Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) brd válasza Ferdzsoo (#18400) üzenetére


brd
nagyúr

Az nekem túl lassú, ill. szeretem látni a részleteket. :) Én nem látom annyira ezt a hasonlóságot. Júl 26-28 között túlszaladt az emelkedés, utána volt egy kis ténfergés, lassú emelkedéssel, ennek "kellett" egy korrekció, ami sep. 02-én megerősítést is nyert (kialakult egy jelentősebb, de alacsonyabb) csúcs. Aztán az esések közötti pár órás oldalazás karakterisztikája is olyan volt, hogy inkább esésnek nézett ki a folytatás (mondjuk akkor hétköznap volt, olyankor gyorsabban történnek a dolgok, ezért mondtam, hogy most hétfő-keddig várnék), a mostani oldalazás pedig inkább megnyugvásnak tűnik, nem csapkod benne ide-oda az ár. Én BTC-nél a mozgóátlagoknak nem tulajdonítok sok jelentőséget (nem is nézem őket), szerintem ez annál kisebb piac.

The only real valuable thing is intuition.

(#18402) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

vettem két antminer s9-t
az egyik probléma nélkül megy, a másikon elvileg ugyan azt állítotam be még sem megy.
mármint zug mint egy felszálló repülő, de a poolban sem látszik meg és a felületen is azt írja hogy nem bányászik
valakinek van esetleg tippje?

(#18403) Elbandi válasza Zlcsi (#18402) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ragd ujra a firmwaret neki. ha nem javul meg akkor lehet szar a cucc. lehet ezert adtak el... :F

(#18404) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

No, csak meglett az ATH. :)

(#18405) Ferdzsoo válasza GuMipOkE (#18404) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

F@&k YEAH! ;]
És ma havi gyertyát is zárunk!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18406) Agyrák666 válasza Ferdzsoo (#18405) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Short x100

(#18407) tom120514 válasza Agyrák666 (#18406) üzenetére


tom120514
őstag

HODL

Never go full retard.

(#18408) brd válasza Agyrák666 (#18406) üzenetére


brd
nagyúr

Sose állj egy mozgó úthenger elé; várd meg, ameddig megfordul! (Régi indián közmondás.)

The only real valuable thing is intuition.

(#18409) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy készpénzes vásárlás esetében CoinCash ATM-nél a különböző "fizetési limitek" miért vannak, mit jelentenek? Bitcoin vásárlás és eladás ATM-ből, papírtárca segítségével

What is your ikigai?

(#18410) brd válasza aAron_ (#18409) üzenetére


brd
nagyúr

A többit nem tudom (a középső-utolsó között tán' megkövetel min. 1-2 visszaigazolást legalább?), de az biztos, hogy a legfelső feletti rész a KYC miatt van, nehogy Oszama személyesen a BTC automatában mossa tisztára a vagyonkáját, így meg kell kérnie rá valakit.

The only real valuable thing is intuition.

(#18411) Ferdzsoo válasza aAron_ (#18409) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sima KYC. Kötelező a pénzmosás elkerülése miatt...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18412) zerodot válasza aAron_ (#18409) üzenetére


zerodot
aktív tag

A másik magyar váltó oldalán fent vannak a pontos limitek és a hozzájuk tartozó azonosítási követelmények: [link]
(A 16. pont alatt, előbb a webes rendeléses, aztán az ATM-es limitek.)

Gondolom a CoinCashnél is hasonló vagy teljesen ugyanaz.

(#18413) aAron_


aAron_
őstag

Köszönöm, ez így érthető, csak a három külön opciót furcsállom, és a pontos különbségekre nem találtam infót.

#18412zerodot: Köszi!

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#18414) Formaster


Formaster
addikt

Binance-al kísérletezek, de keresnék valami olyan platformot, ahol kissé bővebb Sell paragrafusokat lehetne megadni. Pl, Sell oldalon, legyen egy limit alsó és felső opció, azaz, ha az ár lemegy X-re, akkor eladási pozíciót nyitok, vagy ha felmegy Y-ra, akkor szintén. :U

(#18415) fireman123 válasza Formaster (#18414) üzenetére


fireman123
őstag

A Binance-n az OCO ordert próbáltad? [link] [link]

(#18416) Formaster válasza fireman123 (#18415) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi :R

(#18417) kkari


kkari
csendes tag

Sziasztok!
Ha arra adnám a fejem, hogy bányászok, akkor az ott keresett crypto-t hogyan tudom egy credit kártyára áttenni, hogy tudjak vele vásárolni? Tippek esetleg vannak, hogy melyik a legjobb ilyen használatra? Vannak speckó kártyák erre? Persze nem árt a kis kezelési költség sem...
Kereskedni nem szeretnék vele, mert nem értek még eléggé hozzá, de ami késik nem biztos, hogy múlik... ;)

Köszönöm a segítségeket.

(#18418) varmi2 válasza kkari (#18417) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kryptot kiutalod coinbase-re, ott átváltod euro-ba, majd kiutaltod az eurot a paypal számládra. Azzal meg már lehet vásárolni, illetve lehet tovább utalni a bankodba is

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18419) HoppMaster válasza kkari (#18417) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ez a bányászat ma már idejétmúlt szerintem, nem éri meg egyénként bányászni.

(#18420) tom120514 válasza HoppMaster (#18419) üzenetére


tom120514
őstag

De. Ráadásul a bányászott kripto az igazi kripto. Mondjuk ez itt offtopic ;]

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#18421) kkari válasza varmi2 (#18418) üzenetére


kkari
csendes tag

Köszi a választ, de azt olvastam, hogy elég nagy a Coinbase fee-je utalásonként...

(#18422) HoppMaster válasza tom120514 (#18420) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ez igaz vagyis ezelőtt sok évvel megérte saját magadnak bányászni. Most szerintem már nem éri meg se a hw beszerzés se a nagy áramfogyasztás.

(#18423) Zsoxx válasza tom120514 (#18420) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Van olyan kripto is, amit másképp állítanak elő? :D

(#18424) HoppMaster válasza Zsoxx (#18423) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Magadnak oda van írva! :W

(#18425) varmi2 válasza kkari (#18421) üzenetére


varmi2
nagyúr

paypalra ingyen van az utalás coinbase-ről.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18426) kkari


kkari
csendes tag

Köszönöm, ez hasznos infó ;)

(#18427) cof válasza varmi2 (#18425) üzenetére


cof
veterán

Csak az a baj, hogy egyből Forintra konvertálja a PayPal gondolom magyar regisztrációnál, amivel már nem is lesz ingyenes az utalás, mert nagyon kedvezőtlen árakkal dolgoznak. De ha nem váltja át, az oké.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18428) varmi2 válasza cof (#18427) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem nem konvertálta magyar forintra, maradt euro, csak ki volt írva hogy kb ez mennyi huf.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18429) tom120514 válasza HoppMaster (#18422) üzenetére


tom120514
őstag

Mint eddig sem, most sem tudja senki, megéri-e. A meglevő rigek egy ideje ismét jó bő pluszban mennek. Az elmúlt három és fél évben volt valamennyi amikor mínuszban vagy nagyon nullához közel. Nem mondom hogy most építenék riget de elég sok új arc van mindenfelé aki érdeklődik a bányászat iránt, rég nem volt ilyen.

Never go full retard.

(#18430) tom120514 válasza Zsoxx (#18423) üzenetére


tom120514
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#18431) varmi2 válasza Zsoxx (#18423) üzenetére


varmi2
nagyúr

Persze hogy van. Van a bányászható krypto, ennek a neve pow, van a nem bányászható pos (masternod rendszer), van a stakelhetó kryptó(az eth is ez lesz), és van a ripple.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18432) HoppMaster válasza tom120514 (#18429) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Anno az SL3-as Nokia időszakban érdemes volt és meg is érte, így duplán lehetett keresni vele.Most szerény meglátásom szerint egy embernek saját magának építeni és utána az áramot fizetni nem éri meg. Kivéve ha van olyan hely ahová be tudja swarcba tenni a gépet :)

(#18433) tom120514 válasza HoppMaster (#18432) üzenetére


tom120514
őstag

Tényleg hagyjuk ezt itt, BTC privát bányászata régen nem éri meg, amiről én beszélek az itt téma [link]

Never go full retard.

(#18434) zerodot válasza kkari (#18417) üzenetére


zerodot
aktív tag

Van már sok ilyen kártya. Van amelyiknél kézzel adod el a kriptót és a fiatot töltöd rá (persze az appon/platformon belül), van amelyik kriptóból vált automatikusan, fizetésnél. De egyenesen lehet velük fizetni, nem kell bevonni már se paypalt se klasszikus bankszámlát.

Bitwala, Crypto.com, Binance, Swipe, Plutus, Monolith...

Mindegyiknek kicsit más az előnye/hátránya.

Első háromhoz tudok adni reflinket privátban.

[ Szerkesztve ]

(#18435) zerodot válasza varmi2 (#18431) üzenetére


zerodot
aktív tag

A PoS az a staking. A masternode rendszer kicsit más, az általában valami extra funkciókat biztosít, és létezik PoW és PoS coinoknál is, mint plusz layer.

Persze a coinok előállítása szempontjából nézve a masternode-ok is egyfajta PoS rendszer, mivel itt is fedezetet kell lekötni, és friss coinokat kapsz jutalomként.

(#18436) kkari válasza zerodot (#18434) üzenetére


kkari
csendes tag

PM ment ;)

(#18437) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok.
Kaptam vasárnap egy szerintem kamu emailt.

:05 - ZA29X
Ledger Alerts <noreply@ledger.com-a66-encryption-m6-email.hp37-s8-smtp.cloud>dec. 13., V 21:30 (2 nappal ezelőtt)címzett: énYour Wallet has been deactivated.

We‘re sorry to inform you but due to the new KYC (Know Your Client) directive, you‘re required to verify your identity:

És egy link ami elméletileg a ledger.comra irányit...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18438) zerodot válasza Árpi001 (#18437) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ez egy scam! Egyáltalán nem a ledger.com-ra irányít, ne is kattints, töröld!

https://www.onlinethreatalerts.com/article/2020/12/6/ledger-kyc-scam-hardware-wallet-deactivated/

[ Szerkesztve ]

(#18439) Árpi001 válasza zerodot (#18438) üzenetére


Árpi001
senior tag

Igen, sejtettem köszi.
Mondjuk kattintani még vasárnap kattintottam...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18440) Ferdzsoo válasza Árpi001 (#18439) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk aki egy picit is tisztában van a BTC működésével az ezen csúnyán felröhög... :DDD
Deaktiválták a walletot. LOL. :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18441) OPiiPO válasza Árpi001 (#18437) üzenetére


OPiiPO
addikt

ledger.com-a66-encryption-m6-email.hp37-s8-smtp.cloud - azért ez nem fog túlzottan a ledger.com-ra irányítani :DDD vagy a link más volt?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18442) Árpi001 válasza OPiiPO (#18441) üzenetére


Árpi001
senior tag

Más volt a link.
A felület meg elég hasonló.
A linket nyilvánvaló okokból nem teszem fel. :)
Csináltam képernyő mentést .Ez a kamu oldal :

Ez meg az igazi:

18440Ferdzsoo ja,meg maga az hogy a ledgert deaktiválták.Hisz pont az a lényege hogy a kóddal bármelyik ledgert vissza tudom állítani :D ...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18443) zerodot válasza Árpi001 (#18442) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ott a link a screenshotodon. Egyértelműen látszik, hogy az nem a ledger.com. A domain név az első ferde vonalig ( / ) tart, nem az első kötőjelig. A böngésző is jelzi, az url maradék részét halványabb betűkkel mutatja.

(#18444) Árpi001 válasza zerodot (#18443) üzenetére


Árpi001
senior tag

Igen. Levagtam hogy kamu.
De mi lehet nekik ebbe az üzlet? Mi volt a cél vajon?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18445) tom120514 válasza Árpi001 (#18444) üzenetére


tom120514
őstag

Gondolom bekéri a seededet de ne próbáld ki, nem mindegy?

Never go full retard.

(#18446) Ferdzsoo válasza tom120514 (#18445) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Valószínűleg a végén erre megy ki a játék.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18447) butch3r válasza Ferdzsoo (#18446) üzenetére


butch3r
senior tag

mondjuk ha rendelsz 1 -2 ledgert, megadott bankkártya adatokkal az sem rossz "üzlet" nekik

(#18448) Árpi001 válasza tom120514 (#18445) üzenetére


Árpi001
senior tag

Jaj, dehogy fogok kisérletezni. :N

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18449) tom120514 válasza butch3r (#18447) üzenetére


tom120514
őstag

Az igazi köcsögség az lenne ha adnának valami Ledger-féleséget, megvárnák amíg a kriptodat ráteszed, azt elvinnék, majd a kártyáról ami még van ;]

Never go full retard.

(#18450) butch3r válasza tom120514 (#18449) üzenetére


butch3r
senior tag

majd az elmentett bankkártya adatokkal még vásárolnak :D

amúgy volt régebben ilyen scam is, ebayen árultak ledgereket már előredefiniált (ráírták papírra is, szal simán jó ledger volt csak sokan bedőltek és nem generáltak új seed-et...) seed-el. miután rápakolta a user a cryptot, vitték is...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.