Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) fireman123


fireman123
őstag

így igaz, most szépen be lehet spájzolni olcsón jobb időkre és biztos lesz még többszörözés ,viszont ez az elmúlt pár nap (és még ki tudja mennyi van előttünk) világosan megmutatta, hogy a 2009-ben kitűzött cél kuka, sosem lesz a btc menekülő valuta vagy értékmegőrző cucc, ....sőt ez szakad először és legjobban (és még nem is jött el az igazi válság, ez még csak egy kis szellő), ...persze én is maradok benne, majd jó lesz a gyerekeimnek, unokáimnak egyszer :)

(#17802) Mardel válasza fireman123 (#17801) üzenetére


Mardel
őstag

Mikor emelkedőben van akkor mindenki venne mikor sokat esik akkor mindenki eladna. Ha elér egy kritikus pontot az egész összeomlik. Menekülő valutaként sosem gondoltam rá. Ha menekülő valuta kell akkor usd-nél szerintem nincs jobb, ha az összeesik akkor az egész világ gazdasága is.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#17803) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Kártyával honnan érdemes mostanában venni btc-t? Szeretném egyből kiutalni a saját tarcamba..

(#17804) Mardel


Mardel
őstag

Nem semmi azért, hogy 4 óra alatt tud 700 $-t emelkedni. Reggel 7 óra körül még 4980-5000 $ körül volt az ára, most felkúszott 5700 $-ra.
Érezhetően elindult egy bevásárlás, hátha lesz drágább is, ez elég hamar felvitte az árakat.
Volt egy időszak, hogy 5-10 percen belül ingadozott 400 $-árt.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#17805) Ferdzsoo válasza fireman123 (#17801) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Fiatal még a BTC ehez. Hogyan lenne menekülő forrás, amikor most még az arany is esik.
Pedig az már több ezer éve menekülő nyersanyag. BTC még mindig nagyon gyerekcipőben jár nagyon szűk réteg tudatában. Nemhogy az átlagemberében.
Nem gondolahatta ezt semelyik kriptós komolyan hogy itt majd a BTC-t fogja zsákolni mindenki egy ilyen szituációban. Nézzétek meg MINDENT adnak, nyersanyag, részvények, arany, olaj, BTC, mindent. Most csak a készpénz a nyerő. Ennyire buták vagyunk sajnos ez van. Egyszerűen nem érett a társadalom még fel ide, de egyszer felfog. Idő kérdése. Szvsz több tíz évre van itt szükség.
Kérdés van e türelmünk kivárni?!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17806) Patry0t válasza Ferdzsoo (#17805) üzenetére


Patry0t
tag

Esik az arany? Mármint az elmúlt 5 percben vagy hogy érted?

(#17807) Ferdzsoo válasza Patry0t (#17806) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az elmúlt 4 napban 8% minuszban is járt. Ez nekem esésnek számít.
4 nappal ezelőtt a BTC sem így nézett ki mint most.
Nyílván bele lehet kötni, de ha te a jelenlegi aranyárfolyamot annak látod hogy ide menekül az a sokmilliárd! dollár amit a tőzsdékből kiszedtek?!... :DDD Nyílván nem. Nagyobb időtávon is 3 hete oldalazik. Ergó az aranyba sem menekül az a felmérhetetlen mennyiségű pénz amit a tőzsdéken elégettek, hanem marad cashben.
Feltételezem ebben egyetértünk. És innentől akkor lényegét veszti az előző hsz-ed.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17808) nihill válasza Ferdzsoo (#17805) üzenetére


nihill
őstag

Nem buta vagy éretlen a társadalom, egész egyszerűen a BTC arra tökéletes hogy a nagy halak megkopasszák a kicsiket, de ha baj van és vásárlóerőre kellene használni, ebben az esetben saját formájában (jelenleg) semmit nem lehet kezdeni vele. A sarki kisboltban nem adnak érte parizelt (meg máshol mást sem), ahhoz előbb vissza kell menni ugyan abba a fiatba, ahonnan átjöttünk. Ez nem a társadalom hibája.

[ Szerkesztve ]

(#17809) Mardel válasza nihill (#17808) üzenetére


Mardel
őstag

Nem az a legnagyobb baja hogy elfogadják-e vagy sem, mostanra azért már elég sok helyen elfogadják.
A fő probléma hogy ekkora ingadozások miatt nem lehet normális devizaként kezelni. A termékek ára nem inflálódhat ennyit, egyik percben a parizer ér ennyit, a másikban meg vagy a többszörösét vagy a felét.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#17810) tom120514


tom120514
őstag

Érdekes a hasonlóság, bár nem hiszek a chartokban :))

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17811) Ferdzsoo válasza tom120514 (#17810) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szarul fog kinézni ha még 30 évet kell várnunk. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17812) tom120514 válasza Ferdzsoo (#17811) üzenetére


tom120514
őstag

Ja, én sem az utókor kedvéért kezdtem bele :))

Never go full retard.

(#17813) Mardel


Mardel
őstag

Komoly ahogy ingadozik, 5700$-ról alig 20 perc alatt beesett 5250$-ra.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#17814) Mardel


Mardel
őstag

https://www.coindesk.com/bitcoin-recovers-40-from-12-month-low-below-3-9k

Az írás szerint esély van egy gyors növekedésre.
Bár a cikk végén lévő megjegyzés kicsit érdekes.

"Disclosure: The author holds no cryptocurrency at the time of writing."

Tehát a szerzőnek nincs cryptoban pénze a cikk írásakor. :U

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#17815) htc07 válasza Mardel (#17814) üzenetére


htc07
addikt

Azt minden cikk végére odaírják, gondolom, hogy ne lehessen őket elfogultsággal vádolni.

Ezen kívül tájékozódni viszonylag jó hely a coindesk, de a jövőbe tekintő elképzeléseik ritkán metszik a valóságunkat.

[ Szerkesztve ]

(#17816) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Új vagyok ebben a témában.
Litecoinról átutalt összeg mennyi idő műlva jelenik meg Coinbase-n?
Esetleg privátban tudna valaki segíteni,elmondanám miről lenne szó.
Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#17817) noorbertt


noorbertt
őstag

(#17818) Gyurma_13 válasza fireman123 (#17801) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

2009-ben pont nem volt szó értékmegőrzésről és menekülő eszközről.
Amiről szó volt 2008-2009 tájékán, hogy a bitcoinnal majd tudsz a bankok megkerülésével is országokon átívelő utalásokat csinálni. (BtoC vagy CtoC, P2P) Fiatot átváltod bitcoinra, elutalod, aki megkapta az a válton visszaváltja fiatra. Ennyi.
Persze minél többen használják erre a funkcióra, a korlátozott coinszám miatt, az értéke növekszik, ha az utalásra való igény is növekszik. De neked mint használó, mindegy, hogy az 5000 dollárt 1 BTC-re váltod és úgy küldöd el, vagy 5000 dolláron 100 BTC-t veszel mert lent van az ára mert nincs likviditás éppen és úgy küldöd el. Ha a tranzakció végén visszaváltod és átadod a lehetőséget másnak, akkor neked az árfolyam mindegy, a lényeg, hogy biztonságosan végrehajtódott az utalás. A bitcoin erre lett kitalálva.
Ha nagyon sokan használják, akkor a likviditás hiánya miatt kialakul az egyre magasabb ár, de az valós érték, mert sokan használják a hálózatot. Ha azért sok az ár mert a fél világ hodlolja, de nincs használatban az érték közvetítési potenciálja, akkor ugyan a lividitás alacsony, de az árfolyam értéke nem valóságos, csak a tőzsdei spekuláció határozza meg. Ez egy libikóka, ami most ki van billenve az egyensúlyából.

[ Szerkesztve ]

(#17819) fireman123 válasza Gyurma_13 (#17818) üzenetére


fireman123
őstag

na bumm, a lényegen nem változtat, ....ha nem a kitalálásakor akkor az elmúlt években szép számmal voltak olyan vélemények, hogy egy válság idején majd jó menekülő eszköz lehet, ...ez nem jött be, jelenleg egy elektronikus tőzsdei játékszer amit a bálnák úgy mozgatnak ahogy akarnak, + az első világgazdasági szellőre mindennél jobban esik. Azért megnézném, hogy a fórumra írogatók közül hányan szálltak be a btc-be azért, hogy olcsón utaljanak fiatot a btc közbeiktatásával a világ másik részére, ...ugyan már, a nagy többség (én is) üzletet látott benne, nincs is ezzel semmi baj, ez ilyen, egyszer fent egyszer lent, ....nem szállok ki én sem, tartom és még bányászok is (altokat), lesz ez még sokkal magasabban is, de persze lehet sokkal mélyebben is.

(#17820) Mardel válasza Gyurma_13 (#17818) üzenetére


Mardel
őstag

Igazából erre is kb. alkalmatlan.
Mikor az árfolyam percek alatt 300-800 dollárt ingadozhat, akkor már inkább banki átutalás vagy egyéb, az összes költségével együtt. Mert pl. vesz valaki btct és mondjuk mikor veszi akkor 6000 $-t ér, mire a fogadó megkapja addigra lement az ára 5400 $-ra. Kiszámíthatatlan. Míg a bankrendszerben előre tudsz kalkulálni, van x összeg amit a másik meg szeretne kapni, ennyi a költsége a tranzakciónak, ha ennyivel többet utalok akkor a pénzénél van.
Én csak a szerencsejátékot látom benne. :)
Viszont egymás közti utálgatásra egy ideje létezik célszerűbb stable coinok. Ha a dollár vagy épp euró értékéhez van igazítva akkor ezek jobban megérik mint btct venni utálgatásra.
A btctben csak az üzletet látják, hogy hú most 10 000$ megéri belefektetni.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#17821) Gyurma_13 válasza Mardel (#17820) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Amikor megjelent a bitcoin, akkor voltak olyan helyzetek, hogy a banki átutalás nem működött, mert a bank nem teljesíthette az utalást. Nekem is volt beragadva pénzem több online szerencsejáték siteon. Ilyen helyzetekre tökéletesen működött volna a bitcoin. Vagy az európában szétszórodott kínai kolónia az eladott áru értékét visszajutatja az otthoni kapcsolatnak, hogy újra indítsa a konténereket friss áruval. (Kikerülve a bankokat és a hatóságokat) Erre is jó volt egy darabig. Sok ilyen és hasonló dologra való a bitcoin. Ha erre van használva, akkor a napi ingadozás kisebb. Mára nem ez lett a fő vásárlási indok, te sem ezért vásároltad és én sem. 2017 óta megszűnt az a piac aki azért vette, mert használta. Azóta azért vesszük, mert amikor használták akkor az árfolyam növekedett... 🤔😀

(#17822) Mardel


Mardel
őstag

Hm átgondoltam.
Most jól lementek ám az árak.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#17823) Armagedown


Armagedown
őstag

Érdemes-e most bevásárolni belőle, vagy még jobban be fog zuhanni az árfolyam?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17824) edk- válasza Armagedown (#17823) üzenetére


edk-
őstag

Megmondom a jövő heti lottószámokért cserében.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17825) Capricornhun válasza Armagedown (#17823) üzenetére


Capricornhun
tag

Szerintem esni fog még. Olaj jobb befektetés lesz.

(#17826) sleve válasza Armagedown (#17823) üzenetére


sleve
tag

Én még várok vele aztán ha elkezd emelkedni akkor anyázok, hogy még nem ért át a lé a váltóra :)

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#17827) Dißnäëß válasza Capricornhun (#17825) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Még mindig ? :) Amúgy érdekes... miért esik ? Nem egyfajta arany2 jellegű menekülődolog lenne :F Mert ezt nem fagyasztja be semmi-senki, ha viszont válságban szénné inflálódik egy pénz, mi marad a gyors mindennapos konverziókra ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17828) Capricornhun válasza Dißnäëß (#17827) üzenetére


Capricornhun
tag

9 dollárig eshet az olaj.

(#17829) Capricornhun válasza Dißnäëß (#17827) üzenetére


Capricornhun
tag

Miért esik? Pánik van. Munkahelyek szűnnek meg. Gyógyszertárba nem fogadják el bitcoint és az altcoinokat.

(#17830) Dißnäëß válasza Capricornhun (#17828) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Lehet en vagyok naiv, de hogyhogy ? Marmint egeszen addig...

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17831) Capricornhun válasza Dißnäëß (#17830) üzenetére


Capricornhun
tag

Szaúd-Arábia 10 dolláron is haszonnal termel, bár jobban örülne a 110-130 dollárnak. 9-10 dollártól az oroszok hamar elvéreznek. Szerintem Putyin játéka nem jött be.
USA örül is meg nem is. Olcsón veszi most az olajat viszont a palaolaj ipara gyengélkedik miatta.
Egyik félnek sem jó az olcsó olaj.
Itt lehet majd nagyot kaszálni, ha időben vettél dollárt.
Bitcoin simán esett 3500 dollárig pánik nélkül.

(#17832) Dißnäëß válasza Capricornhun (#17831) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17833) joe-ker válasza joe-ker (#17816) üzenetére


joe-ker
senior tag

Közben kiderült rossz helyre küldtem át. :W ilyenkor mit lehet tenni?
Írtam a Litecoin supportnak de eddig semmi választ nem kaptam.

(#17834) tom120514 válasza joe-ker (#17833) üzenetére


tom120514
őstag

Hová küldted? Coinbase másik, nem LTC addressedre?

Never go full retard.

(#17835) szekra


szekra
őstag

Binance-on nem tudok váltani cryptot fiat-ra (vagy csak én nem találom, ha az utóbbi, tudnátok segíteni hogy lehet?), alternatív megoldásként megbízható, ha egy ideig Tether-ben áll?

[ Szerkesztve ]

(#17836) joe-ker válasza tom120514 (#17834) üzenetére


joe-ker
senior tag

Coinbase-re akartam küldeni az ottani címet kimásoltam beillesztettem és egészen més címet adott meg de ekkormár elküldte.

(#17837) tom120514 válasza joe-ker (#17836) üzenetére


tom120514
őstag

Hová ment akkor végül? Más LTC címe vagy micsoda? Itt pl látszik? [link] Létező cím?

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17838) joe-ker válasza tom120514 (#17837) üzenetére


joe-ker
senior tag

Igen létezik balance amennyit küldtem oda. De még mindíg nem tudom hogy lett ez a cím.
Privátban tudnál segíteni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17839) #49155328


#49155328
törölt tag

Revolutban lehet btc-t vásárolni?

Mármint ajánlott e?

Egyszerűen lehet csak azért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#17840) margithid válasza #49155328 (#17839) üzenetére


margithid
veterán

Lehet, de nem ajánlott. Utalj fel krakenre, vásárolj és utald ki tarcaba, trust, atomic, infinito, enjin, coinomi, mind jó.

(#17841) tom120514 válasza #49155328 (#17839) üzenetére


tom120514
őstag

Lehet csak nem ajánlott, kis pénzzel játszani persze OK. Nem hiszem hogy dráma lenne de alapvetően nincs nálad a private key, így nem tudsz minden esetben rendelkezni felette. Emellett kifelé és befelé sincs kripto, Revoluton belül veheted, tárolhatod, eladhatod.

Never go full retard.

(#17842) Dißnäëß válasza margithid (#17840) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bankkártyával (tehát nem utalással, hanem kártyás fizetéssel) lehet Krakenen vagy egyéb helyen venni ? (Vagy USD egyenleget feltölteni, amit aztán akkor váltok át BTC-re, amikor akarok).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17843) margithid válasza Dißnäëß (#17842) üzenetére


margithid
veterán

Krakenen nem hiszem, kucoinon és binancen lehet, de drága, 3-5%.

(#17844) Dißnäëß válasza margithid (#17843) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Akkor a beutalás még mindig kedvezőbb ezek szerint (gondolom IBAN-ra megy).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17845) margithid válasza Dißnäëß (#17844) üzenetére


margithid
veterán

Sepa utalassal szoktam, pár euró.

(#17846) Dißnäëß válasza margithid (#17845) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17847) #49155328 válasza tom120514 (#17841) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jó kis játék, persze kockázatos.
Remélem még visszaesik akkor be vásárolok.

(#17848) Capricornhun válasza #49155328 (#17847) üzenetére


Capricornhun
tag

Katonaság átveszi a váltók fölött az irányítást akkor lesz izgalmas.

(#17849) htc07 válasza Capricornhun (#17848) üzenetére


htc07
addikt

ja, majd elterjednek a "fekete váltók".

(#17850) Capricornhun válasza htc07 (#17849) üzenetére


Capricornhun
tag

Addig is lesz pénze az adott országnak pl. vakcina vásárlásra abból a pénzből amit kivesz a váltóból. Kaptok majd egy tartozom neked cetlit.:) ne szívd mellre...Ez jutott eszembe..

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.