Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) csaba951 válasza tom120514 (#17697) üzenetére


csaba951
veterán

Nincs semmi szégyenkeznivalója az aranynak a hagyományos befektetések között. Szépen hozott annak, aki még akkor vett.

(#17702) tom120514 válasza csaba951 (#17701) üzenetére


tom120514
őstag

Senkit nem érdekel az arany, csak a kolléga dobta be, mint biztos :W befektetés.... :)) ja, utólag okos :DD de átlagárat csökkenteni, csúcson eladni nem... :N Én például vettem Tesla részvényt októberben, jelenleg 128%-ot hozott, ennek örülök de nem gondolom hogy biztos befektetés volt...

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17703) LámaZ válasza csaba951 (#17701) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezeknek beszélhetsz.

Legyen minden jó!

(#17704) tom120514 válasza LámaZ (#17703) üzenetére


tom120514
őstag

... inkább töröltem, nem ér ennyit...

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17705) pető bá' válasza tom120514 (#17704) üzenetére


pető bá'
őstag

Elég az aláírásod is :DDD

"... and I hope you have a great day!"

(#17706) LámaZ válasza pető bá' (#17705) üzenetére


LámaZ
addikt

:D
Képzelem.

Legyen minden jó!

(#17707) Elbandi válasza LámaZ (#17696) üzenetére


Elbandi
aktív tag

koszonjuk hogy kijelentetted a nagy igazsagot! mindenki felfogta, tobbet nem kell ide irnod, mi mar mind megtertunk! max csak akkor amikor kiszalltal, hogy tudjuk.

(#17708) pn4hvq válasza LámaZ (#17696) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Amúgy valaki kényszerített, hogy ebbe fektesd a pénzed? :F
Ez egy olyan móka, hogy napi szinten bukhatsz vagy nyerhetsz 100%ot is.

(#17709) LámaZ válasza pn4hvq (#17708) üzenetére


LámaZ
addikt

Miért írsz nekem közhelyeket?
De ha kell, eskü alatt kijelentem neked, hogy senki nem kényszerített semmire. Bár, soha nem állítottam, hogy kényszerített volna. Nem is ez volt a téma. Most jobb? (Azért, gondolom, eszedbe jut egyéb hasonló is. :D)

Legyen minden jó!

(#17710) htc07 válasza LámaZ (#17709) üzenetére


htc07
addikt

szia,

olyankor kell venni amikor olcsó, és olyankor kell eladni, amikor drága.

szívesen, szia :DDD

...Vagy elolvasod mit veszel előtte. pörgesd át nyugodtan a topikot, minden oldalon jön valaki, aki megmondja, hogy a bitcoin egy rakás szar, csak mert nem érti meg, hogy hogy működik. De persze aki annyit lát bele, hogy beleraksz egy ötöst' aztán jövő héten lambóval jársz, azokkal nehéz vitatkozni.

Amikor 2013-ban 1200 dollárnál bevásároltak az emberek és bezuhant 500 dollárra az árfolyam, akkor is elmondták piramistól tulipánmániáig mindennek, aztán mennyire igazuk volt ;]

Szívesen megosztom az én filozófiám a bitcoin vásárlásáról: annyi pénzért vegyél bitcoint, amit amúgyis elégetnél.

Sajnálom ha személyeskedést látsz bele, de a mondandóm nagyrésze az összefoglalóban is megtalálható, amit ha elolvasol vásárlás előtt, most nem itt panaszkodsz :DDD ha pedig elolvastad előtte, akkor csak hiszti, az sem túl szerencsés több hozzászóláson keresztül egy szakmai topikban.

[ Szerkesztve ]

(#17711) janos666 válasza janos666 (#17669) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Végül ~30 napba telt ~3 helyett (amit mondjuk sohasem hittem el, és későbbi válaszlevélben már csak 10-et ígértek :DDD), aminek hála nem ~$7300-on, hanem ~$8700-on váltották át a kínált USD-t BTC-be. :(((
Valószínű, hogy pár év múlva meg fogom bánni..., vagy nem, majd meglátjuk. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17713) LámaZ


LámaZ
addikt

Amúgy, igen, kiszáltam a kriptópiacról, másfél év alatt olyan 5k Ft veszteséggel. Ez volt a tanulópénz, ami nem sok. Kiszálhattam volna tavaly június végén szép nyereséggel, de sajnos nincs időm lesni a tőzsdét. Azért hagytam ott még egy kis aprópénzt, hogy eljátszadozzak vele, ha a kedvem úgy tartja.

Legyen minden jó!

(#17714) Patry0t


Patry0t
tag

Érdekes kísérlet veszi most kezdetét. Az elmélet az volt, hogy ha a hagyományos tőzsde bedől akkor a kriptó emelkedni fog. Most, hogy kínában pánik kezd kialakulni, meglátjuk a kriptotőzsde miként fog viselkedni. Tippem amúgy, hogy az elmélettel ellentétben az is esni fog.

(#17715) htc07 válasza Patry0t (#17714) üzenetére


htc07
addikt

ez a "bitcoinba menekül a vagyon" szép és jó elképzelés lenne, ha nem csak elvétve lehetne vele fizetni. Mert ha kenyérre kell, akkor a pék nem bitcoint fog kérni, hanem valutát.

(#17716) Ferdzsoo válasza htc07 (#17715) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egészen addig amíg a pék fiat pénzével az nem történik mint a bolivárral. Akkor a BTC-t sokkal hamarabb elfogadja és a fiattal pedig kifújja az orrát. Véglet? Vajon az argentinok végletnek gondolták? No effense term. de szvsz minden ember mindig azt gondolja hogy nah ez velünk nem történhet meg. :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17717) htc07 válasza Ferdzsoo (#17716) üzenetére


htc07
addikt

persze, de a pék csak akkor fogja elfogadni, ha tud rajta lisztet venni... :)

(#17718) Ferdzsoo válasza htc07 (#17717) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A felvetés jogos, illetve minimum egy okostelefon internettel is fog kelleni hozzá. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17719) margithid


margithid
veterán

Szerintem a BTC-vel ilyen mikro tranzakciókat nem fognak végrehajtani.
Erre sokkal alkalmasabb stellar vagy nano.

(#17720) nihill


nihill
őstag

Ha már feljött ez a fizetés téma, nekem az a kérdésem lenne, lehet valahol BTC-vel fizetni? És mit lehet így venni?
Most itt nem arra gondolok, hogy USD-s/HUFos stb ára van valaminek és kiszámolják épp most ebben a pillanatban mennyi BTC, és átváltják nekem, hanem van-e valaminek direktben BTC-s ára? Úgy értem az S-Mercire rá van írva hogy 10BTC stb stb...?

(#17721) edk- válasza nihill (#17720) üzenetére


edk-
őstag

van-e valaminek direktben BTC-s ára?

Szerintem ilyen nincs.

Nálunk a 220V és az alza elfogad BTC-s fizetést, bár gondolom, itt ezzel senkinek nem mondok újat.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17722) pető bá' válasza nihill (#17720) üzenetére


pető bá'
őstag

Mivel szerintem számlázni nem tudnak/nem lehet BTC-ben, így valamilyen fizetési megoldáson keresztül van csak lehetőség (220volt pl BitPay) kifizetni az összeget BTC-ben, ami azonnal átváltásra kerül, így a bolt már HUF-ot vagy USD-t kap, és neked is HUF vagy USD számlád lesz.

"... and I hope you have a great day!"

(#17723) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

(#17724) margithid válasza Zsoxx (#17723) üzenetére


margithid
veterán

Egy laikus véleménye. Hallgattam a beszélgetést Csabai Csabával, nem sok mindent tud a kripto iparrol, ennek ellenére határozott véleménye van, vagy csak szkeptikus, ki ki döntse el😀

(#17725) butch3r válasza margithid (#17724) üzenetére


butch3r
senior tag

Csabai Csabáról azt írni hogy nem sok mindent tud a kripto iparról elég erős.
nem tudom eldönteni hogy trollkodsz vagy komoly? :U

(#17726) Ferdzsoo válasza butch3r (#17725) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem félreérted, és a kolléga nem azt mondta hogy Csabai Csabának nincs fogalma hanem a Fitnessesnek nem volt fogalma amikor Csabával beszélgett.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17727) margithid válasza butch3r (#17725) üzenetére


margithid
veterán

Félreertetted.
Csaba szerintem nemzetközi mércével is kripto szakértőnek mondható, a fitneszes srác meg maradjon a hagyományos pénzügyeknél😀

(#17728) butch3r válasza margithid (#17727) üzenetére


butch3r
senior tag

jaaa akkor megnyugodtam :DDD
sorry

(#17729) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Altcoin vétel walletben: 5% transaction feed soknak átlagosnak vagy kevésnek számít?
Altcoint veszek a walleten belül bankkártyával USD-ért.
A wallet (szoft wallet) ezért 5%-ot von le transaction feedként, de min 10USD-t.
Ez a díj sok kevés vagy szokásos átlagos?

Köszönöm

(#17730) fireman123 válasza t420s (#17729) üzenetére


fireman123
őstag

Tőzsdéken kb. 0,1-0,25% között van.

(#17731) csaba951 válasza t420s (#17729) üzenetére


csaba951
veterán

Erre a szolgáltatásra kb. ennyi a szokásos díj. Legtöbb helyen eleve nem tudsz bankkártyával venni.

(#17732) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Nem tudom jó topik-e erre, de van most egy igen jó lehetőség biztos kripto befektetésre, kb 35-40% haszonnal. Nem piramis meg hasonló, így ha nem illik ide lehet törölni, ha meg jól jönne a plusz megoldható a dolog :D

(#17733) margithid válasza EXIEZ (#17732) üzenetére


margithid
veterán

35-40%?
Biztos?
Mesélj még :)

(#17734) EXIEZ válasza margithid (#17733) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Biztos-biztos.
konkrétan nem befektetés, megmarad a kripto, így legrosszabb esetben kb 10-15 centet veszt az ember 2 tranzakcióval.

Promo esemény, pár perc az egész, csak legalább 500USD kell hozzá cryptoban :D

(#17735) nihill válasza margithid (#17733) üzenetére


nihill
őstag

Most bevásárolsz az összes pénzedből.
Majd ha 40%-al több lesz az árfolyam, eladod.
Mi sem egyszerűbb. :DDD

(#17736) EXIEZ válasza nihill (#17735) üzenetére


EXIEZ
senior tag

igen, de alapvetően a kripto az kockázatos( az én verzióm nem ), valamint nem évekről van szó, csupán 1 hónap.. azért nem mindegy :D

[ Szerkesztve ]

(#17737) tom120514 válasza EXIEZ (#17736) üzenetére


tom120514
őstag

Keress már valami ittvannakahülyék nevű topikot légyszi, ez nem az. Ha te elhiszed amit írsz akkor csatlakozz is.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17738) EXIEZ válasza tom120514 (#17737) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Tudom mit beszélek, majd jövök a bizonyítékkal...

(#17739) Ferdzsoo válasza EXIEZ (#17732) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

40% biztos! Hheezzzaaazzzzzz... :DD
Ja kösz nem. Mégsem hiszem el. :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17740) EXIEZ válasza Ferdzsoo (#17739) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Haters gonna hate.
Egyszer már csináltam, én tudom mi is ez, de nem kell hinni :D

(#17741) butch3r válasza EXIEZ (#17740) üzenetére


butch3r
senior tag

és akkor miért nem lehet publikusan beírni csak pmben?

(#17742) edk-


edk-
őstag

Ha egy ajánlat túl jó, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17743) tom120514 válasza EXIEZ (#17738) üzenetére


tom120514
őstag

Mutasd a Lambot vagy haladj innen. :))

Never go full retard.

(#17744) pn4hvq válasza EXIEZ (#17736) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ha nincs kockázat, akkor eladtad már minden ingóságodat, hogy 1 hónap alatt 40%-kal több vagyonod legyen?

(#17745) htc07 válasza EXIEZ (#17740) üzenetére


htc07
addikt

Adj már kölcsön 500 dollárnyi kriptót egy hónapra, 10%-al többet adok vissza egy hónap múlva! Sőt, nem is kell elküldd nekem, csak csináld meg vele a varázslatod, aztán küldd a maradékot!

(#17746) mepet


mepet
addikt

40%...
Ha ez a szám nem szerepelt volna, nem aggódnék. Pl. a kucoin poolx staking szolgáltatására pl ha felhívta volna a figyelmem valaki, mielőtt beteltek a jó helyek, annak örültem volna. Persze ott éves 10% körüli számokról volt szó, nem 40% egy hó alatt...

(#17747) EXIEZ válasza mepet (#17746) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Oké, márciusban jövök emberek, addig kell felszállni a vonatra ameddig lehet :D

(#17748) margithid válasza mepet (#17746) üzenetére


margithid
veterán

Kucoin amúgy nagyon jó kis váltó.
Szepen csendben dolgoznak fejlesztenek.
Akartam zsakolni kcs-t, de sajna lemaradtam róla...

(#17749) Zsoxx válasza pn4hvq (#17744) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ott a pont.
Sőt, még hitelt is felvett.

(#17750) Zsoxx válasza EXIEZ (#17747) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Inkább ne gyere vissza. A hülyék a túloldalon laknak.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.