Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) tom120514 válasza Banano (#17300) üzenetére


tom120514
őstag

Ez nyilván nem igaz, legalábbis az első fele. A másodikhoz én nem értek.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17302) Kobe


Kobe
veterán

Bitstampen a support ticketek feldolgozasa meddig szokott tartani?
Sajna telocsere utan a ketszintu azonositashoz nem fogadja el a kodot, kertem a resetet de meg nem reagtak es oleg szar h csak telon fer hozza

Illetve android telora tud valaki valami olyan appot amivel tobb fele chartot lehet megjeleniteni, minimalis vagy 0 kesleltetessel? Mint a bitcoincharts.com, olyasmi kene csak hogy bizonyos adat legyen allandora beallitva es mindig azt mutassa (bitstamp appja nem jon be a chsrt skalazasa szempo tjabol)

(#17303) justsig


justsig
újonc

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni olyasvalakitől, aki otthon van a cryptotradingben.

Én alapvetően bányászok már 2 éve, és hodler vagyok bitcoin terén. Viszont most beleugrottam a tradingbe is, méghozzá egy kereskedőrobot, a BC Trader (BitClub Network) formájában.
Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, hiszen aki javaslatára elkezdtem használni (Kor - a passzív milliomos YT-n), ő úgy tűnik addig segített benne, míg érdekelt volt az affiliateben, azóta nem válaszol e-mailre, kommentre...
Kérlek, ha valaki tényleg átlátja ezt a rendszert, és nem sajnálja rám a pár mondatot, írjon.

Köszönöm előre is.

(#17304) butch3r válasza justsig (#17303) üzenetére


butch3r
senior tag

sajnos szerintem át lettél bszva.
mondjuk bitclub networkről alapból mindenhol azt olvasni, hogy vigyázni kell vele... (aka kerüld el)
passzív milliomos meg, rajta sokat röhögtünk régen... remélem nem sokat buktál és legyen tanulság midnekinek hogy kerüljék el az ilyeneket - főleg az ilyen nevű youtubereket, ez sose jelent jót...

(#17305) tom120514 válasza butch3r (#17304) üzenetére


tom120514
őstag

Bakker milyen tipikus MLM arc. Van ez a típus aki bármit IS megpróbál eladni, mostanában éppen ezt ezek szerint.

Never go full retard.

(#17306) tom120514 válasza justsig (#17303) üzenetére


tom120514
őstag

Gondolom van ennek fóruma, discordja, szerintem ott. Remélem bejön. Én nem tennék sem ebbe sem cloud miningba, azért a pénzért vehetsz coint vagy hardvert ami a tiéd.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17307) Banano


Banano
tag

A bitkoiny most azert no,mert a zemberek egymast tapossak erte. Veletlenul sem a tether all mogotte. :K

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17308) #25583896 válasza Banano (#17307) üzenetére


#25583896
törölt tag

És amikor $3200 volt, akkor nem állt mögötte? Vagy közben az elmúlt napokban/hetekben mögé osont, és most ezért erősödött ennyire? ;]

Amúgy nem tudom érszrevetted-e, de már bull market van, és ilyenkor bizony előfordulnak hasonló események :)

[ Szerkesztve ]

(#17309) htc07 válasza #25583896 (#17308) üzenetére


htc07
addikt

mar meg lett mondva hogy a bitcoinnak nincs erteke, na.

topik zarhato. ;]

(#17310) Banano válasza #25583896 (#17308) üzenetére


Banano
tag

Nincsen bull market. Manipulacio van,es ott fent eldontik,hogy merre menjen. 2-3 eve volt bull market mikor szepen,fokozatosan nott.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17311) nihill válasza Banano (#17310) üzenetére


nihill
őstag

Igaz én csak psszívan követem a topicot, de ahogy én látom ez az egész emelkedés onnan indult, amikor valaki április elején vett 20k BTC-t és rögtön 4k-ról 5k lett az árfolyam. Ez volt a legelső mozzanata a mostani emelkedésnek, azelőtt 3-4 hónap folyamatos stagnálás volt. Na ez a jóember ft-ba átszámítva már kb. 50 milliárd pluszba van, és gyanítom addig fog tartani a mostani tudamún, amíg vissza nem borítja a piacra ezt a 20k-t.

(#17312) Ferdzsoo válasza nihill (#17311) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen viszont a kérdés az hogy ez 15k-nál 20k-nál vagy 80k-nál lesz. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17313) Banano válasza nihill (#17311) üzenetére


Banano
tag

Az a "valaki" volt aki tavaly is bedontotte a piacot. Most eljatsza ujbol..es ujbol..es ujbol. Amig van eleg idiota aki vasarol.
2) mar lehet kerdeztem,de mivel tud tobbet a bitkoiny 20 ezer dollarnal mint 20 dollarnal? Ugyanugy lehet mindkettovel fizetni nemde? Akkor pedig mi ertelme van? Szintiszta spekulacio. Egy emberrel nem talalkoztam meg azota se,aki azert vett volna,hogy fizessen vele,mindenki azert veszi,hogy majd egy bolondnak tovabbadja aki hajlando ketszer annyit fizetni,aki szinten azert veszi,hogy egy masik bolond haromszor annyit adjon erte.
..
.
Es mivel most rengeteg penz van a vilagon,ezert termeszetes,hogy ostobasagokat vasarolnak a zemberek (lasd 30 millios korfolyos,kozoswc-s gettopanel halalfaxa keruletben,ahonnan 1 ora bejutni a kozpontba,mikozben egy "videki" kisvarosbol is annyi ha kozel van az autopalya.:D

[ Szerkesztve ]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17314) Zenger válasza Banano (#17310) üzenetére


Zenger
tag

Személyes véleményem szerint az a 20k BTC
forgalma csak egy csepp a tengerben, hisz a 17 milliós össz bitcoin ménnyiség 0,001%-át teszik ki, ami még ha pénzben sok is, arányosan elenyésző.

[ Szerkesztve ]

(#17315) sparks válasza Banano (#17310) üzenetére


sparks
senior tag

"Nincsen bull market."

Ahogy érzed, de mi a különbség ezen a szép képen a legutóbbi és a mostani bull között? Ja, hogy manipulálják? Szerinted a legutóbbinál (és előtte vagy 2 alkalommal) nem manipulálták? Ameddig ilyen apró a BTC piac, bizony manipulálva lesz. És kell még majd jó pár bull/bear/bull/bear addig, hogy már ne lehessen pár milliárd dollárral az árakat ugráltatni.
Lassan 6 hónapja megy az emelkedés, az utóbbi hetekben pedig kissé megőrült a piac. Jön a korrigálás, az is lehet, hogy visszaesünk és lesz egy szép oldalazás vagy medve... Ezt ki tudja? Jelenleg ez leginkább szerencsejáték kategória. Idővel kinövi magát és stabilabb lesz (az én víziómban, de ez privát).
2012 óta 'hiszek' és vagyok benne... Eddig nem bántam meg, mert amiket akkoriban bányásztam/vettem, az még nagyrészt megvan. :R

(#17316) cof válasza Zenger (#17314) üzenetére


cof
veterán

A 17 millióhoz képest valóban nem sok, de nem annyival kereskednek napi szinten, kb a 15-20%-al, ahhoz képest meg már a 20k nem is olyan kevés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#17317) nihill válasza Zenger (#17314) üzenetére


nihill
őstag

Viszont az a csepp a tengerben áprilisban 25%-ot lökött az árfolyamon, ezt mégis mivel magyarázod?
Megmondom: úgy, hogy a valós és manipulatív vásárlás is pont úgy aránylik egymáshoz, mint a csepp a tengerhez.
Aztán meg majd kiderül, hogy amit mindenki tengernek hisz, az valójában egy fél korty víz se.
Oké hogy 17 millió a jelenlegi össz BTC, de ezt a mennyiséget soha az életben nem adod el dollárért, látod ebből már 20k is 25% árfolyam korrekciót csinált.
Nem kicsit becsapós hogy a market cap úgy van számolva hogy = minden BTC * jelenlegi árfolyam.
A BTCt szinte mindenki hodlingolja, értéke meg csak a nem hodlingolt résznek van, az összes többi pedig = 'hámmermajezisbiztosannyileszamikoreladom.
Szerintem már 100k BTC _VALÓS_ eladása után simán beleállna a földbe az árfolyam ezek alapján.

(#17318) Zenger válasza cof (#17316) üzenetére


Zenger
tag

Még így sem gondolom, ha valóban "csak" erről a 20 ezerről beszélünk, hogy egy hatalmas zuhanásban perdöntő lehet, kisebb esést, esetlegesen egy rövidebb láncreakciót kiválthat, viszont ennél többet nem nézek ki az említett mennyiségből.

[ Szerkesztve ]

(#17319) cof válasza Zenger (#17318) üzenetére


cof
veterán

Ez attól függ, hogy éppen mekkora a vásárló erő. Most is ha pár tőzsde között lenne szétszórva simán a földbe verné az árat, egy időre biztos, az, hogy ez pár perc vagy pár nap az jó kérdés. És azzal is számolni kell, hogy naponta 5000 BTC 'születik', ennek is csak egy töredéke kerül azonnal eladásra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#17320) tom120514 válasza Banano (#17313) üzenetére


tom120514
őstag

Megtennéd légyszi hogy az audiofil topikban elmagyarázod a sok idétlennek hogy nincs értelme tízezernél többet költeni hifire? ;]

Never go full retard.

(#17321) Banano válasza tom120514 (#17320) üzenetére


Banano
tag

Probaltam,bannoltak. ;] Igazad van,ennyi erovel barmi hulyeseg,eskitudjaholallmeg.

[ Szerkesztve ]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17322) tom120514 válasza Banano (#17321) üzenetére


tom120514
őstag

:)

Never go full retard.

(#17323) NORBl


NORBl
aktív tag

Szeretnék venni üzleti jelleggel btc-t.

Mi a legjobb, legegyszerűbb módja, hogy hozza jussak?

(#17324) #78693120 válasza NORBl (#17323) üzenetére


#78693120
törölt tag

Akár egy online tárca és megfelelő bankkártya. Ugyanúgy, mint bárki másnak.

Mit értesz üzleti jellegen? Van kripto adózásról topik, ott ezekről többet tudnak.

(#17325) Stirling válasza NORBl (#17323) üzenetére


Stirling
lelkes újonc

Ha nem tudsz angolul, akkor localbitcoins.com. Magyar eladóval chatelhetsz is az eladás menetéről az eladás közben, az üzlet pedig gyorsan végbemegy, nem kell foglalkozni utalási díj megadásával számítgatásokkal, megerősítésekre várakozással. Ugyanakkor hosszútávon érdemes utána hidegen tárolni szóval ezt nem úszod meg.

(#17326) Subbeex


Subbeex
csendes tag

Sziasztok!
Egy gyors kerdés, cloud mining mennyire valós? Mármint most találtam egy céget (katt) és ők eléggé valósnak tűnnek nekem, vélemény? Érdemes belefektetni?
Előre is köszönöm! :R :R :R

(#17327) #25583896 válasza Subbeex (#17326) üzenetére


#25583896
törölt tag

Felejtsd el, jobban jársz ha az erre szánt pénzből BTC-t veszel.

(#17328) Subbeex válasza #25583896 (#17327) üzenetére


Subbeex
csendes tag

Biztos? Be vannak jelentve, van rendes cégszámuk is. Utánuk olvastam és jó tapasztalatokat olvastam.

(#17329) tom120514 válasza Subbeex (#17328) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem látszik elég egyértelműen.

Ma veszel 100-ért ami százat ér vagy befizetsz és ha minden a terv szerint megy, érni fog a százasod nem egész 94-et egy hónap múlva.

Never go full retard.

(#17330) #25583896 válasza Subbeex (#17328) üzenetére


#25583896
törölt tag

Én is utánanéztem, eddig úgy tűnik tényleg működik, de ahogy nézem a csomagokat, túl szép hogy igaz legyen... Nyilván most még megy valahogy, hogy legyen sok pozitív tapasztalat, de a jelenlegi előfizetőket kifizethetik akár általuk vásárolt coinokból is (gyanítom hogy így van, lásd alább) és a bejelentett cég se sokat ér, ha bármikor felszámolhatják. Na meg aztán egy darabig a Bitconnect is működött, azóta pedig tudjuk hogy mi lett belőle.

Amúgy találtam más gyanús dolgot is, persze ez még nem bizonyíték, de legalábbis érdekes: a cashout útmutatóban szereplő példa tranzakció valóban létezik és utána is néztem a forrásnak. Az volt a feltételezésem, hogy mivel mining cég, a coinoknak egy 12.5 BTC-s tranzakcióból kellene származni (tehát bányászott coinokból küldenek ki), de se az előző címen, se az azt megelőző néhány címen nem találtam ilyet. Lehet hogy máshogy is lehet bejuttatni coint a rendszerbe, de megnyugtatóbb lett volna, ha újonnan létrejött (azaz bányászott) bitcoinból származott volna a példa kiutalás is.

Összefoglalva: én biztos nem kezdenék bele ilyesmibe és másnak se javaslom. Ha mégis bevállalod a kockázatot, érdemes a lehető legkevesebb pénzt beletenni. Aztán ha már megtérült az először befektetett összeg, utána lehet elgondolkozni a folytatáson (de még ez sem garancia arra hogy nem pont akkor húzzák le a rolót, miután befizettél a nagyobb csomagra).

(#17331) csaba951 válasza Subbeex (#17326) üzenetére


csaba951
veterán

Cloud miningból nem létezik olyan konstrukció ami anyagilag megérné a felhasználónak.

Tipikus problémák:
1) A bányászott coin nem ér annyit a kiutaláskor, mint amennyire számítottál.
2) Veszel egy csomagot, mondjuk 3 évre. Kezdetben rendesen fizetnek a befizetett összegekből. 6-12 hónap múlva meg csődöt jelentenek. Mehetsz a sóhivatalba reklamálni, hogy neked még jár 24-30 hónap.

Felhasználói oldalról csak akkor van benne ráció, ha neked feltétlenül olyan coinok kellenek, aminknek nincs előtörténete, ezért nehezen/egyáltalán nem lekövethetőek. Tipikusan ilyen a terrorizmus, kábítószer csempészet, fegyverkereskedelem. Ezeknek a nyereségébe könnyű beépíteni a lenyomozhatóságot megnehezítő "anonimitás" költségét.

(#17332) csaba951 válasza tom120514 (#17329) üzenetére


csaba951
veterán

Ó, ilyenekkel már régóta etetik a balekokat! :DDD
Vedd észre, hogy nemes egyszerűséggel úgy tesznek, mintha a mostani difficulty hashrate 2 évig változatlan maradna. Na, ez a valóságban nagyon nem így van! Teljesen reális (vagy még optimista is), hogy a hashrate havonta 15%-20%-al növekszik.Szóval már 6 hónapos távon is az első hónap töredékét kapod csak meg.

(#17333) Subbeex


Subbeex
csendes tag

Meggyőztetek! Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólásait.

(#17334) Reggie0 válasza csaba951 (#17331) üzenetére


Reggie0
félisten

Utolso bekezdesbe azert komoly munka lehetett ennyi hulyeseget osszegyujteni egyrakasra.

(#17335) WarCow


WarCow
csendes tag

ébredeznek a macik újra

(#17336) Banano válasza WarCow (#17335) üzenetére


Banano
tag

El se tuntek.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17337) 11hh


11hh
tag

Sziasztok!

Ebben a bitcoinos témában nem vagyok nagyon jártas, mit takar a következő.. "maximum hashrate of 70GP/s"?
Találtam olyat hogy H/s, KH/s, MH/s, GH/s, TH/s.
Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#17338) tom120514 válasza 11hh (#17337) üzenetére


tom120514
őstag

Hol találtad ezt a hülyeséget?

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17340) tom120514 válasza 11hh (#17339) üzenetére


tom120514
őstag

Akkor nem hülyeség csak a BTC-hez nincs köze. Graph per second, Cuckatoo, pl. Grin hashrate.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17341) fireman123 válasza 11hh (#17337) üzenetére


fireman123
őstag

az egyes coinok hashrate-je nem egyforma, és más is lehet a mértékegység, ...és tényleg semmi köze amúgy a btc-hez így általánosan

(#17342) tom120514 válasza tom120514 (#17340) üzenetére


tom120514
őstag

Kérlek, tiszta jóindulattal, ennyi hozzáértéssel semmiképpen NE vegyél hardvert. Semmiképpen nem szeretnénk kriptokárosultakat, ha érdekel olvass utána, ha tetszik valami coin, vegyél belőle inkább.

Never go full retard.

(#17343) 11hh válasza tom120514 (#17340) üzenetére


11hh
tag

Ezt a leírást találtam. link
Grin coin leírása: link

[ Szerkesztve ]

(#17344) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

Segítsetek,plz, érdekelne a téma, szeretnék megfelelő tudást szerezni,ahhoz hogy képbe kerüljek,mit ajánlotok, honnan érdemes? kriptoakademia ingyenes jött fel elsőre,ami komolyabbnak tűnik. Köszi

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#17345) fireman123 válasza Cece04 (#17344) üzenetére


fireman123
őstag

miben szeretnél képbe kerülni? ...kriptó kereskedésben? .....a kriptoakadémia jó, de nem az ingyenes része , gondolj bele akkor ki fizetne elő havidíjra ha ott is meg lehetne szerezni a kellő infókat :D

(#17346) peterluter81


peterluter81
újonc

Szia
tudnal nekem segíteni kiutalassal kapcsolatban coin.space walltebol. Forintként hogy fudom kivenni a cryptovalutamat ?? Varom válaszod! Koszonom :)

(#17347) Cece04 válasza fireman123 (#17345) üzenetére


Cece04
tag

hát első körben úgy általánosságban a kriptópénzekkel, fogalmakkal, kereskedési lehetőségekkel.

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#17348) fireman123 válasza Cece04 (#17347) üzenetére


fireman123
őstag

hát az "általánosság" elég nagy falat, ......bár mostanában már nem aktív, de javaslom, hogy a youtube-on Kallos Péter régebbi videóit nézd meg, aztán biztos javasolnak mást is a többiek. A Kallos videókat érdemes a legrégebbiekkel kezdeni, ott van az alapokról szó. [link] , ....de kereskedéssel, útmutatókkal kapcsolatos videókat is találsz, pl. itt, de nagyon nagy a merítési lehetőség máshol is.
Ha már egy kicsit képbe kerültél akkor szóba jöhet a grafikonok "értelmezése", némi technikai elemzéssel karöltve (ez már inkább profiknak való, de az alapokat is itt el lehet sajátítani, hogy ne csak nézd a grafikont hanem lásd is)[link] ...és mindezek után vagy akár ezzel párhuzamosan is kriptoakadémia discord csoportjában "VIP" előfizetés (talán 20 euro/hó) ahol konkrét tippket, belépési pontokat, célárakat, stoploost kapsz (persze ide már kell egy kis alapismeret) és segítenek mindenben, vannak tananyagaik is feltöltve.

[ Szerkesztve ]

(#17349) fireman123 válasza fireman123 (#17348) üzenetére


fireman123
őstag

a kereskedés azért elég nagy falat kellő ismeretek nélkül, gyorsan el lehet bukni mindent :), először tanulj, figyelj, szívd magadba az infókat aztán kispénzzel kezdjél, a kriptoakadémia discordján elég jó csapat van, ....eleinte ne próbáld magadtól kitalálni, hogy mikor/mibe/milyen szinten kell beszállni és kiszállni, mert ahhoz évek kellenek, ...erre jó a VIP csoport, ott a hozzáértők (legalábbis az átlagemberhez képest azok :D ) megadják ezeket az infókat és csak azt kell követni (persze ők is tévednek sokszor), ...majd később próbálkozhatsz saját kútfőből is, ....a VIP kereskedők havi eredményeit meg lehet nézni a kriptoakadémia.hu-n vagy a discordjukon, oda mindenképpen érdemes regisztrálni, ....ha majd még komolyabban tolnád, akkor a Cryptofalka következhet, még több infó, talán profibbak is (persze drágábban)

[ Szerkesztve ]

(#17350) Banano válasza fireman123 (#17349) üzenetére


Banano
tag

Jah..de napi szinten semmivel sem lehet tredingelni,mert 1-2 ezer dollaros killengesek vannak ide-oda. Ezert sem alkalmas fizetoeszkoznek.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.