Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) zerodot válasza instantwater (#18748) üzenetére


zerodot
aktív tag

honnan tudja hány darab címet kell generálnia visszaállítás esetén?

Ennyire nem ismerem a technikai részleteket. Itt egy gyűjtemény kiindulásnak, mik azok a fogalmak és standardok amikre rákereshetsz, ha mélyebben érdekelnek a részletek: [link]

(Ja, a kedvencem kimaradt a seed hasznossági listájából: a 24 szót akár megtanulhatod fejből, így úgy viheted át bármilyen határon a vagyonodat, hogy semmilyen szkennerrel vagy motozással nem találnak nálad semmit :D )

(#18752) #25583896 válasza zerodot (#18751) üzenetére


#25583896
törölt tag

Anno én is kíváncsi voltam erre, hogy honnan tudja, hol kell megállni és a válasz a gap limit. A seed-ből mindig ugyanazokat a címeket generálja minden wallet ugyanabban a sorrendben, a kérdés tehát csak az, hogy mennyinél álljon meg. Ha egy adott címnél volt tranzakció, akkor továbbmegy és előbb-utóbb lesz olyan, ahol már nincs. Ezután elkezdi számolni az üres címeket és adott darab után megáll (jelenleg ez az érték a legtöbb walletnél 20), tehát ha mondjuk az első 5 cím használatban volt, a következő 20 üres, utána megint van 2 ami volt használva, akkor csak az első 5-öt találja meg alapból (ilyenkor be kell állítani manuálisan nagyobb gap limitet).

[ Szerkesztve ]

(#18753) zerodot válasza #25583896 (#18752) üzenetére


zerodot
aktív tag

Köszi! Az üres cím itt nulla aktuális egyenleget jelent vagy sosem használt címet? Gondolom, az utóbbit.

(#18754) #25583896 válasza zerodot (#18753) üzenetére


#25583896
törölt tag

Igen, az utóbbi. Tehát ha csak egyszer is fogadott az adott cím bármekkora öszeget, nem számít bele a gap limit számolásba, függetlenül az aktuális "egyenlegtől" (pontosabban UTXO). Egyébként ezt a BIP44 (Bitcoin Improvement Proposals) definiálja:

"Please note that the algorithm works with the transaction history, not account balances, so you can have an account with 0 total coins and the algorithm will still continue with discovery."
"Address gap limit is currently set to 20. If the software hits 20 unused addresses in a row, it expects there are no used addresses beyond this point and stops searching the address chain."

(#18755) instantwater válasza zerodot (#18751) üzenetére


instantwater
addikt

A határon lehet, hogy átviszed, de a legtöbb országban adóköteles, ha nyereséget realizálsz.
Más kérdés mennyire betartatható...

(#18756) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!
Ha már így felszínre került az adózás, mi a helyzet a különböző kriptós bankkártyákkal? Pl. a binance-nak a kártyájával ha költöm a lóvét, azt látja a nav? Nem tudom elképzelni, hogy igen, bár kizárni sem, mert pl. binance-re igazolvánnyal meg címigazolással stb. kell regisztrálni.

(#18757) vismaior04 válasza Con Troll (#18756) üzenetére


vismaior04
tag

Ugye van az adatcsere egyezmény. Ebbe be vannak vonva jelenleg egységesen a crypto váltok és egyéb hasonló szereplők? Elvileg nem.
Konkrétan Binance továbbítja automatikusan az adatokat jelenleg? Valószínű nem.
Fogja-e előbb vagy utóbb? Ki tudja, de esélyes. Onnantól pedig bármikor lekéri a NAV a tranzakcióidat akárhány évig visszamenőleg és elővehetnek ha úgy tartja kedvük.

Szóval nem ez a tökéletes adóelkerülési megoldás. Az más kérdés, hogy a kutya nem fog utánamenni alap helyzetben még akkor se ha lesz adatcsere, legalábbis szerény véleményem szerint, max ha bűnügybe keveredsz, vagy csak simán változik a jelenlegi hozzáállás/kapacitás a NAV részéről.

(#18758) Nyápic7 válasza vismaior04 (#18757) üzenetére


Nyápic7
lelkes újonc

jelenleg csak 5 évre visszamenőleg nézik utána elévul az adocsalás

(#18759) jézusom válasza Con Troll (#18756) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem max akkor látja, ha veszed fel a kp-t. Azt is úgy, ha előtte ki utalod otp-re mondjuk. De szerintem simán online shopban veszel valamit kamu cÍmmel, (ha úgy akarod elkölteni nagy értékű hardverekre) pick-pack pontra aztán helo. Vagy éppen a bitcoin automatábol azt hiszem 2 milláig felveheted adómentesen. DE én is csak fél infókbol dolgozom. Btc automatához kártya se kell, csak tárca.

Na most amit nem tisztáztunk még, most egy seeddel a küldő és fogadó cÍmeket korlátlanul kapom? Tehát mindegyik számlához lesz külön privát kulcsom? Ugyebár egy számla az 2 hosszú sorszámbol áll, egy fogadó meg egy küldő, igaz? És akkor ezeket lehet vissza hozni a seddel, igaz? És akkor a küldő a privatekey, vagy maga a seed?

[ Szerkesztve ]

(#18760) jézusom


jézusom
addikt

Ezeket mondjuk jó lenne alapnak leÍrni, az 1. hsz-be, ha az emebrek ezeket nem tudják, még jó hogy nem terjed el...

(#18761) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!
Van olyan app, amivel telefonról is lehet bitcoint bányászni?

(#18762) pető bá' válasza Zeki (#18761) üzenetére


pető bá'
őstag

Ha nincs, akkor írok egyet.. ahogy látom lenne rá kereslet :K

;]

"... and I hope you have a great day!"

(#18763) Dißnäëß válasza fireman123 (#18725) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha a kripto adózás egyszerû lenne, nem lenne rá topic. De mivel van, ez azt mutatja számomra, hogy nem triviálisak a dolgok. Ez meg jó, mert az ügyesek a zavarosban ügyeskedhetnek. Zárható. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18764) Dißnäëß válasza zerodot (#18746) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jóska látja, hogy az új, friss tárcádról hova küldtél, mennyit ? :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18765) Dißnäëß válasza zerodot (#18751) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Van arra lehetôség, hogy saját 24 szavast alkotok.. ? Pl. Walesi Bárdok elsô 24 szava :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18766) devast válasza Dißnäëß (#18765) üzenetére


devast
addikt

A szó egy 2048 szavas listából van, nem lehet akármi. Ha valami értelmeset akarsz kihozni ami nem random ne tedd, mert másnak is eszébe jutott már. Az adja a biztonságot, hogy véletlenszerű.

(#18767) Zeki válasza pető bá' (#18762) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amiket a playen láttam, azokból mind az jött le, hogy a végén lenyúlja az app tulaja az egyenleged.

(#18768) pető bá' válasza Zeki (#18767) üzenetére


pető bá'
őstag

és még ilyen nagyságrendben sem nagyon éri meg foglalkozni vele.. mármint a fejlesztőnek sem.. legalábbis BTC-t biztos nem..
egy időben volt Monero-ra vagy már nem is emlékszem mire webes kliens (biztos van ma is), amivel lehetett telefonokkal is bányászni - kb 0.05USD/nap..

"... and I hope you have a great day!"

(#18769) Nyápic7 válasza Dißnäëß (#18765) üzenetére


Nyápic7
lelkes újonc

Volt hasonlo probálkozás de azokat mind lerabolták, amiknek adabázidbol kikereshetők voltak a szavaik sorrendben

(#18770) butch3r válasza jézusom (#18759) üzenetére


butch3r
senior tag

jelentési kötelezettsége ugyan úgy van az atm kezelőnek.
nem saját hóbortja miatt hanem eu-s pénzmosás elleni stb törvények miatt.
[link]

tényleg még 1 kicsit olvasd az alapokat, nehogy megszivasd magad.
nincs fogadó (publikus kulcs) cím privát kulcs nélkül. fentebb linkeltünk leírásokat hogy működik olvasd el.
seed-ből generálódik a privát kulcs és a hozzá kapcsolódó publikus cím is. végtelen mennyiségben lehetséges egy seed-ből ezek generálása.
ha akarod, vhogy ki lehet bányászni 1-1 publikus címhez tartozó privát kulcsot is a walletből, de minek, ha ott a seed.

(#18771) zenwalk válasza zerodot (#18746) üzenetére


zenwalk
senior tag

és ezek a seedek wallethez vannak kötve? Vagy bármilyen walletben(electrum, trezor...) el tudom érni a seedemet a 24 véletlenszerű szóval? Kell más is a backuphoz a szavakon kívül? Tehát ha letrehozok egy walletet electrumban vagy bármelyik másik walletben és csak a 24 szót tudom akkor akár egy teljesen másik gépen is tudok backupolni akár egy másik walletben is?

[ Szerkesztve ]

(#18772) sparks válasza zenwalk (#18771) üzenetére


sparks
senior tag

Ezt le kell szedni (bip39 tool) egy offline gépre és onnan minden privát kulcs kinyerhető. Akár egy Ledger wallett 24 szavas kódját megadva is az összes támogatott altcoin kulcsa is kezelhető. De lehet vele generálni is kulcsokat. Nagyon hasznos kis tool.

Itt online is kipróbálható, de szigorúan csak kipróbálásra, mert online nem generálunk kulcsokat!

[ Szerkesztve ]

(#18773) csaba951 válasza zenwalk (#18771) üzenetére


csaba951
veterán

Electum már nem bip39-et használ, hanem saját rendszert (Electrum Seed Version System). Aki akar itt olvashat további részleteket, hogy miért. Szerintem így csak saját magával kompatibilis (ez a része).

(#18774) butch3r válasza csaba951 (#18773) üzenetére


butch3r
senior tag

a többi ami bip39-et használ az kompatibilis

(#18775) cof válasza sparks (#18772) üzenetére


cof
veterán

Érdekes kis tool. Egy 24 szavas seed amúgy mennyi különböző tárcát jelenthet maximum? Én simán legeneráltam 1 seedből 1000 db-ot. Mi az akadálya, hogy már egy létező tárcát kapjak én is eredményül? Gondolom a robotok is rá vannak feszülve a témára erőteljesen, bár az esélye nagyon csekély, hogy pont engem raboljanak ki de mégis megvan.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18776) emvy válasza cof (#18775) üzenetére


emvy
nagyúr

> bár az esélye nagyon csekély, hogy pont engem raboljanak ki de mégis megvan.

0 az eselye. 2048 ^ 24 = (2^11)^24= 2^528.

while (!sleep) sheep++;

(#18777) cof válasza emvy (#18776) üzenetére


cof
veterán

Aha, hát nem annyira világos nekem így sem. [link] :D

De egyébként régebben olvastam olyan cikket pedig, hogy ETH címeket fejtettek vissza vagy ilyesmi, bár arra már nem emlékszem, hogy mi alapján, lehet, hogy nem seed szavak vagy csak 12 szavas, de találtak olyan címeket amin volt vagy van is ETH tehát már használták.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18778) csaba951 válasza cof (#18775) üzenetére


csaba951
veterán

Ilyenkor használd a józan eszed! Ha ez tényleg ilyen egyszerű volna, akkor már régen szétlopták volna az egészet. Nem így van. Technikai szempontból nagyon jól ki van találva.

(#18779) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,
szeretnék bitcoinba fektetni egy kis játszóspénzt, hátha tényleg felugrik az árfolyama 100k körülre idén.
Melyiket érné meg inkább venni?
BTCetc Bitcoin ETP
vagy
Grayscale Bitcoin Trust
Azt látom, hogy az egyik ETF a másik Pinksheet, de okoz ez valami lényegi különbséget?

(#18780) varmi2 válasza Dreadloord (#18779) üzenetére


varmi2
nagyúr

Inkább vegyél sima btc-t, vagy bch-t, ltc vagy eth-t. Ez a három a legnagyobb hosszú évek óta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18781) Ferdzsoo válasza varmi2 (#18780) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

félrement.
Dreadlord:
Mint ahogy nemrég kiderült (számomra)pl Xetra-s BTC ETC- elvileg tartható TBSZ-en ami még jobb adózás szempontjából, jelenleg ha nem konkrét BTC-re vágyik valaki és hosszabb távon tartaná, talán ez az egyik legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18782) jézusom válasza butch3r (#18770) üzenetére


jézusom
addikt

Na jó, de ha én utalok, akkor nem a 24 szót kell megadnom, hanem a privát kulcsot, nem? Tehát akkor a privát kulcs, a publikus cÍm meg a sedd van egy számlához, nincs más ugye?

(#18783) butch3r válasza jézusom (#18782) üzenetére


butch3r
senior tag

a privát kulcsot akkor kell megadnod amikor importálsz 1 walletet egy wallet kezelő appba.
ha 24 szóval hozod létre a walletet akkor azt a 24 szót kell beírnod mikor importálsz.
abból a 24 szóból képződnek a publikus és privát címeid. nem szükségesek külön ha seed-et használsz.
ha nem azt használsz akkor kell a privát kulcs igen.

nagyon erősen javaslom, hogy próbáld ki hogy hogy működik.
szedj le 1 tetszőleges walletet (electrum, mycelium pl)
csinálj 1 hagyományos tárcát, írd ki ahogy jónak látod a privát és publikus kulcsot.
majd töröld le.

utána importáld be, nézd meg hogy néz ki a folyamat. válassz egy tetszőleges tőzsdét, vagy bármit ahová utalnál btc-t, menj végig a folyamaton, hogy hogy kéne.
mivel nincs egyenleg a tárcán, sokat nem veszíthetsz

utána az egészet játszd el elölről csak a 24 szavas tárcával

(#18784) Agyrák666 válasza Agyrák666 (#18698) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Ott a piros hol a piros.
Januar 15ig van meg idotok kiszallni. :)

(#18785) varmi2 válasza jézusom (#18782) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha utalsz kryptot csak a cím kell, semmi más. Egy banki átutalásnál is csak a számlaszám kell, nem kell beleírnod a saját online banki belépési adataid utaláskor...... :W

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18786) Dreadloord válasza Ferdzsoo (#18781) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Köszi RC-nál vagyok, ezt a kettőt engedné venni a TBSZ-emen belül elvileg, mivel pont ezt szeretném :)

(#18787) brd válasza Agyrák666 (#18784) üzenetére


brd
nagyúr

Írd be minden napra, akkor egyszer csak beletrafálsz! ;) (Mondjuk most már a naposon is kezd úgy kinézni, hogy elfáradt kicsit.)

The only real valuable thing is intuition.

(#18788) jézusom válasza butch3r (#18783) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt nem értem, most egy tárcát tegyek át másik tárába? Én idáig ha váltottam, akkor elküldtem a pénzt nem tárcát költöztettem, igaz utoljára 3 éve volt és nem tudom hogyan csináltam.

(#18789) Agyrák666 válasza brd (#18787) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Megmondtam, hogy elobb-utobb igazam lesz. Csak ido kerdese volt. :DDD Kb ennyit ernek a josolgatasok.

(#18790) jézusom válasza varmi2 (#18785) üzenetére


jézusom
addikt

Jó de itt kryptonál külön van fogadó, meg küldő cÍm ha jól értelmezem.

(#18791) jézusom


jézusom
addikt

Kezdőknek érthetően: A nyilvános kulcs a bankszámlaszámhoz hasonlóan azonosítónak tekinthető, a privát kulcs pedig a titkos PIN kódként funkcionál és vele lehet hozzáférni a fiókhoz. Más szavakkal, a privát kulcsot egy cím tulajdonjogának igazolására és a tranzakciók aláírására használják akkor, ha bitcoint utalunk egy másik publikus címre. A címek/nyilvános kulcsok általában a blokkláncon kerülnek tárolásra, ami bárki számára lekövethetővé és láthatóvá teszi azokat.

(#18792) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Beszélgettek a papír tárcákról.. ezeket online generálja az ember többnyire. Biztonságos ?
Mondjuk ez itt. [link]

Oké. Kliensen fut a generátor, a gépem tiszta + amúgyis Linux. Megbízzak benne ? Nem vagyok ultraparanoid, csak úgy kérdem.

Másik: BitPay-t ismeri vki ? Még anno valami más volt az app, amit a BitPay megvett, vagy azzá avanzsálódott, amivel generáltam tárcát magamnak. Poén, hogy bankkártyát is lehet tőlük igényelni, amit ha jól látom, crypto-val tölt fel az ember, de klasszik normál ATM-ben és vásárláskor használhat, instant árfolyamon konvertál (gondolom a jutalék miatt nem a legjobb árfolyamon, de egész kényelmessé teszi a kripto-zást). Tehát egy ilyet megigénylek, ráteszek bizonyos crypto-t, majd megveszem vele az LG OLED-et a Media-ban, így van ? :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18793) gipszklipsz válasza Agyrák666 (#18698) üzenetére


gipszklipsz
csendes tag

Volt az altcoin topikban egy vicces fórumtárs, ő sokat emlegette a piros/zöld dildokat. Sajnos már az örök banamákra költözött. Tán ismered? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18794) cof válasza Dißnäëß (#18792) üzenetére


cof
veterán

Hát ez pont nem...

[kép]

Ez oké: [https://www.bitaddress.org/]

Letöltöd a github kódot, alul a zip-et és offline tudsz generálni tárcát.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18795) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Amúgy, ha elválik az ember, akkor kriptoba fektetve eltudja kerülni, hogy lenyúlja az asszony a fele pénzt? :F ;]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#18796) Dißnäëß válasza cof (#18794) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:C :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18797) warcat


warcat
veterán

Na mi volt ez a beszakadás 34 444$-ig, ki adta el a dugi bitcoinját innen? ;]

EA: It's in the crate!

(#18798) petyus980 válasza Agyrák666 (#18789) üzenetére


petyus980
csendes tag

Aztán azóta vissza is ment kb a tegnapi szintre. Kár itt erőlködni szvsz.

(#18799) butch3r válasza jézusom (#18788) üzenetére


butch3r
senior tag

most már én se értem te mit akarsz pontosan, vagy mi a kérdés pontosan :DDD
azért hozz létre tárcákat majd töröld őket, majd amit töröltél azt importáld 1 új telepítésbe, hogy lásd hogy működik mindez.

(#18800) butch3r válasza Dißnäëß (#18792) üzenetére


butch3r
senior tag

futtasd sandboxban, offline. generálod a címet, majd törlöd a sandboxból az egész virtuális rendszert. utána mész online újra. ha igazán paranoid vagy, így nem nagyon van módja kikerülni a random generált kódnak.
(anno első tárcámat így csináltam :DDD )

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.