Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Ferdzsoo válasza podcast (#18100) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A váltós váltás jó kérdés, de tőzsdén kereskedett forex után adóznod kell.
A BTC magyarországon jelenleg kb egy zsák bab-nak felel meg. Amit ha megveszel x-ért és y-ért eladod akkor az y-x-ből be kell fizetned az szja-t és az EHO-t. Vicc.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18102) Elbandi válasza Ferdzsoo (#18101) üzenetére


Elbandi
aktív tag

a zsak bab simmel, de nem y-x-bol kell fizetned adot, hanem a teljesbol. "önálló tevékenységből származó jövedelem". (10% koltseget tudsz elszamolni)

(#18103) brd válasza Elbandi (#18102) üzenetére


brd
nagyúr

Ez biztos/jól értem? Valaki a már egyébként korábban adózott jövedelméből vesz BTC-t, mondjuk 1M HUF-ból, majd eladja 1.5M-ért, akkor nem a 0.5M (ez a haszon), hanem az 1.5M-ből kellene adózzon? :Y Ez pofátlanabb, mint a jövedéki adó áfája. :U

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18104) Dißnäëß válasza brd (#18103) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Minden másodjára szedett, azaz már adózott jövedelemből történő költés utáni további adó nonszensz.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18105) htc07 válasza Dißnäëß (#18104) üzenetére


htc07
addikt

akkor az áfa is nonszensz, ha már leadóztam a bevételemet.

(#18106) podcast válasza Elbandi (#18102) üzenetére


podcast
tag

Ezt mire alapozod?

Btc vételre-eladásra érted vagy BTC bányászatra?

(#18107) Ferdzsoo válasza Elbandi (#18102) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Teljesen jogos. Nem sokáig lesz ez már így szerintem.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18108) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#18107) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Illetve a BTC ETP ami lesz a német tőzsdén ezt a problémát is megoldja.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18109) Dißnäëß válasza htc07 (#18105) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jóreggelt.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18110) pető bá' válasza htc07 (#18105) üzenetére


pető bá'
őstag

"ha már leadóztam a bevételemet."

itthon biztosra megyünk.. ;]

"... and I hope you have a great day!"

(#18111) Elbandi válasza podcast (#18106) üzenetére


Elbandi
aktív tag

a crypto jelenleg eleg skizo allapotban van. egyszer vonatkozik ra mindenfele AML es mindenfele egyeb szabaly, ugyanakkor adozas szempontbol _maganszemelykent_ meg mindig "önálló tevékenységből származó jövedelem" (de eleg sok cikk van mar rola).
szivas ez van.

(#18112) podcast válasza Elbandi (#18111) üzenetére


podcast
tag

Lehet, hogy tájékozatlan vagyok, de honnan tudják, hogy bitcoinod van?

Nem anonim?

(#18113) Zsoxx válasza podcast (#18112) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Adózni akkor kell(ene), amikor fiat-pénzre váltod.

(#18114) podcast válasza Zsoxx (#18113) üzenetére


podcast
tag

Who knows, hogy kp-ra váltod?

[ Szerkesztve ]

(#18115) butch3r válasza podcast (#18114) üzenetére


butch3r
senior tag

ha kp-ra váltod senki. minden egyéb esetben az aml/kyc miatt már nem anonim.
(ezért is a bitcoin nem anonim hanem pseudonym )

[ Szerkesztve ]

(#18116) Elbandi válasza podcast (#18112) üzenetére


Elbandi
aktív tag

a legtobb valtonal azonositani kell magad. senki nem tudja hogy melyik valto jelent mondjuk a navnak. altalaban mig crypton belul mozogsz nincs is semmi. amikor fiatra valtod es hazakuldod akkor kell adoznod.

(#18117) Dißnäëß válasza Elbandi (#18116) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na, ezert valtom en inkabb hondara.
(Bocs) ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18118) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#18108) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

WOW és már online is!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18119) Elbandi válasza Ferdzsoo (#18118) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ez megint olyan mint az amcsi cucc, hogy lejarat elott hirtelem megrangatjak az arfolyamot, hogy a bukoval elveszitse mindenki a penzet? :U

(#18120) Ferdzsoo válasza Elbandi (#18119) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem, mert ez nem opciós kereskedés. Hanem határidő nélküli.
Illetve nagy előnye hogy a háttérben meg is veszik a BTC-t egy exchange-n keresztül.
Sőt, ha akarod BTC-ben fizetik ki a nyereségedet.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18121) cof válasza Ferdzsoo (#18118) üzenetére


cof
veterán

Komoly, monthly trading volume of around €13 billion. :D

Aligha lesz hatással a piacra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18122) Ferdzsoo válasza cof (#18121) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A lényeg hogy amikor a felhajtás lesz, akkor hozzá lehet férni. És nem kell exchange regisztrációkkal szarakodni, és ez egy szabályozott tőzsdei környezet. Tiszta adózási körülmények stb.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18123) podcast válasza cof (#18121) üzenetére


podcast
tag

Az kevés?
13 mrd eur nettó befolyó lóvé.

(#18124) cof válasza podcast (#18123) üzenetére


cof
veterán

A 13 mrd EUR a havi forgalom, hogy lehetne az nettó beáramló lóvé?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18125) butch3r


butch3r
senior tag

ezt csak itt hagyom, ha valakinek újdonság lenne

(#18126) podcast válasza cof (#18124) üzenetére


podcast
tag

egyébként nem erre az ETN-re írja a 13 mrd EUR-t, hanem a Xetra teljes ETF szekciójára

(#18127) Dißnäëß válasza butch3r (#18125) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez nagyon röviden kb. mirôl szól ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18128) butch3r válasza Dißnäëß (#18127) üzenetére


butch3r
senior tag

van néhány műhold amiről 7/24 a föld nagy részén elérhető a bitcoin hálózat internet nélkül. [link]

(#18129) Dißnäëß válasza butch3r (#18128) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18130) podcast


podcast
tag

melyik topiklakó utalgatott?

[link]

(#18131) Dißnäëß válasza podcast (#18130) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én voltam. Áttettem a gyűjtős címemre, hogy szépen egyben lássam a korpát. A lényege az, hogy ide Ti is küldhettek, fel akarok menni 400 milliárdra. A Streets of Monaco nem olcsó, így még maradna némi zseton személyzetre meg kikötői díjakra. Lehúzó egy világ, no de nem panaszkodom.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18132) brd válasza podcast (#18130) üzenetére


brd
nagyúr

Azt nem tudom, de nekem nem tűnik logikusnak egyetlen címen tartani ennyi coint.

The only real valuable thing is intuition.

(#18133) Ferdzsoo válasza brd (#18132) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lehet van egy másik címe amin hasonló sok van. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18134) brd válasza Ferdzsoo (#18133) üzenetére


brd
nagyúr

:D

The only real valuable thing is intuition.

(#18135) OPiiPO válasza brd (#18132) üzenetére


OPiiPO
addikt

valószínűleg ez csak az apró :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18136) butch3r


butch3r
senior tag

van valakinek ilyenje / ilyesmije?
[link]
valami barátibb árazású, akár magyar forrás javaslat?

(#18137) snowman válasza butch3r (#18136) üzenetére


snowman
tag

Szerzel valami lemezdarabot, és...

(#18138) htc07 válasza snowman (#18137) üzenetére


htc07
addikt

érdekes, a B és a C betűk pl. nincsenek fordítva. ;]

(#18139) 8zabi


8zabi
őstag

augusztus 21-én megjelenik Saifedean Ammous: The Bitcoin Standard című remekműve magyarul, reméljük jól sikerült a fordítás

így már azok is megérthetik miért más a Bitcoin, mint a többi crypto, akik gyengén állnak az angollal

[link]

(#18140) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok. Kb 1 hónap múlva kellene vennem egy minimális btc t, előtte nem árt gondoltam ha beugrok ide hátha. Kb 100 éve volt anno egy tárcám még amikor indult ez a btc, de sajnos már nem találom a cimét, úgyhogy másfelé kell nyitni. Egyszerű s nagyszerű megoldás kellene...nem hosszú távú befektetésre, hanem egy jövedelmezőbb dologba csak ezzel tudok beregisztrálni. Ha valaki adna tippet erősen ajánlott kategóriában, megköszönném, a kapcsolódó háttéranyagot pedig átolvasom.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#18141) Ferdzsoo válasza Taktoj (#18140) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sima pénztárcára én az Electrum-ot ajánlom, viszont amit leírtál az eléggé furán hangzik, alaposan járj utána hova küldesz BTC-t, mit csinálsz. Tényleg csak egy jótanács. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18142) Taktoj válasza Ferdzsoo (#18141) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Köszönöm, a tanácsot is. Aki nálam óvatosabb az festi magát :) . A sportfogadástól is óvtak jó szándékkal, jó h nem hallgattam rájuk. Sokat nem akarok venni csak amennyit nem gond ha elbukok, de szórakozásra jó lesz.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#18143) RPZ válasza Taktoj (#18142) üzenetére


RPZ
tag

A hasonló dolgokat azért kerüld ;] :

Tegnap esti gyöngyszem volt. Egy youtube accountot feltörtek, azon kirakták ezt a "live" közvetítést, amiben egy 4 éves beszélgetés ment egyébként a vinkelvoss bratyókkal, plusz a felhívás, h. kiosztanak 5000 BTC-t, annyi a dolgod, h. küldesz nekik 0,1-20 BTC-t és a dupláját kapod vissza :DD .
Felhúztak egy ideiglenes weboldalt is, geminis logóval, ami mára persze szublimált.
Biztosan jó páran beszívták.
Így lehet pár tíz(-száz?)milliót kaszálni, a nyomukat meg bottal üthetik, bár gondolom ilyen jelentéktelen dolgokat meg sem próbálnak felderíteni.

Jabocs, most ráfrissítettem, megint él a weboldal és most éppen 3 db "live" stream fut.
A kis mohók :Y :Y :Y !

[ Szerkesztve ]

(#18144) butch3r válasza RPZ (#18143) üzenetére


butch3r
senior tag

kérdezném, hogy lehet 2020-ban még bedőlni ilyennek (bármi ingyen)
de látom facebookon is, hogy terjednek a Rock pénzosztós / ingyen telefonos / laptopos kamuk. semmi nincs ingyen...

érdekes a cím 2018 óta létezik, összesen 36x btc forgalommal

(#18145) brd válasza butch3r (#18144) üzenetére


brd
nagyúr

Új hülyék/tudatlanok mindig lesznek.

The only real valuable thing is intuition.

(#18146) htc07 válasza brd (#18145) üzenetére


htc07
addikt

szerintem azért aki annyira érett technológiailag, hogy rendelkezik bitcoinnal, nem dől be ilyennek, de nyilván mégis, ha megéri őket így lehúzni.

(#18147) cof válasza htc07 (#18146) üzenetére


cof
veterán

A 90%-nak nem azért van Bitcoinja mert annyira érett lenne technológiailag, hanem mert gyorsan, sok pénzt akar keresni. Na, az ilyenek utalgatnak ilyen helyekre.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18148) Taktoj válasza RPZ (#18143) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Jajj dehogy, ilyeneket mesze kerülöm, hacsak nem ezerszerezi meg 2 óra alatt a befektetett összeget :Y

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#18149) Taktoj válasza RPZ (#18143) üzenetére


Taktoj
aktív tag

mekkora biznisz ez soha el nem kapják őket, s dől a lé, ezzel kéne foglalkoznom :DD , milyen programozást kell ehhez tanulni ? még bármit fel tudok fogni :-)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#18150) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv! Jelenleg a coinbase vaultjaban van egy kevés bitcoinom. Mivel tudom, hogy ott nem biztonságos hosszú ideig tartani, hogy tudnám maximális biztonságban tudni? Mit kell tennem?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.