Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17403) Gyurma_13 válasza Kobe (#17402) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

A google helyett szerintem jobb az Authy, ugyanazt tudja mint a google, de lehet migrálni, több készülékes módot állítani, stb.

(#17404) Xelloss


Xelloss
aktív tag

Hát most eléggé tökölődik 10k környékén. Kíváncsi leszek ez is olyan lesz-e időtávban, mint mikor 6k alatt szerencsétlenkedett. Mondjuk akkor legalább voltak swingek és a nagyobbacskák közül.

[ Szerkesztve ]

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#17405) Kobe válasza Xelloss (#17404) üzenetére


Kobe
veterán

Mozog a piac, csak btc bol nem latszik. Csokkeno btc dominancia mellett tartja a 10K s arat, kozben az altokba aramlik sok love

(#17406) Xelloss válasza Kobe (#17405) üzenetére


Xelloss
aktív tag

Mond ezt az LTC-nek. :DDD

Lehet szaporitani nyilván, csak nem mindegy mekkora pozicióid vannak és mivel operálsz. Kisembernek kicsit szopacs szerintem.

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#17407) Kobe válasza Xelloss (#17406) üzenetére


Kobe
veterán

nem tudom, miért emelted ki az LTC-t, van tucat másik alt, amelyik mozgolódik. Az szerintem msot külön jó, hogy a btc egy akkumulációs zónában mozog, mert legalább nem nyírja ki az altokat a divergens mozgással (ha elindul egy alt, legalább azt a tradet végig is lehet vinni, nem nyírja ki félúton a btc kilengése)
Pl az elmúlt 2 hétben ATOM-ból BTC ellenében laza 60%-ot lehetett realizálni, de előtte nem sokkal a WAN is tolt egy ugyanilyet.
Ezek ésszerű portfolió méretezéssel (25-50% mondjuk) simán hoztak 15-30%-ot tradenként

(#17408) martin66


martin66
senior tag

Szerintetek érdemes neki állni (hobbi szinten) bányásztatni a gépem?
AMD 1600 (6 mag / 12 szál)
RX 580
Napi 7-12 óra.
Bármennyi áramot használhatok, fix a díjam. (ha bányászok, ha nem ugyanannyit fizetek.)

[ Szerkesztve ]

(#17409) Ferdzsoo válasza martin66 (#17408) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17410) martin66 válasza Ferdzsoo (#17409) üzenetére


martin66
senior tag

Az igen, már ingyen áram melett sem éri meg ilyen kis mértékben?

Elindítottam egy NiceHash minert. Ami meglepett engem, hogy a VGA staliban 382.200 H/s (100% terhelés) ellenben az CPU 300-360 H/s között mozog (75% terhelés mellett).

A VGA nem kevés kicsit?
Mondjuk a kettőjük összértéke 0.22 dollár/nap, meg nem fogok gazdagodni belőle :DDD .

A fentiek miatt mondtad, hogy nem éri meg? Túl kicsi a haszon annak ellenére, hogy "ingyen" van az áram nekem?

(#17411) brd válasza martin66 (#17410) üzenetére


brd
nagyúr

Ha bármi mást csinálsz a beüzemelés és karbantartás (ide értem a bejelentkezel a pool serverére, kiutalod évek múlva a BTC-t stb.) helyett, ami pénzt hoz, már nem éri meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#17412) tom120514 válasza brd (#17411) üzenetére


tom120514
őstag

Azért ne felejtsük el, hogy az árfolyamok nem lesznek itt mindig. Lehet hogy még annyit sem keres hamarosan de benne van hogy a sokszorosát.

Never go full retard.

(#17413) butch3r válasza tom120514 (#17412) üzenetére


butch3r
senior tag

ahogy a nehézség is fog emelkedni, főleg ha az árfolyam még feljebb lesz. ergo sokkal többet tuti nem fog keresni.

(#17414) tom120514 válasza butch3r (#17413) üzenetére


tom120514
őstag

Én nem így nézem. Amit az elmúlt másfél évben gyűjtöttem és tartottam, lehet hogy sokszorosát fogja érni. Bányászni akkor kell amikor minden a földön van. Amúgy nem egyértelműen igaz az sem amit mondasz, emlékszem még, jól hoztak a karik amikor minden ment fel és még akkor is amikor minden az égben volt.

Never go full retard.

(#17415) butch3r válasza tom120514 (#17414) üzenetére


butch3r
senior tag

ha tartod igen ez igaz. de ha midnig azonnal fiatra váltja hogy fedezze a költségeit akkor nem.

"Amúgy nem egyértelműen igaz az sem amit mondasz, emlékszem még, jól hoztak a karik amikor minden ment fel és még akkor is amikor minden az égben volt." de ekkor gondolom nem btc-t bányásztak a karik, hanem valamilyen altot, ami épp abban apillanatban jól hozott?!

de mind1 is, így se úgyse fog sokat érni. ha napi 0,22 usd-t "keres" vele, pontosabban ennyi btc-t az ha 100x-ra is felmegy a btc-usd árfolyam is csak 22usd...

(#17416) tom120514 válasza butch3r (#17415) üzenetére


tom120514
őstag

Költsége nincs, gondolom nem venné ki, talált pénz. Mondjuk lehet 100 év lesz mire a kiutalási limitet eléri, valami coin direktben jobb lenne talán, nicehash-t nem ismerem, ebben segítsetek neki légyszi. Napi 22 dollár, de legyen 2.2 csak, nem olyan rossz csak úgy. Nyilván nem lambo de azért a semmiért elég jó :)

Ja, @martin66 egyébként inkább itt, ha foglalkoznál vele és van kérdésed [link]

Never go full retard.

(#17417) pető bá' válasza tom120514 (#17414) üzenetére


pető bá'
őstag

Amikor minden a földön van, akkor venni kell.. Egyszerűbb venni 50$ értékben akármit, aztán tartani, mint a semmit kaparászni ~220 napig a szebb jövő reményében, ha az árfolyam változáson akarunk keresni. Tisztább, nem jár költséggel, karbantartással, azonnal váltható ha kell.. Persze nincs meg a bányászás élménye, de más hátránya nincs. Szerintem.

"... and I hope you have a great day!"

(#17418) tom120514 válasza pető bá' (#17417) üzenetére


tom120514
őstag

Persze, nem arról van szó hogy most induljon karikat venni. Én sem raknék össze most riget és tennék pénzt hardverbe de megvannak már régen ugye.

Never go full retard.

(#17423) meili válasza Yany (#17420) üzenetére


meili
tag

Az még jobban megérte volna, ha előtte sem bányássza, hanem úgy veszi meg, és magasabb árfolyamon eladja.
A bányászás csak akkor éri meg, ha olcsóbban bányászol, mint amennyiért az aktuális árfolyamon vennél (és nem a jövőbenihez kell hasonlítani). "Ezt sokan nem értik."

(#17425) tom120514 válasza meili (#17423) üzenetére


tom120514
őstag

Van aki szerint ez a jó, szerintem meg a hardver mindig eladható, a coin meg vagy igen vagy nem. Ha jól emlékszem, elég kevés idő volt amikor mínuszos volt a bányászat.

Never go full retard.

(#17426) meili válasza tom120514 (#17425) üzenetére


meili
tag

Olcsóbban bányászol, értsd:
Bányászat ára = munkaidőd ára + áram díja + HW vételi ára + egyéb költség - HW eladási ára
Ha olcsóbban bányászol, mint amennyi az AKTUÁLIS árfolyam, akkor éri meg bányászni. Nem úgy volt, hogy az itthoni áram díját sem hozza vissza a bányászat BTC esetén? BTC-t emlékeim szerint több, mint 5 éve nem éri meg otthon bányászni, más coinnál persze más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#17428) tom120514 válasza meili (#17426) üzenetére


tom120514
őstag

Btc bányászat nagyoknak való vagy olyannak aki nem sajnálja kidobni a hardvert pár hónap után. Manapság Altcoint bányászok és BTC-re váltok.

Never go full retard.

(#17443) Chal


Chal
addikt

Jók ezek az elméletek :) A topic indulása környékén pl lehetett volna írni, hogy valaki beállította hogy 7 USD-ért adja el a váltó a BTC-jét, a mindenkori csúcshoz (10 USD) képest, és ott is meg lehetett volna említeni, hogy az illető milyen okos, ügyes, szerencsés volt. Ja, nem... :))

[ Szerkesztve ]

(#17445) vismaior04


vismaior04
tag

Már önmagában elég vicces ez a fenti beszélgetés, de felhívnám a figyelmet még egy aspektusra. A fenti "beállítom mikor adja el aztán rá se nézek" stratégia még egy nem elhanyagolható kockázatot hordoz magában. Ehhez ugyanis nem saját tárcában hanem váltón kell tartani a bitcoint, ami önmagában igencsak rossz befektetői döntés crypto esetén.

Eddigi exchange hackek, csalások

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.