Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) Dyingsoul válasza H.Ezredes (#47685) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ti diagnosztikát készítetek amúgy? Erős nézelődés van folyamatban és BP mellett van egy kiszemelt Z4... Priviben kell megbeszélni az ilyesmit veled vagy pont hogy itt a szakmai topikban?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47702) Gsx-rr válasza Dyingsoul (#47701) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezust 2.5i?

(#47703) H.Ezredes válasza Dyingsoul (#47701) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Persze. Írj rám nyugodtan.

(#47697) Gsx-rr

Az a felni nekem se jön be.... :D style 313-at raknék rá. Egyébként a Km is kevés viszonylag akár érdemes lehetne megnézni azt a kereket meg kihagyni a vásárlásból...

(#47700) SeniorTilla

A folyamatos sok ki/be szállástól. Nincs azért az a bőr halálon... Közel nincs olyan rossz állapotban mint ahogy leírod. Egy jó kárpitos rendbe rakja gyorsan.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#47704) KAMELOT válasza SeniorTilla (#47700) üzenetére


KAMELOT
titán

Enyémbe van már 450k is, a bőr mintha új lenne.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47705) SeniorTilla válasza H.Ezredes (#47703) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Úgy értem, hogy a bőr állapota tükrözi a kocsiét is (azért a képeken eléggé le van rongyolódva a bőr). Mindent meg lehet csinálni, csak pénzbe kerül. :)

Bár ez kabrio, lehet csak jobban kellett volna ápolni a nap miatt...

Más: a 7es individualban annyira más a bőr minősége a többihez képest, mint lexus és mercedes között. Ööö, vagy csak fogalmazni nem tudok. :)Tényleg ennyire más alapanyagból csinálják? Puha mint a vatta, az RX-ben is olyan volt. Ahhoz képest az 1 éves X5-é műbőrnek tűnik, pedig a hetes 2014-es volt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47706) DitechJoe


DitechJoe
csendes tag

Sziasztok.
Tulaja lettem egy E90nek, 25d, M57Tu2 D3, 145kw. Vezérlést ezekben kell cserélni? 300e van benne. Ha igen milyen árban szokták cserélni? Vannak hibái ennek a konstrukciónak amit feltétlen javítani kell, mint pl az örvény csappantyú?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#47707) lali81 válasza DitechJoe (#47706) üzenetére


lali81
tag

üdv. én 245e futott km környékén lecseréltettem tavaly. Akkor az anyag ~ 195e volt nettó. Szerelve közel 300e minden folyadékkal együtt. Szerelőtől függ, meg ,hogy mit cserélnek, nekem mind a 4 lánckerék, feszítő le lett cserélve, nemcsak a 3 lánc.Meg egy csomó tömítés: karter, szelepfedél, fedél +feszítő és vezető sínek, patron és gyári minden nem FEBI meg FAI vagy mik vannak..

(#47708) lali81 válasza lali81 (#47707) üzenetére


lali81
tag

25d-ben /306D3/ nincs csappantyú, ami nekem előjel volt az a kicsit fura járászaj, a lánc nyúlik először, aztán szakad. ja meg vízpumpatömítés is volt most ugrott be. :D

[ Szerkesztve ]

(#47709) CharlieDrop válasza Ck. (#45213) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem is lemosták, kívül belül, pedig nem fizettem semmit sem :) (gyári ellenőrzős visszahívás)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#47710) probizz


probizz
tag

Az E46 330Ci (2004) normál futómű és a sportfutómű között mik a konkrét alkatrész és technikai különbségek?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#47711) chess001 válasza probizz (#47710) üzenetére


chess001
aktív tag

http://www.realoem.com/

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#47712) STC Speed válasza probizz (#47710) üzenetére


STC Speed
őstag

lehet nem 100%,de lengőkar,lengéscsillapító,rugó,stabilizátor

(#47713) Ļantos


Ļantos
aktív tag

E60 525d 177le automata mennyit foroghat 150 körül?

(#47714) whitezo88 válasza Ļantos (#47713) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ez alapján 3700... [link]

(#47715) KAMELOT válasza whitezo88 (#47714) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt gyorsult azért forgott ennyit. Stabil 150 szerintem kevesebbet kell forogni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47716) SeniorTilla válasza Ļantos (#47713) üzenetére


SeniorTilla
veterán

F11 525D 2500 = 160kmh

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47717) Zolom89 válasza Ļantos (#47713) üzenetére


Zolom89
senior tag

E91 320d 177LE 2500nál 145km/h

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#47718) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Beszélgettem az egyik tulajjal x7 bemutatón. Állítása szerint az új x5 40i csak 13-14 littyót eszik és ő csak sport módban megy még városban is. Valós lehet?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#47719) KAMELOT válasza FIREBLADE78 (#47718) üzenetére


KAMELOT
titán

Adjál még hozzá :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47720) SeniorTilla válasza whitezo88 (#47714) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Itt még nem volt az utolsó fokozatban, legalább eggyel alatta ment. A 3700 túl sok.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47721) aero. válasza Ļantos (#47713) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

160nal 3

(#47722) Ļantos


Ļantos
aktív tag

Ismerősöm jólszituált komoly ember akinek adok a szavára, ilyen kétezres fordulatról beszélt nekem amit kevésnek tartok. A 2500 szerintem reális lehet.

Másik oka a kérdésemnek, mert ilyen autót nézek, ami még a vasblokkos, iletve 30d 218le változat szintén esélyes. A sok E60 negítív vélemény megmondom őszintén, kicsit megtántorított ezért olvasgattam hasonló korú 3.0tdi A6 vonalon is ami ide nagyon off téma, viszont nem hallok annyi kritikát arról a motorról.

(#47723) chess001 válasza Ļantos (#47722) üzenetére


chess001
aktív tag

Difi áttétel cserével simán lehet...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#47724) ittakary válasza FIREBLADE78 (#47718) üzenetére


ittakary
nagyúr

amúgy szerintem ez a fogyasztás tipikusan olyan dolog mint - prohardveres témánál maradva - a mobiloknál a akku kijelzőidő

mindenki hazudik...

apropó, ti vezetitek valami táblázatban / okostelefon alkalmazásban a fogyasztást?

[ Szerkesztve ]

(#47725) Gsx-rr válasza ittakary (#47724) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerinted akinek van 20 millioja egy autora az hazudni fog a fogyasztasrol foleg lefele?

Pont leszarja mikor valakik azon buzulnak,hogy 6 vagy 6,5 litert fogyaszt az autojuk

[ Szerkesztve ]

(#47726) ittakary válasza Gsx-rr (#47725) üzenetére


ittakary
nagyúr

elnézést, tévedtem! Nem, ők az egyetlenek, akik nem hazudnak. Aki húszmilliós autóval jár, illatosat fingik, soha nem hazudik, anyjából is úgy jött ki hogy nem felsírt, hanem kacagott

így jó lesz? :D

(#47727) Gsx-rr válasza ittakary (#47726) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szomoru ha valaki ilyen miatt hazudik. De nem is ertem a gondolkodasmodod,hogy ez honnan jott.

Szerinted az meno akinek fel literrel kevesebbet fogyaszt a kocsija? :D

Nyilvantartast vezetni? Minek? El kell szamolni a fogyasztast?
Nem tokmindegy amugy, hogy egyszer 9 utana 10 litert fogyaszt?

(#47728) whitezo88 válasza ittakary (#47724) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Egy ideig vezettem spritmonitoron. [link] ez az enyém.

(#47729) probizz válasza STC Speed (#47712) üzenetére


probizz
tag

Köszi! + Neked is chess001

Még az lenne a kérdésem, hogy 330Ci-ben milyen olajat használtok.
Ha jól tudom, akkor a gyári ajánlás 5W30 (?)
10W60 előnyös lehet? Télen mi a helyzet vele?

+ Hogyan működik az akkori (2004-es) guminyomás-ellenőrző rendszer? Ahogy a most gyártott autóknál, azaz van külön szenzor a felnikben a szelepnél?

[ Szerkesztve ]

(#47730) Drago1


Drago1
tag

Nekem HEPA-ék azt mondták ( Székesfehérvár ) ha a szívósor le van véve akkor nem minden esetben lehet vissza rakni ,akkor már ultrahangos tisztításra megy ,mert a hengerfejnél ahonnan lejön a szívósor ott nem szabad csak megpiszkálni ,meg ( vakargatni ),hanem azokat a járatokat is ki kell tisztítano normálisan, mert ha vissza kerül a tiszta szívósor ,a járatok ahova megy ott meg meg lett piszkálva ,akkor a forró levegő simán letépkedi a kis megpiszkált darabokat és beszívja a motor ,az okozhat kellemetlen hibákat enyhén szólva!Ha már le van véve akkor ott jobb mindent a teljes járatrendszert kitakarítani.

Az enyém jövőhónapban megy szívósor takarításra ,lánccserénél megnézték nem volt extra lerakódás,csak annyi amennyi normál autópályás használatnál lehet egy 150 ezret futott N47 -ben !

Aztán meg tudtam ezt a kiégés mizériát ,így úgy döntöttem hogy kitakaríttatom a rendszert ,jobb lett volna lánccserekor ,de akkor még nem tudtam erről a kiégés sztorikról :/

Na mindegy 27-én meg a márka szervízbe EGR hűtő és rendszer ellenőrzésre ( nincs az autómra visszahívás ,azt mondták alvázszám alapján ,nem a hibás hűtő van az autómban) így saját költségre 23 ezer ft a vizsgálat !

Utána meg megy szívósor tisztításra a hűtő panelekkel együtt + turbó és részecskeszűrő ellenőrzésre.

Utána nyugottabb leszek !

Most csönd van a kigyulladt bmw -ék körül nem tudom mi az oka ,vagy nincs több kigyulladt vagy van csak nincs hírverése!

Most elösször költhettem végre arra ami eddig zavart pl a kis kijelző nagyra cserélésére :)

(#47731) Gabesz25


Gabesz25
tag

Sziasztok.
Ma szakadó esőben autópályán leállt az ablaktörlőm. Esőérzékelős módban volt, rányomtam a karra, aztán egy törés után visszaállt és nem indult el azóta. Mókás volt 110km-t ablaktörlés nélkül menni.
Van valami ismert hiba E90-nél erről? Biztosítékokat holnap átnézem majd azért első körben.

(#47732) H.Ezredes válasza Drago1 (#47730) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ezzel kapcsolatban sz@rrá koptattam már a billentyűzetet annyiszor leírtam....

Most is egy 135E Km-es F15-öt csinálunk hűtő takarítás szívósor takarítás EGR hűtőnél a lekerülő cső elreped EGR hűtő csere ( váltó olaj osztómű diffi olajak motorolaj stb... ) 135E Km után is már retkes a hűtőkazetta a szívósor eleje már szépen le volt rakódva a szívósor bele még egész jó volt önmagához képest.....

Ebben az albumban összegyűjtöttem pár ilyet [link]

(#47727) Gsx-rr

Valaki erre élvezkedik.... Szerinted aki V8-as meg V12 es motorba LPG-t rakat ???? Fogalmam sincs mennyit eszik pontosan mert a board hazudik össze vissza 9,5L-t mutat de valójában 11-12L körül lehet de soha nem számoltam még utána..... Teli tank mindig és kb 10 napra elég...

(#47729) probizz

5W40 !!! 10W60-at is szereti semmi baja nem lesz tőle :) Egyik ügyfelemnek pl 330i-be télen nyáron Motul 10W60 van bent és annyira szar,hogy az olajfogyasztás drasztikusan lecsökkent nem melegszik el nem eszi meg.... Sőt másik ügyfélnek 3.0si -be van Motul 10W60 télen nyáron semmi baja... 1M-be is télen nyáron 10W60-van bent és köszöni szépen imádja nem zabálja fel nem melegíti el :) És még nagyon-nagyon sok ilyen autó van....

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#47733) chess001 válasza probizz (#47729) üzenetére


chess001
aktív tag

10w60-ast az S-es motorokba szoktak, meg nagyobb terhelésnél. Kicsit drágább az olajcsere ezzel. Én mondjuk ilyet használtam, de fűtött garázsból indulok, nem volt nagyon hideg az olaj sose. TMPS szenzor nincs még ebben a sorozatban.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#47734) Gsx-rr válasza H.Ezredes (#47732) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na az a legszebb! :) ilyen baromsagra idot pazarolni,hogy nyilvantartast vezess nem is ertem. Vagy lehet tartani kell a havi normat :)

(#47735) Drago1 válasza H.Ezredes (#47732) üzenetére


Drago1
tag

Nem arról írtam hogy mit nem csináltatok,tisztában vagyok vele mi a kotta........ azért csináltatom meg!

(#47736) aero. válasza Gsx-rr (#47734) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom, te láttál már itt valakit v8-cal sírni, hogy mennyit fogyaszt, vagy arra verni? :D

Én pl. app-ban vezetem a tankolását, de csak az érdekel mennyi fogyott 2 telitank között 100km-re lebontva. Az nem, hogy mennyibe kerül és az sem, hogy mennyit fizetek a kútnál.

(#47737) Gsx-rr válasza aero. (#47736) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gratulalok! Es ennek mi ertelme van?

[ Szerkesztve ]

(#47738) aero. válasza Gsx-rr (#47737) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mi az, hogy mi értelme van? Ez egy autó, van fogyasztása, ugyanúgy, mint egy 3 literesnek, vagy egy 1.5-nek.
Nem fogom máshogy használni, ha azt látom, hogy 15.17 liter az átlag, mint ahogy írtam, az ára sem érdekel, azt viszont szeretem tudni, mennyit fogyaszt, mire képes a motor.

[ Szerkesztve ]

(#47739) Gsx-rr válasza aero. (#47738) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pont ez volt a kerdes. Ezek szerint pont semmi ertelme nincs. Altalaban mindenki fejbol tudja mennyit fogyaszt az autoja atlagban. Megnyugtat,hogyha kevesebbet fogyasztott fel literrel ? Visszanezed az elozo havi fogyasztast?
Nekem ez rohej! :D

[ Szerkesztve ]

(#47740) crey válasza Gsx-rr (#47739) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Én is írom mennyit fogyaszt. És alig 10 hónap alatt bele is tankoltam a gépbe 800k-nyi üzemanyagot, és mentem vele 22 ezer kilométert. Látom hogy fogyaszt pályán, és hogy fogyaszt városban. Hogy fogyaszt nyáron, és télen. Téli gumival és nyárival, klímával, és anélkül.

Annyi értelme csak van, ha valahogy nagyon kiugró értéket mérek, és eltér az átlagtól, kezdhetek gyanakodni, hogy valami nem stimmel a géppel.

De én is ilyen hülyeségekre pazarlom az időmet, csak tudnám neked ez miért fáj.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#47741) KAMELOT válasza aero. (#47736) üzenetére


KAMELOT
titán

V8... LPG
13L/100km...normál vezetés
16L/100km...tempósabb vezetés.
Egyszer megmértem ezeket azóta nem foglalkozok vele. 0.54€ gáz :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47742) Newlachka


Newlachka
őstag

nekem az M43 8,5-9,5 között,és sokak szerint az nem is BMW mert négyhengeres!
akkor legyek szomorú?

(#47743) SeniorTilla válasza KAMELOT (#47741) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 13l nagyon kevésnek tűnik, én 15 alá soha nem tudtam levinni a 3 ezres V6-os motorokat (VW és LEXUS volt). Volt, aki 12-13 liter hazudott be hasonló autók fogyasztására (ne érts félre, nem téged kritizállak), de ezeket soha nem hittem el, mert nem láttam és nem tapasztaltam. A szerelő srácok is mindig mondták, hogy az LPG 15-20%-kal többet fogyaszt, egyszerűen ennyivel kevesebb energiát lehet belőle felszabadítani az otto-motorban, mint a benzinből. Ha benzinnel 10 literrel el tudsz járni a V8-cal, akkor lehet 13l a gáz.

Ehhez képest az 525d 6,5-7L körüli fogyasztása nagyon jó, 218Le és 450Nm mellett. És nem lassan járok :K

A fogyasztás szerintem senkinek nem mindegy. Főleg, ha sokat jársz, és netán két kocsit kell fenntartanod. Amikor havonta több százezret költesz üzemanyagra, akkor már számít. Ettől függetlenül a legtöbbet úgy lehet spórolni, ha lassan jársz, betartva a sebességhatárokat :) vagy beteszed a kocsit EcoPro-ba. Összesen egyszer próbáltam ki, amióta megvan az ötös, tőlem ki is írhatnák belőle.

Barátommal arról beszélgettünk hazafelé a német pályán az X5-ben 160-nál, hogy mennyit fogyaszthat ecopro-ban. Aztán pár másodperces szünet következett, majd egymásra néztünk és egy jót röhögtünk :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47744) Gsx-rr válasza SeniorTilla (#47743) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem a 3.6 V6 10-14,5 kozott fogyaszt de azt ugy ,hogy allok sok helyen es a klima miatt jar a motor.
Atlagosan 12,5 korul jarok.
Igaz ebben varosi forgalom nincs.

(#47745) Shadowbull válasza FIREBLADE78 (#47718) üzenetére


Shadowbull
addikt

Persze, siman. sot meg lehet ettol kevesebb is.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#47746) Shadowbull válasza Gsx-rr (#47739) üzenetére


Shadowbull
addikt

en is vezetem az osszes tankolast spritmonitoron. Hogy miert? Szeretem a szamokat, a tablazatokat meg a statisztikakat :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#47747) KAMELOT válasza SeniorTilla (#47743) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írod. 10.9 mutat átlagra +3= 14L/100km lpg az összesített fogyasztás gázzal. Otthon leszek lefotózom neked. Két tankolás között a lement km szoktam figyelni. 85L tankkal 550-650km tudok lemenni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47748) Gsx-rr válasza Shadowbull (#47746) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ennyien mondjatok en is kedvet kapok hozza, csajomnak mar mondtam este sex elott inditjuk a stoppert mostantol :)

Remelem talalok hozza app-ot :D

(#47749) Shadowbull válasza Gsx-rr (#47748) üzenetére


Shadowbull
addikt

Arra a 30 masodpercre tok felesleges stoppert inditani :DD

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#47750) SeniorTilla válasza Shadowbull (#47749) üzenetére


SeniorTilla
veterán

;] ;] ;] ;] ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.