Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nemgyenge.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18202) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok!

OTP-ből aki csinált már SEPA utalást Binance-re az segítsen már mit hova kell beírni.

Ez az OTP netbank felület:

Binance ezeket adja meg:

Köszi

(#18203) kriptocash válasza butch3r (#18200) üzenetére


kriptocash
újonc

Igen, gondolkodtam rajta én is, viszont 300 ezer felett van amelyik még ujjlenyomatot is kér én pedig 500ezer vagy a felett vásárolnék.

Gyurma_13:

Számlaszám formátuma: IBAN
Számlaszám: Az IBAN amit kitakartál, ha jól látom CH-val kezdődik.
BIC vagy SWIFT: Kéne hozzá látni a kitakart IBAN-t.
Név, cím: BCB Payments Ltd
Átutalás közleménye: Reference Code

Nem az én dolgom, de az utalás jó drága lesz.

Azt tudjátok, hogy a kripto kereskedésnél nem a nettó nyereség után adózunk, hanem a forgalom után egyéb jövedelemként? Pl. egy ügyleten van 100.000 veszteség, a következőn 100.000 nyereség. Így jövedelem nem keletkezett, mégis kb. 24 ezer adót kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#18204) Ferdzsoo válasza kriptocash (#18203) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan, emiatt totális hülyeség bárhol kereskedni ami nem szabályozott piaci környezet.
100.000 után nem 24 hanem 35k az adó. :D
Megj.: OTP Sepa utalása teljesen agyatlan ennyi plusz adat bekéréssel.
Külföldi bankoknál SEPA 3 mezőből áll: swift, iban meg közlemény.
OTP sepa utalás ha jól tudom 2600Ft.-

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18205) Gyurma_13 válasza Ferdzsoo (#18204) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

300 eurt utaltam és 1,06 eur volt a Sepa utalás.
Ez egyáltalán nem vészes. Annyi, hogy nem Binance lett végül, hanem Kraken :))

(#18206) kriptocash válasza Ferdzsoo (#18204) üzenetére


kriptocash
újonc

Ennek köze nincs a szabályozáshoz. A Magyar adótörvény idióta és szándékosan megkülönböztet bizonyos tőkenyereségeket egymástól. Nem csak a Bitcoin adózik forgalom alapján. Nyitsz egy hagyományos bróker számlát mondjuk Argentínában, mert neked az szimpatikus. Itt is a forgalom alapján fogsz adózni, mert kizárólag az EU-s, Amerikai és még egy-két országban lévő brókercégnél keletkezett nyereség esetén kell csak a tényleges nyereségre és nem a forgalomra adózni.

Igazad volt, nem 24 ezer az adó. 100 ezer veszteség, majd 100 ezer nyereség, tehát 0 Forint profit esetén az adó: 100.000 x 0,90 x 0,87 x 0,305 = 23.882 Forint. A 24 ezret kerekítettem. Azért ennyi, mert egyéb jövedelemként adózik, forgalom alapján és az egyéb jövedelemnél 10% költségátalányt megenged a törvény, az adóalap a SZOCHÓ fizetési kötelezettség miatt 87%, és az adókulcs pedig 30,5% (15% SZJA + 15,5% SZOCHÓ). Így a forgalom (nem nyereség) után számított adókulcs kb. 23,89%. Ez nem csak Bitcoin-ra érvényes, de a legtöbb nem EU-ban lévő brókerszámlára is.

[ Szerkesztve ]

(#18207) Ferdzsoo válasza kriptocash (#18206) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Pontosan. Emiatt kell EU-s brókernél számlát nyitni (nyilván drágább) akik az MNB listája alapján is oda tartoznak.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18208) kriptocash válasza Ferdzsoo (#18207) üzenetére


kriptocash
újonc

Bitcoinra és egyéb kriptokra az sem megoldás, mert a törvény nem csak abban idióta és talán egyedileg őrült a világon, hogy ugyan az a jövedelem máshogy adózik, ha másik országban nyit az ember számlát, de azt is megmondja a törvény milyen típusú ügyletek esetén kell csak a nyereség után adózni és nem a forgalom után. Kriptok esetén mindegy, hogy hol nyitsz számlát, minden esetben a forgalom 23,89%-a az adó.

(#18209) Dißnäëß válasza kriptocash (#18208) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tehát maradnak az "alternatív" megoldások (amik során beleszarsz az adóba és élvezed a mókát - kellő intelligencia mellett persze, jól megügyeskedve). :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18210) Ferdzsoo válasza kriptocash (#18208) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Van olyan opciód ahol a BTC egy szabályozott termékké van gyúrva (PL Xetra ETN) és itt nem BTC-t veszel és eladsz, Hanem egy szabályozott tőzsdei terméket, ETN-t.
Természetesen a hátrányod is megvan, miszerint nincs valós BTC-d, csak az árfolyam ingadozásra tudsz spekulálni, stb. egyéb hátrányok mellett...
Cserébe úgy adózik mint a részvények.
Itt egy jó összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18211) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Coinbase-en a vaultba volt coin-om, azt szeretném kiutalni wallet-be. Ehhez először a coinbase vault-ból kellett kiutalnom rendes coinbase wallet-be, hogy elérhető legyen. Erről a tranzakcióról kaptam is egy jóváhagyási emailt, amit el is fogadtam, de azt írja, hogy vár a jóváhagyásra. Akkor most ezt a coinbase-nek is jóvá kell hagynia? Ha igen, meddig ülnek rajta?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18212) MikeWazowski válasza MikeWazowski (#18211) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Azóta meg kapom a levelet, hogy van még 1 nap a kiutalásig és addig még vissza tudom mondani... baromi idegesítő, lehet, hogy valamit rosszul csinálok? Minek figyelmeztet pár óránként? Valaki nem csinált ilyet, nem tud segíteni? :(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18213) htc07 válasza MikeWazowski (#18212) üzenetére


htc07
addikt

Gondolom ez ilyen "heló haver lopják a pénzed" figyelmeztetés arra az esetre, ha mégsem te szeretnéd átutalni a pénzed, hanem valaki más. (időzárral kombinálva)

[ Szerkesztve ]

(#18214) MikeWazowski válasza htc07 (#18213) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Értem, de akkor megnyugodhatok, hogy csak a vaultból utalja ki a sima walletbe? Tehát igazából marad minden, ezért nem értem annyira ezt a sok figyelmeztetést.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18215) htc07 válasza MikeWazowski (#18214) üzenetére


htc07
addikt

Valószínűleg igen, de látatlanban nem tudom megmondani neked.

(#18216) zerodot válasza Tesztelo.hu (#18157) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem tiltották a Revolut kártyát, én is azzal töltöm (virtuálissal). De különbség, hogy a cryptocom kártyát akarod topuppolni (ez működik) vagy a különálló fiat walletet töltenéd, esetleg kriptót vennél egyenesen. Ez a két utóbbi nem működik, de ez sem a cdc miatt, hanem a Revolut tiltja. Viszont SEPA utalással a fiat walletbe is lehet pénzt küldeni, Revolutról is, ingyen.

(#18217) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Valaki segítsen, mert infarktusom van :)
Szóval coinbase-en volt egy kevés bitcoin-om. Azt átraktam a sima coinbase bitcoin wallet-be. Ez két nap múlva meg is történt. Utána onnan egy a gépemre telepített electrum tárcába akartam átutalni. Rámentem az appon belül, hogy fogadás kiiírt egy címet, azt bemásoltam a coinbase-re és utaltam. Elvileg 3 napot írt, mire megtörténik. most, 3 nap után néztem az electrum tárcát és 0 BTC-t ír... most akkor hova lett a coinom? :( Eleve, létezik, hogy három nap mire kiutalják?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18218) Ferdzsoo válasza MikeWazowski (#18217) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Coinbase elküldte már egyáltalán?
Kaptál tőlük tranzakció azonosítót ami alapján megnézheted akár a Blockchain explorerben is?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18219) MikeWazowski válasza Ferdzsoo (#18218) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem szóltam. Most kaptam a mailt, hogy átutalta a coinbase. Belépve az electumba ott is várakozott a coin, és pár percet követően zöld pipával mutatja az előzményekben, hogy megvan a coin. Megnyugodtam... de azért kihordtam lábon egy enyhe infarktust. ;)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18220) emvy


emvy
nagyúr

bocs, törölhető

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18221) sparks


sparks
senior tag

Paypalnál jöhet a bitcoin
Hát, ez most lehet odakúr rendesen, el is indultunk fölfelé. Lehet lesz egy szép kis lufink megint ;]

(#18222) Ferdzsoo válasza sparks (#18221) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan, de nem konkrét coinokat tudnak venni. Érdekes ez így.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18223) Elbandi válasza sparks (#18221) üzenetére


Elbandi
aktív tag

meg csak USA-ban

(#18228) milupa


milupa
újonc

Ti melyiket ajánlanátok inkább, Coinbase vagy Binance?

(#18229) szekra válasza milupa (#18228) üzenetére


szekra
őstag

Binance

(#18230) milupa válasza szekra (#18229) üzenetére


milupa
újonc

És miért? :)

(#18231) szekra válasza milupa (#18230) üzenetére


szekra
őstag

Személy szerint azt használom közel 3 éve, másikról nem tudok véleményt mondani. :) Gördülékeny, szuper ügyfélszolgálat, meg voltam/vagyok vele elégedve. Majd valaki ír a coinbase-ről is.

(#18232) zerodot válasza milupa (#18228) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az a kérdés mire akarod használni?

A Coinbase egyszerűbb, inkább a ritkább adásvételre, hodlinghoz bevásárlásra lehet jó, mert a váltási díja elég magas, kriptót kiutalni viszont ingyen lehet (legalábbis régebben így volt). Van olcsó SEPA utalás (EUR), és Revolutról is lehet ki és beutalni (emiatt használják sokan, mert a revolut amúgy tiltja a kriptováltókat, 1-2 kivétel van csak).

Binancen rengeteg altcoin elérhető, jóval alacsonyabb a váltási díj, van margin trading, futures, leveraged tokens, szóval aktív kereskedéshez ez a jobb. Emellett mindenféle kamatozó Earn meg Lending cuccaik is vannak, követni is alig lehet már. Újabban Visa kártyát is lehet igényelni, cashbackkel meg minden.

Coinbaset sokan fiat kapunak használták/használják, mellé pedig kereskedésre a binanceot, de asszem most már binanceon is van sepa lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#18233) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

A ph hülyül, vagy gyepa történt ? :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18234) OPiiPO válasza Dißnäëß (#18233) üzenetére


OPiiPO
addikt

24-27 röpült

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18235) podcast


podcast
tag

technikailag mire van szükségem, hogy bitcoint tudjak venni magánszemélytől?
(itthon, személyesen)

(#18236) Dißnäëß válasza podcast (#18235) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pénzre (fiat), vagy másik kriptóra. Utóbbi esetben nem is kell találkozni, de ha szimpik vagytok egymásnak, megihattok egy forró csokit.

Ha ezen feltételek adottak, egy bitcoin tárcára (címre), én régóta a bitpay-t használom (régen copay volt a neve). De papír alapút is generálhatsz itt.
Ha kinyomtatod a publikus felét (bal oldal), azt az eladó felismeri telóval (QR kód) és küldhet rá.

Utána elmentek még mindig forró csokizni, mert nem 1 perc lesz, mire átér. :D

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18237) milupa


milupa
újonc

Majdnem megvolt a 14000. Szerintetek át fogja tudni törni?

(#18238) Dißnäëß válasza milupa (#18237) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha behúzzák a többiek is a féket, franciák, osztrákok, stb, totálkarantén, akkor ereszkedés lesz megint tőzsdén és várható hasonló kripto-ban is, mint márc. körül, nem ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18239) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Szárnyal a bitcoin. :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18240) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah mi a helyzet tényleg tu dá mún van már?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18241) petyus980 válasza Ferdzsoo (#18240) üzenetére


petyus980
csendes tag

Ez még nem az. A kilövés valamikor 2021-ben várható. ;) Mondjuk 24h alatt 5,67%-os emelkedés tekinthető egyfajta "elrugaszkodásnak". Mindenesetre pattogtatok egy kis kukoricát. :D

[ Szerkesztve ]

(#18242) pető bá' válasza Ferdzsoo (#18240) üzenetére


pető bá'
őstag

nem az a kérdés, hanem hogy mikor kell eladni? :D kb 2 éve nem tradelek, mert rohadtul nem értek hozzá és csak bukni sikerült természetesen (saját korlátaimat belátva játékpénz méretben kockáztattam :D) , de most azt érzem, hogy csak lesz még egyszer 10k körül - ki kellene szállni :D

"... and I hope you have a great day!"

(#18243) Ferdzsoo válasza pető bá' (#18242) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szvsz 10k-s BTC-t lehet hogy egy életre elfelejthetjük. :B :U
És most meg is markolom ezt a HSZ-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18244) petyus980 válasza pető bá' (#18242) üzenetére


petyus980
csendes tag

"de most azt érzem, hogy csak lesz még egyszer 10k körül - ki kellene szállni :D"
10K USD már hetek óta el lett hagyva... Vagy mit értesz 10k alatt?

(#18245) pető bá' válasza petyus980 (#18244) üzenetére


pető bá'
őstag

10k-n visszavenni később :)

"... and I hope you have a great day!"

(#18246) pető bá' válasza Ferdzsoo (#18243) üzenetére


pető bá'
őstag

:DDD :DDD
őszintén megmondom, nem követem az eseményeket - lehet tudni mi az alapja?

"... and I hope you have a great day!"

(#18247) petyus980 válasza pető bá' (#18245) üzenetére


petyus980
csendes tag

Jaaa! BTC esetében van rá esély. Pl mi volt itt tavasszal? :S Be kell állítani egy SELL opciót 10K -ra és várni. :)

(#18248) Ferdzsoo válasza pető bá' (#18246) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mindenféle technikai és fundamentális elemzés az elmúlt fél évből. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18249) pető bá' válasza Ferdzsoo (#18248) üzenetére


pető bá'
őstag

úgy értettem, hogy az emelkedésnek van-e valami aktuális esemény a hátterében (PayPal story volt legutóbb), nem a véleményed megalapozottságát akartam megkérdőjelezni :)

"... and I hope you have a great day!"

(#18250) milszab


milszab
senior tag

Szerintetek eth ugrik akkorát Hogy érdemes azt tartani, vagy át kéne rakni mindet btc-be...!?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.