Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) charg válasza Dißnäëß (#17842) üzenetére


charg
tag

Binance-on lehet venni bankkártyával BTC-t és USDT-t is.

(#17852) Dißnäëß válasza charg (#17851) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17853) htc07 válasza Capricornhun (#17850) üzenetére


htc07
addikt

közben a hajadra kenheted a bitcoinod, mert a szomszéddal nem tudod elcserélni kenyérre. :D

(#17854) sleve válasza htc07 (#17853) üzenetére


sleve
tag

Adok én neked kenyeret btc-ért. 1kg=1btc :DD

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#17855) Capricornhun válasza sleve (#17854) üzenetére


Capricornhun
tag

Wc-papír jelenleg többet ér mint az XRP. Nem gondoltam volna 2 éve.

(#17856) htc07 válasza Capricornhun (#17855) üzenetére


htc07
addikt

nem olyan meglepő, a bitcoin is kevesebbet ér igazából, mert NiNcSeN mÖgÖtTe FeDeZeT ;]

(#17857) OPiiPO válasza htc07 (#17856) üzenetére


OPiiPO
addikt

hát a ha csak a bányászgépekben található aranyfedezetet nem számoljuk ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17858) htc07 válasza OPiiPO (#17857) üzenetére


htc07
addikt

;] ;] azzal a fazonnal mi lehet, hogy mondta hogy visszajön, ha "beszakad az árfolyam" :U

(#17859) CoinColors


CoinColors
csendes tag

Fórumtársak! Ez most egy szolgálatiközlemény-szerű felhívás lesz:

Mindenkit arra buzdítanánk, hogy nyomjuk meg egy kicsit a valamelyik adománytárcát (mi praktikusan a BTC-t fogjuk). Bár az adományozott összeg sem utolsó, a TX-ek száma jelen esetben (talán) még ennél is fontosabb. Terjesszük az adománywalletcímeket (esetleg osszuk meg a cikkeket, ki-ki a saját kedvenc oldalát). De ami még fontos, hogy indítsunk el egy tranzakciót is ezzel párhuzamosan. Mutassuk meg a közösség erejét. Hajrá!

Adománygyűjtésbe kezdtek a magyar kriptovaluta cégek a kórházi dolgozók kisegítésére [BicoinBázis]

Adománygyűjtésbe kezdtek a magyar kriptovaluta cégek a kórházi dolgozók kisegítésére [KriptoAkadémia]

Kriptopénzzel a hazai koronavírus-járvány megfékezéséért [Kriptoworld]

Bitcoingyűjtés indult a vírussal küzdő hazai kórházaknak [CoinColors]

BTC-cím: 3HT496y1bwQJzDjQcH1W9bUEHhMh4o8oYR

(#17860) CoinColors


CoinColors
csendes tag

Csak a teljesség kedvéért: Variance blog, CoinCash.eu, bitcoinadomany.hu.

(#17861) Benhill válasza Capricornhun (#17855) üzenetére


Benhill
senior tag

És igazad lett :DDD Klotyó papír értéke szárnyal

(#17862) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

A honeyminer miért nem dolgoztatja a cpu-t és gpu-t amikor el van indítva)? Az látszik, hogy valamit csinál, de 0 gpu és 0 cpu használat.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#17863) tom120514 válasza janos1988 (#17862) üzenetére


tom120514
őstag

Mennyi idő alatt gyűlt össze az a 7 cent és milyen hardveren?

Never go full retard.

(#17864) janos1988 válasza tom120514 (#17863) üzenetére


janos1988
addikt

Fél perc. De ez ilyen kezdő bónusz. Azóta már jött még egy cent :)

Igazából, csak ki akarom próbálni ezt az egész bitcoin dolgot, első alkalom. De egyelőre ez így nem jó, hogy nem dolgozik a cpu és proci.

i3-7110U + MX150.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#17865) csaba951 válasza janos1988 (#17864) üzenetére


csaba951
veterán

Igazából mindegy is. Többet fizetsz az áramra, mint amennyit keresel vele. Sokkal hatékonyabb, ha megveszed, tartod és eladod. Meg környezetbarátabb is.

(#17866) htc07 válasza janos1988 (#17864) üzenetére


htc07
addikt

Dobd be a géped a folding@home pool-ba kapálni (most épp a koronavírus ellen nyomul)

Ha beállsz a curecoin team-be, akkor kapsz érte curecoin-t is, azt meg át tudod váltani más kriptóra, és a géped is valami értelmeset csinál közben.

[ Szerkesztve ]

(#17867) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.Haverom megkért vásároljak neki bitcoint. Na gondoltam magamban ez jó.Halvány lila gőzöm nem volt mit hogyan kell.El kezdtem olvasgatni mit hogyan,de nekem ez egy ici picit magas.Kell egy tárca stb...
Lennétek olyan kedvesek kioktatnátok mik azok a lépések amivel közelebb jutok a vásárláshoz? :B Előre is nagyon szépen köszönöm!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#17868) Giii válasza htc07 (#17866) üzenetére


Giii
senior tag

Nincs ennek valami hátránya?
A gépem kapacitását teljesen leköti?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#17869) csaba951 válasza Giii (#17867) üzenetére


csaba951
veterán

Havert elküldöd ide, vegye meg magának, oszt jónapot! :DDD
És persze előtte olvasson el és fogjon fel mint amit az oldalon írnak!
Tárca gyártása itt van ez: Electrum

[ Szerkesztve ]

(#17870) Giii válasza csaba951 (#17869) üzenetére


Giii
senior tag

Köszönjük szépen! ;)

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#17871) thoger


thoger
csendes tag

Sziasztok.
Regisztráltam a Krakenre. Sosem használtam még hasonló váltót, így lenne pár kérdésem.

A hétvégén elindítottam egy próba jellegű 5000HUF-os utalást a bankomtól, a mai napon ez meg is történt, kaptam róla az értesítő SMS-t. Ellenben a Kraken-en még mindig 0 EUR a számlám. Ilyen sok időbe telik nekik feldolgozni a a beérkező utalást? Netalántán az hogy az én számlámról már lekerült az összeg nem jelenti azt hogy a Krakenhez már meg is érkezett?
SEPA Deposit-ot végeztem, azon belül is a Fidor Bank AG (SEPA) lehetőséget választottam.
Természetesen a közleménybe beírtam a kraken által kért kraken.com végződésű kódot.

Sosem végeztem még SEPA utalást, nem vagyok túl magabiztos.

(#17872) Dißnäëß válasza csaba951 (#17869) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Melyik crypto-n van most fiat-ért vételkor a legkisebb "lehúzó" ?
Érdemes lehet ETH-t is venni BTC-vel szemben, gondolok itt a tranzakciós költségekre, és majd egy tőzsdén átváltani BTC-re ? (Lehet ezt valahogy minimalizálni?)

Illetve: Revolut-al érdemes szórakozni (átváltásra), vagy nagyon lehúz ?

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17873) fireman123 válasza Dißnäëß (#17872) üzenetére


fireman123
őstag

#thoger: valszeg pár nap kell mire jóváírják, mondjuk elég régen utaltam már a krakenre így nem tudom mennyi időt vesz igénybe

#Dißnäëß szerintem utalj be pl. a krakenre eurót és ott vegyél azt amit akarsz,....én nem szórakoznék össze-vissza váltogatással

(#17874) Cece04 válasza thoger (#17871) üzenetére


Cece04
tag

Kell nekik pár nap (1-2), én eddig kétszer utaltam be,elsőre másnap mar látszott, másodjára kellett két nap, de lehet,hogy három is mire lekönyvelték

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#17875) thoger


thoger
csendes tag

Értem. Ebben az esetben szeretnelek megkerdezni titeket van e gyorsabban dolgozó váltó aKrakennél? Termeszetesen a koltseghatekonysag is fontos szamomra. Ha van egy nagy bedoles, en pedig gyorsan szeretnek bevasarolni 3 nap alatt siman johet egy korrekcio... Szerintem ez tul lassu.
Egyebkent banyaszokkal is szivesen felvennem a kontaktot. Szivesen feltennek nekik 1-2 kerdest.

(#17876) Dißnäëß válasza thoger (#17875) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mi várható most, kristálygömb... valaki ... ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17877) margithid válasza thoger (#17875) üzenetére


margithid
veterán

Binance Jersey sem gyorsabb.
Alapvetően ennyi idő az utalás.
Nalam úgy van, hogy egyik nap elinditom az utalást a bankomnál, másnap nem történik semmi, utána nap elutalják és rendszerint aznap jóvá is irja kraken.
Mondjuk ha ma utalnék, akkor kb péntek délre jönne a kraken email, hogy jóvá írták.
Kraken egy megbízható váltó amigy.

(#17878) fireman123 válasza thoger (#17875) üzenetére


fireman123
őstag

ez a játék ilyen :)) , arra is van megoldás amit írsz, ......nem akkor kell beutalni amikor a bedőlés megjött hanem most, és a krakenen figyel az euród a bedőlésig és akkor tudsz lépni időben ....de az sem baj ha éppen lemaradsz, tiszta hullámvasút a kripto, lesz majd másik bedőlés legközelebb :DDD

(#17879) edk- válasza thoger (#17875) üzenetére


edk-
őstag

Mrcoin nekem gyors volt (forintot utaltam belföldi számlára a váltáshoz).

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17880) fireman123 válasza edk- (#17879) üzenetére


fireman123
őstag

lehet, hogy gyors, de a kérdezőnél a költség hatékonyság (meg az árfolyam) is fontos lenne

[ Szerkesztve ]

(#17881) edk- válasza fireman123 (#17880) üzenetére


edk-
őstag

Mennyivel rosszabb a Mrcoin árfolyama? Külön költséget nem számítottak fel.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17882) fireman123 válasza edk- (#17881) üzenetére


fireman123
őstag

Ezt csak a vétel után lehet pontosan tudni, amikor írtam a posztot akkor kb. 4% volt, de a mrcoin-nál csak becsült btc db számot írtak az adott euró ellenértékeként.

(#17883) insomnia


insomnia
tag

Sziasztok,
Tudtok valakit Budapesten vagy barhol aki elad BTC-t? Vagy regisztralva van a krakenen es tud valtani kvazi azonnal? Most az utalasok azonnal megerkeznek a fogadohoz hetvegen is vajon marmint a hazai banoknal?

(#17884) Ferdzsoo válasza insomnia (#17883) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Annyira érdekes hogy az embereknek egyszer csak azonnal kell BTC. :DDD
10 évig mindegy volt. Most pedig nem tudnak várni két napot. :D
No offense, ne haragudj, de kb. tényleg mindig így néz ez itt ki.
Szerintem a leggyorsabb és legjobb módja ha vársz hétfőig és MR-coinra vagy coincash-re elutalod az összeged amit szeretnél.
Persze ha nem milliókért akarsz váltani.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17885) fireman123 válasza insomnia (#17883) üzenetére


fireman123
őstag

gondolom nem daytradelni akarsz (mert akkor nem jönnél ilyen kérdésekkel, hanem regisztrálva lennél már vagy 4-5 tőzsdén és mondjuk usdt-ben csücsülnél és 24 órában néznéd a grafikonokat, meg húzogatnád a vonalakat a szabásmintára), ....így viszont teljesen mindegy, hogy ma veszel vagy 2 nappal később, mivel teljesen lutri, hogy 2 nap múlva drágábban vagy olcsóbban kapnál :DDD ,

(#17886) insomnia válasza fireman123 (#17885) üzenetére


insomnia
tag

Van amire nem gondoltok :-) amugy valamiert az otp letiltotta a krakenre valo utalast.

(#17887) tom120514 válasza insomnia (#17886) üzenetére


tom120514
őstag

enkór mi? ;] mi az hogy letiltotta az utalást egy német bankba?

Never go full retard.

(#17888) fireman123 válasza tom120514 (#17887) üzenetére


fireman123
őstag

szerinted ki kellene találnunk, hogy mire gondolsz :D ?....csak próbáltunk infót/segítséget adni, ...és ja, nem a krakenre utalsz hanem a német Fidor bankba, de ha tényleg nem megy akkor meg úgyis mindegy, ...max. elballagsz egy btc atm-hez

[ Szerkesztve ]

(#17889) mepet válasza fireman123 (#17882) üzenetére


mepet
addikt

Na az megintcsak szép eset, ha igaz amit írsz és 3%-ot írnak a honlapjukon, de mire váltasz, már 4%-ra jön ki...

(#17890) fireman123 válasza mepet (#17889) üzenetére


fireman123
őstag

nem írnak semmi %-ot, csupán csináltam egy prompt összehasonlítást, hogy 100 euróért mennyi db btc-t kapnék náluk és ugyanabban a pillanatban megnéztem a kraken aktuális árfolyamát és 4% különbség volt, ......de ez még mindig nem szentírás, mivel az oldalon azt írják, hogy Te "kapsz megközelítőleg" x db BTC-t és ha ráviszed a kérdőjelre az egeret akkor feljön egy ablak, hogy a pontos db szám az utalásod beérkezése után a rendelésed teljesítésekor érvényes árfolyamon történik (az meg ki tudja mennyi lesz akkor), ...ja és még 4,1 euró banki költséged is keletkezik 100 eurónál (az maga 4%)

[ Szerkesztve ]

(#17891) edk- válasza mepet (#17889) üzenetére


edk-
őstag

A MrCoin kb. 3% marzzsal dolgozik a tőzsdei árfolyamhoz képest, úgy látom. SEPA utalásnál van plusz bankköltség, belföldi forintutalásnál nincs.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17892) tom120514 válasza edk- (#17891) üzenetére


tom120514
őstag

Csak aktuális (3 hete történt) infóként: Kraken SEPA utalásom EUR 100 HUF számláról 35.585.- forint, a költsége 249.- volt, vagyis elég olcsó.

Never go full retard.

(#17893) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Eddig Revolutos premium felhasználóként váltottam a bitcoint, de ahogy olvastam elég nagy jutalékokkal dolgoznak. Hol érdemes, ajánlott bitcoint adni-venni, ami megbízható, de nem kérnek túl nagy jutalékot, mit ajánlotok? Binance? Vagy jó a revolut?

(#17894) Dißnäëß válasza kalapacsolok (#17893) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ether is megy Revoluton meg még pár másik, azt nem olcsóbb rendszeren belül ? Én is agyalok ezen, és onnan majd beküldöm szépen a megfelelő kripto tőzsdére játszani.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17895) tom120514 válasza Dißnäëß (#17894) üzenetére


tom120514
őstag

Hacsak nem változott, a Revolut zárt, nem lehet kiutalni vagy beutalni kriptot, rossz ötlet. Kraken pl. egyszerű, gyors váltani, utána igény szerint hardver wallet vagy pl. Exodus.

Never go full retard.

(#17896) szekra


szekra
őstag

Most épp mi történik? Mi ez az irdatlan pump :)

(#17897) margithid válasza szekra (#17896) üzenetére


margithid
veterán

Részvény piac is emelkedik, gondolom azért.
Meglesz ennek a böjtje...

(#17898) parkr válasza margithid (#17897) üzenetére


parkr
őstag

előtte azért mehetne vagy 15k-ig :D

(#17899) Dißnäëß válasza tom120514 (#17895) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kraken: bankkártyával ? (Én jobban preferálnám azt, mint az utalósdit).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17900) Dißnäëß válasza margithid (#17897) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Infektológusok szerint jöhet ôsz körül egy 2. kör. Gondoljunk csak bele, ovi, suli kinyit, porontyok szedik össze, adják egymásnak, viszik haza.... helószia. Karantén vol2.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.