Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) fireman123 válasza MikeWazowski (#18150) üzenetére


fireman123
őstag

maximális biztonság nyilván nem létezik, de a [ledger] közel van hozzá, talán a legközelebb....

(#18152) MikeWazowski válasza fireman123 (#18151) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Értem és köszönöm. Más lehetőség nincs? Ilyet nem szeretnék rendelni.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18153) brd válasza MikeWazowski (#18150) üzenetére


brd
nagyúr

Kiutalni egy címre (ha még nincs, generálj offline egy tárcával), amelyhez csak neked van meg a privát kulcsod offline (pendrive-on tárolva a wallet file, vagy papíron a passphrase), min. 2 példányban, fizikailag külön tárolva.

The only real valuable thing is intuition.

(#18154) tom120514 válasza MikeWazowski (#18152) üzenetére


tom120514
őstag

Exodus Windows-ra, ha lehet, többnyire offline gépen, privát kulcsok nyomtatva.

Never go full retard.

(#18155) devast válasza Elbandi (#18111) üzenetére


devast
addikt

És azt nem tudja valaki, hogy vannak-e valami lobbi erők itthon amik ennek a megváltoztatását igyekeznek elérni ? Szerintem az már elfogadható lenne, ha a haszon utáni szja mellett szocho-t nem kéne, vagy csak évi x limitig kéne megfizetni. Jelenleg a hasznodat kb ~30%-al vágják meg, és nagy számoknál már trükközni fognak... én is azt csinálnám.

(#18156) MikeWazowski válasza brd (#18153) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Értem köszönöm, Neked is tom120514 de a wint inkább kihagynám. Tudsz esetleg ajánlani egy tárcát erre a célra? Sose csináltam ilyet még valami egyszerű kéne.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18157) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Crypto.com-ra hogyan lehet a legolcsóbban pénzt feltölteni? Ahogy olvastam, Revolut kártyát tiltották, illetve magyar kiadású bankkártyával sem lehet.

(#18158) Maxximus


Maxximus
őstag

Én Revolut Premium on tartom a bitcoinomat. Tudom nem a legtutibb,de kényelmes

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#18159) tom120514 válasza Maxximus (#18158) üzenetére


tom120514
őstag

Valójában, szigorúan véve a Revolut most éppen azt mutatja hogy van BTC-d és ezt fogja mutatni, amíg kedve tartja. Ha esetleg már nem tartja kedve, nem lesz BTC-d. Nincs privát kulcsod, nincs BTC-d.

Never go full retard.

(#18160) cof válasza Maxximus (#18158) üzenetére


cof
veterán

Akkor a te bitcoinod ha nálad a privát kulcs.

@tom120514 Egyszerre. :DD

Revon nincs semmilyen kripto tudtommal, sem be se ki utalni nem lehet. Csak az index árat jegyzik, de nem rendelkeznek vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18161) Elbandi válasza cof (#18160) üzenetére


Elbandi
aktív tag

hat azert valahol meg kell venniuk a btct, kulonben rohadt nagy bajban lesznek ha nagyot ugrik az arfolyam. mert azt mibol fedezik?

(#18162) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Azt lehet sejteni, mi hajtja most szép lassan felfele az árfolyamot ?

Ha igaz lenne egy esetleges 2. vírushullám, mennyi esélye van egy újabb esésnek ? Nem feltétlen 5000-re, de a mostaniról szignifikánsan lentebb.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18163) podcast válasza Dißnäëß (#18162) üzenetére


podcast
tag

szerintem egy ideje mindent a dollár gyengülés hajt felfelé

(#18164) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#18162) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szvsz egy újabb esésnek (rövidtávon nem, középtávon igen) jó esélye van, de nem a vírus miatt. Szerintem a 8,5- 9k környéke viszont megfoghatja majd...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18165) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18164) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Még mindig ? :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18166) anulu


anulu
félisten

valószínűleg már sokszor át lett rágva, de túl nagyra nőtt már a topic, hogy bármit is megtaláljak. szóval, röviden:
STORJ tokenjeim vannak, mycrypto-nál van a "számla". Kraken-t találtam, mint talán legjobb váltó hely, ott is lett storj wallet-em, viszont, amikor át akarok utalni mycrypto-ról, hogy Kraken-en EUR-ra tudjak váltatni, akkor azt kapom, hogy "not enough gas".
azt már megtaláltam, hogy kell 0.01 ETH-nak lenni a számlámon, hogy mehessen a teljesítés. amit nem tudok, hogy mycrypto-nál kell generáltatnom egy ETH számlát is, és arra kell vásárolnom ennyi ETH-t, vagy hogyan működik ez?

sorry, ha unalmas a kérdés, de már van értelmezhető összeg a számlán, és szeretném kivenni.

köszönöm!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18167) cof válasza anulu (#18166) üzenetére


cof
veterán

A STORJ egy ETH token, szóval ETH címen csücsül. Arra a címre utalj ETH-t amin a STORJ is van. De gondolom ugyanazt a címet kapod a wallet-ben ETH-ra és STORJ-ra is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18168) anulu válasza cof (#18167) üzenetére


anulu
félisten

ok, köszönöm!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18169) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#18165) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tartom hogy pár hónapon belül meglátogathatjuk a 8,5-9k környékét...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18170) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18169) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Kicsit techie-bb kérdés: Binance (Máltán már egy ideje, ha minden igaz).. megbízható, vagy máshol kereskednétek ? (KYC már mindenhol van, gondolom...) :B ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18171) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#18170) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Binance nemsokára nyit regulált platformot Uk-ban, ott lesz Sepa utalás is stb.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18172) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18171) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A szabályozott itt mit jelent e kontextusban ? (Kellenek nekem szabályok amúgy ?)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18173) brd válasza Dißnäëß (#18172) üzenetére


brd
nagyúr

Idézet a cikkből (sajnos az első mondat a másodikat is jelenti egyben - érted a logikát, én azonosítsam magam, hogy akinek odaadtam a pénzem, garantáltan adja is vissza; eszem, faszom megáll, hogy egy klasszikust idézzek):

"A tőzsde főleg azok számára lehet majd jó választás, akik azt szeretnék, ha a tőzsdén tárolt pénzük biztonságát a brit törvények által előírt kötelezettségek garantálnák. Használatára éppen emiatt valószínűleg csak egy KYC azonosító eljárás végrehajtása után lesz lehetőség."

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18174) zedhun


zedhun
csendes tag

Hello mindenki, eladnék némi crypto-t KP-ért, ha itt OFF, akkor tudtok erre a célra valami fórumot?
Sacc 1.000-1.500 USD értékben, mivel tőzsdén van, lehet BTC, ETH, akármi :)
Budapest, Vác, Veresegyház vonalon mozgok.

(#18175) insomnia válasza zedhun (#18174) üzenetére


insomnia
tag

Szia, Milyen arfolyamon adnad? Miert nem jo a tozsden atvaltani eur/usd-re es kiutalni magadnak szamlara?

(#18176) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, valaki ajánlana valamilyen tárcát ahol biztonsággal lehet tárolni a bitcoint? Jelenleg coinbase-en van, de ott mennyire nem biztonságos tartani hosszú távon? Érdemes valahova kiutalni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18177) Ferdzsoo válasza MikeWazowski (#18176) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Legbiztosabb Hardware (Ledger, trezor) wallet, de electrum sem rossz szerintem.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18178) MikeWazowski válasza Ferdzsoo (#18177) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Jah,m azt nem írtam, hogy HW-t nem szeretnék. Megnézem akkor ezt az Electrum-ot, köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18179) tom120514 válasza MikeWazowski (#18178) üzenetére


tom120514
őstag

Exodus is jó szerintem, folyamatosan frissítik is.

Never go full retard.

(#18180) MikeWazowski válasza tom120514 (#18179) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen Neked is!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18181) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Paper walletben tartott BTC-t hogyan tudok a legolcsóbban, leghatékonyabban eladni és kiutalni saját számlára brókeren keresztül?

Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#18182) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Én RIG-eket szeretnék bérelni kb. 2-3 hónapra. Nem fizikailag, hanem csak "virtuálisan". Linux vagy Win7/10 alapút. Előre fizetve, 7 napos bontásokban.
És nem bányszatra, hanem negytlejesítményű számításri feladatra.
Többet fizetnék mint a vele bányászható kripto.
Merre érdemes keresgélnem?

(#18183) Chal válasza szolnoki (#18182) üzenetére


Chal
addikt

AWS EC2? Ott on-demand is fizethetsz, GPU instance esetén ha jól rémlik perc alapon. Persze nem dekstop kártyák lesznek, hanem Tesla, illetve Windows desktop OS nem lesz, csak Server, és Linux (abból viszont kb. bármelyik).

(#18184) szolnoki válasza Chal (#18183) üzenetére


szolnoki
csendes tag

Néztem...(máshol is) De olyan elszállt árak vannak, hogy pár havi díjból, inkább veszek magamnak és kifizetem a villanszámlát :) Ha meg nem kell utána eladom féláron és sokkal jobban jártam. Ha nem is Tesla de pár 2080 de lehet 3080-as is kijönne :) :) :)
Én valami miatt azért gondoltam a bányászokra, mert ahogy elnézem a villanyszámla fölött 50-100% lehet megkeresni átlagban. És nem is annyira jó most a GPU-s bányászoknak.

És az a "barkács" architektúra nekem teljesen jó. Miért egy milliárdos vállalkozónak fizzesek 10x áron, ha megkapom ugyanazt a bányászoktól is.
Nekik szerintem jobban jönne ez a pénz (még ha kevesebb mint amit az AWS kér)... És akkor mindenki win-win pozicíóbal kerül...

(#18185) szolnoki válasza szolnoki (#18184) üzenetére


szolnoki
csendes tag

Bár hozzá teszem, mivel a hazai bányászokat a pénz sem motiválja... Több helyen hirdetek és eddig 1 érdeklődő volt csak.... Lehet marad az éíptés és utána eladás.

De legalább tél lenne, és a lakás fűtésnek használni lehetne... Helyette most zabálja még pluszban a klímát is :)

(#18186) Reggie0 válasza szolnoki (#18185) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy ez erzekeny tema, mert siman ki lehet nyirni a kartyakat nem megfelelo terhelessel. Gondolom emiatt sokan nem mernek belevagni. AWS-nel erre fel vannak keszulve, nagyon sok eszkozuk vissza is van fogva teljesitmenyben. Pl. FPGA kartyaknal, semmit(feszultseg, aram es power limitek) nem tudsz allitani rajta, viszont figyelik a fogyasztasat es ha tulleped akkor bunti es akar ki is zarnak melle.

Aztan meg ott van az is, hogy vajon mennyire vagy megbizhato, siman spammelhetsz, dosolhatsz, vagy tamadasra hasznalhatod a gepet, ami miatt auditalni kell a rendszert, azt meg nem biztos, hogy egy banyasz ossze tudja hozni.

[ Szerkesztve ]

(#18187) szolnoki válasza Reggie0 (#18186) üzenetére


szolnoki
csendes tag

Hát a bányászatnál nem lesz megterhelőbb, az biztos... Ha ott megéri a kockázatot X pénzért, akkor X+Y (ahol Y>0) pénzért még mindig jobban megéri ugyanazt kockáztatni. Ezért is írtam, hogy bányszokat keresek és nem otthoni gémereket... :)

[ Szerkesztve ]

(#18188) Reggie0 válasza szolnoki (#18187) üzenetére


Reggie0
félisten

A banyaszat nem megterhelo. A feladat megallitasa, ujrainditasa mar az. A homerseklet ingadozas az egyik legnagyobb ellenseg.

(#18189) Yany válasza Reggie0 (#18188) üzenetére


Yany
addikt

Hm, kicsit szekptikus lettem azzal kapcsolatban, hogy hányan bányásztak már itt a topicban. Őszintén szólva mindkét bányagépemben olyan terhelést és hűtést kaptak a kártyák, hogy bármely gamer konfighoz képest választanám inkább azokat, ha használt kártyát akarnék venni. Alul feszelt, nyitott légterű, de huzatos üzem volt jellemző rájuk és átlag heti egyszer kellett leállítanom őket (voltak hosszú hetek folyamatos üzemben, de néha 1 nap 4-5x újraindítás volt, hogy megtaláljam a legjobb hashrate algoritmusokat).

Szóval ez a terhelés egy gamer gépben sokkal rosszabb egy olyan bányásszal összevetve, aki ésszel, jó áram/hashrate mutatóval gyúr a coinjaira. Az egyetlen dolog, ami tényleg jobban nyíródhat, az a venti, de az is csak azért, mert 0-24-ben mennek. Sajnálom, hogy a Sapphire venti-gyorscsere kezdeményezését nem vette át másik gyártó és nem lett standard. Sőt, tovább megyek: pl. az EU kötelezővé tehetné az e-waste csökkentése érdekében.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18190) siemenss65 válasza szolnoki (#18182) üzenetére


siemenss65
tag

Nézz körül itt, ezer éve használtam utoljára. https://www.miningrigrentals.com/
Ha másra nem, ötletadónak lehet hogy jó lesz.

(#18191) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Valaki használ NiceHash miner-t? Én csak így kipróbálásra meglestem mert amúgy most ingyen lesz párhónapot számomra az áram.

Elvileg 17Mh/s-ot tud hozni de volt egy rosszabb opció is benne Gminer néven azt letiltottam mert kb feleannyit adott max 9 körül.

A kérdés az lenne ettől többet ki lehet hozni valahogy egy 1x1660-al?
Tudom egy jobb gép riggel legalább 80Mh/s-ot hozhatna.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#18192) kriptocash


kriptocash
újonc

Sziasztok! Hol vagy kitől tudok készpénzért személyesen Bitcoint vagy Ethereumot esetleg más kripto devizát vásárolni?

(#18193) milszab válasza Yany (#18189) üzenetére


milszab
senior tag

+1

Ezt én is így gondolom. Sokan úgy kerülik a bányász kártyákat mint hogyha másnap már tönkremenne...

(#18194) Dißnäëß válasza kriptocash (#18192) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szia, kicsit visszábbgörgetsz #18174-re például..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18195) butch3r válasza kriptocash (#18192) üzenetére


butch3r
senior tag

localbitcoins.com -on nézz szét.

Dißnäëß: ms-re pontosan egyszerre komment. esélye nem sok :D

[ Szerkesztve ]

(#18196) Dißnäëß válasza butch3r (#18195) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Képernyőmentés. :D :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18197) htc07 válasza BerserkGuts (#18191) üzenetére


htc07
addikt

milyen algoritmussal?

egyébként a nh miner egész jó (volt még pár éve amikor használtam) ha nem akarsz vele bajlódni. De van benne benchmark, az megmondja hogy mire számíthatsz kb, aztán azt össze tudod vetni a netes fórumokon látható értékekkel.

egyébként van erre külön topik: [link]

(#18198) BerserkGuts válasza htc07 (#18197) üzenetére


BerserkGuts
őstag

köszi

17-ből 22Mh/s-re lehetett tuningolni a memória OC-vel 1660-on

meg igen ott a benchmark rész a legjobb a valami claymoredual nevü
amik keveset adtak ki is kapcsoltam

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#18199) kriptocash


kriptocash
újonc

Nincs valami weboldal, ahol a Magyar készpénzért kereskedőket listázzák vagy már senki sem akar készpénzért adni kripto devizát?

butch3r: Sajnos ott már nem lehet készpénzért vásárolni!
Dißnäëß: Köszönöm, remélem még aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#18200) butch3r válasza kriptocash (#18199) üzenetére


butch3r
senior tag

atm?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.