Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Patry0t válasza Zsoxx (#18000) üzenetére


Patry0t
tag

és ott ki adózik? Ők vagy én mikor realizálom és kiutalom?

(#18002) Dißnäëß válasza Patry0t (#18001) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mondjuk tök jó lenne legközelebb politikusokkal azt megszavaztatni, hogy ha bukóban vagyok és kell a lóvé és realizálom a bukót, akkor annak a negatív adóját is lejelenthessük a NAV-nak, ergo a NAV utaljon nekünk pénzt ... :U

Már csak hogy igazságosak legyünk, ugye .. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18003) Árpi001


Árpi001
senior tag

A Coinbase Pro, másnál sem megy?

Már okés.

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18004) kalapacsolok válasza Elbandi (#17982) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

ok, köszi!

(#18005) Cece04 válasza Elbandi (#17975) üzenetére


Cece04
tag

Tehát a befektetett összeg (ktg/rafordítas) levonható a kivett penzmennyisegből és a tiszta nyereség adja az adó alapját,azaz annak a 85%-a? Így összesen a nyereseg 25,92%-a megy a navnak, ha jól számolom..

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#18006) fireman123 válasza Elbandi (#17975) üzenetére


fireman123
őstag

sajnos ez a vicc kategória még mindig, semmi nem változott az elmúlt 3 évben ezügyben :( , ....és milyen navnak is megfelelő bizonylattal lehet igazolni pl. a btc vételt majd eladást, ...mert kb. képernyőmentés áll rendelkezésre, az jó lenne a navnak egy ellenőrzéskor? :) Tényleg kíváncsi lennék olyan személy tapasztalataira aki már ténylegesen adózott.

(#18007) Elbandi válasza Cece04 (#18005) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ezt erdemes atolvasni, ebben vannak a szabalyok. sajna nem vagyok ado szakerto, ha bonyolultan akarod csinalni akkor erdemes felkeresni szakembert. nalam csak a 10%-os koltseghanyados moka mehetett, ott viszonylag egyszeru volt a helyzet: abev javaban egy mezo+pipa, a tobbit kiszamolta a progi.
az a 30-40% ado nem is "veszes", egy fizetesnel tobb elmegy, csak ott ugye eleve meg se kapod a bruttot, igy nem is szivbemarkolo a "lehuzas"...

@fireman: igazabol a beutalas/kiutalas a hatarvonal. hogy kozben a valton belul te btc->eur->ltc->usd->akarmi->usd utvonalos kereskedsz az mind1. az kell hogy tudod bizonyitan hogy X penzert vettel valami cryptot. sajna nem tudom hogy amikor kartyaval veszel btc-t akkor a valto (pl coinbase) ad-e valami bizonylatot, ha igen akkor azt fel lehet hasznalni mint koltseg elszamolashoz.

(#18008) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

Mostani felezéstől ki mit vár? :U :)

(#18009) Elbandi válasza muszurkefal (#18008) üzenetére


Elbandi
aktív tag

semmit. nincs osszefugges a ketto kozott.

(#18010) tom120514 válasza muszurkefal (#18008) üzenetére


tom120514
őstag

Azt hogy bekerül újra a hírekbe és többek között az idei őrült korlátlan pénznyomtatás miatt elindul felfelé.

Never go full retard.

(#18011) tom120514 válasza Elbandi (#18009) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem azért van és lesz összefüggés a bekerülési ár és az árfolyam között.

Never go full retard.

(#18012) thoger


thoger
csendes tag

Ha már nagyon trade-témánál vagyunk bedobnék valamit ami nagyon mozgat már egy ideje.
Játszik itt bárki arbitrage-ra? Van gyakorlati tapasztalat a módszerekkel? Mik lehetnek a buktatók? Vannak bizonyos szolgáltatók is ezzel kapcsolatban, kecsegtető service-ekkel havi előfizetéses keretben.
Beszélgethetnénk kicsit az elméletről, a gyakorlati működésről. Számomra hajmeresztő dolgok vannak crypto-párokon. Valahogy azt érzem nem hülyeség havi x %-os profitot realizálni akár manuális akár automatizált módszerrel. :U

(#18013) Elbandi válasza tom120514 (#18011) üzenetére


Elbandi
aktív tag

egyik grafikonon se latok osszefuggest: egyik a felezeskor nem kezdett el noni _hirtelen_ (=heteken belul) az arfolyam.
es mar szamtalanszor leirtuk: a nagy kinai farmok olcson/ingyen veszik az aramot, igy nekik a "bekerulesi ar" az 0. nincs kenyszeruk hogy ne adjak el egybol a btc-t.

(#18014) muszurkefal válasza Elbandi (#18009) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Milyen kettő között? Nem emlékszem, hogy két dologról beszéltem volna.
Egyébként, ha valamiből változatlan kereslet mellett kisebb a kínálat, ott azért van egy kis összefüggés.

[ Szerkesztve ]

(#18015) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló. Van lehetőség valahol kissebb (10-15$) összegért bitcoint venni? Coinbase nem fogadja el az személyim, próbáltam coinmamát ott 50$ a min., binance-n se jutok sikerrel, de gondolom ott is magasabb a limit. Csináltam már tárcát az electrum-al, de nem akarok nagyobb összeggel próbálkozni amíg világos nem lesz számomra pár dolog ezért egyenlőre csak ennyivel szeretném feltölteni az electrum számlám.

/\____/\

(#18016) edk- válasza szabacsik (#18015) üzenetére


edk-
őstag

MrCoinon például

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#18017) cof válasza edk- (#18016) üzenetére


cof
veterán

Azért még ennyire nem rossz a forint. :)

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18018) szekra válasza cof (#18017) üzenetére


szekra
őstag

?

(#18019) cof válasza szekra (#18018) üzenetére


cof
veterán

8000 Ft a minimum vásárlás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18020) szekra válasza cof (#18019) üzenetére


szekra
őstag

Ja. Mondjuk egyszerűbb lett volna ezt írni. ;)

(#18021) edk- válasza cof (#18019) üzenetére


edk-
őstag

Ezt nem tudtam. Régebben vettem 5000-ért.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#18022) thoger


thoger
csendes tag

Nekem a kraken-es elso befizetesem 5000 forint volt.

(#18023) butch3r válasza thoger (#18022) üzenetére


butch3r
senior tag

mrcoin <> kraken
gyk. mrcoinon minimum 8000ft a vásárlási limit.

(#18024) insomnia


insomnia
tag

Ugy latom megvolt a felezes :-)

(#18025) Dißnäëß válasza insomnia (#18024) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Várom, hogy szakadjon, be kéne lépni.. :D
Paramm ... paramm ...

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18026) janos666 válasza Dißnäëß (#18025) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, "a BTC egyenlegem már megfeleződött, most várom, hogy az USD árfolyam is feleződjön végre". ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18027) Dißnäëß válasza janos666 (#18026) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18028) AiRLAC válasza Dißnäëß (#18025) üzenetére


AiRLAC
addikt

Márciusban kellett volna, 4800€n vettem;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#18029) Dißnäëß válasza AiRLAC (#18028) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jahh.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18030) Walter_White válasza OPiiPO (#17980) üzenetére


Walter_White
senior tag

En pl barmikor vallalom, hogy, a bruttobol leadozott es a nettoban megkeresett penzembol, amivel a 27%-os AFA-t is megfizetem a termekekert(vilagon a legmagasabb) kifizetem a szamlaimat- amire ugyancsak rakerul ilyen-olyan ado. Akkor az ebbol maradt osszegbol amit befektetek az 100%-ban engem illet. Meg akkor is ha 2 millios befektetesbol kivennek 300 misit :) Ennek az egyszeru oka az hogy Mivel: ha veszteseget konyvelek el, akkor mossa kezeit a Nav. Ha pedig nyereseget akkor mar jon tartani a markát :) Hát, hogyne... Amugy is miben segitett nekem mindezt elerni hogy esetleg hozamaim legyenek :).
Ugyhogy tolem pl 1 petakot nem latnak. Okosan meg lehet oldani mindent.
Es mivel adozni max a fiatra valtas utan kell, amugy meg fogalmuk nincs nekem mibol mennyi van, igy tudni sem tudhatjak hogy ma, hnap, vagy 20.an vagy epp 6 ev mulva teszem penzé a kriptot.

[ Szerkesztve ]

(#18031) Ferdzsoo válasza Walter_White (#18030) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A baj ott van amikor mondjuk tényleg fogtál 50 misit és pl.vennél egy ingatlant.
A nevedre kerül, abban a pillanatban megnézik honnan lett ennyi pénzed, az évi 3 milkás adóbevallásban beadott bevételedből. És kezdődik is a vizsgálat. Neked pedig bizonyítanod tudni kell.
Ugyanez autónál. Stb. Stb..

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18032) muszurkefal válasza Walter_White (#18030) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Adom, amit írsz. :R
#18031: meg lehet oldani azt is úgy, hogy ne tűnjön fel ;] De azt, hogy Lölönek honnan lett annyi pénze, miért nem nézi meg senki?

(#18033) margithid válasza Ferdzsoo (#18031) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem a kutya nem nézi ma már azt, ha veszel egy ingatlant, pláne egy autót.
Ismerek olyan figurákat akikről mindenki tudja, hogy nem tisztességes módon szerezték a pénzüket, kozben 10 milliós auto, meg nyaraló stb.
Valaki 10 éve külföldön melózik és vesz itthon egy drága ingatlant, vagy akár külföldi állampolgárok is vásárolnak, őket se nézik
Ez egy ilyen régi beidegződés, vállalkozásokat vizsgálnak, magánszemélyt csak ha nyomós ok van rá.

(#18034) AiRLAC válasza margithid (#18033) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Ez egy ilyen régi beidegződés, vállalkozásokat vizsgálnak, magánszemélyt csak ha nyomós ok van rá."
Kivéve ha FB-on kommentelsz egy nem megfelelőt :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#18035) margithid válasza AiRLAC (#18034) üzenetére


margithid
veterán

Figyeli a rendőrség a facet, mi van ebben?
Ha akarják az emailjeidet is megfigyelik, pedofilokat, terroristákat is igy kapnak el.
Átlag Jóska Pistát nem viszik be, ha nem ír ki olyat facebookra.
Rokonságban most vettek jó drága házat, kutya nem kért tölük smmit...

(#18036) Patry0t válasza margithid (#18035) üzenetére


Patry0t
tag

Még nem. Ha 5 évig nem vizsgálódnak, akkor van megúszva a dolog.

(#18037) Zsoxx válasza Ferdzsoo (#18031) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Tudtommal már vagy 5 éve nincs vagyonosodási vizsgálat.

(#18038) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Tudok vhol ilyen fotófeltöltés meg igazolványosdi meg minden ilyen azonosítós marhaság nélkül venni most online valahol ? (Kártyával). Bittrextől kezdve az összes kéri az azonosítást, ID-t, mindent.... :W :W :W

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18039) Zsoxx válasza Dißnäëß (#18038) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Persze, holnap éjfélkor a Bp. VIII. kerületben találkozzunk az x utcában. Hozd a pénzt.
Egyedül gyere!

(#18040) Dißnäëß válasza Zsoxx (#18039) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ott leszek ! Hozd a koinokat, most sokat akarok venni !!! Ha nem bírod egyedül, jöhettek többen is !

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18041) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#18038) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem tudom különben miért nem szeretik az emberek a kyc.
Ez téged ugyanúgy véd, mint őket. Mi a baj a kyc-vel?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18042) vismaior04 válasza Ferdzsoo (#18041) üzenetére


vismaior04
tag

Arról nem is beszélve, hogy ez az alap "küldj személyazonosságot meg lakcímet bizonyító fényképet" nagyjából semmi, nekem volt olyan KYCm ahol cirka csak a prosztatavizsgálattól voltak hajlandók eltekinteni, minden mást bekértek, sőt bele is kérdeztek dolgokba és extra bizonyítékot kértek.

(#18043) margithid válasza vismaior04 (#18042) üzenetére


margithid
veterán

Hol volt ez és miket kértek pontosan?

(#18044) vismaior04 válasza margithid (#18043) üzenetére


vismaior04
tag

Bitstamp. 2017-es rally vége felé akartam SEPA kiutalást, gyakorlatilag mindent bekértek, amivel vissza lehetett követni a coinjaim útját mielőtt megérkezett hozzájuk. Tranzakció történetet más tőzsdékről, aláírásokat bizonyos crypto walletekhez, olyan altoknál ahol nem volt ilyen funkció bizonyos összegű kiutalást kértek arról a címről, hogy bizonyítsam az én birtokomban van. Meg még volt pár hasonló kivánalom, de nem emlékszem már minden részletre.

Más tőzsdén is van komolyabb KYC, de ez volt messze a legtolakodóbb ilyen jellegű "élményem".
Javukra legyen mondva viszont, hogy másokkal szemben (*khm* Uphold *khm*) nem simán zárolták a számlámat hetekre és se kiutalás se váltás amíg nincs KYC, hanem csak simán nem voltak hajlandók további fiat tranzakciót végrehajtani amíg nem válaszoltam mindenre amit kérdeztek.

[ Szerkesztve ]

(#18045) margithid válasza vismaior04 (#18044) üzenetére


margithid
veterán

Aha.
Nekem binancen, kucoinon, cexen és krakenen van kyc, de emlékeim szerint sima volt mindegyik.
Több tőzsdére nem is óhajtok regisztrálni...

(#18046) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18041) üzenetére


Dißnäëß
veterán

"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód."
Sznóden.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18047) htc07 válasza Dißnäëß (#18046) üzenetére


htc07
addikt

A vagyonosodás már nem tegnap óta a legtöbb állam érdeklődésének középpontjában áll, hiszen ha "tisztán" szerezted, könnyen tudod bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#18048) Dißnäëß válasza htc07 (#18047) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez tiszta. Tehát marad az adóoptimalizálás, legális úton, magyarul adószakértő, offshore szakértő, alapítvány és vagyonkezelő szakértő, ázsia, Belize és hasonló szakértőkkel történő konzultáció. Mindaddig, amíg csak a nyereséget terheli adó, a veszteséget negatív előjelű adó nem. :U

Na és mi van akkor, ha én betolok 10-ezer Ft-ot, 1 év alatt össze-shitcoinozok és agybafőbe mákolok magamnak 100 milka értékű BTC-t, majd írok egy adásvételi szerződést egy 100 milliós lakásra az eladóval, amit BTC-ben határozunk meg, azaz az ingatlan vásárlásakor az ellenérték, amiért én megveszem, X BTC. Ezt írjuk le. De írhatnék Lego-t is. 100 kis Lego darabkáért veszem meg az ingatlant az illetőtől. Egy ilyen sztorira mit lép a kedves szerv ?

(Ingatlanbecslő által megállapított Forintnak megfelelő értékre kalkulál nekem vagyonszerzési illetéket, az eladónak meg SZJA-t ?)

Más: bettettem tegnap, majd kivettem az illetékekkel csökkentettet ma. Azaz vettem volna. Egyrészt a tegnapi BTC vásárlást 15 percen belül megerősítette az első bányász, a mai automata-címre küldött BTC megerősítése 2.5 óra múlva jött meg, amiből másfél órát ott várakoztunk az épület recije előtt, hogy újra Forintot lássak a kezemben. Ez még csak egy dolog. Aztán végül jött az SMS, hogy ollé, na mondom bingo, app check, és valóban, 1 confirm. De jó. Automatához odatartom a korábban megkapott papírt, QR, scan, adatok megadása, zöldgomb hegyek és végül oda jutok, hogy elkezdene pénzt kiadni, de csak zümmög, teker, teker, teker, teker, végül egy piros képernyő, hogy hiba, ez meg ez a tranzakció azonosítóm, hívhatom a sóhivatalt XY számon.

Namost, a nagy kérdéseim így laikusként a hívőkhöz:
1. Az oké, hogy a BTC kicsit mint az arany. Véges. Bányásszuk.

2. Pusztán emiatt is emelkedik, lassan, de biztosan, ha éveket nézünk, nem kisebb, pillanatnyi felbontású görbéket.

3. Egyre nehezebb bányászni, illetve pont most feleződött is a jutalom érte a napokban..

4. Ha egyre nehezebb bányászni, és nő az értéke, egyre több tranzakció van generálva a rendszerben, mert egyre többen játszanak a játszótéren és vannak benne ebben a mára már globálissá nőtt buliban, .... Hogy lesz ebből a jövő fizetési alternatívája, ha nemhogy a készpénzfelvétel, hanem - maradva BTC fronton - egyik helyről a másikra küldésnek a validálása 15p és 3 óra között fluktuál ? :F (Sehogy).

5. Ha beleveszem még a "számítógépek" (inkább chip-ek, csak így mondom) számítási kapacitás növekedését is, ilyennek nagyon nem szabadna történnie. Szóval az instantság, az ügyfélbarátság abszolút nincs meg ebben a rendszerben már most sem, később mi fogja ezt esetleg garantálni ? És most még csak kis játékosok + nagy halak, de alapvetően az élő lakosság nagyon elhanyagolható része nyomkodja a gombokat + 1 rahedli robot, meg script, program, de mi van, amikor 7 milliárdból 6.9 milliárd kezdi el ezt használni fogkefére, fogkrémre, benzinre, akárminek a vételére ? El tudom képzelni, hogy elképesztő módon túlterhelné a rendszert.

6. Ha most Amazonon vagy bárhol, ahol direktben BTC-t elfogadnak, fizetnék nekik, jó eséllyel 15p-3ó között kellene a gép előtt ülnöm, hogy a túloldal elismerje, hogy én megvettem az adott kütyüt ? (Legyen az hifi, vagy bármi egyéb, tökmindegy most). Ez megint nonszensz.

Tehát azt látom, hogy a kezdeti időkben, amikor bányászni is könnyű volt és egy tranzakció megerősítése is szinte instant lezajlott, ennek volt értelme, hogy fizetőeszköz legyen a jövőben, de ma ezt nagyon nem tudnám a BTC-re elmondani. Inkább már csak spekulatív eszköz, shitcoin-okkal szórakozni, ilyesmik, de értelmes vásárlásra úgy, mint ahogy én azt most pénzzel teszem, hogy Paypass pitty és megittam egy csésze kávét az autópálya melletti étteremben, totál alkalmatlan.

Vagy hosszútávú befektetés annak, aki ilyet lát benne.

Ráadásul ha ilyen lassan mennek le a validálások, annyi tranzakció van már a meglévő számítási kapacitásokra, mi lesz itt 10 év múlva ? Elég fura jövő lenne az, ahol 1 BTC értéke mondjuk 100.000 dollár (százezer), miközben ha bármit csinálok ezzel, egy részét vagy akár az egészet átmozgatom máshova, arra két hetet kell várnom, mire ellenőrizve lesz, hmm ? Ez így reális ? (Nem látom, miért ne lenne az).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18049) Elbandi válasza Ferdzsoo (#18041) üzenetére


Elbandi
aktív tag

mondjuk az hogy "bemennek" az exchanghez, es ellopnak nehany millio ilyen fenykepet, rajta mindenfele jo adattal (cim, szuletesi ido, stb). ha jol emlekszem van is egy szep torrent a neten bittrex meg poloniex adatokkal....

(#18050) Ferdzsoo válasza Elbandi (#18049) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Melyik bármelyik banknál/szolgáltatónál nem történhet ez meg akinél ugyanezek az adatok megvannak?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.