Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) flashouse


flashouse
csendes tag

Vannak tapasztalataitok BTC ATM-ekkel?

(#17652) #25583896 válasza flashouse (#17651) üzenetére


#25583896
törölt tag

Vannak.

(#17653) flashouse válasza #25583896 (#17652) üzenetére


flashouse
csendes tag

Tudnál ajánlani egyet budapesten?

(#17654) #25583896 válasza flashouse (#17653) üzenetére


#25583896
törölt tag

Eddig CoinCash ATM-et próbáltam, pl. Király utca (Zing Burger).
Az utaláshoz képest persze valamivel magasabb a váltási költség, de semmi gond nem volt vele.

(#17655) Zsoxx válasza #25583896 (#17654) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Nem mindegy mennyiért váltják, ha 1 millió $ lesz a BTC? ;)

(#17656) edk-


edk-
őstag

Üdv mindenkinek.

Bitcoint vennék kártyával vagy utalással (nem sokat, csak 20-30 eurónyit), hol érdemes? Korábban a MrCoinnál vettem, de most úgy nézem, ők nagyon magas költséggel dolgoznak. Találtam a btcdirect.eu-t, illetve a bitnovo.com-ot. Utóbbin lehet kártyával fizetni (2% felárért), az előbbin csak videós azonosítás után, de a SEPA utalás is jó, Revolutról ingyen van. Ismeritek ezt a két helyet? Vagy más ajánlott?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17657) tom120514 válasza edk- (#17656) üzenetére


tom120514
őstag

Revoluton nem jó?

Never go full retard.

(#17658) edk- válasza tom120514 (#17657) üzenetére


edk-
őstag

Abból nem lehet szolgáltatásokért fizetni tudmásom szerint.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17659) tom120514 válasza edk- (#17658) üzenetére


tom120514
őstag

enkór prémium? :))arra tényleg nem jó a Revolut, nem megy sem befelé sem kifelé kripto.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17660) NORBl


NORBl
aktív tag

Eszembe ötlött egy tök király vállalkozás terve, és a domainet be akarom húzni hozzá.

Mindegy milyen cégen regisztráltatom a címeket ? Külföldin, vagy magyaron ? Ahol olcsóbb ? Vagy vannak kamu cégek ezügyben ?

Vagy van erre valami szaktopik ?

(#17661) parkr válasza NORBl (#17660) üzenetére


parkr
őstag

ezt az összehasonlító oldalt ajánlom. (ha nem org akkor átírod arra amit szeretnél.)
ha .hu-t akarsz akkor itthon érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#17662) csaba951 válasza edk- (#17656) üzenetére


csaba951
veterán

Most jött a hírlevél:
Binance will now allow users to bind their Visa cards to their accounts and purchase crypto using this card, directly on Binance.com.

Please note that only Visa credit and debit cards issued within the European Economic Area will be supported for now.

Countries covered:
United Kingdom, Germany, France, Netherlands, Poland, Sweden, Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Iceland, Liechtenstein and Norway.

Support for Mastercard and additional currencies will be added in the near future. Please stay tuned for more information.

[ Szerkesztve ]

(#17663) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van mostanában jobb ajánlat Mt.Gox BTC kivásárlásra, mint a Fortress féle (amit még kéretlen levélben tettek a nyáron)?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17664) margithid


margithid
veterán

Kraken szuper gyors most is, ma ment el a Sepa euró utalásom, fél órája jóvá is írták!

(#17665) fireman123 válasza margithid (#17664) üzenetére


fireman123
őstag

Elvileg dec. 15.-től jelentősen csökkent a sepa utalás díja, .....valóban olcsóbb mint korábban?

(#17666) margithid válasza fireman123 (#17665) üzenetére


margithid
veterán

Igen.
Raiffeisennél volt egy szintén Sepa utalásom még novemberben, akkor két költség is volt, összesen kb 11 euró, a mostani utalásomnál viszont csak 4.5 euró!
Szerintem igy nagyon megéri, nyilván aki 50 eurókat akar utalni annak nem biztos, de én korrektnek érzem ezt a költséget.

(#17667) fireman123 válasza margithid (#17666) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót, OTP hirdetmény szerint dec. 15-től 0,3% max. 6e, ......korábban 0,3% és min. 2700 max. 15e volt.

(#17668) edk-


edk-
őstag

Revolutról ingyenes az utalás.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17669) janos666 válasza janos666 (#17663) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vélemény, hogy jó ötlet-e eladni 900 USD/coin áron az Mt.Gox BTC-t?
Mikor a nyáron megkaptam a levelet, nem igazán érdekelt (inkább viccesen felháborított a tolakodó kéretlen levélszemét), de nemrég volt egy spontán tervem, amihez minél több készpénz kellett volna minél hamarabb, és akkor beugrott, hogy volt ez, de úgy tűnik, hogy az a terv más okból befuccsolt, így nincs rá közvetlen szükségem, viszont már rábeszéltem magam, így most viszonylag nehéz racionálisan dönteni.
Ha tegyük fel kifizetnek min. 15%-ot a nyáron (ezt most persze csak a optimista időpont, lehet ebből még további 3 év is), és min. 5000 USD-n áll majd a BTC (nyilván ez is csak tipp, mint alsó határ, ahova szerintem lekúszhat addig, ha lefelé megy), akkor 750 USD-t tekinthetek kvázi garantáltnak, ami kevesebb. Bár nyilván nem lesz kötelező azonnal eladni. Na persze lehet, hogy sokkal később kapnék bármit, lehet, hogy csak 10%-ot, és lehet olyan távlatban majd 1000 vagy 20000 is a BTCUSD.
Most afelé húznék, hogy fizessenek ki BTC-ben, és abban is hagynám, így fixen meglenne a ~12% olyan formában, amihez hozzáférek, ha legközelebb / (vagy most mégis) készpénz kéne (ez az ajánlat elvileg dec. 31.-én jár le, bár a fene tudja, elvileg már csak 800-at kéne adniuk ma is az új jelentkezőknek, de visszaigazolták a 900-at, mikor elküldtem a levelüket scan-elve).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17670) Reggie0 válasza janos666 (#17669) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert csak 15% lenne meg?

(#17671) fireman123 válasza janos666 (#17669) üzenetére


fireman123
őstag

ez most már talált BTC, eddig is megvoltál nélküle évekig (valszeg nem is gondoltad, hogy lesz belőle még egyszer valami, hanem elkönyvelted magadban veszteségnek), ....biztos tartanám a BTC-t évekig (de most már nem tőzsdén :)) ), ......bármi lehet belőle

[ Szerkesztve ]

(#17672) edk-


edk-
őstag

Végül is a MrCoinnál vettem BTC-t, mert belföldi utalásnál nincs plusz költség, a btcdirect.eu-nál viszont 2.5 EUR felár lenne 30 euróra. Így ugyanannyi pénzért a MrCoin picivel több BTC-t ad. A Binance csak bejelentkezés után mutatja az árfolyamot, csak ezért nem regisztrálok oda.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17673) mepet válasza edk- (#17672) üzenetére


mepet
addikt

Írja belépés nélkül is: https://info.binance.com/en/currencies/bitcoin

(#17674) janos666 válasza Reggie0 (#17670) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Durván 17%-ra emlékszem még azon hírek kapcsán, mikor eladtak egy szép adag BTC-t valahol 10 és 20k közt, hogy egyengessék a fiat/crypto arányt (ott le volt írva, hogy mennyit találtak, mennyi maradt az eladások után, és talán az is, hogy mennyi követelést hagytak jóvá). De most nem találom azt a cikket. Ez az arány idővel inkább csak rosszabb lehet (azt hiszem ebben nem volt benne a Coinlabn irreális követelése se például, de az ilyenekről lehet hogy úgy egyeznek majd meg, hogy kapnak "valamennyit"). Szerinted mennyi?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17675) vismaior04


vismaior04
tag

TLDR: A venture capital cégek nem hülyék azért, jelenleg sacc per kábé 1600 dollár fölé várható egy 1 BTC méretű követelés értéke legrosszabb esetben is.

Bonyolult a történet, ez csak egy felületes és pontatlan áttekintés:
Most hogy kiléptünk a csődeljárásból a civil rehabilitation tervet viszont még nem fogadták el (illetve még a terv beadási határidő se járt le), csak tippelni lehet. De CR keretén belül a legpesszimistább becslés is több ennél amit írtál.

1 BTC követelés esetén a jelenleg legpesszimistább kifizetési számítás cirka ez:
460 USD + 0.15 BTC + 0.15 BCH = ~1600 USD (Jelenlegi árfolyamokon.)

Azért változott ennyit, mert ahogy említetted korábban eladtak annyi bitcoint hogy minden annó (jenben) meghatározott követelés teljes összegét ki tudják fizetni. Majd ez követően a fennmaradó összeg (ami mint crpyto) csődeljárás keretében a tulajdonosoknak ment volna, viszont CR során ez szintén kiosztásra kerül, a bitcoin követelésekkel rendelkezők között.
Ami még nyitott kérdés, hogy az úgynevezett zombie claimekkel mi lesz ezért nehéz becsülni pontosabban mekkora a várható kifizetés. Körülbelül arról van szó, hogy mi történik azoknak a részével akik tehették volna de nem nyújtottak be követelést. Ez vagy szétosztásra kerül, vagy egy bizonyos ideig, vagy akármeddig is ott várhatja őket, részben vagy egészben vagy akármi. Még nem dőlt el.

Illetve sokminden más sem dőlt még el, és cirka zéró esélye van imho hogy idén kifizetésre kerülne sor. Alig valamivel több, hogy jövőre lesz, ez egy neveztségesen hosszú folyamat, amit mondjuk valahol megértek a csődbiztos helyében én se sietnék évi 1 milliós fizetés mellett. :)

edit:
Közben kerestem forrást. Legjobb tudomásom szerint ez a legrészletesebb számítás ami elérhető (bár bevallom nem követem olyan aktívan már jóideje mi történik), illetve itt olvasható egy részletes számítás is a rendelkezésre álló pénzekről, kriptó assetekről.

Itt pl fel van sorolva potenciális "russian recovery" során visszaszerezhető pénzek mennyisége is. (Ez a legújabb fordulat a történetben, nem mennék bele, lényeg, hogy állítólag letartóztattak valakit Oroszországban akinek a birtokában van pár százezer lopot goxcoin és ha visszaadja részben vagy egészben ugye az is szétosztásra kerülne. De persze ez se egyszerű és egyelőre nem tudni mit mikor mennyiért és egyáltalán-e.)

[ Szerkesztve ]

(#17676) janos666 válasza vismaior04 (#17675) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a részletes választ. :R
Ezt nem tudtam, hogy van garantált 460 USD coin-onként a BTC mellé (már láttam valahol ilyesmit, de azt hittem ez vagy/vagy, kérhetsz majd ennyi USD-t, vagy a BTC részed) és a BCH-t sem számoltam bele (nem bízom benne, hogy számottevő értéke lesz még évek múltán).
A linkelt fórum viszont privát.
Az orosz dologról olvastam, de nekem nem tűnik valószínűnek, hogy abból lesz valami (sikerült elkobozni és kiadják japánnak ahelyett, hogy megtartják, vagy elárverezik).
Tudom, hogy nem hülyék ezek a "befektetők", és kevesebbet kínálnak, mint amire ők saccolják az értékét. A kérdés az, hogy mennyivel, illetve hogy adott személynek mennyit számít az idő és/vagy ezzel járó kockázati faktor (biztos csak olyan pénzt tesznek bele, amit készek akár 100% elbukni, és ráérnek vele akár 10 évig is, hogy bármi történjen).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17677) LámaZ


LámaZ
addikt

Valami megmozdult a napokban, mert 1 ฿ árfolyama felment 8800 $-ra is - ami a legmagasabb 2019 november közepe óta -, de megint megtorpant a felfelé ívelés.

Legyen minden jó!

(#17678) Capricornhun válasza LámaZ (#17677) üzenetére


Capricornhun
tag

Pumpálás időszak van és majd jön a szívattyúzás. 1-2 hónap múlva virágozni fognak az altcoinok 1-2 hétre a felezés miatt. Szerintem LTC és XRP lesz a két befutó.

(#17679) LámaZ válasza Capricornhun (#17678) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez magyarul azt jelenti, hogy a ฿ értéke már csak esni fog?

Legyen minden jó!

(#17680) Capricornhun válasza LámaZ (#17679) üzenetére


Capricornhun
tag

Ember nincs aki ezt megmondja neked. Össze omlik vagy a duplája lesz a közelgő felezés miatt.

(#17682) LámaZ válasza Capricornhun (#17678) üzenetére


LámaZ
addikt

Eszerint nem a pumpálás az ok
https://www.kriptoworld.hu/mit-jelent-az-arfolyamra-nezve-a-bitcoin-banyaszasi-nehezseg-valtozasa/amp/

Legyen minden jó!

(#17683) Ferdzsoo válasza Capricornhun (#17680) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha a múltból indulunk ki akkor a felezés utáni évben várható nagy rally.
Az idei évben pedig az ATH megközelítése. Persze erre nincsen garancia. De eddig kivétel nélkül mindig ez történt.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17684) LámaZ


LámaZ
addikt

Ha az USA és Kína megegyeznek, annak is hatalmas hatása van a piacokra.

Legyen minden jó!

(#17685) Ferdzsoo válasza LámaZ (#17684) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk nekem eddig a BTC teljesen függetlennek tűnik pl ez S&P 500-tól.
De hosszútávon mindentől.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17686) holapito válasza LámaZ (#17684) üzenetére


holapito
tag

Az USA-nak tényleg nagyon sok befolyása van, még a felezésben is. Szerintetek tényleg lehet ebben igazság? https://hu.coincash.eu/blog/raketacsapas-emelkedik-a-bitcoin-az-olaj-es-az-arany-arfolyam

(#17687) tom120514 válasza holapito (#17686) üzenetére


tom120514
őstag

A világpolitikának, illetve a világban történő, mindenkit érintő eseményeknek van hatása kb. mindenre, arra meg az USA-nak van nagy hatása, szerintem így kerek.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#17688) mepet válasza holapito (#17686) üzenetére


mepet
addikt

Mindig meglepődök, mikor ilyen alacsony színvonalú cikket olvasok. Minden erősödik egyszerre amit USD-ben mérünk, az eszébe sem jut a szerzőnek, hogy esetleg az USD gyengül...

(#17689) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, megint esik ez a nyavalyás ฿!
Lesz honnan emelkednie, ha tényleg jön az annyit ígérgetett májusi bikázás.

Legyen minden jó!

(#17690) Ferdzsoo válasza LámaZ (#17689) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szvsz ez egy teljesen egészséges korrekció. Én úgy gondolom 8000-ig jók vagyunk.
Ill. ha a múltból indulunk ki akkor az eddigi felezéseknél az ATH fele körül volt az árfolyam. Ha meg ezt nézzük, bőven jók vagyunk. Türelem...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17691) LámaZ válasza Ferdzsoo (#17690) üzenetére


LámaZ
addikt

Vicces vagy.
2018 májusban vásároltam BTC-t, azóta értékének kb. negyedét-harmadát elveszítette.
Megvárom, hogy emelkedjen az ár kb. az akkori szintre (már, ha egyáltalán lesz még ilyen), és azonnal túladok rajta. Soha többet ilyen szságot. Bármely egyéb befektetés jobb lett volna.

Legyen minden jó!

(#17692) janos666 válasza LámaZ (#17691) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, Te vagy vicces. :P Tipikus közhelyes sablon, amit letoltál. :o
Még 2018 májusán belül nézve is vehettél volna a mostanitól alacsonyabb áron, kb. a májusi sáv közepén van épp ( [link] ), idő közben pedig járt már jelentősen magasabban is (eladhattad volna egészét vagy egy részét profitért) és alacsonyabban is (vehettél volna többet, hogy lentebb hozd az átlag árad).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17693) tom120514 válasza LámaZ (#17691) üzenetére


tom120514
őstag

Na, veled sem fogunk összeveszni a Lambo szalonban, ki hozza el az utolsót :))

Never go full retard.

(#17694) Ferdzsoo válasza LámaZ (#17691) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tipikus hordamentalitásod van. Tégy belátásod szerint.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17695) Zsoxx válasza tom120514 (#17693) üzenetére


Zsoxx
senior tag

When? :D

(#17696) LámaZ


LámaZ
addikt

Nem bánom bármit rám szórsz, de akkor is kimondom az igazat: ez az egész Bitcoinos nyomorgás nem éri meg.
Ha csak a klasszikus aranyba fektettem volna a pénzem, az is biztos megtérülést hoz másfél év alatt, és nincs ez az állandó szrrágás. De még a magyar államkötvény is jobb ennél, ráadásul az garantált.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17697) tom120514 válasza LámaZ (#17696) üzenetére


tom120514
őstag

Na ha szerinted az arany biztos, az sokat elmond arról, mit tudsz a befektetésekről. A fű alatt elinflált devizában kibocsátott államkötvényt alig merem megemlíteni...

Never go full retard.

(#17698) LámaZ válasza janos666 (#17692) üzenetére


LámaZ
addikt

„vehettél volna többet, hogy lentebb hozd az átlag árad”
Ezen normális esetben akkorát röhögnék, hogy felébredne még a kómában lévő Schumacher is.

Legyen minden jó!

(#17699) tom120514 válasza Zsoxx (#17695) üzenetére


tom120514
őstag

Kicsit később még... :))

Never go full retard.

(#17700) butch3r válasza LámaZ (#17698) üzenetére


butch3r
senior tag

vagy eurot.
2018 májusában 318körül járt, most épp 336. 5,6% de kis szerencsével lesz az több is májusra :DDD ;] ;] ;]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.