Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) htc07 válasza GBRDVD (#17500) üzenetére


htc07
addikt

pár havonta visszatalál új nickneveken, teljesen jó szellemi gyakorlat arra, hogy megtanuld ignorálni. :DDD

más: A Dangerous Bug in Bitcoin’s Lightning Network Has Been Fixed

[ Szerkesztve ]

(#17503) GBRDVD válasza htc07 (#17501) üzenetére


GBRDVD
tag

Köszönöm, meglesz!

Ez nem túl jó hír a villám számára. Meg azt sem értem, hogy mit gondol ez alatt (utolsó mondat): "Even on the bitcoin protocol, there have been bugs."

Talán Csaba tud rá választ, mennyire kell komolyan venni ezt a villám-ügyet. Pedig pont a napokban lépte át a node-ok száma a 10K-t: [link]

(#17504) Elbandi válasza GBRDVD (#17503) üzenetére


Elbandi
aktív tag

a protokolban nincs hiba (bar az utolso mondat szerint akar meg lehet), ez pusztan kod hiba: a node-ok nem ellenoriztek minden feltetelt a LN tranzakciokon, igy egy haxxor tudott rossz dolgokat csinalni.

(#17506) Banano válasza holapito (#17505) üzenetére


Banano
tag

Eddig is medvepiac volt..csak a doglott macska felpattant. Tozsdek is esnek,keszulj a legrosszabbra. ;]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17507) csaba951 válasza holapito (#17505) üzenetére


csaba951
veterán

Tessék, itt van az én üveggömböm!
Szerintem alapvetően medve piac van. Persze időnként beeshet 1-1 emelkedés, de ezeknek azért megvan a maga korlátja. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#17508) pvve válasza csaba951 (#17507) üzenetére


pvve
csendes tag

Szeptember 20. pedig még arról írtak, hogy ment fel [link] ilyen ez a jóslás :DD

(#17509) Zsoxx válasza Banano (#17506) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Lehet, hogy pont a kriptó lesz a menekülődeviza az összeomlás után.

(#17510) csaba951 válasza Zsoxx (#17509) üzenetére


csaba951
veterán

Igen, ez egy nagyon izgalmas téma. Egy "sima" tőzsdei zuhanás után simán zuhanna a BTC is, mint a kő. A Brexit, és a Kínai elleni kereskedelmi háború azonban alaposan bezavarhat (plusz Irán). Ezeknél van esély arra, hogy egy jelentősebb vagyont akarnak majd menteni, "bármilyen" áron. Na, erre pont jó a BTC. Amilyen kicsi a likviditás, bármilyen nagyobb kereslet/túlkínálat azonnali árrobbanást/zuhanást idézhet elő.

Egyébként a jelentősebb menekülési út nyilván a "hagyományos" USD/arany vonal lesz, csak ezeket ugye nehezebb gyorsan megszervezni. A BTC-nek nyilván csak a futottak még szerep jut majd, de a jelenlegi lanyha piachoz képest ez is jelentős lesz. Ha így alakul.

A fentiek saját vélemény, egyébként mindenki azt gondol amit akar! ;)

(#17511) Banano válasza csaba951 (#17510) üzenetére


Banano
tag

Vagy pont az elso lesz ami osszeomlik.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17513) csaba951


csaba951
veterán

Hong Kong ATMs Run Out of Money As Bitcoin Trading Volume Balloons
Mondjuk nekem kicsit furcsa, hogy ennek ellenére ma pont esett a BTC árfolyam.

(#17514) pvve


pvve
csendes tag

Kétéves lett a [CoinCash] akciósan lehet váltani hátha valakit érdekel. :C

(#17516) fireman123 válasza CoinColors (#17515) üzenetére


fireman123
őstag

Nem látni az árfolyamra gyakorolt hatását, hogy btc-be menekülne bárki is a világ bármely részén :D , én ebben nem hiszek, ha válság lesz akkor szerintem ugyanúgy (vagy jobban) fogja érinteni a kriptót is. Az elmúlt 1 évben már mindenki várt valamilyen messiást aki (ami) feltolja majd a btc árát, hát nem jött semmi/senki .....bakkt nulla, intézményi befektetők sem hozatak előrelépést (vélhetően otc-n vesznek, ha vesznek), etf-ről már szinte nem is hallani (lehet jobb is lenne ha sosem engednék, mert esetleg azzal is úgy járnánk mint 2017 végén és 2018-ban a futuresekkel), ezek a "csodafegyverek" kipukkantak. Ami felfelé hajtaná/hajtotta az árat az a fomo, ...no most az sincs. Az meg, hogy majd a bitcoin leváltja a fiatot merő álom vagy vicc. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#17517) margithid válasza fireman123 (#17516) üzenetére


margithid
veterán

A BTC szerintem 99%, hogy nem fogja leváltani a Fiat pénzeket.
Nyáron olvastam valahol, hogy ez az idei emelkedés egy fals kitörés volt csupán és megyünk vissza aljat tesztelni.
Amíg 10k körül billeget nem hittem ennek, de egyre jobban e felé hajlok.
Amúgy tökéletesen lehet látni a pszichológiát, esik mindenki a negatív dolgokkal jön, lemond, elhiszi, hogy ez valóban egy lufi stb.
Hihetetlen nagy tanulás ez, tőzsdén is tapasztaltam ezt azt, de az semmi ehhez képest.
Nem ide tartozik, de az emberi pszichológia szinte mindenhol ugyanúgy müködik...

(#17518) Banano válasza margithid (#17517) üzenetére


Banano
tag

En azert jobban orultem volna ha 13 kornyeken adom el..es nem 3.6k kornyeken mint tavaly decemberben. ;]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17519) Zsoxx válasza CoinColors (#17515) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az rég rossz, ha valaki vészhelyzetBEN kezd diverzifikálni. Azt előtte kellene.

(#17520) margithid válasza Zsoxx (#17519) üzenetére


margithid
veterán

Nem feltétlen.
Emlékezzünk csak a ciprusi bankválságra 2013-ban.
Hirtelen mindenki BTC-be menekítette a pénzét és tulajdonképpen akkor került először a mainstreambe a BTC.

(#17522) csaba951


csaba951
veterán

Bitcoin ‘Needs $100M Positive Interest Per Week’ To Keep $8K Price
A 2020 májusi felezés nagyon érzékenyen fogja érinteni a rendszert működtető bányászokat. A jelenlegi árfolyamon is feleződne a bevételük. Közben meg azt látjuk, hogy annyira kicsi a likviditás, hogy egy már egy 2-3 napi átlag fogalomnak megfelelő napi fogalom is jelentősen le- vagy feltornássza az árfolyamot.

Korábban arra számítottam, hogy a BTC (is) egy egérút lesz a válságövezetekben (Hong Kong, Argentína, vagy most Chile) élők számára. Ahogy elnézem a forgalmi adatokat/árfolyamot, ez sajnos egyáltalán nem jött be.

(#17523) margithid válasza csaba951 (#17522) üzenetére


margithid
veterán

Ezek nem igazi válságok.
Latin Amerikában kb mindig is válság volt, az USA külpolitika függvényében.
Hongkong meg egy részlegekben független része Kínának, Tajvanon is volt pár éve zavargás, feszültség, ez még nem jelent semmit.
A ciprusi bankválság más volt, ott gyorsan kellett kimenteni a pénzt, a fél világnak volt ott offshore számlája.

(#17524) Zsoxx válasza margithid (#17520) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az lehet, de az, hogy a maradék pénzemen BTC-t veszek, nem nevezném diverzifikációnak.

(#17525) kssvirag


kssvirag
tag

Mennyire fura, hogy a Bitstamp-on eladott 400 BTC ilyen zuhanás okozhat...
majd 10% os esés .
valaki pár ezer BTC összehangolt eladásával mit müvelhet? és akkor már 10-100ezrekről ne is beszéljünk. :(

[ Szerkesztve ]

(#17526) kssvirag


kssvirag
tag

nagyon ugy tünik a 8200-8500 szintről nem tudott felfele kitörni az elmúlt hetekben, igy szerintem innen egy darabig lefele fog menni.
Minden "nagyobb" eladásnál lavinákat indítva.

(#17527) htc07 válasza kssvirag (#17526) üzenetére


htc07
addikt

aki #hodl, annak ez csak egy előkarácsonyi leakciózás ;]

(#17528) Ferdzsoo válasza htc07 (#17527) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Így. De a black friday is jöhetne már. ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17529) htc07 válasza Ferdzsoo (#17528) üzenetére


htc07
addikt

alzánál minden második héten van kb. :C

emagnál tegnap boxing day volt.(ami egyébként karácsony másnapjának neve az egyesült államokban). ;]

(#17530) CoinColors


CoinColors
csendes tag

Nem tudom nem észrevenni, hogy szinte a Nature magazin kvantumfölényt publikáló cikke után percekkel esett be az árfolyam 8050-ről 7500-ra néhány óra alatt.

Csak úgy, mint szeptember 24-én, amikor először kiszivárgott a Google kvantumfölénye. Akkor sokkal nagyobbat estünk, bár ott volt egy kb. fél napos delay. Most nem volt. Mindkét leszúrás az utóbbi hónapok legintenzívebbike volt... A szeptemberi óta nem talál magára az árfolyam.

(Nem olvas Variance blogot a világ, az a baj.)

(#17531) pellesmartin


pellesmartin
tag

Sziasztok! Bitcoin-t szeretnék vásárolni,a baj hogy csak pár dollárért kellene,sok oldalon meg 50,100... dollár a minimum vásárlás. Paypalos fizetéssel találtam egy srácot aki árúl,de külföldi paypalre,3-4 euro a kezelési költség.. Van valami megoldás ilyen kevés összegért vásárolni úgy hogy ne kétszeres áron a kezelési költséggel?

(#17532) #25583896 válasza pellesmartin (#17531) üzenetére


#25583896
törölt tag

Ebben az esetben olyat lenne célszerű keresni, aki személyesen tud eladni (eredetileg úgyis ez volt a bitcoin célja, hogy peer-to-peer fizetőeszköz legyen). Persze ez nem egyszerű, ha nem sok BTC tulajdonos van a környéken :)

(#17533) brd válasza CoinColors (#17530) üzenetére


brd
nagyúr

Valaki viszont olvas (vagy Nature-t nem :) ), mert gyorsan vissza is tornázta ~8600-ra. :D
Sosem értettem egyébként ezt a Quantum-parát. Ki mondta, hogy kőbe vannak vésve a hálózat(/címek) szabályai? Ha szükség van rá, átírják biztosan Quantum számítógép állóra, a közösség elfogadja ezt a verziót a jól felfogott érdekei miatt, és minden megy tovább.

The only real valuable thing is intuition.

(#17534) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah kérem szépen. Hát ennyit az 5k-s BTC-ről. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17535) Banano válasza Ferdzsoo (#17534) üzenetére


Banano
tag

Tul sokan kezdtek el shortolni.. ;] Persze erre is biztosan valami okos magyarazat.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17536) Ferdzsoo válasza Banano (#17535) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah most meg túl sokan kezdenek el longolni. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17537) margithid válasza Ferdzsoo (#17534) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem ultragáz, hogy a kínai elnök megnyilvánulására rallyzott, ez pont ellentmond az alapvető függetlenségnek.
Most komolyan, egy diktatúra vezetője áll ki a 100% demokrácia megtestesítője mellett?
Lesz itt 5k, talán 3k is, ettől függetlenül töretlenül bízom a blokkláncokban!
De az államoknak semmi keresnivalójuk ebben, pont, hogy ellenük jött létre.

(#17538) htc07 válasza Ferdzsoo (#17534) üzenetére


htc07
addikt

mindenki nyugodjon le, csak azért történik, mert két napja eladtam egy kis btc-t.

a multkori esésért bocsi, vettem és fél órára rá zuhant be 8 alá. :N

idén eddig csak ilyenek történtek velem :D

[ Szerkesztve ]

(#17539) brd válasza htc07 (#17538) üzenetére


brd
nagyúr

Megtennéd legközelebb, hogy előre szólsz? Végre lehetnék valamilyen tőzsdei tranzakcióban bennfentes. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#17540) htc07 válasza brd (#17539) üzenetére


htc07
addikt

emelkedést prognosztizálok, mert nem tervezek venni tavaszig. ;]

(#17541) 8zabi válasza margithid (#17537) üzenetére


8zabi
őstag

ha szerinted sincs semmi értelme, akkor miért gondolod hogy ez mozgatja? ;]

ui.: nem lesz 5k, de várhatod még pár hónapig

(#17542) Banano válasza 8zabi (#17541) üzenetére


Banano
tag

nem lesz"

Dejo,hogy minden hirtelen,es "termeszetes" emelkedes utan elojonnek az okosak a bokorbol. :D Mikozben ugyanugy benne van az 1000 dollar alatti ar,mint a 20 ezer folotti..

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17543) margithid válasza 8zabi (#17541) üzenetére


margithid
veterán

Hol olvastad, hogy értelmet kerestem ebben?

(#17544) 8zabi


8zabi
őstag

még mindig nem értitek az alapokat sem ;) [link]

(#17545) Banano válasza 8zabi (#17544) üzenetére


Banano
tag

Semmit nem jelent,hogy kevesebb koin lesz forgalomban. Most is kb az 1%-aval kereskednek csak,mikozben a maradekot olyan tarcakban taroljak amihez evek ota nem nyultak hozza.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17546) brd válasza htc07 (#17540) üzenetére


brd
nagyúr

És tényleg :Y Nem szeretnél negatív múzsa lenni százalékért? :D

The only real valuable thing is intuition.

(#17547) htc07 válasza brd (#17546) üzenetére


htc07
addikt

lehet inkább ezt kellene csinálnom, biztos nagyobb hasznom lenne mint így.

viszont az benne a jó, hogy platformfüggetlen, és kis összegekkel is működik. ;]
ja, a szeptemberi zuhanásért is bocsi: [kép] [kép]

(#17548) CoinColors


CoinColors
csendes tag

(#17549) Banano válasza CoinColors (#17548) üzenetére


Banano
tag

Nerkoin. ;]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17550) pvve


pvve
csendes tag

Azért ez így durva lenne :D na srácok össze dobjuk ? [link]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.