embernek megcsinálnia és van-e valami amit esetleg érdemes tudnom. Pl. akksi sarut le kell-e venni vagy elég ha nincs rajta a gyújtás.

(#48928) szimi57 válasza Chris0321 (#48927) üzenetére


szimi57
őstag

Ki tudod cserélni, akkusarut nem kell levenni. Én egy BT-os USB-s rádiót raktam a mode gombos CD-s rádió helyébe.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48929) Chris0321 válasza szimi57 (#48928) üzenetére


Chris0321
addikt

Ok, köszönöm holnap megpróbálom.

(#48930) H.Ezredes válasza MoP_FX 57 (#48922) üzenetére


H.Ezredes
őstag

1,5 alatt megáll de itt még volt olyan ami nem látszik pl beázás miatti légrugó hiba megszüntetése meg még pár apróság.

Elég jó lett az X7 :) M50D Kényelmes / nagy / erős


►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#48931) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#48930) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem túl nagy?

mindjuk az egyeshez képest biztosan :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48932) MoP_FX 57 válasza H.Ezredes (#48930) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Régebbi BMW-ket is csinálsz? E46/E39

(#48933) Drago1 válasza slashpm (#48925) üzenetére


Drago1
tag

Szeva legegyszerubb ha beviszied a márkaszervízbe route - ra nagyon nehéz FSC kódot szerezni nem hivatalosan. 16 gigás pendrive kell FAT 32 re formáz, térkép rá, azt kód kell. Drága route ra a kód így inkább már akkor márkaszervíz 25-30 ezer Ft körül van.

(#48934) KAMELOT válasza H.Ezredes (#48930) üzenetére


KAMELOT
titán

Gondolom az ár motortól függő. Esetemben ez több lenne?!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48935) slashpm válasza Drago1 (#48933) üzenetére


slashpm
csendes tag

Köszi, akkor utánajárok

(#48936) negro válasza H.Ezredes (#48921) üzenetére


negro
őstag

Egy baj van csak ... ezeknek a dolgoknak kb ~500e km kornyeken szabadna esetlegesen csereseknek lennie :)

Nalam is megvolt az uj hutocsere a heten, gyarit kapott. + par aprosag, motorter rendberakas is megtortent.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#48937) Gsx-rr válasza SeniorTilla (#48762) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez mekkora baromsag amit irtal.
Tegnap tesztelgettuk az F01 - G11 - X4 es egy Lexus csomagtartonyitasi lehetoseget labbal.
Karosszerias baratunk mutatott ilyen szenzort. Van ahol a lokharito aljan van egy szenzor, van ahol nem is latszik a lokharito-diffuzor alatt van.
nem is kell labsopressel benaskodni eleg kozepen berugni a kocsi ala.

[ Szerkesztve ]

(#48938) KAMELOT válasza negro (#48936) üzenetére


KAMELOT
titán

Szép ez a szín, meg a kerekek is. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48939) SeniorTilla válasza Gsx-rr (#48937) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mi van matekzseni, beloptam magam a szívedbe? ;]

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48940) kenguru99 válasza davidsone (#48911) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Gyermán Zsoltot ajánlotta"

Zsolti jó arc, bátran ajánlom!

(#48941) H.Ezredes válasza Gsx-rr (#48937) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Egyébként így van. Tegnap az X7-nél direkt próbálgattam csak és kizárólag arra nyílt ki a középen "berúgtam" a kocsi alá arra ha oldalra elhúztam / elmentem a hátsó lökösnél arra nem nyílt ki.

(#48936) negro

Erről már írtam rengeteget:

F11 530D N57 2014/10 231E Km Vezérlés / csapágyazás / turbó stb..

F11 LCI 2014/10 231E Km. Vezérléscsere / csapágy csere és hozzá tartozó karbantartások. Sokakkal ellentétben mi rendes karbantartást végzünk az autón. Tapasztalataink alapján sok szerviz nem foglalkozik kellőképpen a kocsik állapotával !!!! Nincs olyan,hogy CSAK vezérlés csere ezeken az autókon. 150-200-250E Km után nem elég csak vezérlést cserélni. A szívósor teljesen lekokszolódik és a hengerfejben lévő szívó járatok is. Ezeket meg kell tisztítani különben nem fog megfelelően működni a motor.(Gyakorlatilag az összeszűkült járatok miatt lecsökken a teljesítmény szabályozni se tudja magát megfelelően alapjárati problémák lesznek stb. ) Ha nincs kitakarítva a szívósor még a tűzveszély is fennáll. N47-N57-en 100-150E Km alatt is akkora koromlerakódás keletkezhet,hogy már komoly problémát tud okozni.N47-57-nél akár már 150E Km után tönkremehet a turbó amit ha időben nem vesznek észre nagy baj lehet. Eltörik a tengely beszívja az olajat a motor felpöröghet / kigyulladhat stb... A másik fontos dolog,hogy a hűtőkazettát is ki kell takarítani mivel megáll a kosz a hűtőkben ezáltal romlik a hűtés hatásfoka ezzel akár komoly melegedési problémát előidézve. Ezek fontos dolgok főleg nyáron és hozzátartoznak ahhoz,hogy megfelelően működjön további ~200E Km-t. Sokan ezekkel abszolút nem törődnek. A váltó olajat és szűrőt kell cserélni mert nem lifetime.... A gyári kitolt olajcserék ~30E Km ( levegőszűrő 60E Km !! ) és állandó regeneráció miatt a motorolaj felhígul és elveszíti a fő tulajdonságait. Emiatt idő előtti kopások alakulnak ki. Turbó / csapágyak. A főtengely nyugvócsapágyak erre érzékenyek Gyakorlatilag aki nem foglalkozik ezzel annak előbb utóbb kuka motorja lesz. Ezeket ellenőrizni kell de inkább cserélni. Mi olyan gondossággal nyúlunk az autóhoz,hogy ne kelljen 2 havonta szétszedni. Ezt tartjuk valódi megfelelő vezérléscserének és karbantartásnak. Lehet olcsón vezérlést cserélni igénytelenül úgy,hogy semmit se takarítanak ki és nem foglalkoznak semmivel mindent retkesen hagynak. A mi célunk a hibamentes működés hosszútávon. Egy prémium autónak prémium szervizelés jár ;) Ha igényes vagy az autódra és szeretnéd gondos kezekbe tudni keress bizalommal :)

A kigyulladáshoz egy kis adalék:

Először is rengeteg autó azért gyullad ki mert a turbó tönkrement felpörgött a motor és úgy gyulladt be az egész szívósor / motor.... A turbók pedig azért mennek szét ~150-200E Km alatt mert 30 ezrenként van olaj cserélve az autókban ami alatt felhígult gázolajos "motorolaj" lesz és pluszba a levegőszűrőt 60 ezrenként cserélik ami szintén hozzátesz ahhoz,hogy hamar tönkremenjen egy turbó..... Persze vannak akik normálisan cserélnek olajat de általában amíg garanciális az autó meg márkaszervizbe hordják ott aszerint van olajcsere.... Aztán ott van az,hogy brutális nagy koromlerakódás képződik a szívósorban 100-150E Km alatt ami problémát okoz a motor működésében. Alapjárati problémák csökkent teljesítmény stb.... Az EGR hűtő is 2 módon tud tönkre menni 1. Belül elreped és a hűtővíz keveredik a kipufogógázzal. ( Önmagában ettől nem gyullad ki az autó hiszen a régi motorokon M57 M47 is rengeteg EGR hűtő volt ami szétrepedt és nem volt belőle kigyulladás... Más a 2 motor becsatlakozása a szívósorba is persze... ) Ez azért veszélyes mert ha nincs kitakarítva a szívósor akkor ott van a rengeteg lerakódott koksz és ha így keveredik a a hűtővízes kokszos massza abból lesz a probléma... Egyébként eldurrant EGR hűtő nélkül is ki tud gyulladni. A másik módja az EGR hűtő repedésnek mikor a megkerülő cső ami az EGR hűtő mögött van elreped így a kipufogógáz szabadon áramlik kifelé a motorra.... ( Illetve a vákuumcső is el tud szakadni / kidörzsölődhet ami szabályozza,hogy az EGR hűtőn keresztül vagy azt lekerülve áramoljon a kipufogó gáz ) Ha olyan helyen reped el ahol éghető anyag van a közelben az probléma tud lenni. A másik komoly probléma az az,hogy a hűtőkazetta elkoszolódik így nem látja el a feladatát a hűtő..... Első körben rengeteg tulaj látta,hogy melegszik az olaj / víz az autóba de nem tudta miért.... Ha a vízhűtő nem tudja a megfelelő hatékonysággal elvégezni a feladatát akkor ezek a problémák jelentkeznek... Mivel melegszik a motor hőmérséklete minden szempontból víz / olaj ezért fokozott igénybevételnek van kitéve az EGR hűtő is a koksz lerakódás + plusz állandó regeneráció a nyári nagy melegek a dugóban való araszolás a gyári csoda karbantartás egy idő után megteszi a hatását.... Egyszerűen megelőzhető lennének ezek...
1. A turbó állapotát ellenőrizni ~150E Km környékén és onnantól folyamatosan. Ha szükséges felújítani / cserélni kell.
2. A szívósort ki kell takarítani minden 100-150E Km megtétele után ( persze akkor ha gyári az autó )
3. A hűtőkazettát ki kell takarítani minden 100-150E Km után ( klímahűtő / vízhűtő / intercooler ha szükséges akkor hűtő csere ) és nem kúton hanem szétszerelt állapotban.
4. Normális olajcsere periódussal használni az autót ami mellett ki kell cserélni a szűrőket is. Ez segít abban,hogy megfelelő kenése legyen a motornak. Ez biztosítja a turbó megfelelő működését illetve,hogy ne legyen csapágyas az autó.
5. Prémium gázolajat tankol a tulaj. Ez segíti abban,hogy kevesebb legyen a koksz a szívósorban.
Az EGR szelep szoftveres kiírására van lehetőség. Ilyenkor zárt állapotba marad a szelep minden körülmény között így nem megy kipufogógáz a motorba soha többet. Nem lesz kokszlerakódás és emiatt biztosan nem is lesz kigyulladás sem. Ha kivan írva az EGR attól még a vizsgán át fog menni az autó nem fog senki szólni érte...... Kiírt EGR szeleppel nem jellemző,hogy a DPF eltömődne hamarabb. Elég sok autó közlekedik kiírt EGR szeleppel ráadásul remap-al úgy,hogy benn van a DPF katalizátorral és köszönik szépen jól vannak !!!!

Pl 2-es BMW végig külföldön MÁRKASZERVIZBEN szervizelt autó 2014-es 17X E Km és SOHA nem cseréltek benne levegőszűrőt....

Vagy másik Z4 szintén kintről Osztákoktól behozott behozott 2003-as 30i ahol szintén márkaszervizben szervizelt autó volt GYÁRI 2003-as levegőszűrő volt.... Rengeteg ilyennel találkozunk.... :/

Egyébként a fehér F11 amiről írtam ezt a kis cikket pont most volt nálunk remapra. végigbogarásztam az online szervizkönyvét végig 30 / 3XE Km volt az olajcserék között és 60 ezrenként levegőszűrő..... Így ment 230E Km-t Ezalatt 6X volt olajcsere és 3X levegőszűrő..... Annyira szarok az F10-ek,hogy ő is November óta több mint 20E km-t ment és semmi baja az autónak fék cserére meg olajcserére jött csak....

(#48932) MoP_FX 57

Szoktunk igen

(#48931) CharlieDrop

Nem kicsi... :D Duna Pláza parkolóba nem fér be pl mert túl magas :DDD Elsőre comfortba nekem a rugózás túl hajós volt (Nem azt jelenti,hogy rossz csak én azt szeretem ha kemény sportos ) adaptive-ba más volt meg persze sportba is . Szépen működik a sávtartó az ACC-vel együtt gyakorlatilag anélkül,hogy vezetnem kell végigaraszolta magát a 11-es úton Visegrádról . Simán megáll elindul sávban mard csak néha néha jelez,hogy rakd a kormányra a kezed. Szóval egész jól működik. a 3 üléssor nagyon jó 6 személy tényleg kényelmesen elfér minden sornak külön klíma pult külön ülésfűtés külön üvegtető motoros ülések stb stb. A fék iszonyat jó szokás szerint meg úgy az egész nagyon jó.... Az új autó mindig is jó lesz.... Alapból nem kellene ekkora autó de abszolút vannak olyan helyzetek mikor jól jön a 6 férőhely. Irdatlan luxus irdatlan pénzért.... 40M nem kevés pénz.....

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#48942) SeniorTilla válasza H.Ezredes (#48941) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Először én is így gondoltam, de írtam is már, hogy volt egy eset, amikor kinyílt úgy is, hogy csak simán elmentem a lökhárító mellett, és persze nálam volt a kulcs. Ezért gondoltam, hogy talán a parkszenzorokkal érzékel. Képet kellene látni erről, az lenne a tuti.

A holttérfigyelőnek a szenzorai a lökösök oldalában vannak rejtve, ugye?

Egyébként kíváncsi leszek, mi lesz a kolléga úr reakciója az írásodra :DDD tudod kiről beszélek.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48943) Gsx-rr válasza SeniorTilla (#48939) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze! Szeretem azokat akik osztjak az eszt ,tapasztalat nelkul. :D

Nincs ezzel baj csak te kijelentetted ,hogy ez hogy mukodik, kozben ha esszeruen gondolkozik az ember ez elegge lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#48944) KAMELOT válasza Gsx-rr (#48937) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyet mondjuk az öszzes kocsiba szerelhetnének. 100€ szenzor meg egy kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48945) Gsx-rr válasza KAMELOT (#48944) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mar sok alsobb kategorias autoban van.

(#48946) aero. válasza KAMELOT (#48944) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Van az 5€ is ... De ez egy kenyelmi funkcio, azokert mindig fizetni kell, ebbol el a vilag.

(#48947) KAMELOT válasza aero. (#48946) üzenetére


KAMELOT
titán

Komplett mindennel együtt írtam.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48948) aero. válasza KAMELOT (#48947) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

En is:)

(#48949) SeniorTilla válasza Gsx-rr (#48943) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tapasztalt nélkül, persze. Nem olvastad az eredeti hsz-emet, amire válaszoltál?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48950) SeniorTilla válasza KAMELOT (#48944) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kell még hozzá egy motoros csomagtérajtó is mellesleg :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.