Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Most nezem, az auto irja, next service due 6000km... Gondoltam nem lett nullazva, de nem az. A hatso fekbeteteket irja. Ellenorzes, vagy csere? Gyorsan lekertem egy arat a gyari fekbetetekre a kopasjelzovel egyutt, es majdnem lenyeltem a nyelvemet. £87.30 :Y Bar megnezve, az ATE Ceramic is £72, es az egy kalap sz@r.
Egyebkent 2db part number -t is hoz az ETK, 34212449304 es 34216775346. Ismeros bent azt mondta, hogy nekem a 34212449304 -es kell, a masik az egy regi tipus, amit lecsereltek. Ellenben az alkatresz websiteok mind az 5346 -ra vegzodo betetre mutatnak, mint az eredeti OE. :F Ertitek ezt? Letudna ezt valaki csekkolni nekem?

Nezem egyebkent a hatso betetet, de nekem meg igy szemre jonak tunik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42102) lali81 válasza MPowerPH (#42101) üzenetére


lali81
tag

Schmiedmann is ezt árulja akciója is van így 35k áfával
34216775346
http://www.onlineteile.hu/onlineteile.php megnézed: 48k.
Szerintem ez az érvényes cikkszáma.

[ Szerkesztve ]

(#42103) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ezt olvastátok?
M850i

[ Szerkesztve ]

(#42104) H.Ezredes válasza cOxeR (#42103) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Elég dúrva de igazából így semmit nem tudni.... Bevoltak-e kötve mennyivel mentek stb... De nagyon nem jó hír... :(

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42105) CharlieDrop válasza cOxeR (#42103) üzenetére


CharlieDrop
veterán

óóó

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42106) cOxeR válasza H.Ezredes (#42104) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meg nem is feltétlenül releváns... ugye ezeket a dolgokat bárki bármilyen indíttatásból tudja tolni a sajtóba.

(#42107) MPowerPH válasza lali81 (#42102) üzenetére


MPowerPH
félisten

A szett kodja a 304 -es, rajottem. Meg is rendeltem, kopasjelzovel es postaval egyutt atszamolva ~32k. Az ismeros azt irta uzenetben, hogy ne ilyedjek meg, ha Textar vagy Jurid lesz rairva. :)

Mar megszoktam, hogy otthon minden sokkal dragabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42108) KAMELOT válasza lali81 (#42102) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez most 1 pár ára? Mert ha igen akkor angyon drága!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42109) MPowerPH válasza KAMELOT (#42108) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, ez a szett. Kedvezmeny nelkul tenyleg ennyibe kerul... Kedvezmennyel a kopasjelzo az ajandek.

Don't Tread On Me

(#42110) szőröscica válasza MPowerPH (#42109) üzenetére


szőröscica
addikt

Hulye vagy te, bontva 60-70k-ert komplett feket kapnal. ;] :DDD

(#42111) KAMELOT válasza MPowerPH (#42109) üzenetére


KAMELOT
titán

Van ára, enyémre olcsóbb és nincs akció!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42112) MPowerPH válasza KAMELOT (#42111) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg mindig eredeti BMW dobozos, BMW altal forgalmazott betetrol beszelunk? Enyemre is van Metzger 9600 -ert. ;] A Textar meg a Jurid 16k, de ugye hiaba az szallit a BMW -nek, az osszetetel az mas.
Meg igazabol a hatso fekbetet elment eddig 140k km -et, szoval leosztva annyira nem veszes.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42113) KAMELOT válasza MPowerPH (#42112) üzenetére


KAMELOT
titán

BOSCH E65-re

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42114) MPowerPH válasza KAMELOT (#42113) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Bosch annyi, mint a Textar vagy a Jurid az enyemre is.... Azert irtam, hogy gyari, nem oem.
Egyebkent ahogy igy elnezem, a Tiedre dragabb. Nem is akarom tudni, mennyiert adnak arra a 7er -re a gyarit.

A csoda ATE Ceramic -al mar megjartam a masikon, tanultam belole. Soha tobbet nem veszek utangyartott motyot a fekre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42115) cOxeR


cOxeR
Ármester

Kellett kicsit reszelgetnem, mert nem lett teljesen kompatibilis, de ez is bekerült végre. (3 cree led oldalanként)

Nappal:

Éjjel:

Tolatás közben is ad majd egy kis segítséget. ;]

[ Szerkesztve ]

(#42116) MPowerPH válasza cOxeR (#42115) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rendorokkel vigyazz... Ilyenert lazan megbuntet a yard. :U Nekem is szoltak erte anno, ki is csereltem gyengebb ledre, es annak is lefujtam sotetito sprayel a burajat, mert a nelkul meg mindig tul eros volt.

molnarpeter: MOT elott en kivettem, es visszatettem a gyarit, mert a csavo mar elore megmondta, hogy ez instant fail. A poen, hogy a rendor Mo. -n szolt erte... Nem buntetett, mert kulfoldi rendszamos az auto, en meg azt mondtam neki, hogy UK -ban ez engedelyezett. :D Nem volt/ lehetett tisztaban a szabalyokkal, de nem buntethetett meg erte.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42117) molnarpeter válasza MPowerPH (#42116) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Műszakin is kivágnak vele :D

(#42118) KAMELOT válasza cOxeR (#42115) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan! Ezt szerintem szereld át tompítottra. Csak a rendszámot világítsa meg. Sőt a normál megvilágítás kicsit sárgás, pont azért, hogy ne vakítson!

(#42114) BMW001: Akkor ez a BOSCH amit mutattam ez okés nem? AMúgy majd iylet fogok venni előre! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42119) MPowerPH válasza KAMELOT (#42118) üzenetére


MPowerPH
félisten

En nem raknam bele... De az en vagyok. Az is OEM. Ezredest kerdezd, ha nem a gyari, akkor melyik. Textart es Juridot szokta javasolni, mivel Ok gyartjak a BMW beteteket, csak mas keverekkel az OE -t es az OEM -et.

Don't Tread On Me

(#42120) cOxeR


cOxeR
Ármester

E jelzésű szabvány gyarival megegyező lámpatest, jobban lefelé világít mint a gyári nem led, hiszen kisebb a beesési szöge. Erősebbnek erősebb, de nem vakít semennyire.
Focusban is led van a kutya nem szólt érte soha... sőt ott elől is led helyzetjelző van azért se szól senki, pedig állított meg rendőr és műszakin is volt. :)

(#42121) MPowerPH válasza cOxeR (#42120) üzenetére


MPowerPH
félisten

B@szhatod az E jelzest, ha le van irva, hogy a ledes atalakitasok szabalytalanok. :) Az utolagos Xenon is szabalytalan, megis sokan gond nelkul jarnak auto szintezo meg lampamoso nelkuli utolagos xenonos autoval.

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

Rendszámtábla megvilágító lámpára vonatkozó üzemeltetési mûszaki
feltételek
49. § (1) A hátsó rendszámtáblát megvilágító lámpával fel kell szerelni - a trolibuszt kivéve - a
gépjármûvet, a mezõgazdasági vontatót és ezek pótkocsiját.
(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpának a rendszámtáblát színtelen (fehér) fénnyel, teljes felületen,
közelítõleg egyenletesen és olyan fényerõvel kell megvilágítania, hogy az álló jármû rendszámát sötétben,
tiszta idõben legalább 20 méter távolságból el lehessen olvasni. A rendszámtáblát megvilágító lámpa
hátrafelé fényt közvetlenül nem bocsáthat ki.
Rendszámtábla megvilágító l ámpára vonatkozó további mûszaki feltételek
50. § (1) A gépkocsira és pótkocsijára csak jóváhagyási jellel ellátott rendszámtábla megvilágító lámpát
szabad felszerelni.
(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy e lámpa -
külön bekapcsolás nélkül - a helyzetjelzõ lámpákkal együtt világítson.

Egyebkent a fo problema az, hogy a LED az tipusidegen. Hiaba van rajta E betu, ha az auto muszaki adatlapjan nem talalod meg azt a lampatestet.
En az E92 -re tudtam volna venni gyari FL ledes rendszamtabla vilagitast, amit beszerelve szabalyosan hasznalhattam volna, mivel a tipust szereltek LED -el. De mivel vagy £150 lett volna, meg kodolas, vettem egy 3W -os kinait £17 -ert, lesotetitettem, es utana mar nem vilagitotta be a fel utcat mogottem, pont eleg gyenge volt, de megsem a sarga gyari.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42122) KAMELOT válasza MPowerPH (#42119) üzenetére


KAMELOT
titán

Ok...majd megkérdem akkor!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42123) cOxeR válasza MPowerPH (#42121) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az előre világít és nagyságrendekkel más lumen, nem megfelelő lampatestben, így a terjedési szög se jó, annak van valós oka legalább. :)

(#42124) MPowerPH válasza cOxeR (#42123) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem talaltam jobb kepet. Nekem ezert szoltak.

Don't Tread On Me

(#42125) Gsx-rr válasza cOxeR (#42120) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem is van tobb mint 3 eve! Sose volt gond

(#42126) Ck. válasza cOxeR (#42115) üzenetére


Ck.
addikt

Hát engem már képről ránézésre is vakít... Azért megnézném korom sötétben autópályán vagy országúton olyan 20 méterre mögötted mi lenne a helyzet. Én eddig csak olyannal találkoztam, ahol szó szerint kifolyt a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#42127) KAMELOT válasza Ck. (#42126) üzenetére


KAMELOT
titán

Múltkor ment ilyen előttem. Hát eléggé vakító volt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42128) MPowerPH válasza Ck. (#42126) üzenetére


MPowerPH
félisten

Enyem is vakitott. Hazafele menet baratommal egyutt mentunk konvojban, Mo.-n en mentem elol, es azt mondta, hogy rendesen kisutotte a szemet, es a rendszamomat is nehez volt leolvasni.

cOxeR: Nem kukacoskodok, mindenkinek a sajat dolga ez. :) En is beszereltem, igaz, hogy aztan kiszedtem. Annyira nem jott be, tul eros volt, a szolidabb feher jobban atjott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42129) cOxeR válasza MPowerPH (#42121) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mindennek megfelel ami a rendeletet illeti. :) Nálam nagyon lent van nem ennyire fent mint neked, fényt csak a rendszámtábláról vissza verődve ad a környezetnek.
Melyik rendőr fog műszaki adatlapot nézni? Ilyet en itthon nem láttam meg sose.
Mindegy majd kiderül, amúgy bele van építve a lampatestbe a led erre van kialakítva... ez alapján megint egy köztes elfogadható/magyarázható megoldás.

(#42130) cOxeR válasza Ck. (#42126) üzenetére


cOxeR
Ármester

Engem sose zavart egy ilyen se, a halogen lampatestben lévő xenon az igen.
Más élőben mint így kicsit mokolva a képpel. :)

(#42131) K Norbi


K Norbi
addikt

;]

[ Szerkesztve ]

(#42132) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok

Az mitől lehet, hogy ha megy az autóban a klíma akkor semmi szaga nincsen, de ha kikapcsolom akkor pár percig dohos savanya szag jön befelé ? Már 2x áttakarítottam habbal amennyire bírtam 1x ozonoztattam és még tisztító gránáttal is próbálkoztam. 2002 e39

(#42133) MPowerPH válasza Maxell014 (#42132) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az elparologtatot kellene kipucolni, az buzlik.

K Norbi: Ez tetszett. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42134) Maxell014 válasza MPowerPH (#42133) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi! Az nagy meló kiszedni ?

(#42135) szőröscica válasza Maxell014 (#42134) üzenetére


szőröscica
addikt

Ja, szívás. Kevés klímás vállalja, pedig anélkül mindig büdi lesz.

(#42136) MPowerPH válasza Maxell014 (#42134) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy irjak, tenyleg szivas. Azon nem segit sem a hab, sem az ozon, semmi. Csak akkor lesz jo illat megint, ha az meg lesz csinalva. Egyebkent ajanlott is, mert nem egeszseges. Ez mar a vegso stadium eredmenye, ezert jo evente pucoltatni.

H.Ezredes: Akartam kerdezni, mert Te tuti lattad mar mindegyiket. ID5 vagy ID6? A megjelenesen kivul nincs kulonbseg. Na meg erdemes kicsereltetnem az idrive controllerem az ujabb touch -os valtozatra? A csavo azt mondja, hogy nem vesztenek vele semmit, ha nem tennem, de sporolnek 40k -t. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42137) H.Ezredes válasza szőröscica (#42135) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ha valaki hajlandó megfizetni akkor megcsinálom.... De ilyen autókra senki nem fizet ki annyit,hogy megérje szarért hugyért meg a kutya nem fogja szétszedni...

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42138) Maxell014


Maxell014
senior tag

Most még annyit találtam, hogy érdemes megnézni kifolyik-e a víz vagy elvan dugulva a cső. Van itt egy klímás aki vállalná 50ezerért. Sok pénz de ha nincs más akkor marad az mert napi szinten használom az autót, és köszönhetően az előző tulajnak ezt is megszívtam mint sok minden mást...

Csak kíváncsiságból Ezredes te mennyiért vállalnád ?

(#42139) Ck. válasza cOxeR (#42130) üzenetére


Ck.
addikt

Hát nem tom, látni kéne élőben is persze, anélkül nem ítélkezek, de gondolom nem mentél még vaksötétben saját magad mögött, hogy ennyire egyértelműen kijelentsd, h nem vakít... De hidd el, tud ám nagyon zavaró is lenni a legtöbb esetben.
Általában ilyenkor pár ütemes foton ágyúval és néhány kellemes duda szóval tudatom a delikvenssel, h vmi nem teljesen oké. :D Bár szerintem gőzük sincs miért kapják. :)

Más:
Kaptam levelet a BMW Group-tól. Visszahívás, positive battery lead connection replacement.
Ez vmi új sztori vagy itthon már réges-rég lerágott csont?

(#42140) cOxeR válasza Ck. (#42139) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hidd el lent van a kocsi nagyon (amúgy is meg az ültetés miatt is) és maga a lámpatest is csomagtartó vonal alatt... a földet világítja, de azt nagyon. :)
Mostanában nem mentem este, semerre, majd szombaton kiderül... akkor majd közlekedek éjjel egy 250 km-t, meg jövö héten is lesz pár éjszakai köröm. Mondjuk vasárnap hajnal 1-3 között kevesen vannak az utakon. :)

(#42141) H.Ezredes válasza Maxell014 (#42138) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ezt megcsinálja 50K-ért ? [link] Meg is érdemli.... Egy fűtőmotort szoktak E39-be 30-40K között cserélni a szervizek normál esetben. Aki így szétszedni kipucolja és összerakja 50K-ért az vagy nem tudja,hogy mire vállalkozik vagy szimplán hülye...

(#42136) BMW001

Én ID6-ot a legfrissebbet raknám rá. Isten igazából,hogy ha nem akarsz rajzolgatni vele akkor valóban felesleges de egy ilyen autóba ha már NBT-t rakat az ember úgy teljes az összkép nem mellesleg már csak ránézésre is komolyabb ez a kontroller mint a régi.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42142) MPowerPH válasza H.Ezredes (#42141) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az kemeny... Bar a gyartok is lehetnenek ertelmesebbek, es olyan helyre rakjak, ahol konnyebben hozzaferheto.... Itt kinkretan ki kellett pakolni a belsot.

Don't Tread On Me

(#42143) chess001 válasza MPowerPH (#42142) üzenetére


chess001
aktív tag

Én is ki fogom szedni, mert flokkoltatni szeretném a műszerfalat, nem egy agyzsibbasztó művelet, csak idő...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#42144) H.Ezredes válasza chess001 (#42143) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Egy E36-ból kivenni egy műszerfal párnát lényegesen egyszerűbb mutatvány mint egy E39-ből a komplett belét kivenni + klimaboxot is kiveszed és darabokra szeded. Más művelet a 2.... Természetesen mindent meg lehet csináln.

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#42145) chess001 válasza H.Ezredes (#42144) üzenetére


chess001
aktív tag

A 3-as egyszerűbb is, régebbi is, díszlécek sincsenek, a rádió se kérdés. Mondjuk lehet tovább is megyek, ha már szétkapom, de nem gondoltam részekre bontani, max egy nagyobb nyomású levegőt tolok oda... Mondjuk lehet a donoré kapja a borítást, ez meg majd megy tartaléknak, addig se esik ki amíg elkészül.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#42146) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Most jottem ra, mi is az a BMW value line. Ez valami uj cucc lehet, mert szettben kapsz dolgokat, amik kulon-kulon veve dragabbak lennenek.
Megjottek a betetek, Textar a gyarto. :) A szettben benne voltak a retainer clip -ek, es a kopasjelzo. Igy nezve ha kulon vettem volna ATE betetet, kopasjelzot, rugokat, akkor ugyan itt vagyok. Szoval az OEM -hez kepest megeri az eredeti, legalabbis itt megerte.

Don't Tread On Me

(#42147) Ck. válasza MPowerPH (#42146) üzenetére


Ck.
addikt

BMW szalonból rendelted?

Ezredes:
E92-nél is ki kell venni a műszerfalat, hogy az elpárologtatóhoz hozza lehessen férni és kitakarítani?

[ Szerkesztve ]

(#42148) chess001 válasza Ck. (#42147) üzenetére


chess001
aktív tag

[link]
http://bfy.tw/IcmX

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#42149) MPowerPH válasza Ck. (#42147) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott van a szamlan a neve. UK -ban a Cotswold Hereford a BMWLand, Bimmerforum tamogatoja. Tagoknak 10% kedvezmeny, csak quote -ot kell kerni. Matysiak az ismerosom, en mindig neki irok kozvetlen, igy gyorsabb, es mindig megnezi, hogy tuti jo alkatreszt kapjak. :)
Most mar paypalon is tudsz fizetni... Next day -el jon is, ha nem a nemetektol kell meghozatni kozvetlen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42150) MPowerPH válasza H.Ezredes (#42141) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jobban bejon az az arculat egyebkent, bar nem vagyok oda ezekert az ikonokert... En is ugy gondoltam, hogy ha mar szett, akkor legyen teljes.

ui.: Hatso fekbetet csere meddig tart? :D

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.