Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) lacos001


lacos001
senior tag

[link]

Ő valami nagy ember?

"A szakember szerint a most 8930 dollárt érő Bitcoin 250 ezer dollárt fog érni négy éven belül. Úgy véli, szerinte röhögni fognak azokon, akik öt év múlva nem kriptodevizával vesznek kávét. Hozzátette: nem aggódik a kriptodeviza volatilitása miatt sem, szerinte sokkal biztonságosabb a Bitcoinja, mint a Wells Fargónál tárolt pénze. "

"Nagyobb lesz, mint az internet. Nagyobb, mint a vaskor, a reneszánsz. Nagyobb, mint az ipari forradalom. Ez az egész világra hatással lesz és nagyobb és jelentősebb lesz, mint valaha gondolták volna. - – mondta a Manhattan Institute konferenciáján."

(#16002) Polarstar válasza lacos001 (#16001) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megnézném, mit fog fizetni vele Gyöngyössölymos faluszélen a kisboltban. :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16003) Dexar007 válasza Polarstar (#16002) üzenetére


Dexar007
veterán

Ciganypecsenyet. ;]

Give me your cum,bull!

(#16004) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A "mindenki" "senki sem" kifejezésekkel kicsit csinnyán kellene bánni. :D

Minket még így tanítottak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16005) atus72


atus72
senior tag

Az ember a tipikus "felbeszélő", bevásárolt kicsit feljebb és most szabadulni szeretne tőle :D
Méghogy 250.000, miért nem 1M?

(#16006) Dexar007 válasza atus72 (#16005) üzenetére


Dexar007
veterán

10-20 dollarnal ugyanezt mondtak,mikor 1000-t josoltak,vagy 10 ezret. :DDD

Give me your cum,bull!

(#16007) atus72 válasza Dexar007 (#16006) üzenetére


atus72
senior tag

Akkor hajrá :) Legyél te Magyarország első bitcoin milliárdosa :D

(#16008) mepet válasza atus72 (#16005) üzenetére


mepet
addikt

2017-ben a mindenki által várt ár 2017 végére: 10k USD. Mennyi lett valójában? 20k.
2018 végére a legtöbben 40k-50k közötti árat tippelnek
2020 végére a legtöbben 500k-1M közötti árat tippelnek

Ez a 250k 2022 közepéig pesszimista becslés szerintem. :)

(#16009) Flashback válasza mepet (#16008) üzenetére


Flashback
addikt

Jön majd valami népszerűbb, sokak álltal támogatott coin, és az lesz a BTC vége sokan ezt mondják.

De túl sokszor temették a BTC-t már! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16010) Reggie0 válasza lacos001 (#16001) üzenetére


Reggie0
félisten

A kave fizetes snassz, majd amikor a csoves egy fizetesnel elkunyeral par satoshit a feebol, akkor beszelhetunk arrol, hogy nagyobb, mint az ipari forradalom :D

(#16008) mepet: Josolni konnyu, mindenki bedob valami vad elkepzelest, aztan aki eltalalja, az majd dongeti a mellet, hogy o mennyire tudta, a tobbi meg csondben hallgat es senki sem emlekszik a tevedesre. Valaki mindig lesz, aki megmondta, de ez csak totozas. Ugyan igy megy, hogy megint bedolt a bitcoin, meg ez az ev a linux desktop eve...

[ Szerkesztve ]

(#16011) xtro válasza Reggie0 (#16010) üzenetére


xtro
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

(#16012) Jinxb1rd válasza lacos001 (#16001) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Magyarul bajban van szegény, hát a tökösség már csak ilyen...

We are only Stardust...

(#16014) mepet válasza Flashback (#16009) üzenetére


mepet
addikt

Akik még mindig a flippeningre várnak, ők figyelemmel követték az LTC és az ETH eddigi történelmét?

(#16016) Dexar007 válasza mepet (#16014) üzenetére


Dexar007
veterán

Igen.
De ha megfigyeled, a btc dominanciaja folyamatosan csokken.

Give me your cum,bull!

(#16017) #12612096 válasza Dexar007 (#16016) üzenetére


#12612096
törölt tag

[link]

[link]

minél nagyobb az adósság (globalice) annál "drágább" minden "inflálódik".....adósság infláció...hitel lufi
a fedezet már rég nincs meg....így a meglévő fedezet ára lesz csak több kompenzálják....fényesítik
a portfóliót ..... minek lakkozni, attól hogy fénylik a szaga még ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#16018) 8zabi válasza Dexar007 (#16016) üzenetére


8zabi
őstag

mert abból veszik kb az összes alt és shitcoint, de ha a btc-nek rossz napja van rögtön mindenki abba menekül, az esik legkevésbé

(#16019) Gdi válasza #12612096 (#16017) üzenetére


Gdi
senior tag

Próbálom kihámozni a mondataid, de ez a költészeti stílus amiben írsz, a megtört mondatokkal és a pontokkal... régi merengéseket elemző irodalomórákat idéz bennem.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#16020) 8zabi


8zabi
őstag

megmozdult 16000 mt. gox btc és bch, lesz pánik, vagy már túl is vagyunk rajta? :)

[ Szerkesztve ]

(#16021) kilua válasza 8zabi (#16020) üzenetére


kilua
senior tag

Durva, 2009ben 10K bitcoinért lehetett venni egy pizzát, 2018ban 16K bitcoin megmozdul, és pánik!

Egyébként túl vagyunk rajta:

https://kriptoakademia.com/2018/04/29/bitcoin-majus-1

(#16022) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Soros meggondolta magát és mégis beszáll a buliba: https://www.dashforcenews.com/george-soros-fund-has-approved-cryptocurrency-trading/ :)

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#16023) Reggie0 válasza Paarthurnax (#16022) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont ezert siman betilthatjak itthon, mert soros ugye...

(#16024) Árpi001 válasza Paarthurnax (#16022) üzenetére


Árpi001
senior tag

Ez, egy hónapos hír...
De köszi!

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#16025) Paarthurnax válasza Árpi001 (#16024) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Igaz. Április 9 de csak most vettem észre.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#16026) Árpi001 válasza Paarthurnax (#16025) üzenetére


Árpi001
senior tag

Nem baj, én is jártam így!
Inkább többször mint egyszer sem. :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#16027) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Na mi van, eddig tartott a rally?

(#16028) Dexar007 válasza Zsoxx (#16027) üzenetére


Dexar007
veterán

Vege mindennek.To da temetö. :(

Mi lesz ha meg a kampos indexek is bezuhannak..

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#16029) NoX válasza Dexar007 (#16028) üzenetére


NoX
senior tag

(#16030) fireman123 válasza NoX (#16029) üzenetére


fireman123
őstag

ez még 2 nappal ezelőtti hír volt, ...azóta esik és most újratervezés van :DD , majd hétfőn megjelennek a "már megint kipukkant a lufi" cikkek és az 1000 dolláros célárak :(((

[ Szerkesztve ]

(#16031) mis69


mis69
tag

Sziasztok
Bocs hogy nem olvastam végig de sürgős lenne. Hogyan lehet pénztárcából készpénzre váltani a bitcoint vagy bank számlára átutalni? Nem nekem van egy külföldi nő ismerősnek kéne elmagyarázni. Én sajnos nem tudok róla semmit.

(#16032) NoX válasza mis69 (#16031) üzenetére


NoX
senior tag

A leggyorsabb talán a Bitcoin ATM lehet: odamész az ATM-hez, elküldöd a megadott címre a BTC-t, a gép pedig kiadja az ellenértékét készpénzben. Számolni kell, hogy az ATM nem feltétlen piaci áron számolja be, hanem lesz rajta legalább 10% haszna az ATM-et üzemeltetőnek. Ez az ára a szolgáltatásnak.
Itthon Budapesten az Anker közben van egy ilyen ATM, de mivel külföldi ismerőst írtál, ezért nyilván tudakozódjon, hogy saját országában hol van ilyen.

Vagy pedig valamelyik váltóra regisztrálsz, ami támogat SEPA ki/be utalást. Oda elküldöd a BTC-d, átkonvertálod valamilyen fiat pénzre, és azt kiutalod magadnak bankszámlaszámra. Ez kicsit időigényesebb, mert teszt SEPA utalást kell indítanod, ami ha megérkezett, akkor onnantól tudsz csak kikérni, és csak a regisztrált bankszámlaszámra. Itt még előfordulhat, hogy a személyidet is be kell mutatnod.

Van egy harmadik opció is, hogy keresel valakit, aki megvenné a Bitcoin-okat, és készpénzben kifizetné. Ebben segít a LocalBitcoins.com. Összehozza a keresletet a kínálattal.
(Ha nagyon sürgős, akkor én is megveszem piaci ár alatt mondjuk 20%-al :DDD )

Tud valamit ismerősöd, ami miatt sürgősen szabadulni Bitcoin-jától? Mert az lehet minket is érdekelne :K

[ Szerkesztve ]

(#16033) mis69 válasza NoX (#16032) üzenetére


mis69
tag

Köszi
Nem tud csak kapott valakitől de neki készpénzre van szüksége.Ez a váltó egy online felület ahol lehet ezt végezni?Romániában lakik egy ottani váltó kéne. Vagy ez mindegy? Tudsz ilyen váltót belinkelni?

(#16034) NoX válasza mis69 (#16033) üzenetére


NoX
senior tag

Romániában is van Bitcoin ATM.

És hogy kapta, milyen formában a Bitcoin-t?
Ne haragudj, nem kikérdezni akarlak, de ha egy hozzá nem értő kap Bitcoin-t, és fogalma sincs mit tudna vele kezdeni, akkor én azért tennék még fel kérdéseket. Honnan tudja pl. hogy rendelkezik-e is a Bitcoin-jai fölött, és nem csak egy ígéretet kapott erről. Volt már neki Bitcoin pénztárcája, vagy kapta azt is? Ha kapta mástól, akkor a fölött a pénztárca fölött az a más is tud rendelkezni, értsd kivenni, betenni.

Ha teljesen nem ért hozzá, akkor nem javaslom neki a váltóra történő regisztrálást, mert bonyolult, hosszadalmas, összetett, és személyes adatokat is meg kell adni bizonyos esetekben.

LocalBitcoins.com, ATM, vagy a LocalBitcoins.com-ot megkerülve keresni valakit, aki megveszi készpénzért.

Reméljük ismerősöd rendelkezik is a Bitcoin-jai fölött.

(#16035) mis69 válasza NoX (#16034) üzenetére


mis69
tag

Pont ezt az oldalt linkeltem én is neki:) Ő készített magának most pénztárcát.És arra küldik neki a bitcoint. Remélem én is hogy rendelkezik felette és akkor ki tudja venni az ATM-ből.

(#16036) mis69 válasza NoX (#16034) üzenetére


mis69
tag

Western Union-nál Moneygram-nál is lehet készpénzben felvenni?

(#16037) NoX válasza mis69 (#16035) üzenetére


NoX
senior tag

Ha magának készített pénztárcát, akkor jó. Nagyon vigyázzon a kapott azonosítókra, privát kulcsokra.

Ne viccelj, még nem tartunk ott, hogy Western Union-al Bitcoin-t lehessen küldeni és azt valami fiat-ban felvenni máshol :D

(#16038) butch3r válasza NoX (#16037) üzenetére


butch3r
senior tag

ismerve WU-t, eltudom képzelni milyen árfolyamon váltanák cryptot :D
még a te -20%s ajánlatod is iszonyú jónak tűnne az övék mellett :D

(#16039) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Western Union?? Szuper cég! Feltéve, ha a -20%-al csökkentett árból még rögtön levonunk azonnal -25, vagy -30%-ot.
Ügyes kis üzlet ez is! Olyan tudjukki szintű lenyúlás. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16040) mepet válasza Polarstar (#16039) üzenetére


mepet
addikt

Vigyázat! A western uniont tapasztalataim szerint csak olyanok használják, akik amerikai öregemberekkel bizniszelnek (egyszerűen fogalmazva ez ilyen amcsi postás hozza a nyugdíjat dolog). Mivel itt nincs ilyenről szó, így nagyon valószínű, hogy scamről, átverésről van szó. Eddig nekem WU-t még csak scammerek ajánlottak.

(#16041) Reggie0 válasza mepet (#16040) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem feltetlen. En rendeltem szuk savatereszto optikai szurot egy kinai gyartol es WU-val kuldtem nekik a penzt a termekmintara.

(#16042) Polarstar válasza mepet (#16040) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem meg ismerőseim küldözgetnek vele pénzt haza ukrajnába és romániába. De a 25% kezelési költség röhelyesen magas. Meg sem fordult soha a fejükbe. Csak 200 forintot akarnak spórolgatni a banki transzferrel. Van valami logikai bukfenc abban és mind a mai napig nem jöttem rá, hogy a 25% mitől jobb, mint a 200-2000 forintos kezelési költség. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16043) mis69 válasza Polarstar (#16042) üzenetére


mis69
tag

Először is áruld el légyszíves melyik bankból lehet 200 forintért küldeni pénzt külföldre mert nekem a minimum 3000 ft volt 100 euro után és más banknál is hasonló összeget láttam. A WU pedig szerintem külföldre utalás szempontjából az egyik legjobb ha banki számláról utalok és nem egy kirendeltségről. 100 euro és pl. 900 euro között nincs különbség 3 euro a küldési díj ami a 3000 ft-hoz képest nagyon jó. Mert ugye a bankból utalásnál a váltás a banki átváltással történik ami az én bankomnál elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#16044) mepet válasza Polarstar (#16042) üzenetére


mepet
addikt

Ja, én azt hittem ott csak scammerek laknak. Mint Nigériában. ;]

(#16045) Reggie0 válasza Polarstar (#16042) üzenetére


Reggie0
félisten

WU elonye, hogy lehet jeligere is kuldeni penzt, anelkul, hogy tudnad a cimzett never/cimet. Ez akkor elonyos, ha mondjuk egy kinainak kell kuldeni, mert tuti nem irod le azt a nevet ami az igazolvanyaban szerepel :)

(#16046) butch3r válasza Polarstar (#16042) üzenetére


butch3r
senior tag

én egyszer használtam eddig őket és azt néztem, hogy a saját bankomhoz képest 10ft-al rosszabb árfolyamon váltották az €-t...
amúgy ha nem btc tőzsdére kell utalni -ahol nem engedélyezett a kyc miatt a hamradik feles utalás- akkor transferwise -sztem

(#16047) Polarstar válasza mis69 (#16043) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem a mostról, hanem a múltról tettem említést.

És ezzel ezt le is zárom ezt. :R

Térjünk vissza a topic eredeti témájához.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16048) V911


V911
junior tag

Térjünk. Én binancere akarok pénzt küldeni hogy szerencsét próbáljak a mostani minihullámokkal. Hogy a legkedvezőbb díjazású? A pénz amit küldenék jelenleg forintban van.

(#16049) csaba951 válasza V911 (#16048) üzenetére


csaba951
veterán

Binance-ra pont sehogy. Ott csak crypto van. Nem küldenek/fogadnak fiat-ot.

Kraken-re lehet küldeni is. Minden ilyen helyen kell azonosítás (KYC miatt). Itt viszonylag egyszerű és gyors, ha csak kisebb szintről van szó.

Ilyen 10000 HUF-okkal ne vágj bele.

[ Szerkesztve ]

(#16050) V911 válasza csaba951 (#16049) üzenetére


V911
junior tag

Akkor binancen az a megoldás hogy előbb veszek kriptót s azt küldöm át?
Az miért jó ha valaki 10 000 Ft-okkal nem vág bele?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.