Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Reggie0 válasza Banano (#17200) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahanyszor a bitcoin. Viccet felreteve, a forint szinte folyamatosan befele dol, kb. amiota letezik. Lasd utolso 10 ev. De kisebb bedolesbol volt vagy 6 db.

Itt megnezheted az elmult 20 evet is: http://www.tozsdearnyek.hu/usdhuf-tortenelmi-arfolyamgrafikon

[ Szerkesztve ]

(#17202) tom120514 válasza Something_ (#17198) üzenetére


tom120514
őstag

Gondolj rá úgy hogy kuka. A felszámolás után ha kapsz valamit, örülj és tanulj belőle [link]

Never go full retard.

(#17203) margithid válasza tom120514 (#17202) üzenetére


margithid
veterán

Azért sok kisebb coin HODLereit megszívatta.
ETN például sok volt náluk, valahol olvastam.
Nyilván aki ott tárolta annak nem jó, de lehet magának az ETN-nek jó, mivel kevesebb érme van forgalomban ezáltal.
A Binance hack óta én még arra a kis ideig is féltem tőzsdén tartani a coinjaimat, amíg adok veszek.

(#17204) tom120514 válasza margithid (#17203) üzenetére


tom120514
őstag

Nem a hodlerek szívták meg hanem azok akik nem hallgatnak az első jó tanácsra amit kap mindenki aki a kriptoba belekóstol. Sajnálom természetesen,nem örül senki ennek, a coinnak holt mindegy hol tartod, sőt, pl. a Pirl-nél kb. arra számítanak hogy a felszámolás bedönti az árfolyamot mert az összes coin hatoda-hetede ott van amit lehet hogy egyben fognak kiönteni.

Never go full retard.

(#17205) margithid válasza tom120514 (#17204) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom már hol olvastam, de az ETN HODLerek harmadának Cryptopia-n volt coinja.
Fórumon olvastam valahol, szóval lehet nem hiteles, de azért elgondolkodtató.
Mondjuk forgalomból ítélve Kucoin viszi a prímet.
Amúgy a felszámolás eltarthat pár évig is, szóval elég gáz az egész úgy ahogy van.
Megmondom öszintén sokáig úgy voltam, hogy Binance megbízható, kisebb érméket ott tartok majd, ott ráadásul automatikusan jóváírják a GAS-t is, ráadásul mainneteket is támogatja Binance, semmit nem kell csinálni.
De most, hogy kiderült ők sem sebezhetetlennek, letettem erről, plusz arra jutottam, hogy HODLra csak pár coint tartok ,nem aprózom el a tőkémet.

(#17206) Banano válasza Reggie0 (#17201) üzenetére


Banano
tag

Aha. Igen,tobbnyire jobban jar az ember ha a forinttol szabadulni probal.De egy even belul nincs duplazodas,triplazodas,majd ,,bedoles". Az viszont teny,hogy elasni a hatso kertben forintot nem erdemes.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17207) vismaior04 válasza margithid (#17203) üzenetére


vismaior04
tag

Igazából idővel megszokja az ember és elfogadja, hogy ez bizony része a cryptoval kapcsolatos kockázatnak.
Kicsit elvesztettem már a fonalat, de sacc per kábé a cryptopia a nyolcadik exchange ahol pénz bukok hack miatt.

Mondjuk azért az első és egyben legnagyobból (Mt. Gox) tanultam, és igazán komolyat (a portfóliómhoz arányosan) azóta nem buktam. De ez szerintem elkerülhetetlen egy bizonyos ponton, vagy legalábbbis irányultságon túl ha ember ezzel akar foglalkozni..

Persze, lehet mondani hogy minek tart bárki exchangen coint, de azért sokszor nem praktikus folyamatosan ki-be mozgatni mindent még akkor is, ha nem aktívan, napi szinten kereskedik az ember.
Meg eleve nem életszerű tanács, ha mindenki megfogadná, nem lenne order book és az árakat a fórumos OTC adásvételek határoznák meg mint a régi szép időkben.

[ Szerkesztve ]

(#17208) tom120514 válasza vismaior04 (#17207) üzenetére


tom120514
őstag

Vadász, vadász... :))

Ha elfogadtad és megszoktad, így jártál. Szerintem ez olyan mint a sarki GSM boltban hagyni a lóvét hogy majd egyszer lehet hogy veszek egy telefont, aztán csodálkozni higy nincs meg a zsé. Nekem fura hogy van aki szerint ez normális.

Never go full retard.

(#17209) Dr. Romano válasza margithid (#17205) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát azért a nagy tőzsdék még mindig biztonságosabbak. Pl. ha le is nyúlják a Bináncot valszeg van akkora fedezetük (ha másból nem akkor a félretett bnb-ből) hogy kártalanítják az embereket.
Egy ilyen kraptópia, tradeogre, idax stb... kis váltók tuti nem fognak fizetni semmit.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17210) Reggie0 válasza Banano (#17206) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de ez aranyos az arfolyam sikeres manipulalasahoz szukseges eroforrasokkal azaz lenyegeben a kereskedelemben aktivan reszt vevo osszegekkel. A bitcoin ilyen szinten eltorpul a forint mellett, igy a nagyobb kilenges es sebezhetoseg termeszetes velejaroja. Ha eme torzoto hatasokat normalizalod, akkor nagy kulonbseg nincsen, viszont ezen csak az elterjedtseg es aktiv hasznalat tud segiteni.

(#17211) Banano válasza Reggie0 (#17210) üzenetére


Banano
tag

Ami sosem fog letrejonni,mert nincs olyan allat aki fizetni akarna vele. En a 3 ev alatt egyetlen egyszer sem fizettem kriptoval semmit,es megkockaztatom,hogy ez az emberek 99 szazalekara igaz. Amikor megy fel akkor: vegyunk! Nem akarok kimaradni a bulibol.
Amikor esik akkor: adjunk el,nem akarok sokat bukni. Eszuk agaban sincs elkolteni. Es igazuk is van! Minek is tennek,ha van 1000 mas,biztonsagosabb modja?

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17212) Reggie0 válasza Banano (#17211) üzenetére


Reggie0
félisten

Johat, en meg bankkartyaval nem fizettem kb. 3 eve, de az nem jelenti azt, hogy olyan nincs :)

Pl. akik banyasznak, azok boven fizetnek BTC-ben is.

De en mar lattam olyat is, aki a vamon csalt ugy, hogy az aru felet btc-ben, felet utalassal fizette.

[ Szerkesztve ]

(#17213) Banano válasza Reggie0 (#17212) üzenetére


Banano
tag

Jah,csalashoz jo,meg darkneten rendelni a kokot. Esetleg kinabol kimenekiteni a penzt..ja,meg termeszetesen spekulalni az arara is faxa ( ami kb a lenyeg ). Majd en is veszek ujbol ha lecseng a hype.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17214) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Nincs adminja ennek a topiknak? Kezd már unalmas lenni ez a folyamatos tudatlan buta flamekeltés.

(#17215) butch3r válasza Lacee1986 (#17214) üzenetére


butch3r
senior tag

egyetértek veled, de nem tudom, topik gazda jogosultsága kitérne e ilyennek a gyomlálására.
ez is 1 vélemény... (bár én is inkább a flamekeltést és trollkodást látom benne)

(#17216) Banano válasza butch3r (#17215) üzenetére


Banano
tag

Mint ahogy mindenben ami kriptoellenes nem?:D Tenyeket mondtam csak. Meg a banyaszok is ropogos forintert adjak el a rigeket,vagy esetleg btct is elfogadnak,amit aztan azonnal valtanak is at.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17217) butch3r válasza Banano (#17216) üzenetére


butch3r
senior tag

a stílus amiben kommunikálsz pont hogy nem ezt támasztja alá. lehet(ne) ellenvéleményt kifejteni, ha normális stílusban tennéd.

(más kérdés, hogy pont azokat amiket írsz előtted már 40-50en tuti bebüfögték, nem sokat változtatott azoknak a hozzáállásán akik a topicba rendszeresen járnak.
persze ha ez izgat, vagy ettől jobban alszol hajrá.

(#17218) Banano válasza butch3r (#17217) üzenetére


Banano
tag

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17219) butch3r


butch3r
senior tag

https://www.coindesk.com/craig-wright-attempts-to-copyright-the-satoshi-white-paper-and-original-bitcoin-code

CSW beindult... megint 1 újabb okosság tőle, bár azért nem telejsen hülye, 80%+ BSV ára így...

(#17220) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Készítsétek a pénzeteket, mert nemsokára érkezik a legjobb projekt, nehogy kimaradjatok!!44

;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17221) butch3r válasza Dr. Romano (#17220) üzenetére


butch3r
senior tag

annyira kiváncsi lennék, hányan fogják azok közül is besz*pni ezt, akik buktak pénzt az 1.0-n is már :DDD

(#17222) Krix válasza butch3r (#17221) üzenetére


Krix
őstag

Most mér vagy ilyen. Ez nem ugyanaz, kiküszöbölték az előző rendszer hibáit és 100% megbízható. :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#17223) Dr. Romano válasza Krix (#17222) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Még jó hogy érkezik, úgy néz ki neki fogjuk köszönhetni a következő bullt. :DDD A rendszernek meg nem volt hibája, pont úgy működött ahogy carlos elképzelte ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17224) Reggie0 válasza Krix (#17222) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elozo is 100% megbizhato volt. Ez most 200% lesz :D

(#17223) Dr. Romano: A Titaniccal is igy kezdodott.

[ Szerkesztve ]

(#17225) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Most épp a "what the fuck" című szám jutott az eszembe ennek a gyertyának a láttán... :Y

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17226) Capricornhun válasza Ferdzsoo (#17225) üzenetére


Capricornhun
tag

Fura ,hogy mindennek egységesen emelkedik.

(#17227) Árpi001 válasza Capricornhun (#17226) üzenetére


Árpi001
senior tag

Tudjuk hogy miért?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17228) Capricornhun válasza Árpi001 (#17227) üzenetére


Capricornhun
tag

Én nem tudom, de tavaly miért nem voltak ilyen fellángolások?
Ez olyan mint egy bálna...szerintem...

(#17229) Ferdzsoo válasza Capricornhun (#17228) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mert tavaly medvepiac volt?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17230) 8zabi válasza Árpi001 (#17227) üzenetére


8zabi
őstag

mert a Bitcoin emelkedik és mindent ahhoz mérnek ;)

(#17231) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Hali, srácok az ATM-es készpénz felvételhez milyen adatokat kell tudni?

(#17232) butch3r válasza muszurkefal (#17231) üzenetére


butch3r
senior tag

megadnod az atm kezelőnek vagy neked mi kell?
neked 1 wallet kell aminek te vagy a birtokosa amiről tudsz küldeni, megadott címre. a megadott címet az atm mondja meg neked amikor tranzaktálsz

(#17233) muszurkefal válasza butch3r (#17232) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Na b*ssza meg. Az a gondom, hogy elfelejtettem azt a rohadt jelszót a wallethoz. :C :C :DDD :DDD
Illetve megvan, amire emlékszek, hogy az volt az, de úgy néz ki, hogy mégsem. Szívás.

[ Szerkesztve ]

(#17234) parkr válasza muszurkefal (#17233) üzenetére


parkr
őstag

ha meg van a seed, még nincs veszve

(#17235) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok! Bitcoint revoluton vagy coinbasen erdemesebb vasarolni?

(#17236) 8zabi válasza szildavid90 (#17235) üzenetére


8zabi
őstag

Revolut-on nem tudsz vele csinálni semmit, nem lehet kiutalni sem, maximum árfolyam spekulációra jó, oda-vissza váltogatni

Coinbase-re kell 3D Secure-ral rendelkező bankkártya, ha azzal akarsz vásárolni (K&H biztos ilyen, a többit nem tudom) és akkor is jó magas fee-vel dolgoznak

én a Kraken-t ajánlanám, 3 nap alatt jóváírják a SEPA utalást, de előtte a személyes adatok megadása és ellenőrzése kb. kötelező ha biztos nem akarsz fennakadást

(#17237) sparks válasza szildavid90 (#17235) üzenetére


sparks
senior tag

Revoluton?? Ott maximum csak úgy néz ki, mintha azt vennél, de köze nincs hozzá. Nincs tárca, BTC-t nem tudsz kiutalni, se be, szóval az felejtős. Spekulációra jó, de azt meg tiltják :D

Szerk.: én is Krakent ajánlom, megbízható.
Ja és még egy. Ha most kezded: bitcoint ne tárolj váltón, még akkor sem, ha megbízható, mert lutri. Ha hosszú távra veszel, akkor vagy hardver wallet vagy a legegyszerűbb egy papírtárca, az is titkosítva.

[ Szerkesztve ]

(#17238) szildavid90 válasza sparks (#17237) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a választ!

(#17239) butch3r válasza 8zabi (#17236) üzenetére


butch3r
senior tag

unicredtinek is van ilyen, nem mindegyik
én bitstampet ajánlom,de kinek mi:) mind2 jó

(#17240) njerika


njerika
újonc

Ha valaki tud, segítsen légyszi. Egyáltalán nem értek semmit az egészhez.
Ha valaki 2009-ben vásárolt Bitcoin-t, de azóta semmit nem tud róla, mit lehet tenni? Semmit? Se felhasználónevet, sem jelszót nem tudunk. Csak emlékszünk, hogy vettünk valamennyit (pár ezer ft-ért, kb 2x6ezerért) de még annak a neve, telefonszáma sincs meg, aki intézte nekünk. Teljesen rá lett felejtve évekig. Most valaki felemlítette és eszünkbe jutott, hogy vettünk valamikor, de semmit nem tudunk róla. Ez akkor bukta, gondolom. nincs erre semmi megoldás, hogy valahogy utánanézzünk, kiderítsük? Köszi, ha valaki értelmes választ ad!

(#17241) tom120514 válasza njerika (#17240) üzenetére


tom120514
őstag

Ha ennyit tudtok róla, bukta. Mondjuk ha nem is 2009-ben hanem később volt, nem akarod kiszámolni, ma mennyit érne.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17242) njerika válasza tom120514 (#17241) üzenetére


njerika
újonc

Köszi! Gondoltam én is, de azért, hátha.

(#17243) tom120514 válasza njerika (#17242) üzenetére


tom120514
őstag

Komoly hogy ez történt? Ez valami embertelen összeg a USD-ben, ha jól számolom.

Never go full retard.

(#17244) siemenss65 válasza njerika (#17240) üzenetére


siemenss65
tag

Esetleg ha az illetővel az üzlet idején emailben kapcsolatba léptetek... egy mail még mindig sokkal több, mint a semmi amitek most van.

(#17245) fireman123 válasza njerika (#17240) üzenetére


fireman123
őstag

Atyaég :Y , 2010-ben 12e huf kb. 60$ volt, a btc ára akkor kb. 0,06$, tehát volt vagy ~1000 btc-d, ...az most 8,2 millió $ lenne (ha jól számolom), de 2017 végén ért már 20m $-t is, ....hát el tudom képzelni mit érezhetsz most :(

(#17246) tom120514 válasza fireman123 (#17245) üzenetére


tom120514
őstag

Na ezt nem akartam csinálni szegénnyel :B Konzervatívan számolva, a legmagasabb 2010-es USD és BTC árfolyammal is jóval több mint 1M USD...szerintem nem tudjuk elképzelni, én nem is akarom...

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17247) njerika válasza tom120514 (#17246) üzenetére


njerika
újonc

Igen, gondoltam, hogy valami ilyesmi összegről lehet szó. Egyszerűen ráfelejtettünk, semmit nem hallottunk róla. Most egy ismerős beszélt erről a Bitcoinról és felrémlett, hogy mi valami ilyet vettünk, de gőzünk sincs pontosan mikor, ki intézte(se email, se telefonszám, egy idegen nő volt, rábeszélt, jólvan próbáljuk meg, megcsinálta nekünk). És most csak annyi van, hogy azt hiszem, ez rémlik, mintha... stb. Ezt valószínűleg el kell engednünk...

(#17248) njerika válasza siemenss65 (#17244) üzenetére


njerika
újonc

Az a baj, hogy akkoriban másik email címem volt és valahogy beszart, nem tudtam belépni, csináltam másikat. De már nem is tudom annak az emilnek a pontos felhasználónevét és a jelszavát meg végképp. A nő száma(aki intézte) sincs meg, mert azóta már vagy 3-4 telefoncsere volt. Fejből még a nevére sem emlékszünk. Egyáltalán nem tudom merre induljunk... Jó nagy balfaszok vagyunk! De erre az egészre eddig nem is gondoltunk.

(#17249) tom120514 válasza njerika (#17247) üzenetére


tom120514
őstag

Örülök ha nincs dráma belőle. Kellett hogy kapjatok valamit amit remélhetőleg kinyomtattatok, agyaljatok rajta, eléggé megéri.

Never go full retard.

(#17250) njerika válasza tom120514 (#17249) üzenetére


njerika
újonc

Ahan, köszi! Próbálkozok mindennel, ami eszembe jut. A régi email címeket is próbálom megkeresni, belépni, de nem nagyon megy. Persze, agyvérzést nem szeretnék kapni! :N

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.