Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) molnarpeter válasza Satyricon (#42750) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olyan ember fogja tudni, aki látta a kábel másik végét. Vidd villamossági szerelőhöz :)

(#42752) molnarpeter válasza Newlachka (#42749) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ko-csi Kft AC felújítással is foglalkozik, egy kérdést megérhet :)

(#42753) H.Ezredes válasza negro (#42748) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nekem tavasszal kezdett el szarakodni... Elindultam befelé és kb 50m- után megállt a kocsi de még a parkolóban leverte a biztosítékot... megragadt az ac nem szarakodtam raktam bele 2 ( gyári ) újat mert nekem a tankban és a küszöb alatt is van. Az ilyen 15-20éves kocsiban gyakori probléma érdemes kicserélni és nyugalom lesz 10 évig...

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42754) STC Speed


STC Speed
őstag

E46 M54 nél okozhat többletfogyasztást, nem kielégítően működő gyújtástrafó? :F
Ma elkezdett öthengerezni a gépem, és ki is dobta, hogy 5. hengernél van gyújtás hiba, plusz légtömegmérőt is dobott, bár azt kb mindenre dob :)

(#42755) kenguru99 válasza STC Speed (#42754) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Nyilván igen, okoz többletfogyasztást. De nem ez a lényeg. Semmiképp ne használd így az autót, ha nem akarod villámgyorsan tönkretenni a katalizátort.

(#42756) STC Speed válasza kenguru99 (#42755) üzenetére


STC Speed
őstag

Jajj igen nem írtam a lényeget, szóval az 5 hengerezés pályán volt kb pár percig, utána üresbe alapjáraton hagytam, nyomtam egy kis gázt és elmúlt. Viszont már kb 2 hónapja van 1-2 literrel többet eszik a kocsim,de más hibát nem látok, inpa is jó értékeket hoz.
Viszont most végre van hibakodom is az 5 hengerrel együtt.
-Ignition activation, cyl 5, spark duration too short
-misfire with cyl cutout (misfire carb a)

Szóval első körben a trafót cserélem aztán meglátjuk,de 5 hengerrel nem használom!

(#42757) aero. válasza STC Speed (#42756) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ilyenekkel ne is nagyon játssz, mert a hengerkihagyás legfájdalmasabb kimenetele a főtengelytörés.:)

(#42758) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Imádom a Hétfőket mikor vezérlés cserével kezdesz... :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42759) H.Ezredes válasza H.Ezredes (#42758) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Időben van cserélve minden....







►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42760) KAMELOT válasza H.Ezredes (#42759) üzenetére


KAMELOT
titán

Hajrá! :) Adjál neki!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42761) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#42759) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azigen

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42762) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma en is meglatogattam a ZF -t, es atestem a valtoolaj cseren. 142k km utan, mig Ok megmutattak, hogy 100k km -enkent cserelni kellene. No mind1, megtortent, 14l olajat hasznaltak el, szepen at lett oblitve a valto. A hasznalt olaj fekete volt, de nem volt egett, nem volt semmi olyan benne, aminek nem kellett volna ott lennie. Ezt megnezik, foleg ha a csereperiodus nagyon ki van tolva, hatha mar serult a valto.
147k -t fizettem, a plusz 1l olaj miatt dragabb volt. De most patyolat, mintha most jott volna ki a gyarbol, legalabbis az olaj szine alapjan. :)

Don't Tread On Me

(#42763) KAMELOT válasza MPowerPH (#42762) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem is annyi volt, de megérte! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42764) FIREBLADE78 válasza MPowerPH (#42762) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi az a zf?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#42765) Kickass válasza FIREBLADE78 (#42764) üzenetére


Kickass
őstag

ZF

BMW-be (is) gyártanak váltót (is)

[ Szerkesztve ]

(#42766) Gabesz25


Gabesz25
tag

hétvégén végre ráértem kicserélni az E90ben az első lengéscsillapítókat, toronycsapágyakat...a gyári már kissé el volt fáradva :) toronycsapágy is össze volt már ülve kicsit, porvédők szintén kuka...

(#42767) Möhe válasza FIREBLADE78 (#42764) üzenetére


Möhe
addikt

Cetef
Váltó

(#42768) MPowerPH válasza Möhe (#42767) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Váltó utca 6 -ban. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42769) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

F11 520d kézi váltó 2. fokozatából elfogyott a szinkron, recseg szegény. Menthető, milyen árkategóriában van a javítás? :R

[ Szerkesztve ]

(#42770) csubuka válasza STC Speed (#42517) üzenetére


csubuka
addikt

Szerintem megértők lesznek. Kérnek fotót a kormányról és olyan légzsákor rendelnek, hogy passzentos legyen. Mondjuk lehet ez csak az évjáratok közötti különbségek miatt van, nem azért, hogy oda nem illőbe is adjanak légzsákot. Ám ha gyárilag szerelték olyan kormánnyal a gépet, akkor azt tuti nem nézik vissza, hogy pont milyen volt eladáskor benne, volt-e olyan extrával vagy sem.

Ezen felül még egy korrekt átnézést is csinálnak a kocsin, teljesen rendesek.

Más: Senkinek nem volt még ez az ablakkeret elhagyása, elválása az E46-okkal?

[ Szerkesztve ]

(#42771) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok,
Bpen kormánybőröst kit javasoltok?
köszi,

(#42772) molnarpeter válasza Skizz (#42771) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#42773) KAMELOT válasza molnarpeter (#42769) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez most komoly? 6 éves kocsiban recseg a váltó? Mennyi km van a kocsiban?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42774) Skizz válasza molnarpeter (#42772) üzenetére


Skizz
addikt

De ők nem varrnak.

(#42775) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Annak aki kételkedik,hogy minden 2005 után gyártott motoron vezérlést kell cserélni.

M57D30TÜ2 ~210E Km

Szétszereléskor a vezérlésrögzítőt nem lehetett rárakni mivel arrébb volt annyival,hogy ha megékelted a motort nem ment rá a rögzítő... Természetesen az új vezérléssel körbetekered a motort ék a helyén a vezérlésrögzítő meg szépen rácuppan :) A régi lánc annyira megvolt nyúlva,hogy a feszítőpatron lassan végállásba volt.... Kopott lánckereket kopott vezetők +láncnyúlás. El lehet képzelni mit csinál ha tovább nyúlik/ elszakad...


[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42776) STC Speed válasza csubuka (#42770) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi a választ, beszélek velük telefonon :)

(#42777) KAMELOT


KAMELOT
titán

Elvittem párkányba gázoshoz, hátha kicsit állítanak rajta.
Azt mondja...először motort tegyem komplett rendben aztán ahhoz állítják be a gázt. Fenébe! :) Akkor még várni kell pár hónapot!
Én V8-som! :) kicsit rendetlenség van itt!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42778) MPowerPH válasza KAMELOT (#42777) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jezus, ez brutalisan nez ki. :U Lattam mar nagyon profi, meregdraga gazos rendszerrel felszerelt autot, ott nem igy nezett ki a motorter.

A felujitas elott a gazrendszert is leszedik, es van egy gyanum, hogy Ok vissza sem rakjak, ha nem szakosodtak erre.

Don't Tread On Me

(#42779) KAMELOT válasza MPowerPH (#42778) üzenetére


KAMELOT
titán

Aki nekem fogja csinálni az visszrakja. Majd amikor párkányba elviszem majd ott szépen rendbe rakják. Természetesen hiányzik a tartó a két sornál a gáz rendszerre! Majd szépen el lesz minden rendezve és a motor takaró is rajta lesz. Garázsban van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42780) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Na ma mentem 500 km-t. Azt hittem meghalok úgy fájt a derekam. Rosszul volt beállítva az ülés. Most már a derekamnál lévő ülés részét kinyomattam,így már tartja a lumbalis szakaszt.
Más, volt egy fehér új octavia. Tolt végig,200-al mentem addig tolt és még ott is. Úgy kellett kirántanom kocsit két kamion közé. Beteg állatok miatt van a baleset. Na most. Remélem nem álcázott sün volt,mint a hírekben. Habár úgy rémlik az audis és meg is állít utána. Remélem 200 ezres csekk nem fog jönni.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#42781) KAMELOT válasza FIREBLADE78 (#42780) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha ilyen van, hogy tol akkor elengedem menjen a francba! Hát ilyenekkel ne játsz nehogy az életedbe kerüljön!
Engem sűrűn nem szoktak tolni....BP-n is a két sávban középet megyek, hogy 2 kocsi helyet foglaljak. ne félj nem mer senki előzni! :) Full fekete ablakokkal! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42782) Gsx-rr válasza KAMELOT (#42781) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugye a hozzaszolasod masodik fele csak vicc! :D

(#42783) KAMELOT válasza Gsx-rr (#42782) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem vicc komolyan úgy megyek! most mivan azon! Nem dudál meg villog senki!
Ha nem hiszed el akkor szólok mikor megyek Bp-re és együtt gurulhatunk! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42784) Gsx-rr válasza KAMELOT (#42783) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mert megijedtek egy 15 eves sotetitett autotol! :D

(#42785) KAMELOT válasza Gsx-rr (#42784) üzenetére


KAMELOT
titán

Én nemtudom! Tőlük kell megkérdezni! :DDD Hallod lehet összecsinálják magukat! :DDD
Kifelejtetted...15 éves roncstól!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42786) MPeter87 válasza KAMELOT (#42783) üzenetére


MPeter87
őstag

Inkább semmi, majd törölje valaki..

[ Szerkesztve ]

(#42787) MPowerPH válasza KAMELOT (#42781) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ilyennel talalkoztam tegnap elott is, csak az egy regi sz@r Q7 3.0TDi volt a Budafokin. Ugyan ez, a felezon ment, 50 -el. Ravillogtam, dudaltam, toltam, O meg fekezgetett. Amikor meg kieloztem, mert volt egy kanyarodo sav, akkor megprobalta nyomni, hogy majd elzarja az utat, ne tudjam behuzni ele. Tanulsag, ilyet akkor jatsz, ha van alattad loero. :) Amig az automataja visszakapcsolt, mar mellette voltam...
Miert kell ezt csinalni egyebkent? Megeshet am, hogy az egyik hatso kicsiban egy nagyobb vagy technikasabb ember ul, akinel felmegy a pumpa. Egyszer ugyis meg kell allni, aztan ugye terdelve konyorogni senki nem szeret mindenki szeme lattara. :U Es az a jobbik eset lenne...

mod: Szegeny autot szetraztak a magyar utak... A vezeto oldali kis tarolom hulye hangot ad, ha be van csukva. Tudtok erre megoldast? Spray mondjuk? Plussel belelt az egesz, de a zar korul nem. Lehet az nyikorog.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42788) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Teljesen megvannak bolondulva az emberek. Kijön élem index használata nélkül. Még jó,hogy 140-50 körül megyek utána,nem többel. Nem értem miért nehéz kulturáltan közlekedni? Ezeket nem érdekli,hogy meg is dögölhetnek vagy örökre nyomorékok lesznek? Lásd a telefonálást. Rengeteg kocsiban telefonálnak és biztosan van benne blutucc kihangosító és nem használja. Lehet,hogy nekem ezek új élmények mivel nem nagyon hagyom el a várost és környékét,de akkor is vicc. Viszont nagyon sok rendes is közlekedik akik próbálnak minél előbb elengedni. ( Lehet csak megijednek a nagy kocsitól) ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#42789) Gsx-rr válasza MPowerPH (#42787) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Viccelsz!! :) nem mer neki senki szolni ,mert egy sotetitett Béjemvé!

Nalunk max megsajnaljak mar az ilyeneket, nem mint felnenek tole! :D

(#42790) Ck. válasza FIREBLADE78 (#42780) üzenetére


Ck.
addikt

Miért hagyod magad és rántod be 2 kamion közé? Így csak tovább fogja csinálni, mert látja, hogy megteheti. Neked menni nyilván nem fog. Szépen meg kell tanítani a másik pedál használatára is az ilyen parasztot.

[ Szerkesztve ]

(#42791) Skizz


Skizz
addikt

Mennyi ido egy ilyen csere?

(#42792) balajti


balajti
tag

Sziasztok,

Cserélt már valaki E39 benzinesben (nem tudom dízelben van-e) Aktívszenes üzemanyag szűrőt?
A sima üzemanyagszűrő az meg van (bal küszöb alatt), ki is cseréltem. Most ez a másik csoda következne, de jó lenne tudni a pontos helyét. Neten nem sok mindent találtam róla. A realoem, meg kb valahova a tank környékére mutatja, de nem vagyok benne biztos. :F ÍEsetleg egy tipp, hogy merre keressem (kívül a dobbetét felől talán)? Persze követhetném az üzemanyag rendszer csöveit is csak feleslegesen nem akarom szétbontani ha nem muszáj. Dobok be egy linket hogy mire gondolok (10-es alkatrész): [link]

(#42793) Skizz válasza H.Ezredes (#42759) üzenetére


Skizz
addikt

Mennyi ido egy ilyen volumenu csere?

(#42794) FIREBLADE78 válasza Ck. (#42790) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Persze simán satufékezhettem is volna,csak kb 2-en jöttek utánam 180-al. :D Legközelebb 132-re állítom a tempomatot és úgy előzök

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#42795) H.Ezredes válasza Skizz (#42793) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Úgy,hogy kiveszünk mindent és eltakarítunk kb 3 nap. de itt nem csak vezérlés csere volt.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42796) Skizz válasza H.Ezredes (#42795) üzenetére


Skizz
addikt

Mit érdemes még, ha már a vezérlés úgyis kint az autó meg ki van belezve? Csak mert 10e van még ebben az olajban, de aztán az enyémre is ráférne némi törődés..

(#42797) H.Ezredes válasza Skizz (#42796) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ha érdekes lehet eljössz megnézzük előtte a kocsit és személyesen meg lehet beszélni mindent :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42798) Skizz válasza H.Ezredes (#42797) üzenetére


Skizz
addikt

De nincs egy "általános" lista e60/530xd-nél? Csak úgy kb.-ra, mi az, aminek így 12 év után tutira mennie kell stb.

(#42799) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Van itt valakinek E71-es X6-osa? :) Kíváncsi lennék egy kis élménybeszámolóra.

Agyalok rajta, hogy lecserélem az E83-mas X3-mast rá... :B

Üdv:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#42800) chess001 válasza Rhino666 (#42799) üzenetére


chess001
aktív tag

Egy barátomnak volt rövidebb ideig. Meg volt vele elégedve, 35d, 20' kerék, stb... Elfért benne 2m+, 100kg+, aztán inkább kivette a pénzt belőle és egy F10-et hajt azóta inkább.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.