Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Ferdzsoo válasza ecobit (#17600) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem sokat már nemigen. 5k-nál jár a 200 hetes mozgóátlag. Azt még eddig soha a történelemben nem törtük át lefelé.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17602) tom120514 válasza ecobit (#17600) üzenetére


tom120514
őstag

Miért ne? Kripto ez, minden lehet.

Never go full retard.

(#17603) Zsoxx válasza ecobit (#17600) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Jövő év végére 2 millió $ lesz 1 BTC.
(John McAffee)

(#17604) Ferdzsoo válasza Zsoxx (#17603) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sz :DDD erintem lassan kezdheti a jógagyakorlatokat a TV-s fellépéséhez ami lesz.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17605) LámaZ válasza Zsoxx (#17603) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne hamisíts, 1 milliót mondott!

Legyen minden jó!

(#17606) Zsoxx válasza LámaZ (#17605) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#17607) LámaZ válasza Zsoxx (#17606) üzenetére


LámaZ
addikt

Én hülye meg eldöntöttem, hogy 25k-nál kiszállok. :DD

Legyen minden jó!

(#17608) Ferdzsoo válasza LámaZ (#17607) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah ha valahol akkor közvetlen 20k fölött nem kéne kiszállni. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17609) margithid


margithid
veterán

Krakenen nem találom a depsosit opciót... Hova dugták?

(#17610) mepet válasza margithid (#17609) üzenetére


mepet
addikt

Funding menü

(#17611) margithid válasza mepet (#17610) üzenetére


margithid
veterán

Nincs ott semmi, nem tudom mit variáltak, fizettem már be, akkor simán ott volt...

(#17612) mepet válasza Zsoxx (#17606) üzenetére


mepet
addikt

Most láttam egy interjút az öreggel, tagadta a 2 milliót, azt mondta, az ő jóslata 1 millió.

(#17613) margithid válasza margithid (#17611) üzenetére


margithid
veterán

Megvan, fene egye meg, átláthatatlan a kraken, de még mindig itt a legjobb euróért venni BTC-t, sajna Binance Jersey sokkal rosszabb áron adja.
Sepa-nak legkésőbb péntekig oda kellene érnie, nem?

[ Szerkesztve ]

(#17614) Gyurma_13 válasza margithid (#17613) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Én szerdán utaltam OTP-ből neten SEPA EUR-t. Csütörtökön jött sms, hogy az OTP elutalta, pénteken jött a Kraken e-mail, hogy megérkezett.

[ Szerkesztve ]

(#17615) LámaZ válasza Ferdzsoo (#17608) üzenetére


LámaZ
addikt

Tegyük fel, hogy tényleg felugrik az árfolyam 25k-ra. Gyorsan átutalom a BTC-met a tőzsdére, és átváltom fiátra.
Mennyi esélyem van rá, hogy az aktuális árfolyamnak megfelelő pénzt fogom megkapni?
Arra gondolok, hogy a tőzsde - bár a megbízásom rögzítve van - vár még egy-két napot a teljesítéssel, de akkorra lehet, hogy az árfolyam megint nagyon lecsökken.

Legyen minden jó!

(#17616) LámaZ


LámaZ
addikt

-kettőzés volt-

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17617) Ferdzsoo válasza LámaZ (#17615) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Attól függ milyen váltóra küldöd. Egy valamire való váltón alapból ott van az 1 BTC-d és amikor rányomsz az eladásra az abban a pillanatban eladásra kerül. Akkor az azon az áron teljesül.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17618) LámaZ válasza Ferdzsoo (#17617) üzenetére


LámaZ
addikt

Direkt odaírtam, hogy nincs ott a BTC-m.

Legyen minden jó!

(#17619) butch3r válasza LámaZ (#17615) üzenetére


butch3r
senior tag

miért várna 1-2 napot a teljesítéssel? market ordert adsz meg akkor az aktuális piaci áron fog bekerülni az orderbookba és amint sorra kerül teljesül. nagyobb tőzsdéken ahol naponta akár 100k btc is gazdát cserél néhány másodpercen belül el fog kelni.

(#17620) Ferdzsoo válasza LámaZ (#17618) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az a megoldás hogy oda kell már előtte küldeni. Hogy készenlétben legyen.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17621) fireman123 válasza LámaZ (#17615) üzenetére


fireman123
őstag

Az aktuális árfolyam mindig annyi amennyin létrejönnek a kötések, ha piaci megbízást adsz akkor azonnal teljesül, azon az áron amelyen éppen van eladó, márpedig a nagyobb tőzsdéken 1-2 cent a különbség a vételi és az eladási oldal között, ...nézd meg hogy pörögnek a kötések, másodpercenként 5-10 kötés ....no ebből egy lenne a tiéd azonnal ha piaci eladást teszel be [Binance BTC-USDT]
Persze ha nem azonnali áron akarod eladni, hanem attól eltérőn, és azt teszed be, akkor "sorban állsz" és a megbízásod várakozik míg eléri az árfolyam az általad megadott árat, ....ha nem éri el akkor nem jön létre az eladás, ....de ekkor sem a tőzsde "várakoztat" a teljesítéssel, hanem ahogy alakulnak az árak úgy jön létre (vagy nem) a kötés

[ Szerkesztve ]

(#17622) LámaZ válasza Ferdzsoo (#17620) üzenetére


LámaZ
addikt

Félek, hogy ellopják. :Y
De már értek mindent. :-)

Legyen minden jó!

(#17623) pető bá'


pető bá'
őstag

Ledger valakinek? Webshopjukban BlackFriday, -30%, pl.: Nano S ingyen postával 13,5k

"... and I hope you have a great day!"

(#17624) Gyurma_13 válasza pető bá' (#17623) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Én inkább a NanoX + Nano S kombót ajánlanám. 33e-ért szerintem megéri a kettő együtt. X fő tárcának és ugyan arra a seedre beállítani az S backup tárcának.
Az S már kicsit körülményes, mindig fel-le kell rakosgatni az appokat, mert egyszerre csak 3-5 coint tud kezelni. Persze akinek elég, annak jó

[ Szerkesztve ]

(#17625) htc07 válasza Gyurma_13 (#17624) üzenetére


htc07
addikt

backup tárcának ott a jó öreg toll+papír kombó ;]

(#17626) margithid


margithid
veterán

Arra egyébként mi a biztosíték, hogy a tárcaszolgáltatók nem látják mondjuk egy tárca visszaállításnál a privát kulcsom?
Meg azért ilyenkor arra is vigyázni kell, hogy mondjuk ne valami nyilt wifiről írja be az ember a privát kulcsát, nem?
Talán tavaly volt hír, hogy coinomi tárcánál meg tudták figyelni a beírt privát kulcsot, ami azért gáz..

(#17627) Cece04 válasza Gyurma_13 (#17614) üzenetére


Cece04
tag

Ehhez a manőverhez (funding sepa utalassal) kell az intermediate verifikáció ugye?

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#17628) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Sziasztok, ez a "lobot" és az oldal mennyire kamu?
[link]

(#17629) #25583896 válasza lionshamlet (#17628) üzenetére


#25583896
törölt tag

Nagyon.

(#17630) htc07


htc07
addikt

sziasztok, találtam itthon pár (3 db) usb-s block eruptert amit még anno ignorant kollégától kaptam ingyé' (köszi mégegyszer, ha még visszajársz olvasni), amit szivesen tovább adok, ha kell valakinek, aki ismerkedne a BTC bányászattal (fogalmam sincs, van-e még pool, ami ad elég alacsony diff-et neki).

[ Szerkesztve ]

(#17631) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tegnap a repülőn egy ázsiai férfi mellett ültem, aki bekapcsolta a laptopját és Satoshi néven jelentkezett be.
Nincsenek véletlenek. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17632) OPiiPO válasza Ferdzsoo (#17631) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17635) Gyurma_13 válasza htc07 (#17630) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Ezekkel nem lehet lottózni? Vagy egy ilyennel egyénileg már fel sem lehet csatlakozni bányászni?

[ Szerkesztve ]

(#17636) tom120514 válasza Gyurma_13 (#17635) üzenetére


tom120514
őstag

Értelmetlen, szemét mint minden Asic ennyi idősen.

Never go full retard.

(#17637) margithid


margithid
veterán

Hétfőn utalnék Krakenre Sepa-val eurót.
Aznap nem megy el gondolom, kedden meg már nem hiszem, hogy elutalják, talán pénteken.
Jövő héten akkor ne is várjam, hogy jóváírják?
Van ünnepi leállás krakenen?

(#17638) fireman123 válasza margithid (#17637) üzenetére


fireman123
őstag

0-3 munakanap (lehet, hogy a bankra vonatkozik?), ...az instant akkor ha Fidor bankban lévő számládról utalsz a Kraken Fidor banki számlájára

[ Szerkesztve ]

(#17639) fireman123


fireman123
őstag

coinbase-re vagy krakenre sepa-n kívül hogyan lehet eur-t befizetni? (már vagy 2 éve nem küldtem befelé fiatot, így egy kicsit tájékozatlan vagyok).....kisebb fiatnál elég drága a sepa arányaiban :(((

[ Szerkesztve ]

(#17640) parkr válasza fireman123 (#17639) üzenetére


parkr
őstag

úgy rémlik, coinbase-nél van kártyás (3D secure) opció is

(#17641) fireman123 válasza parkr (#17640) üzenetére


fireman123
őstag

Sajnos ilyen kártyám nincs, rémlik valami infó, hogy revoluttal is lehet beküldeni valamelyik exhange-ra eurót.

(#17642) margithid válasza fireman123 (#17641) üzenetére


margithid
veterán

Nekem ez a krakenes sepa jött be a legjobban. Gyors és aránylag olcsó.
Revolutot nézegettem én is, de sok a panasz rá, hogy zárolják a számlát.
Inkább kihagyom.

(#17643) fireman123 válasza margithid (#17642) üzenetére


fireman123
őstag

Nagyobb összeget én is sepaval küldtem krakenre, de kicsinél (mondjuk 100 eur) azért arányaiban sokallom a kb. 2600 ft sepa díjat (otp), ami kb. így 8% lenne.. Találtam egy videót ahol részletesen bemutatja a revolutról coinbasere utalást fee mentesen. Bár a video alatti hozzászólásokban ketten is írják, hogy nekik nem ment át, ünnepek után teszek egy próbát minimális összeggel, aztán meglátom hogyan tovább, .....egyik discord csopiban írják, hogy bitstamre is megy ingyenesen revolutról.

[ Szerkesztve ]

(#17644) Krix válasza margithid (#17637) üzenetére


Krix
őstag

Írországból fél nap alatt jóváírják. Ha reggel utalok már délután Krakenen van. Ha délután utalok akkor meg másnap délelőtt ott van.

If it is not broken then don't fix it!

(#17645) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ha forintért akar valaki venni az 2 óra alatt átmegy munkanapon. Onnantól hogy feladod a megbízást, elutalod, és megkapod a BTC-t. És pár forintér elmegy az utalás.
Nyílván ha több millióért akar venni valaki akkor nem biztos hogy ez a legjobb megoldás, de akkor meg a 2600ft-os sepa utalás díja nem ver földhöz....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17646) margithid


margithid
veterán

Éppen most utaltam el SEPA-t Raiffeisenről, ha ma nem küldik el, akkor kétlem, hogy héten jóváírja Kraken...

(#17647) Ka_


Ka_
csendes tag

Coinbase regisztráció esetén lakcímet igazolgatom lakcímkártyával? Csak mert a listában nem szerepel, de ha választok más opciót és lakcímkártyát töltök fel helyette, elfogadják vajon? Ha nem igazolom a lakcímet, akkor semmisség válik a regisztráció? Személyi igazolványt feltöltöttem.

Van olyan coinbase alternatíva, ahol nem kell mindenféle "papír" ?

(#17648) Ferdzsoo válasza Ka_ (#17647) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Bármelyik magyar váltó 300.000-ig.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17649) ghostie válasza Ferdzsoo (#17645) üzenetére


ghostie
tag

December 15-től nagyot csökkent a EU-s EUR SEPA utalások díja. Uniós jogszabály miatt nem lehet magasabb mint az adott díjcsomag belföldi más bankba történő forint utalás díja.

[ Szerkesztve ]

(#17650) fireman123 válasza ghostie (#17649) üzenetére


fireman123
őstag

Valóban kedvezőbb dec. 15-től, OTP-nél ez volt előtte: 0,30% (min. 2 610 Ft/ max. 15 000 Ft) ...és ez lett dec. 15-től: 0,25% max. 6000 ft ....kis összegeknél nagy előny, hogy már nincs minimum díj, ...így asszem nem bonyolítom a dolgot revoluttal

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.