Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Sylar777


Sylar777
friss újonc

Sziasztok

Ahhoz szeretnék segítséget kérni hogyan lehet bitcoint elfogadova tenni egy üzletet?

(#17552) mepet válasza Sylar777 (#17551) üzenetére


mepet
addikt

(#17553) Spirit


Spirit
őstag

Főleg Ethereum kezelés miatt vettem Ledger tárcákat, de akkor már Bitcoinra is használnám. A megszokott váltóm a Binance. A Ledgernél csak nested segwit (3-al kezdődő cím) és natív segwit (bc1-el kezdődő Bech32 cím) címet lehet kreálni, míg a Binance még nem támogatja a segwitet. Meg tudja valaki erősíteni, hogy mit csinál a váltó a fenti címekről küldött és címekre küldött tranzakciókkal?

(#17554) #25583896 válasza Spirit (#17553) üzenetére


#25583896
törölt tag

Mindegyik kompatibilis oda-vissza, szóval Binance esetében is mennie kell a tranzakcióknak segwit és non-segwit címek között.

(#17555) Spirit válasza #25583896 (#17554) üzenetére


Spirit
őstag

Beszéltem a Binance supporttal, több levélváltásom is volt. Mivel volt, akinek nem működött a natív segwit címre való utalás, így tisztáztam velük a helyzetet.

Mind a multi-signature mind a natív segwit címek támogatva vannak kifelé (mostmár?), de náluk csak legacy címet lehet kreálni. Ráutalni a számlájukra a Ledgerről viszont nem tudnak megerősítést adni, hogy működik-e, csak a legacy címről fog biztosan menni, azt írták kérdezzem meg biztos ami biztos a Ledger supportját.

(#17556) #25583896 válasza Spirit (#17555) üzenetére


#25583896
törölt tag

Igen, azt kihagytam, hogy az még problémás lehet ha pl. maga a wallet nem tud natív segwit címre küldeni, de ilyenkor nyilván el sem indul a tranzakció. Onnantól kezdve, hogy egy tranzakciót el tudtál indítani bármilyen bitcoin címre, a bitcoin hálózat protokollja szerint célba kell érnie (már amennyiben bekerül egy blokkba). Tehát a legacy címükre egészen biztos, hogy bárhonnan lehet küldeni (én személy szerint 3-as kezdetű segwit címről küldtem már a Binance felé és semmi gond nem volt - nem is lehetett volna).

[ Szerkesztve ]

(#17557) Spirit válasza #25583896 (#17556) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm a választ és a megerősítést!

(#17558) fireman123 válasza Spirit (#17555) üzenetére


fireman123
őstag

Ledgerről már utaltam btc-t korábban (kb. fél éve) a binance-re, megérkezett rendesen, de fogalmam sincs milyen cím volt :)

(#17559) Spirit válasza fireman123 (#17558) üzenetére


Spirit
őstag

Fél évvel ezelőtt a Ledger Live-ban legacy és nested segwit címeket lehetett kreálni. :)

(#17560) Qbi855


Qbi855
újonc

Sziasztok tudnátok nekem segíteni hogy hogyan töröljem magam a poloniexről mert a supportnál hibaüzenetet ír ki
A segítséget előre is köszönöm

(#17562) pn4hvq válasza headhunter (#17561) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Érdekes cikk abból a szempontból, hogy milyen arrafelé egy börtön, és
"De vajon ebből mennyi járt azért, hogy megszökött a börtönből?
SEMENNYI.
Az izlandi törvények elfogadják, hogy minden embernek joga van a szabadsághoz, így nem büntetnek meg senki azért, mert el akarja érni ezt." :Y
Másrészt Robin Hood szétosztotta a gazdagok pénzét a szegények között. Itt szimplán lopott a tag (lásd Whiskys esete, azt sem értem, miért RH-ozták).
És hol rabolt bitcoint? Csak bányászgépeket/számítógépeket lopott.
Újságírók, ehhh....

(#17563) LámaZ


LámaZ
addikt

Sziasztok!
Mi most a legegyszerűbb és legelőnyösebb módja BTC készpénzre váltásának? Olyasmikre gondolok, mint a Kraken.
BTC ATM, magánszemélynek eladás nem érdekel.

Legyen minden jó!

(#17564) htc07 válasza LámaZ (#17563) üzenetére


htc07
addikt

nem probaltam meg eddig, de a bitwala szerintem (BTC alapu bankkartya ha jol tudom).
egy utanaolvasast meger.

amugy localbitcoins

[ Szerkesztve ]

(#17565) tom120514 válasza LámaZ (#17563) üzenetére


tom120514
őstag

Vagy másfél éve nem vettem ki de akkor a Kraken klasszul ment, 9 cent volt a díj.

Never go full retard.

(#17566) mepet válasza tom120514 (#17565) üzenetére


mepet
addikt

Azóta már ott is kell közüzemi... Én gyűlölöm, hogy hamisításra kényszerítik az ügyfeleket. Ha tudtok olyan váltót, ahonnan tudok utalni eurót közüzemi számla hamisítás nélkül, az engem is érdekel!

(#17567) tom120514 válasza mepet (#17566) üzenetére


tom120514
őstag

Bankos kivonatod csak van? Az is jó [link]

Never go full retard.

(#17568) LámaZ válasza tom120514 (#17565) üzenetére


LámaZ
addikt

Eddig a CEX.io-t néztem, ott 500 euró kivétele 20 euróba kerülne (plusz a költség, mert át kell vinnem hozzájuk a BTC-t).

Legyen minden jó!

(#17569) tom120514 válasza LámaZ (#17568) üzenetére


tom120514
őstag

Más tanácsot nem tudok sajnos, amikor kivettem a Krakenen csináltam. Gyors volt és olcsó úgyhogy nem kerestem mást.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17570) mepet válasza tom120514 (#17567) üzenetére


mepet
addikt

Köszi a linket, tényleg van már sok más lehetőség is a közüzemin kívül! Jelentős könnyítés történt. Így fogok találni rá megoldást! (Első körben meglátjuk elfogadnak-e .pdf dokumentumokat beszkennelt papírok helyett.)

(#17571) margithid


margithid
veterán

Kártyával hol most a legolcsóbb a BTC vásárlás? Cex.io?
Miből vonja le a 3%-ot, a felutalt összegből, vagy az összegen kivül még a kártyáról?

(#17572) LámaZ válasza htc07 (#17564) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez a Bitwala jól hangzik... dez e a sok sz@rakodás elvette a kedvem.
Regisztráltam a PC-n, és megadtam minden adatot, de videóhívással ellenőriznek. Nekem meg nincs kamra a PC-hez csatolva.
Lehet, hogy van appjuk, akkor majd azzal, de rohadjanak meg addig is!

Legyen minden jó!

(#17573) htc07 válasza LámaZ (#17572) üzenetére


htc07
addikt

igen, en is ott akadtam el. :DDD
aztan inkabb kiutaltam coinbaserol paypalre.

(#17574) LámaZ


LámaZ
addikt

No, megpróbáltam a Bitwala-s személyazonosság-ellenőrzést az IDNow appon keresztül.
Az ürge lefényképez, beszélned kell, majd percekig fényképezi a személyi igazolványt, külön fókuszál az arcra, a hologrammara, névre stb.
Szerintem, ez alapján akár hamis személyi okmányt is tudnak készíteni.
Nem tudom, hogy ez mennyire törvényes, mennyire felel meg a GDPR előírásainak.
Majd, gondolom, küldenek e-mailt, hogy sikerült-e az ellenőrzés, de aszem hagyom a franba a kuplerájukat, sőt, törlöm a fiókomat is náluk, bár a begyűjtött adatok már náluk vannak, sajnos.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17575) mepet válasza LámaZ (#17574) üzenetére


mepet
addikt

Ha zavar, hogy a szükségesnél több adatodat kezelik, kérd őket ajánlott levélben vagy emailben, hogy töröljék az adataidat. Erre való a GDPR. ;)
Can I ask a company to delete my personal data?

(#17576) tom120514 válasza LámaZ (#17574) üzenetére


tom120514
őstag

Sokkal egyszerűbbnek tűnik mint bescannelni egy kivonatot :))

Never go full retard.

(#17577) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Valahol el kell kezdenem...

Csak érdeklődnék, hogy ha PayPalban már kb otthon vagyok, és ha csak online wallet szinten lenne közöm a Bitcoinhoz, akkor kell-e bármire hú de nagyon odafigyelnem, mert a kezdők 90%-a benézi , vagy csak tényleg annyi ami "bitcoinosítja" a procedúrát, hogy van árfolyam, ami kivételnél és befizetésnél +1 dolog amin kell egy szemet tartani, és hogy ha elment az utalás, akkor nincs vissza út.
A profitos kereskedelmi része külön szakma, az bányászat meg "már elment" számomra ...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17578) tom120514 válasza ledgeri (#17577) üzenetére


tom120514
őstag

Sok minden, elsőre, ha már szóba hoztad, az online walletet felejtsd is el szerintem. Másodikra az összefoglaló itt,de ha csak akarsz venni aztán valamikor majd eladni, többet nem akarsz foglalkozni vele, nincs dráma, nem agysebészet, kollégák majd elmondják, mi most a legolcsóbb / legegyszerűbb módja, ebben nem tudok segíteni, sosem vettem hagyományos pénzért :) Kriptoakadémia discordot is javaslom ha nem jutnál elég gyorsan előbbre, itt nem nagyon pörög az élet mostanában.

Never go full retard.

(#17579) ledgeri válasza tom120514 (#17578) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egy discord linket kérnék privátban :)!
Egyébként meg csak 1 potenciális eladásra (BTC-ben jönne az ellenérték) kéne első körben az egész... Aztán annak maradékával lehet, hogy elbrókerkedek :). Olvasgattam, csak mindenhol 10x jobban hangsúlyozott a bankból wallet-be, és a wallet-wallet tranzakció, mint a bentről bankba....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17580) tom120514 válasza ledgeri (#17579) üzenetére


tom120514
őstag

Kriptoakadémia oldalon a discord link, többit nem értem :F... ja hogy HUF vennéd ki? Akkor pl. Kraken reg., SEPA utalás akár HUF számlára olcsón. A Krakenen kapsz BTC címet, arra jöhet az utalás is akár, a maradék meg ahogy érzed, paper wallet ha tartanád, de nem tudom mit szeretnél trade-elni, ha van cél coin akkor regelj olyan tőzsdére ahol az van [link], ha jobban megéri, kérd oda a BTC-t egyből akár csak ne sokáig hagyd semmilyen tőzsdén.
Más mód is van persze a kivétre, én ezt használtam, nagyon nem mindegy milyen összeg, mi a fő szempont, stb. nem rábeszélni akarlak, tájékozódj alaposan.

Never go full retard.

(#17581) ledgeri válasza tom120514 (#17580) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17582) LámaZ válasza tom120514 (#17576) üzenetére


LámaZ
addikt

Neked az, másnak nem.
Az irataim be vannak szkennelve, a közüzemi számlák meg elektronikus formában vannak archiválva, így nekem sokkal egyszerűbb feltölteni vagy elküldeni őket, mint angolul nem tudó indiai olcsó ügyfélszolgálatosokkal vagy agresszív közel-keletiekkel (gondolom megviselte őt az út a Balkánon át Németországba) vesződni.

Amúgy a Kraken alap tagságról most örömmel közölte, hogy átminősítettek a második szintre, miután elküldtem őket a jó büdös anyjukba. Hogy miért?
Egy hete más sincs, mint kéregetik a különböző iratokat, de nem egy ember intézi, így amit beküldök Shamalnak arról nem tud Dzsáine stb.
Nekem elegem van ezekből a kriptótőzsdékből, meg úgy a Bitcoinból is, mert annak is csak megy lefelé az ára.
Ha valamikor megint felmegy, mint idén júliusban, az is csak egy-két napos csúcs lesz, és ezek a fent említett ügyfélszolgálatosok mindent el fognak követni, hogy épp akkor ne tudjam kivenni a pénzem fiátban, mert az nekik veszteség lenne.
Rablóbanda az egész.
----
Most látom, hogy itt ajánlgatod a Krakent. Röhej!
Én évekkel ezelőtt is csak rosszat olvastam róluk.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17583) LámaZ


LámaZ
addikt

---
miért nem tudom ezt teljesen törölni?
Régen volt Törlés gomb itt.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17584) LámaZ válasza mepet (#17575) üzenetére


LámaZ
addikt

Törölni?
Minimum 5 évig kötelesek megőrizni. Ezt írja a törvény.
5 év alatt meg akár 50 útlevelet is legyárthatnak a te adataiddal (na, ezért nem adok be én soha útlevelet, mert az a legértékesebb, maximum szem.ig-t.)

Legyen minden jó!

(#17585) mepet válasza LámaZ (#17582) üzenetére


mepet
addikt

Egyértelmű, a világ összes váltója összeesküdött ellened! :C

Kraken a legmegbízhatóbb váltó a saját tapasztalataim alapján példás ügyfélszolgálattal. Pont pár hsz-el ez előtt beszéltük meg, hogy nemrég jelentősen enyhiítették a verifikációhoz az elvárásokat is. Több éve használom, nagy problémám sosem volt velük. A support mindig készségesen válaszolt és segített.
A Kraken erősen ajánlott váltó! Amerikai (a kínai egyenruhás gyilkosok nem fognak Kaliforniában razziázni pl.), nagy múltú, megbízható. (Már amennyire egy váltó megbízható lehet. Nagy lóvét nem tartunk váltón!)

(#17586) mepet válasza LámaZ (#17583) üzenetére


mepet
addikt

Nem volt.

(#17587) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah ha 7000 elbukik akkor folyni fog a vér rendesen. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17588) LámaZ válasza mepet (#17585) üzenetére


LámaZ
addikt

Hej, ez így is van!
De majd én megmutatom nekik; felvásárolom az összest, és én leszek a góré. Már ha felmegy a Bitcoin ára. Mert per pill. megy lefelé a béka feneke alá. Miből lesz így nyugdíjam?!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17589) tom120514 válasza LámaZ (#17588) üzenetére


tom120514
őstag

Mi a cucc ami hajnali 4 óta pörget? :D

Never go full retard.

(#17591) LámaZ válasza tom120514 (#17589) üzenetére


LámaZ
addikt

Nesze neked cucc:
Bukott a bitcoin, ezzel sok bányász otthagyta a feleződés előtt, ez hosszú távon jó lehet? by Mészáros András
„A második feleződés 2016 júliusában történt, ekkor 25-ről 12,5 bitcoinra csökkent a blokkjutalom. Egy évvel később a bitcoin árfolyama 2902%-ot emelkedett.”
Most „A blokkjutalom 12,5 bitcoinról 6,25-re fog csökkenni.”
„Ha a legtöbb bányász tartogatja jutalmát, akkor 2020 májusa után gyorsan kilőhet a bitcoin értéke.”
Erre várok. Akkor fogok csak betépni igazán. :DD

Legyen minden jó!

(#17592) fireman123 válasza LámaZ (#17591) üzenetére


fireman123
őstag

vagy így lesz, vagy nem :) .....az LTC is a feleződés előtt fél évvel elkezdett erősödni 22 usd-ről 130-ig, és már a feleződés előtt egy hónappal beindult az esés, most már csak 47 usd

(#17593) LámaZ válasza fireman123 (#17592) üzenetére


LámaZ
addikt

Tehát több mint duplájára nőtt az értéke.

Legyen minden jó!

(#17594) fireman123 válasza LámaZ (#17593) üzenetére


fireman123
őstag

Na bummmm, ebben a műfajban ez nem ritka, ehhez nem kell felezés, és messze van a btc 2900%-os emelkedésétől. Persze bármi megtörténhet.

(#17595) LámaZ válasza fireman123 (#17594) üzenetére


LámaZ
addikt

Imádkozom a 2900%-ért. Imádkozzunk együtt hátha akkor lesz hatása.
Bár az ilyen hírek nem sok jóval kecsegtetnek:
[link]

Legyen minden jó!

(#17596) LámaZ válasza holapito (#17590) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem ígéretesnek tűnik a konstrukció, és lesz rá igény, vagy lehet, hogy már most is van.
Az mondjuk engem zavar, ha ilyen üzeneteket kapok:
ERROR 404Page "/gyik/online-bitcoin-es-altcoin-eladas-a-hucoincasheu-weboldalon-keresztul" not found!
alatta meg ott van a MEGBÍZHATÓSÁG szlogen. :)
Egyébként, csak akkor akad ki a rendszerük, ha az ember a Tovább gombra kattint a Bitcoin eladása résznél. Ha a nyílra kattintunk, akkor okés, meg amúgy ciki, hogy nem volt pénzük tesztelni a weblapokat.

A KriptoAkadémián van róluk bővebb ismertető.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17597) micsu


micsu
tag

Sziasztok,

"Bitcoin adásvétel a topikban tilos!"

Tudnátok ajánlani olyan linket / helyet, ahol a készpénzes eladók és a készpénzes vevők keresik egymást, mint pld localbitcoins? (Akár privát üzenetben is.)

Köszi,
micsu

[ Szerkesztve ]

(#17598) fireman123 válasza micsu (#17597) üzenetére


fireman123
őstag

direkt ilyent nem hiszem, hogy találasz, de facebook/crypto adok-veszek csoportban előfordul a sok hardver mellet kripto adás-vétel is

(#17599) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ma megnyitottam Tradingview-t, felugró ablak: "Black Friday 60% discount".
Jó nagyot kellett nevetnem. Még nincs is 60%. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17600) ecobit


ecobit
csendes tag

Mi a meglátás mehetünk még lefele?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.