Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) cof válasza brd (#18647) üzenetére


cof
veterán

Sír a lelke biztos, hogy nem vásárolt be márciusban, és most itt éli ki a csalódottságát. ;]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18652) podcast


podcast
tag

szóba került az adózás: ETC formájában TBSZ-en is adóköteles?

Évente 2% költségért tartható és 0,25% a vételi, eladási jutalék. Ez valahogy szimpatikusabb, mint magánszemélyektől vásárolni és adózni. Mi a hátulütője?
Physically backed és 250m EUR az alap mérete.

Tegnap vettem 37,000nél másik platformon, úgyhogy már beszakadhat :)

[ Szerkesztve ]

(#18653) Yany válasza MikeWazowski (#18642) üzenetére


Yany
addikt

Blockfolio, imádom.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18654) Ferdzsoo válasza podcast (#18652) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tőzsdén kereskedett árúcikként máshogy adózik. Xetrán is van BTC Etc, (úgyanúgy fizikailag backed). Ha MNB szerinti EU-által szabályozott (értsd nem egy Máltai, Ciprusi váltónál veszed meg az ETC-t) brókernél veszed, mivel ez így már szabályozott tőzsdei terméknek minősül "csak" 15%-ot adózik, és a veszteség szembeállítható a nyereséggel.
Ha valaki kereskedni akar ezekkel biztosan jobban jár. Bár amilyen tempóban szalad a magyar szabályozás, lehet hogy hosszú távra is jobban megéri. Csak ugye ahogy írtad a tartási díj... Bár ekkora mozgásoknál ez eltörpül. :DDD

szerk.: most nézem te is a Xetrát linkelted.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18655) South Velen válasza zerodot (#18639) üzenetére


South Velen
addikt

Szerk: ha felmegy 39.5k-ig akkor talán megtörik a panicsell
De nem látom az erőt benne 40 felett

[ Szerkesztve ]

(#18656) Dißnäëß válasza South Velen (#18655) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kíváncsi leszek a köv. értelmesnek tartott belépő pontra, ha tovább esik.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18657) szekra válasza Dißnäëß (#18656) üzenetére


szekra
őstag

28k

(#18658) Nyápic7 válasza meili (#18600) üzenetére


Nyápic7
lelkes újonc

Nem feltétlenul duplázva venném ki, nem most azonnal csinálnám, s ki tudja meddig megy még fel. Miota van ez a 3 éves törvény?

(#18659) KMT válasza Ferdzsoo (#18654) üzenetére


KMT
addikt

Ez esetben is egyénileg kell bevallani, vagy van rá mód, hogy a pénzintézet intézze? Elég felületes tudásom van ezekről, a célom az lenne, hogy magától adózzon, mint pl. egy befektetési alap. Megoldhato így a bitcoin hullám megülése valahogy?

(#18660) Ferdzsoo válasza KMT (#18659) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én úgy tudom hogy kizárólag a magyar befektetési alapoknál van olyan hogy már az adóval csökkentett profitot kapod meg, és nincs tennivalód.
Amíg pl OTP-nek nincsen BTC alapja :D addig biztosan ezt magadnak/könyvelődnek kell intéznie évente. Amúgy nem egy nagy történet kb 2 óra utánajárással és egy könyvelővel való beszélgetés után ha valaha te csináltad a saját adóbevallásodat akkor könnyen bevallható.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18661) Pharaoh válasza KMT (#18659) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Neked kell bevallani és befizetni. Ezt nem csinálják meg helyetted, mint a befektetési alapnal.

(#18662) Nyápic7 válasza Ferdzsoo (#18609) üzenetére


Nyápic7
lelkes újonc

Ez hol lehetne pontosan megtudni? Főleg a stb érdekel, a másik kettőt meg tudom oldani.

(#18663) podcast válasza Ferdzsoo (#18654) üzenetére


podcast
tag

tbszen tartva nincs adó ezek szerint?

2% kezelési költség jobbnak tűnik, mint az adó. Ha megy 10%-ot, annak is lenne 2% vagy több adója.

(#18664) Ferdzsoo válasza podcast (#18663) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem ismerem tbsz-t. Ott nincs olyan befektetés amivel infláció fölött lehetne hozamot elérni.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18665) htc07 válasza South Velen (#18655) üzenetére


htc07
addikt

Azért 24 órás grafikonból nem vonnék le nagyon konklúziót :D Főleg, amikor kb. folyamatosan +10%-on van a last24h grafikon.

Lehet szaladni a cofidishez még pénzért ;]

(#18666) Dißnäëß válasza szekra (#18657) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Sok :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18667) sparks


sparks
senior tag

Brutkó ez a szint: 12 millió Ft felett a bitcoin :) Amikor 2013-ban bányászni kezdtem, ez még elég távoli álom volt, most végre :D Látom a fórum ismét beindult, ezek szerint érkezőben a FOMO is :DDD

(#18668) A Zéé válasza sparks (#18667) üzenetére


A Zéé
addikt

akkor ezért halt le megint a coinbase. :DDD
Ezek szerint 40k felett nem lesz eladás, meg semmi, mert nem engedi a rencer! :DDD :DDD
Mondjuk most már nem bánom, hogy tegnap nem adtam el.

Just a simple Lineman...

(#18669) sparks válasza sparks (#4599) üzenetére


sparks
senior tag

És akkor válaszolok a 2013-as énemnek: igazad volt :D

(#18670) KMT válasza Ferdzsoo (#18660) üzenetére


KMT
addikt

Köszi! Eddig megúsztam mind a bevallást, mind a könyvelőt... De akkor az marad a kérdés, hogy hol érdemes btc-t venni. Revolut, paypal adja magát eléggé. Nem tudom, hogy ez mennyivel lenne rosszabb, mint egy random app / weboldal?!

#18664
A TBSZ-nek nincs köze a hozamhoz, azzal csak az adót tudod megspórolni. Nem is értem...

(#18671) sparks válasza KMT (#18670) üzenetére


sparks
senior tag

Revoluton (és Paypalon) nem kapsz igazi BTC-t csak virtuálisan. Nem tudod kiutalni és mondjuk Pistának eladni. A másik: elég magasak a jutalékok, amit levesznek. Komoly dolgokra csak rendes kripto tőzsde ajánlott, az is csak vásárlásig, és hamar kiutalni saját tárcába.
A tőzsdék bármikor dőlhetnek és oda a pénz...

[ Szerkesztve ]

(#18672) KMT válasza sparks (#18671) üzenetére


KMT
addikt

Ezt értem, de nem zavar, hogy nem kapom meg, amíg el is tudom adni ott.
0,5% a jutalék revoluton, ennyi most belefér. Hardveres tárcára nem költenék. A virtuálisnál meg mi biztosítja, hogy az enyém marad? Ezt nem látom még át. Miért lenne biztonságosabb egy virtuális tárca, mint a revolut vagy a paypal?

(#18673) sparks válasza KMT (#18672) üzenetére


sparks
senior tag

Én amikor kezdtem, akkor gyártottam papírtárcákat, erős jelszóval védve. Évekig azon volt a bányászott pénz. Ma már Ledgereket használok, de a papírtárca semmibe nem kerül. A Revolut egy plusz veszélyforrás, hogy mivel nem a te privátkulcsod, így nem a te BTC-d érvényesül, ez alapszabály. Lehet ott venni, de maximum kicsiben (mondjuk pár százezer Ft), ennél komolyabban semmiképp nem ajánlanám.

(#18674) KMT válasza sparks (#18673) üzenetére


KMT
addikt

Nagyobb veszélyben van a revoluton lévő bitcoin, mint az egyéb devizák? Mivel náluk vannak a kulcsok, övék kéne, hogy legyen a felelősség, pont mintha az eur számláról tűnne el a zsé...
Persze, annál többel biztos nem szállnék be. Azt egy éve kellett volna. 😅

(#18675) htc07 válasza KMT (#18674) üzenetére


htc07
addikt

Ha a revolutnál van bitcoinod (vagy váltón), akkor az a hálózat logikája alapján nem a tied, hanem a revoluté / váltóé. Azé, aki tudja a privát kulcsát annak a címnek.

Saját tárcában, egyedül te tudod a privát kulcsát, míg egyéb esetben nem.

Persze, ha mondjuk a revolut / a váltó bedől, akkor futhatsz a pénzed után jogi úton, saját tárcában meg garantáltan a tiéd, akármi van.

(#18676) fuze válasza A Zéé (#18668) üzenetére


fuze
őstag

Én is gyorsan visszavásároltam :D Szerencsérte nem votl bukó. Hagyom pihenni

adms.hu | UI Designer

(#18677) KMT válasza htc07 (#18675) üzenetére


KMT
addikt

Már írtam, hogy ezt értem. De kisebb esélyét látom, hogy a revolut bedől, mint hogy "feltorik" a kulcsot, vagy épp megszunik a platform, ahol tartod... (kivéve talán a papírtárcásnál).
A paypal is írja a faq-ban, hogy az illetéktelen eseményeknél nem az ügyfélé a felelősség. Tehát a bitcoin kockázatát nem ülöd náluk, ami teljesen logikus. (Csak a kripto még csak az USA-ban működik, ha minden igaz.)

(#18678) instantwater


instantwater
addikt

Létezik valami best practices leírás, ahol össze van szedve, hogy mit érdemes papírtárcában tárolni, mobilappon tárolni, hol érdemes váltani, etc?

(#18679) instantwater válasza KMT (#18677) üzenetére


instantwater
addikt

Ha saját tárcádban van akkor nem tud megszünni a platform, hiszen a BTC blockchainben nyilván van tartva, hogy a te tárcádban mennyi pénz van.
Ezért nem ajánlják a Revolut és társait Bitcoinra. Az nem a te coinod, csak virtuális.

(#18680) htc07 válasza KMT (#18677) üzenetére


htc07
addikt

A bitcoin koncepció egyik lényege, hogy te, és csakis te rendelkezhetsz az összeggel, nem bankok vagy egyéb szolgáltatók. Mármint "te" alatt azt értem, akinek birtokában a privát kulcs. Az, hogy mekkora rizikót látsz abban, hogy pl. a revolut bedől vagy meglép a bitcoinoddal, neked kell eldönteni, ha nálad a privát kulcs, akkor nem a faq dönt vagy a bíróság, hanem a matematika.

(#18681) Ferdzsoo válasza KMT (#18677) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A fő baj hogy nem látod át miért jó a BTC és ha egy váltón tárolod akkor pontosan a legfőbb előnyét/erényét veszted el. Tudom hogy az elején az ember csak a Fiat nyereséget keresi és látja benne, és nem látja át hogy tényleg valójában mekkora értéke is van ennek, de hosszútávon ez változhat, és akkor sokkal jobban jársz ha rendesen megismered és nem az egyszerűségre mész.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18682) cof válasza KMT (#18677) üzenetére


cof
veterán

Papírtárcnál milyen platform van? :D

Max. addig kell valami amíg legenerálod a tárcát.

Még amiről nem esett szó, hogy bármikor lehet ezeken a helyeken karbantartás és pont amikor eladnád akkor nem tudod, míg egy saját tárcánál ilyen veszély ugye nem fenyeget.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18683) #49155328 válasza KMT (#18672) üzenetére


#49155328
törölt tag

Revoluton 2,5% a jutalék.
1.5% a premium és metal számlával.

[ Szerkesztve ]

(#18684) vismaior04 válasza sparks (#18669) üzenetére


vismaior04
tag

De nem vettek mert akkor is őrült növekedés volt, várták, hogy visszamenjen harmadára az a jó beszálló. :)
Pár nappal később (okt 18) készült screenshot:

Emlékszem a grafikonra voltam tapadva napok óta. Akkor már több mint egy hónapja ment a KNCMiner én meg néztem, hogy úristen, mi történik. Gazdag vagyok!

Na, nosztalgia off.

[ Szerkesztve ]

(#18685) csaba951 válasza KMT (#18672) üzenetére


csaba951
veterán

Azt ugye tudod, hogy a Revolut-nál, meg PayPal-nál nem védi a pénzed a Országos Betétbiztosítási Alap (OBA). Az MtGox is egy sziklaszilárdnak tűnő cég volt, amíg egyik napról a másikra lehúzta a rolót.
Az a gond, hogy te nagyon megszoktad a szabályozott pénzpiacot. A bankok, biztosítók, tőzsdék kénytelenek törvényi szabályozásokat betartani. És még így is vannak gigantikus visszaélések (lásd WireCard). Na, a kripto ettől annyiban különbözik, hogy még betartandó szabályok sincsenek. Bennfentes kereskedelem, vagy egyszerűen csak nem tudnak elszámolni a számládon vezetett kriptoval vagy ugye a legnépszerűbb "sajnos betörtek hozzánk, és vitték a számlákon lévő kriptokat"? Így jártál! Nem tudsz elmenni semmilyen hatósághoz panaszkodni, mert egyik sem illetékes. Nincs hivatkozásod törvényre, szabályzókra, így még csak nem is tudod feljelenteni őket. Nincs hivatkozási alapod.

Más. Nekem ma egy kisebb korrekció jelent meg az üveggömben. Na, majd meglátjuk! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18686) KMT


KMT
addikt

Köszönöm a válaszokat! Jól látjátok, hogy csak ismerkedem a bitcoin-nal, ezért még nem látom át minden aspektusát.
Pl. nem világos, hogy ha bármilyen online módon jut el hozzám a privát kulcs, akkor mi biztosítja, hogy azt nem ismeri a szolgáltató, vagy aki épp hozzáfér a szolgáltató adatbázisához. Ha meg csak papíron van meg, akkor hogyan látom, hogy pl. a megvett és "átutalt" bitcoin "bekerült a tárcába"?
(Az OBA-s részt tudom, köszi.) Revolutban azért én sem bízom meg teljesen (lásd blokkolt fiókok pl.), de a paypal szimpi lenne, ha lenne itthon is, ráadásul az elvileg még ingyenes is lenne.

(#18687) MikeWazowski válasza Ciccuka (#18650) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18688) MikeWazowski válasza Yany (#18653) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Neked is köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18689) sleve


sleve
tag

Eddig tartott a rali, most bedöntöm.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#18690) HoppMaster válasza sleve (#18689) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Binance-t használ vki?
Lenne pár kérdésem.

(#18691) brd válasza KMT (#18686) üzenetére


brd
nagyúr

Privát kulcs: a legjobb, ha te generálod egy kliensből magadnak, akkor csak neked lesz meg, tehát nem egy online szolgáltatóra bízod. A "hogyan látod"-ra egy rövid technikai részletezés konyhanyelven: valójában egy BTC címen lévő BTC nem nálad van, hanem a BTC hálózatában (ez egy nyilvántartási főkönyv tulajdonképpen) az van tárolva, hogy az adott BTC-vel melyik tárca rendelkezhet és küldéskor igazából ez a rendelkezési jog változik. Küldéskor a hálózat ellenőrzi, hogy a küldő rendelkezik-e a rendelkezési jog alapjával (a privát kulcs segítségével létre kell hozni egy digitális jelsorozatot és a küldési óhajt ennek felhasználásával kell kialakítani) és ha igen, akkor helyezi át a BTC-t a másik tárcára. Ez a nyilvántartás a tulajdonképpeni blockchain (ill. az több ennél, de azt most hagyjuk), ez ilyenformán nyilvános minden résztvevő számára, tehát mindenki tudja, hogy melyik tárcában mennyi BTC van; van is rengeteg weboldal, ahol egy tárca cím megadásával meg tudod nézni, hogy ott mennyi van (meg egyéb infókat, pl. az oda érkező küldésekre hány visszaigazolás érkezett a hálózat részéről), pl. https://blockchair.com/bitcoin. Emiatt lehet olyan címre is küldeni, amiről a hálózat nem is kell tudja, hogy valakinek meg van-e már hozzá a privát kulcs, emiatt pedig lehet offline is címet (és hozzá privát kulcsot) generálni. Elsőre kicsit zavaró lehet belegondolni, hogy offline generáláskor csak az első küldéskor derül ki, sikerült-e megfelelő privát kulcsot generálni, de az elmúlt ~11 évből lehet sejteni, hogy egy normális generátor azért meg tudja ezt oldani. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#18692) GuMipOkE válasza sleve (#18689) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

De genyó vagy! :Y :D

(#18693) Agyrák666 válasza HoppMaster (#18690) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

En is beshortoltam, Gyuriba is. Short x100

(#18694) HoppMaster válasza Agyrák666 (#18693) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nah várj most elvesztettem a fonalat mit is szerettél volna írni :)

(#18695) sparks válasza vismaior04 (#18684) üzenetére


sparks
senior tag

Remélem nem adtad el te sem azóta :D Én mostanában tervezem a haszon realizálást...

(#18696) GuMipOkE válasza sparks (#18695) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Valószínűleg nem adta el, hacsak nem Hourigan-nek. A kép alapján Gox károsult.

(#18697) GuMipOkE válasza Agyrák666 (#18693) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy milyen short pozíciót vettél fel. Elárulod?

(#18698) Agyrák666 válasza GuMipOkE (#18697) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nezzetek majd a grafikont.
A nagy piros dildo en leszek. :DDD

(#18699) GuMipOkE válasza Agyrák666 (#18698) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Számok nélkül csak papírkutya vagy! :P

(#18700) vismaior04 válasza sparks (#18695) üzenetére


vismaior04
tag

De, realizáltam 2017 végén, mondjuk annak már a bányászott (amit egyébként nettó talán 5-6 hétig űztem összesen) coinokhoz nem sok köze volt, csak ugye a két dátum között azért sok minden történt a cryptóban. Sőt idén is fogok realizálni ha minden jól megy.
Jó dolog a bitcoin, de remek az idő a Maldív szigeteken jeligére. :)

Mellesleg GMipOkE jól tippelt (bár teljesen hibás érvelés alapján, tekintve, hogy szerintem cirka mindenki a gox árfolyamát követte akkoriban, messze a legnagyobb bitcoin tőzsde lévén), Mt Gox még lóg nekem egy kis pénzzel. Ha minden tökéletesen megy mostantól talán jövőre látok is belőle valamit, eseleg 2022-ben.
Az már más kérdés, hogy hacsak addig össze nem esik a BTC árfolyama igen szép összeg lesz az is.
Kezdem azt hinni, hogy Mark valójában nem egy inkompetens idióta, hanem csak jószívűen kitalálta az ultimate HODL intézményét. :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.