Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) Ck.


Ck.
addikt

Tisztelt Uraim,
Főtengely ékszíjtárcsából a gyárin kívül milyet szabad még venni az alábbiak közül?

Sasic, Febi Bilstein, Swag, Autlog, Vaico, Corteco, NTN-SNR, Stark, Contitech, IJS Group?

Gyári az most nem opció sajnos.

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#41652) FIREBLADE78 válasza lali81 (#41649) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Menj el szemészetre ;] :K :K :K :K :K

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#41653) CharlieDrop válasza FIREBLADE78 (#41652) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem akartad írni? :P

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41654) FIREBLADE78 válasza CharlieDrop (#41653) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem tudom,lehet :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#41655) lali81 válasza CharlieDrop (#41650) üzenetére


lali81
tag

azaz bordó pontosabban barberarot A39. ;) nem túl gyakori, az tény.
(#41651) Ck.: nekem Corteco van bent egy jó ideje, lekopogom nincs vele baj.
Btw: ma voltam műszakin, átment a gép, elől volt 2% fékerő eltérés, hátul 9%, a lengéscsillapítók 60 körüli talperőt tudtak elől, hátul 50~52.

[ Szerkesztve ]

(#41656) CharlieDrop válasza lali81 (#41655) üzenetére


CharlieDrop
veterán

baromi szép :C :C :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41657) Ck. válasza lali81 (#41655) üzenetére


Ck.
addikt

Köszi, akkor egy szavazat a Corteco mellett. :)
Amúgy a listában szereplő többi közül vmelyik jobb esetleg? Árban kb nagyon hasonlóak.

(#41658) lali81 válasza CharlieDrop (#41656) üzenetére


lali81
tag

köszi!

(#41659) lali81 válasza Ck. (#41657) üzenetére


lali81
tag

amikor én vettem , nekem a Cortecot mondták hogy az jó. E46-ra, E90-re is azt vettem anno.

(#41660) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Eddig nem volt BMW-m, most lehet, hogy lenne...

Pár mondtaban felvázolnám a szituációmat: a jelenlegi a flotta páromnál egy dízel Zafira, nálam egy Fiat Grande Punto rohangálni és egy Alfa Romeo GT mint 'projekt autó' - utóbbi miatt egy fullos '08-as Tiguan-t dobtam 2 éve, hogy meglegyen az Alfa érzés (3 kocsi sok...), legalább egyszer. Azóta is majd' minden percét imádom, de két okból kifolyólag racionalizálnom kellene:

1.) A kompetens Alfa szerelők elérhetősége meglehetősen rapszódikussá vált (igen, sokat kellett látogatnom a szerelőket, és lassan realizálom, hogy kinézne egy motorfelújítás)

2) Párom Zafira-ja megy és egy Focus jön helyette, ami már inkább már csak óvoda-körökre és bevásárlásra lesz elég a gyerekek mellett.

Szóval tervben van, hogy az Alfa megy; a GP egyelőre maradna és mellé gondoltam venni egy X3-ast (kirándulni, etc.). Mint említettem, sohasem volt BMW-m, de a pszeudo SUV vonal a Tiguan-nal bejött, viszont nem akarok VW-t; nem tetszik.

2008 környéki X3-asokat nézegettem a következő motorokkal: 3.0 benzin, 3.0 dízel és 2.0 dízel.

Nem vagyok oda a dízelekért, de a Tiguan-os tapasztalatok alapján inkább afele hajlok, kizárólag autómata váltóval: az 'olajos' aggregátok és én nem nagyon férünk össze...

Felszereltség tekintetében puritán vagyok, és velélmezem, hogy amire a mindennapokban szükségem van (légkondi, tempomat, elektromos ablak - ennyi), azok már alapból benne vannak, sőt val'sz'eg sokkal több. Pl. ebben az esetben nálam a fényezetlen lökhárító még előny is...

A két dízel közül melyik?

Esetleg lenne-e ok a benzinest választani?

Az autómata mennyire kényes és milyen fajta (hidro, dsg, etc.)?

Vannak típusbetegségek?

Csak 4WD létezik?

Köszi,
Zsolt

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#41661) LZs?! válasza LZs?! (#41660) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Még egy kérdés: autómata dízel esetében nincs kettőstömegű az X3-asban sem, ugye?

Nevermind...

(#41662) molnarpeter válasza LZs?! (#41661) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ZF hagyományos, nincs 2tömeg, az csak DSG/DCT esetén lenne :)

(#41663) MPowerPH válasza LZs?! (#41660) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. Veletlenul sem lebeszelni akarlak egy X3 -asrol, de miert pont BMW, es miert X3? :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41664) CharlieDrop válasza MPowerPH (#41663) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Majdnem ugyanezt kérdeztem egy ismerősömtől, csak ő az első X5-re van rágerjedve

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41665) Skimaster válasza LZs?! (#41660) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem 2007 FL X3 van 3.0 dízel 218 LE 215.000 Km volt benne(nem tekert) automata jól felszerelt, nagyon szeretjük és nagyon jó gép.Volt 2.0 még FL előtti,de az karcsú volt a 150 lóval meg a 6 henger dízel azért más.Szerintem kevés neki 200 LE alatti teljesítmény. Automata kötelező. Én vegyesben használom országúton betartva 7.5 liter, várost nem tudom,az átlagom 9 liter.Nekem fontos a bőr a gyerekek miatt, én nem vennék alacsony felszereltségűt. Eddig 10 ezret mentem vele Kb 7 hónap alatt,gond nem volt vele, csak egy két apróságot cseréltem, az előző tulaj miatt hanyagolt dolgot.Típushibája nincs nagyon,szervizelni kell,de ha te 3 autót tartottál fent,akkor biztos futja rá.

(#41666) molnarpeter válasza MPowerPH (#41663) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez jutott eszembe nekem is, Tiguan vezetési élmény, GT fenntartási költségek :DDD

(#41667) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Olajcserekor szeretném hűtővizet is cserélni BMW-ben E39 530d. Viszont nem tudom mit is kéne pontosan fagyálló szempontjából.

Elvileg G11 való bele szerintem mivel vasblokkos, meg keresők is ezt dobják ki 99%ban. Például: Febi zöld G11 [link]
Jelenleg ilyen barnás zöldes van benne ami szerintem zöld volt fénykorában.

Még olyan ha jól láttam leengedni, hűtő aljában levő csappal lehet ugye? Gondolom blokk oldalán is kell lenni valahol leengedőnek vagy hűtőn keresztül lejön onnan is?

Előre is köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#41668) LZs?! válasza Skimaster (#41665) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Skimaster

Köszi szépen.

@BMW001

Szia. Veletlenul sem lebeszelni akarlak egy X3 -asrol, de miert pont BMW, es miert X3?

Megtetszett. Van egy darabos, minden sallangtól mentes túrabakancs formája, és belül is minden az ingerküszöböm alatt marad; de mégsem semmitmondó vagy igénytelen.

Kombit nem szeretnék, sem szedánt...és a kupém felett most lóbálom a kardot. Marad a póni SUV, mivel az 'apabusz' kategória végképp nem játszik. VW/Audi típusok nem igazán hoznak lázba, ahogy a francia vagy távol-keleti gépek sem; kivéve a Subaru Forester-t, de nem tudom, hogy a boxer dízel mekkora kihívás...

Nevermind...

(#41669) BeZol válasza LZs?! (#41668) üzenetére


BeZol
őstag

Ha lobalod a kardot a kupe felett, akkor egy probakort tegyel egy 35d-vel is, az fog kb nem suv 30d szinten menni, chipelve pedig 340 loero kore ugorhatsz vele :), tehat max a formaja lesz koros, de nem igazan talalkoznal sokkal gyorsabb kocsikkal.

(#41670) FIREBLADE78 válasza LZs?! (#41668) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Év végén eladó lesz egy aszfalt felszaggató f15,ha gondolod ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#41671) MPowerPH válasza LZs?! (#41668) üzenetére


MPowerPH
félisten

Volvo?

Don't Tread On Me

(#41672) MPeter87


MPeter87
őstag

E46 30d facelift-et milyen automata váltóval szerelték? Neten találtam GM és ZF-re is utalást, de konktétabbat hirtelen nem. Ha mind2-vel, ránézésre kideríthető valahogy, hogy pontosan milyen vagy csak alvázszám alapján?

(#41673) H.Ezredes válasza MPeter87 (#41672) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Csak GM !!!!!!!

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#41674) MPeter87 válasza H.Ezredes (#41673) üzenetére


MPeter87
őstag

Hmm, és ennek örüljünk vagy inkább manuál legyen? :D
30i és 30d is képbe került, de képlékeny még eléggé. Ezek mennyire nyűgösek?

(#41675) cOxeR


cOxeR
Ármester

Már megint egy balatoni meló... :DD

(#41676) LZs?! válasza MPowerPH (#41671) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Soha nem éreztem ingert, hogy Volvo-m legyen... :N

Túlságosan megfoghatatlan nekem a 'volvosdi'.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#41677) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#41673) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fura, eddig úgy tudtam, hogy a 18d és a 20d GM, a 30d meg ZF volt...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41678) Highend55 válasza MPeter87 (#41674) üzenetére


Highend55
tag

2011-2016ig használtam e46 330ci-t is,nem rossz motor de utólag 30d összességében jobban bejött.
Közben vettem egy e46 330d-t (GM váltóval) .Az a váltó egy szar,alul van méretezve,nem igazán tudom ajánlani ! Te is vehetsz automata váltóval és manuál 6-ra alakitod mint én anno (400K Huf ért kb)
Mivel nálam kétszer meghalt,gyári teljesitmény mellett,ezért megváltam tőle majd Manuálra alakitattam.
Ez a mulatság 320k Huf-omba került Belfast-London Trailer..

[ Szerkesztve ]

(#41679) MPowerPH válasza LZs?! (#41676) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak kerdeztem. Gondoltam, ha eddig Alfa GT -d volt, akkor azert van igeny is egy jol kinezo, stilusos autora. Az X3 meg valahogy kilog ebbol. :DDD Es a gatyadat rakoltod majd, erre keszulj fel, mert az osszes most ert be abba a korba, hogy onteni kellene bele a penzt, es ezert inkabb eladosorba kerulnek. Tudom, hogy az Alfa talan meg rosszabb. Remelem a Giulia azert e tekintetben kilog majd a sorbol. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41680) MPeter87 válasza Highend55 (#41678) üzenetére


MPeter87
őstag

Visszakerestem közben itt a fórumban is (ez vmiért nem jutott eszembe elsőre). Olvastam, hogy elég gyatra ez a GM automata, úgyhogy akkor inkább manuál lesz, ha E46 lesz. Amúgy sem bírnám, ha tényleg lassan váltogat.

Köszi mindenkinek az infót! :)

(#41681) H.Ezredes válasza CharlieDrop (#41677) üzenetére


H.Ezredes
őstag

:( :( E46-ba minden dízel GM E39-ben is ( a TDS kivétel ) nem véletlen cseréltem ki ZF-re .... :D Egyébként 30D alatt ZF csak E38-ban van. ( viszont ott meg csak ZF )

(#41678) Highend55

Ma már kicsit drágább mulatság mivel az E46 6-os kézi csak E46 D2-re jó es D1-re E60 D2 és társaira nem lehet felrakni. Szóval ritkaság már és nagyon drága egy E46 6-os szett.... Csak a váltóért magában szoktak ~200K-t kérni és akkor kettőstömegű/kuplung kardán diffi pedálok stb stb..... Bőven beleszaladsz 500K-ba ha nem többe mire bekerül az automa helyére a kézi

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#41682) mr_kickass


mr_kickass
tag

Ez a ZF>GM altalanos tapasztalat egyebkent? Mert akkor annal jobban orulok, hogy ZF van az enyemben (530i). :)

[ Szerkesztve ]

(#41683) Newlachka válasza cOxeR (#41675) üzenetére


Newlachka
őstag

ha esetleg Hatvan felé jársz meglehet nézni az autód?

(#41684) lali81 válasza Highend55 (#41678) üzenetére


lali81
tag

csak a Belfast- London trailerezés volt 320k?ha igen, leteszem a hajam

[ Szerkesztve ]

(#41685) Skimaster válasza MPowerPH (#41679) üzenetére


Skimaster
senior tag

Én még nem költöttem el a gatyámat és nem öntöttem a pénzt az X3 ra... Néha irtó nagy baromságokat írsz... És riogatod a jónépet úgy hogy még egyszer sem volt ilyen autód... Tudom haverod mesélte, meg a neten olvastad...

(#41686) CharlieDrop válasza Skimaster (#41685) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az, hogy milyen állapotban tartod az autódat nem jelent semmit :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41687) FIREBLADE78 válasza Skimaster (#41685) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Pedig a jutub,az jutub. Ott minden igaz ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#41688) negro válasza cOxeR (#41675) üzenetére


negro
őstag

2 hetes story de rad kontrazok "offkent" :))


''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#41689) MPowerPH válasza Skimaster (#41685) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Eddig 10 ezret mentem vele "

Majd visszaterunk erre akkor, amikor hasznalod is. ;)

Pont X3 -am nem volt(be is b@szott volna), de majd ugyan azzal a motorral, valtoval, technikaval volt egy ugyan olyan evjaratu 3er -em, es nem 10k km -et raktam bele.
Nem kotozkodes, de Neked jelenleg meg ZERO tapasztalatod van az autoval, igazabol meg nem is ismered, mert annyi megtett futassal lehetetlen kiismerni.

A hangnem pedig egyaltalan nem tetszik. Valszeg regebb ota BMW -zek, mint Te.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41690) LZs?! válasza MPowerPH (#41689) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Erről mi lenne a vélemény?

BMW X3 3.0 d (Automata)

Ez nincs messze az irodától, szerintem a héten ránézek.

Hogy egy kis off is legyen: ezzel egy kicsit szerelembe estem.

L:https://joautok.hu/hasznaltauto/honda/legend/legend-35-v6-automata-vajbornaptetodklimafabetet/eet9u32/]LEGEND 3.5 V6 (Automata)

Ha az Alfa után megint hazaállítok v'mi xarral, engem fellógatnak...de tetszik!

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#41691) MPowerPH válasza LZs?! (#41690) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebbe nem annyi lesz a km. Ami kapasbol kinezhet, automata, turbo. Ezredes ranezne, lehet eljutnal 1 millaig, es meg csak el sem romlott benne semmi.

Ha tudsz, akkor Magyarorszagon forgalomba helyezettet keress, es a frissebb evjaratokbol szemezgess.

Don't Tread On Me

(#41692) Strezi válasza MPowerPH (#41689) üzenetére


Strezi
őstag

Nem pont neked, de úgy megerősítésképpen ;)

X5 40d-m van, most 230 000km, olajcserével jön egy vezérléscsere, 620 000Ft lesz.
Lassan beesik egy DPF csere, 500 000Ft magasságában.

Ha jó autót akarok jó állapotban, akkor arra költeni kell. Vagy a vételárra (újonnan), vagy a fentartásra...

Pl. vettem használt M3-mat (e36 3.0, kb. hat éve), az akkori kínálatból a legmagasabb áron, ami miatt mindenki szánakozóan nézett rám. Cserében két évig gondtalan volt az autó, kemény használat mellett. Aztán eladtam :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#41693) Skimaster válasza MPowerPH (#41689) üzenetére


Skimaster
senior tag

Hét hónap alatt mentem 10 ezret, nem 2 év alatt, napi használatban van és semmi baja. És az előző BMW - immel sem volt sok gond a sok ezer km alatt. Azért mert BMW001 a nicked még nem biztos hogy régebb óta van BMW autód, mint nekem és ha netán igen, akkor se írj olyant amiről halvány fogalmad sincs. Az X3 - ról volt szó és nem a hármasról. Olyan nagyon nem is kell kiismerni, mert olyan mint a többi bmw, tök jó, ezért ne írj olyant általánosan, hogy majd szívás lesz vele, mert mennyibe fog kerülni... Egy a lényeg, nem kell olyant írni, ami egyrészt túlzás, másrészt elriasztod az embert. Minden 10 év feletti autó rizikós, nem csak a bmw és nem csak az X3, hanem a tiéd is.

(#41694) MPowerPH válasza Strezi (#41692) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszonom a megerositest, pont erre gondoltam. Es akkor beir valaki 10.000 megtett km utan, hogy az autora nem kell kolteni, sot, termeli a penzt. ;]

Azt kell megerteni, hogy a BMW eleterzes nincs ingyen. Sokat kapsz, de Neked is aldoznod kell azon a bizonyos oltaron, kulonben kihasznal es romba dont.

Skimaster: A 3er coupe ugyan az, mint az X3, csak az X3 semmiresejo. :P Rizikos is volt az E92, hiaba koltottem ra, csereltem rajta mindent, amit Ezredes mondott. El is adtam, csak tul keson. A fel millas szervizt megsporolhattam volna. DPF utana meg is adta magat az uj tulajnal, a kovetkezo a valto lett volna, ha ossze nem tori.
A mostani F10 -ben meg nincs annyi riziko, mint egy 10+ eves, 200.000+ km -et futott peldanyban. De van benne, es ahogy idosodik, egy penztemeto lesz, ezert is adok tul rajta, mielott eleri a kritikus futast, amikor mindent cserelni kellene.

Inkabb olvasd el az alabbi hsz -t, es szamolj. Majd amikor a turbo, a valto, az injektor, EGR huto es meg ki tudja mi bizbasz mond egy fuck off -ot, akkor megtudod.

Megint szemelyeskedsz.... Nem baj, ilyen amikor kapalozik az ember.

mod: "Hét hónap alatt mentem 10 ezret" En meg 4 het alatt. EGR es a komplett elso fek banta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41695) Skimaster válasza MPowerPH (#41694) üzenetére


Skimaster
senior tag

Okostojás senki nem mondta hogy termeli a pénzt! De te ezt is jobban tudod...

[ Szerkesztve ]

(#41696) cOxeR válasza Newlachka (#41683) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meg persze, de pont 2 hete voltam Hollókőn. :)

(#41697) cOxeR válasza negro (#41688) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) holakocsid? :)

(#41698) aero. válasza Skimaster (#41695) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

De még mindig nem érted, hogy nem a te autodrol van szo, miért kezeled ennyire személyesen?:D

Volt 21 eves autom, 20 ezret költöttem rá egy év alatt. Megvettem tavaly a BMW-t, arra meg 300-at. Meg még annyit lehetett volna. Ezek olyan dolgok amikkel számolni kell, és van felára a kommerszebb márkákkal szemben. Mit kell ezen veszekedni?:D

(#41699) Skimaster válasza MPowerPH (#41694) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ez egy mondhatni szakmai fórum és te megint olyant írsz, ami nem igaz és aki ide téved és kérdez az félre van informálva. Az X3, mert neked nem tetszik, le van húzva, azt írod semmire sem jó. Soha nem használtál ilyen autót, honnan tudod? A coupe többmindenre jó? Tényleg nem érzed, hogy gázos amit mondasz?

(#41700) CharlieDrop válasza Skimaster (#41699) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az iróniát meg nem érted, pedig szmájlit is tett a mondat végére.

Én saját véleményem az a BMW-ről, általánosságban, hogy ha lóg a bele, akkor is tud menni. Amikor az enyémet tavaly elvittem hozzá, tulajdonképpen pár aprósággal vittem, aztán jött a hibalista. És ha ezt korábban tudom, tuti nem megyek el vele nyaralni Bulgáriába.

Ja és miután kész lett kb. egy másik autót kaptam vissza

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.