Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Ferdzsoo válasza EXIEZ (#17747) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Különben pedig hiába jössz is vissza, bármivel bizonyítva, én pl. akkor sem fogom elhinni. :)
És nem azért mert pesszimista vagyok, hanem mert ilyen nincs amiről te beszélsz. Lehet hogy 100 embernek kifizetésre kerül, de előbb utóbb ennek vége szakad. Csúnya vége...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17752) Patry0t válasza EXIEZ (#17747) üzenetére


Patry0t
tag

40% / hó :D
Szóval minek kell neked a mi pénzünk ha te birtokában vagy egy ilyen üzletnek? Miért nem a saját pénzedet fekteted bele? Nem kéne ítélkeznem, biztos csak az önzetlen felebaráti szeretet vezérel téged.

(#17753) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah hát ebbe belevettek. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17754) kem válasza nihill (#17720) üzenetére


kem
addikt

Nincs direkt BTC ara semminek (kiveve a minimal aras tranzakcionak ahol 1sat/byte van beallitva de az ugye nem mukodik BTC-n), mert mindig minden a helyi valutabol van atvaltva. Mellekesen ha vasarolni szeretnel BTC-vel, akkor a purse.io-rol tudsz vasarolni barmit a UK Amazonrol, amit kiszallitanak magyarorszagra(teszteltem tobbszor), es 5-33%-t kapsz, attol fuggoen milyen surgos a dolog.

Köszi!

(#17755) parkr válasza kem (#17754) üzenetére


parkr
őstag

kössz a linket! kipróbálom majd én is

(#17756) kem válasza parkr (#17755) üzenetére


kem
addikt

Ha barmi kerdesed van irj, en mar eleg pro user vagyok minden heten hasznalom es mindig a maximum (33%) discounttal.

Köszi!

(#17757) kem válasza pschio (#17463) üzenetére


kem
addikt

Ezen a linken levo BCH QR kodra lehet is kuldeni kapasbol? Meg nem probaltam ilyen "publikus" cimet. Kiprobalnam, hogy a shuffled coinokbol hogy nez ki egy TX meg segitenek is szivesen.

Köszi!

(#17758) vismaior04 válasza janos666 (#17711) üzenetére


vismaior04
tag

Most küldte szét a Fortress a legújabb, rendkívül sürgető, rövid határidős ajánlatát az Mt Gox claimek felvásárlását illetően.
1300 USD/goxcoin az új ár.

Levélben egyébként szokás szerint kicsit kreatívan adják elő a kalkulációt, ez az ajánlat véleményük szerint a várható kifizetés 88%-át teszi ki, míg a valóságban még mindig csak 58% körül van.

Kicsit feledékenyek amikor a matekra kerül a sor, valahogy elfelejtették hozzáadni az alap, dollárban kifizetésre kerülendő 450USD/coint, meg a BCH után járó összeget is, de ki emlékezhet mindenre ugye... :)

Komolyra fordítva egyébként, ez az a szint ahol ha most tényleg szükségem lenne pénzre már tényleg elgondolkodnék az ajánlaton, mert ez a móka még pár évig tuti eltart.

(#17759) Luperator


Luperator
tag

Sziasztok!

Másik topikban említettem a Blockstock témát, de hátha olvassa itt valaki hozzáértő, hogy érdemes e vele foglalkozni. Állítólag pár héten belül tőzsdére lép és a befektetés arányában jó hasznot ígér. Mit gondoltok?

(#17760) Zsoxx válasza Luperator (#17759) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Én nem bíznék benne.

[ Szerkesztve ]

(#17761) Zsoxx válasza Luperator (#17759) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#17762) Luperator válasza Zsoxx (#17761) üzenetére


Luperator
tag

Köszönöm!

(#17763) Chal válasza kem (#17756) üzenetére


Chal
addikt

Csak futólag néztem rá, de mitől függ a discount? Illetve hogy lehet maximalizálni 33%-ra?

(#17764) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Micsoda FUD cikket hozott le a Portfolio.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17765) tom120514 válasza Ferdzsoo (#17764) üzenetére


tom120514
őstag

Jaja, a cím alapján már kerestem a kötelet :))

Never go full retard.

(#17766) Ferdzsoo válasza tom120514 (#17765) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk portfolio meg tipikusan az a portál ahol 3 nap múlva meg a világ jövőjének hívják.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17767) margithid válasza Ferdzsoo (#17766) üzenetére


margithid
veterán

Ócska írások vannak portfólión, de napi.hu-n is.
Kattintásvadász címekkel, ráadásul politikailag is elfogultak.
Ilyenkor bánom ,hogy nem bezsélek angolul, ott azért nagyobb a választék :)

(#17769) butch3r


butch3r
senior tag

[link] Bitcoin @ simspons

(#17770) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Bitcoint vennék befektetés céllal pár százezer ft értékben. (Iletve gondolkodom egyéb kriptovalutákon is.) Hol érdemes vásárolni?
Revolut?

(#17771) tom120514 válasza jackbacsi87 (#17770) üzenetére


tom120514
őstag

Ott biztosan nem. Rendes váltó, aztán minimum egy desktop wallet.

Never go full retard.

(#17772) jackbacsi87 válasza tom120514 (#17771) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Gondoltam! :DD
Azt látom, hogy pumpálják a revolutba a pénzt a befektetők, ugyan akkor ha jól tudom egyelőre veszteséges. Sok pénzt nem biztos, hogy rá mernék bízni.
Összefoglalót nézegettem (elég sok link halott), meg a fórumot elkezdtem átolvasgatni. Váltóból melyik ajánlott/gazdaságos? Kraken?

(#17773) margithid válasza jackbacsi87 (#17772) üzenetére


margithid
veterán

Kraken, Binance, kucoin, én ezeket használom.
Ha HODLer vagy, akkor nézz valami tárcát, mobilt vagy asztalit.
Revolutra én sok pénzt nem mernék bízni.

(#17774) tom120514 válasza jackbacsi87 (#17772) üzenetére


tom120514
őstag

Nem azért mert baj van vele hanem mert a kriptot nem tudod ki-be utalni, nincs private key. Kraken +Exodus wallet pl. jó pár.

Never go full retard.

(#17775) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Krakenre befizetni milyen módon érdemes? Van revolutom, otp kártyám. És kb mennyi a díja?

[ Szerkesztve ]

(#17776) tom120514 válasza jackbacsi87 (#17775) üzenetére


tom120514
őstag

[link]

Never go full retard.

(#17777) Neo76


Neo76
tag

Sziasztok!

SOS választ kérnék tőletek az alábbiakkal kapcsolatban.
Egy trader által haszonra tettem szert. A kereskedési időszak végén jött a meglepetés, hogy bitcoin tax-et kell fizetni, ami nem honos amerikai lévén részemre 30%. A jog valóban azt mondja, hogy ennyi adót kell fizetni, azonban számomra az a furcsa, hogy ezt még a kifizetés előtt meg kell tenni.
Ha van közületek olyan, aki jártas a témában, kérem privátban írjon rám. Ide is írhattok, azonban a részletekkel nem szeretném terhelni a tagokat.
Ha összeáll a kép, mindenképpen szeretnék róla írni egy cikket, hogy mindenki tisztán lássa, hogy mi van a dolgok mögött.

Várom a válaszotokat!

(#17778) tom120514 válasza Neo76 (#17777) üzenetére


tom120514
őstag

Mi az hogy trader által? Nálad van a BTC?

Never go full retard.

(#17779) Neo76 válasza tom120514 (#17778) üzenetére


Neo76
tag

Trader=kereskedő.
Nincs nálam a BTC.

(#17780) margithid válasza Neo76 (#17779) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem valami átverés áldozata lettél...
Ki ez a trader, melyik cégnél kereskedett?
A lényeg az, ha nincs nálad a BTC privát kulcsa, akkor nem a tied.

(#17781) tom120514 válasza Neo76 (#17779) üzenetére


tom120514
őstag

Inkább itt, tanulságos lehet. Nem kell megmondani semmi titkot csak hogy hol mit csináltál. Ha BTC-t kapnál és le akar vonni, szerintem nem úgy megy. USA-ban élő nem amerikai állampolgár vagy?

Never go full retard.

(#17782) Neo76 válasza margithid (#17780) üzenetére


Neo76
tag

https://www.instagram.com/fx_investor_michelle/

Ha localbitcoins-on küldtem, vissza lehet venni? (Back to my wallet?)

[ Szerkesztve ]

(#17783) Zsoxx válasza Neo76 (#17777) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ha neki adókötelezettsége van, vonja le a nyereségből. Ha neked van, akkor nyilván a nyereségből fizeted, tehát azt előbb meg kell kapnod.

(#17784) Neo76 válasza Zsoxx (#17783) üzenetére


Neo76
tag

Köszi! Tehát amíg nem kaptam meg (tehát nincs bevételem belőle), semminemű adókötelezettség sem merül fel. Igaz?

(#17785) csaba951 válasza Neo76 (#17777) üzenetére


csaba951
veterán

Tavaly ősszel, teljesen más vonalon találkoztam a problémával. Ismertebb/felkapottabb magyar www.twitch.tv-erek egyszer csak azt vették észre, hogy a nekik járó előfizetési díjakból 30%-ot levon a Twitch. WTF? Kiderült, hogy nem USA állampolgároknál ennyit vonnak le az IRS előírása szerint. Viszont van az IRS oldalán egy nyomtatvány amivel ezt az összeget visszaigényelheted. Ha minden rendben van, akkor simán visszakapod. :DDD

(#17786) tom120514 válasza csaba951 (#17785) üzenetére


tom120514
őstag

A Twitch kriptoban fizet?

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17787) csaba951 válasza tom120514 (#17786) üzenetére


csaba951
veterán

Nem, és már az első mondatomban benne volt, hogy teljesen más vonalon találkoztam a problémával. Szívesen! ;]

(#17788) tom120514 válasza csaba951 (#17787) üzenetére


tom120514
őstag

Jóvan, nem beszólás volt, tényleg nem tudom. Azért fontos mert kripto jövedelem nincs úgy tudom. Amikor FIAT kerül a képletbe, vagyis eladod, akkor van jövedelem. Ha pl. utalt 1 BTC-t és lett belőle 2, az még nem adóköteles jövedelem, ha viszont USD be, több USD ki akkor igen.

Never go full retard.

(#17789) Neo76 válasza csaba951 (#17785) üzenetére


Neo76
tag

Itt most az a probléma, hogy ezt a kifizetés (withdrawal) előtt kérik. Nekem ez a furcsa. Ha meg sem kaptam, miért kéne kifizetni, nem?

(#17790) vismaior04 válasza Neo76 (#17789) üzenetére


vismaior04
tag

Na várjál. Jól értem? Bitcoint küldtél valakinek aki tradernek mondja magát, aki gondolom szép hozamot igért. Mostanra "realizálodott" ez a hozam (tippelhetek, még az ígérthez képest is jobban teljesített), de mivel adózni kell utána, ezért azt kéri, hogy a nyereség 30%-át küld el neki kifizetés előtt.

Stimmel, vagy félreértettem valamit?
Mert ha stimmel téged nagyon átvertek, klasszikus scam.

(#17791) Neo76 válasza vismaior04 (#17790) üzenetére


Neo76
tag

Valószínűleg igazad van. Azért érdeklődtem itt az oldalon, hogy erre megerősítést kapjak.
Ez esetben mit lehet tenni? Kinek kell, és mit jelenteni? IC3? Hogy lehet elkapni a tagot? Vannak e-mail címek, Instagram címek, és Hangouts kontakt adatok, tehát visszakövethető a nyom. Szerencsére mindent dokumentáltam.

[ Szerkesztve ]

(#17792) csaba951 válasza Neo76 (#17789) üzenetére


csaba951
veterán

Ez olyan, mint a bruttó/nettó bér. Tulajdonképpen megkapod a bruttó béred, csak a munkaadó rögtön le is vonja/befizeti belőle az adókat+járulékokat+stb.-t. Ha visszajár valami, azt majd te elintézed az adóhivatallal.

Tulajdonképpen mi a történt?

Beutaltál neki 1 BTC-t, ő sikeresen eladta és most van nála számlapénzed. Most amikor ki akarod utalni bankszámlára, akkor kéri, hogy az összeg adó részét külön küld el neki? Ilyen egyszerűen nincs! Neki annyi dolga van, hogy levonja a számlapénzedből a maximális adó részt (+költségek), és a maradékot meg elutalja neked a bankszámládra. Ha kell az adó rész is, akkor te majd visszaigényeled az IRS-től.

Olyan nincs, hogy neked most el kell küldened az IRS-nek járó pénzt, és ő meg utalja neked a nála lévő teljes számlapénzed (-költségek).

A másik eset az, hogy beutaltál neki pénzt. Adtál folyamatosan kripto vásárlási/eladási megbízásokat. Itt most az összes nyereséges eladás után kéri az adó megfizetését? Szerintem ilyen nincs! Azt kell néznie, hogy összességében keletkezett-e nyereséged a kezdeti befizetésedhez képest. Ha igen, akkor abból nyilván meg kell fizetned az adót. De ezt is csak akkor, amikor ki akarod utalni a pénzt. És itt is egyből automatikusan kell levonnia az adót, nem pedig úgy, hogy előbb utald be még neki az adó összegét.

[ Szerkesztve ]

(#17793) Neo76 válasza csaba951 (#17792) üzenetére


Neo76
tag

Köszönöm! Nagyon jól látod a dolgot. Kiutalást kértem, ahol nem rezidens idegenként 30% adót kell fizetni. A jogi rész is ezt mondja, azonban arra vonatkozóan nem találtam semmit, hogy ezt külön be kell fizetni a kivétel előtt.
Azt tartom helyesnek, ha a képződött nyereség után levonják az adót, amiről természetesen hivatalos számlát kapok.
Mivel ilyen lehetőség jelen esetben részükről nem biztosított, így nem hiteles a dolog.
Természetesen ezt nem fogom befizetni, mert semmi garancia nincs arra nézve, hogy a folyamat így végig fog menni úgy, ahogy kellene.
Elméletileg hatalmas lehetőségek vannak a kripto világban, de úgy néz ki, más is áhítozik erre a nagy vagyonra.
Az esetet természetesen jelentettem a Nemzeti Kibervédelem Intézet oldalán, mert mindent meg kell tenni azért, hogy tisztázódjon ez az ügy. Még akkor is, ha pici esélye van.
A "kollégát" a Hangouts-on ilyen néven lehet megtalálni: Micheal Sutherland
Vigyázzatok vele!

[ Szerkesztve ]

(#17794) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!

Ha szeretnék 2 egész bitcoint venni, akkor ezt hogyan tegyem meg? Többször vásároljak kisebb összegekben, vagy egyszerre? Ha egyszerre, akkor mire kell figyelnem?

Vagy kicsit konkretizálva:
1 bitcoin 8000 USD, mondjuk krakenre beutalok 16000 USD-t. (kezelési költségeket most nem számolom). Hogy intézzem a vásárlást, ha a végén ~2 bitcoint szeretnék magamnak tudni, nem pedig pl. 1.6-ot, mert a vásárlás közben elfogyott a kínálati oldalon a 8000 dolláros bitcoin és csak drágábban van eladó? Vagy ez ekkora összeg esetében nem fordulhat elő?

(Korábban aprópénzért vásárolgattam már, de most az összeg nagysága miatt gondoltam kikérem a rutinos fórumközösség tanácsait).

Köszönöm előre is! :R

(#17795) Ferdzsoo válasza Con Troll (#17794) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

1-2 BTC az nulla. Te ezzel nem fogod elmozdítani az árfolyamot. :N
1-2 ezer. Az már meglátszhat. ;]
Simán beadod a vásárlási megbízást és ott ahol van meg is fogod kapni.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17796) Con Troll válasza Ferdzsoo (#17795) üzenetére


Con Troll
senior tag

Szuper, köszönöm! Sejtettem, hogy ilyen szempontból elhanyagolható az összeg, köszönöm a megerősítést. :R

(#17797) edk- válasza Neo76 (#17793) üzenetére


edk-
őstag

Instagramon nőci, Hangoutson fickó? Nem volt gyanús?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17798) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Na megint bedőlt a bitcoin?

(#17799) Mardel válasza Zsoxx (#17798) üzenetére


Mardel
őstag

Igen, sajnos. Buktam is vele kb 240 $-árt Binance-on margin walleten. 440 $-nyi BTC-re felvettem 600 $ BUSD-t éjszaka vettem rajta 7000 $ körül BTC-t, délután 6000 körül adtam el 600 $-nyi BTC-t hogy ne bukjam el a teljes 440 dollárt.
Most apránként próbálom visszahozni mikor 100-200 dollárt ingadozik, és most csak 180 dollára vettem fel 300 dollárt.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#17800) tom120514 válasza Mardel (#17799) üzenetére


tom120514
őstag

Egy élmény volt uraim (és hölgyeim, ha vannak itt), már megint vége, viszlát... :))

Komolyabban: történelmi idők ezek olyan szempontból legalábbis hogy emlegetni fogjuk, örülök hogy a részese lehetek. Nem mintha jó lenne ránézni a Blockfoliora mostanában de ha valaki úgy gondolja hogy a BTC meg a kripto, altok általában valami komoly dolog lesz egyszer, annak nagy lehetőség beszállni most vagy ha már benne van, vagy növelni a kriptoban számolt portfóliót.

Never go full retard.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.