Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) margithid válasza njerika (#17250) üzenetére


margithid
veterán

Ne aggódj, én 2015ben akartam 200$ körül venni BTC-t, 5000$-ért.
Már a cex.io regisztrációt is megcsináltam, de aztán mégse léptem meg, inkább elcsesztem másra...:)
Ne bánkódj rajta szerintem, inkább agyalj azon, hogy most hol tudsz beszállni.
Volt pár hete egy interjú Hanyecz Lacival, aki 10k BTC-t adott egy pizzáért.
A műsorvezető megkérdezte tőle, hogy nem gondol arra,mennyi pénze lenne most.
A válasz az volt, hogy az nem tenne jót neki:)

(#17252) Banano válasza margithid (#17251) üzenetére


Banano
tag

En mult heten lotto szelvenyt felejtettem el venni..olyan egyszeru szamokat huztak ki pedig,siman eltalaltam volna. :U

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17253) margithid válasza Banano (#17252) üzenetére


margithid
veterán

Ennek akkor lenne értelme ha mondjuk hatos lottó helyett ötös lottót vettél volna :)
Én ezt a pénzt kockáztatni akartam, sajnos mást választottam, ennyi:)
De nézd vissza a 2015 nyári hozzászólásaimat, érdeklődtem bányászatról, vásárlásról.

(#17254) sparks válasza margithid (#17253) üzenetére


sparks
senior tag

Én akkor csináltam a második nagy bevásárlást :DDD Még megvan, várja a nyugdíjazásom ;]

(#17255) margithid válasza sparks (#17254) üzenetére


margithid
veterán

Én már nyugdíjaztam volna magam, ha akkor bevásárolok:)
De előre tekintek, jól bevásároltam most már, igaz nem BTC-t.

(#17256) sparks válasza margithid (#17255) üzenetére


sparks
senior tag

Én is tehetném, de szeretem a munkám :D Saját cég, 25 éve építve, nehéz ezt csak úgy letenni na. Majd kicsit később ;)

(#17257) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Szerintetek Bitcoin bányászatba még megéri belekezdeni?
Milyen PC-t érdemes összerakni?
A cél kezdetben nem lenne sok, ha egy havi 50-100ezer forint értékű bitcoint, vagy egyébb értékű kriptovalutát ki tudnék termelni, már boldog ember lennék :)

(#17258) tom120514 válasza SI-ZO (#17257) üzenetére


tom120514
őstag

Nem. Javaslom az összefoglaló elejét elsőre.

Never go full retard.

(#17259) Heller2


Heller2
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagyobb értékű Bitcoin küldést kezdeményeztem, olyan 16 óra környékén. Levonódott, de a "confirmation" még mindig 0/3.
Volt már, hogy kicsit több idő volt amig atfutott, de most ezt kicsit sokallom. Várjak, vagy tudok valamit tenni?

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#17260) Elbandi válasza Heller2 (#17259) üzenetére


Elbandi
aktív tag

igen varj. eleg telitett most a mempool, de ejjel le fogja dolgozni

(#17261) Banano válasza Elbandi (#17260) üzenetére


Banano
tag

21. szazad. ;]
Galambokra nem lehetne qr kodot ragasztani?

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17262) csaba951 válasza Banano (#17261) üzenetére


csaba951
veterán

Magasabb fee-ért pikk-pakk a sor elejére tudsz ugrani! ;)

Lehet megint volt valami hack, mert valakik észszerűtlenül magas fee-t is hajlandóak voltak megfizetni cserébe a gyorsaságért. Esetleg hétfőn kijön valami extra jó/rossz hír a világgazdaságról, és mindenképpen előtte kell lépniük. Ki tudja?! :DDD

(#17263) vismaior04 válasza csaba951 (#17262) üzenetére


vismaior04
tag

Francokat, tök üres a mempool (Edit: még tegnap este se volt extra vészes.). Ha valakinek 16 óráig nem megy át a tranzakciója jelenleg az gyakorlatilag zéró feevel küldte. Akár 2-3 satoshi / bytetal már egy órán belül meglett volna a 3 tranzakció.

[ Szerkesztve ]

(#17264) vismaior04


vismaior04
tag

Egyébként ha azóta se ment volna át (mondjuk akkor tényleg valami 0 fees tranzakció), meg lehet próbálni egy tranzakció gyorsító szolgáltatást:
https://pool.viabtc.com/tools/txaccelerator
https://bitaccelerate.com/
https://freebtcaccelerator.com/

(#17265) Ferdzsoo válasza vismaior04 (#17264) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A viabtc nekem régebben egyszer segített...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17266) Patry0t


Patry0t
tag

Volt valaki, aki beállította hogy 102 kanadai dollárért vegyen BTC-t? :D

[Kraken flash crash]

[ Szerkesztve ]

(#17267) tom120514


tom120514
őstag

Már megint meghalt a BTC? :)) Fél napig nem nézek oda aszt' dől minden... :U

Never go full retard.

(#17268) Capricornhun válasza tom120514 (#17267) üzenetére


Capricornhun
tag

Most érdemes nézni...

(#17269) tothn


tothn
tag

https://www.alza.hu/szef-trezor-bitcoin-penztarca-feher-d4684680.htm

ezt a walletet megvehetem? vagy mást ajánlanátok?

(#17270) vismaior04 válasza tothn (#17269) üzenetére


vismaior04
tag

Ha a boltra vonatkozik a kérdésed, szerintem megveheted, bár én inkább közvetlenül a Trezor weboldaláról rendelném meg (talán 3 ezer forint a különbség), de reálisan nézve elhanyagolhatóan minimális többlet kockázatról beszélünk.

Ha az eszközre, akkor teljesen rendben van a Trezor ha csak egy (relatíve) olcsó és megbízható hardver walletet akarsz. Trezor One és Ledger Nano S cirka ugyanazt tudják, bár több Ledgerem van, használhatóság szempontjából jobban szeretem a Trezort.

Ha kicsit többet is hajlandó vagy rá költeni a Nano X és a Trezor model T megintcsak hasonló szintet képviselnek. Én elsősorban akkor tudom javasolni az ezekre való "upgradet", ha vagy sokat használod, vagy pl szeretnéd mobillal is kényelmesen használni. Trezor T-vel nincs tapasztalatom, de Nano X-em van, tök jó hogy bluetooth keresztül is használható ios appel, kábel nélkül. (illetve magát az eszköz kezelhetősége is sokat javult szerintem, bár továbbra is a Trezor jön be jobban).

[ Szerkesztve ]

(#17271) Kobe


Kobe
veterán

Bitstampen tartok most mindent, BTC ben. Szeretnek minel konnyebben venni meg bitcoint, de nem nagyon szeretnek 8 fele platformra regisztralni.
Milyen opciok vannak?
Transferwise, revolut van. Revo tudtommal mar tiltja a bitcoin tozsdekre beutalast.
Transferwise meg engedi?
Vagy a revutos bitcoin funkcio mpdosult azota, vsgy az tovabbra is csak egy al-bitcoin amit ott lehet vasarolni?

(#17272) bradam válasza Kobe (#17271) üzenetére


bradam
aktív tag

Pár napja utaltam Revolutról Bitstampre, szóval elvileg mennie kell a dolognak. Revoluton belüli cryptozás nem annyira ajánlott, mert gyakorlatilag az alkalmazáson belül tradelhetsz és spekulálhatsz vele, de nem utalhatod ki magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#17273) cryptobtc


cryptobtc
újonc

Sziasztok!

A szakdolgozatom megvalósításához szükségem lenne, hogy kitöltsétek ezt a rövid kis kérdőívet a bitcoinról.
Csak pár perc az egész!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctvVpxrYj1rzCN4R_gu1FdnOTDsg4kdREGMvb_5ibXC3XBfg/viewform?usp=sf_link

Előre is köszönöm szépen!

(#17274) mepet válasza cryptobtc (#17273) üzenetére


mepet
addikt

Kitöltve! Ha nem lesz titkosított, és elfogadják, tessék megosztani velünk!
Úgy látom, ha kiválasztom, hogy nem fizettem még bitcoinnal, akkor is kötelező megadnom, hogy <5e/5-20e/>20e szoktam-e fizetni bitcoinnal. Ezt majd vedd figyelembe, mikor értékeled az eredményt!

(#17275) Kobe


Kobe
veterán

Gyerekek ha igy megy fel a btc ara meg az is lehet iden megint lesz hus is a menuben :D

Na de viccet felreteve, kivancsi vagyok mennyi fundamentuma van a mostaninak es meddig tart ki

(#17276) Banano válasza Kobe (#17275) üzenetére


Banano
tag

Szerintem csak szar fog kerulni a palacsintaba. ;]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17277) margithid válasza Kobe (#17275) üzenetére


margithid
veterán

Ennek semmi fundamentuma nincs. Mi lenne?
Ha idén kijön majd valami, akkor lesz alapja egy rallynak új csúccsal.
Mondjuk az is durva, hogy mindjárt megütjük a 10k-t.
Nem tudom, hogy az altok meddig maradnak még ezen a szinten, de remélem jövő héten, vagy utána tudok vásárolni még pár kiszemelt altot.
Alig emelkedtek, és szerintem nemsokára itt lesz az alt szezon.
Nem hiszem, hogy értelmes kisebb, de jó perspektívájú coinokat ne pumpálnának meg.
BTC-t én ezen a szinten már nem veszek.
A fene vinné el azért, tavaly decemberben nem volt annyi pénzem mint most, akkor jó lett volna venni mindent:)

(#17278) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Aki szereti a TA-t annak tudom workin csatornáját ajánlani. Utóbbi 8 hónapban több embert figyeltem, de ez az arc szerintem veri a nagyokat, és nagyon alábecsült egyenlőre.
No BS, csak a lényeg, ezeket a videókat nem kell felgyorsítani... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17279) Zsoxx válasza margithid (#17277) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Én azon csodálkozom, hogy a Libra bejelentése után még ennyire optimista a piac.

[ Szerkesztve ]

(#17280) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Úgy tudtam, mindenki hogy mondta így-meg úgy ellenállás 10k-nál, most jön a 30%-os drawdown, be lehet vásárolni, 10k brutál ellenállás. És tessék. pontosan ugyanaz történt mint az ugyanilyen erős óriási 6k-s ellenállásnál. Mint kés a vajat b@zmeg. Gondolkodni nem állt meg. :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17281) margithid válasza Ferdzsoo (#17280) üzenetére


margithid
veterán

Mind szép és jó, de itt szerintem nem számítanak az ellenállások.

Emlékezz csak tavaly év végére, 6.5k-ról úgy zuhant 3.2k-ra mint a huzat.

(#17282) Ferdzsoo válasza margithid (#17281) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Dehogynem működött a támasz tavaly, ne viccelj majdnem 1 évig tartotta, és ez a feladata. Az hogy végül elesik vagy sem teljes mértékben részletkérdés. De nem megy át az árfolyam rajta mint kés a vajon az első próbálkozásra. Úgy mint mi felfelé 6k-nál meg 10k-nál.Nem attól működik egy támasz vagy ellenállás hogy elesik e hanem attól hogy mennyi ideig tartja az árfolyamot...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17283) margithid válasza Ferdzsoo (#17282) üzenetére


margithid
veterán

Ami utólag derül ki.
Sokan írták, hogy mekkora támasz 6k, 4k, aztán úgy áttörte mint a huzat.

(#17284) Ferdzsoo válasza margithid (#17283) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem értelek, mi derül ki utólag? Durván 2018 júni 21-től nov.14-ig tartottuk a 6k-s szintet, ahol közben kb 8x verte vissza a 6k-szint az árfolyamot felfelé. Tökéletes támaszként működöt. Ha valami már 2x visszaveri az árfolyamot az már kimeríti a támasz fogalmát. A második után tudtuk hogy ott támasz van, és utána még 5x próbált rajta áttörni az árfolyam mire 6.-ra sikerült.
Támasz és ellenállás fogalma nem az hogy azokat nem tudja áttörni az árfolyam, hanem hogy hosszabb időbe telik neki! Ezt ne keverjük.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17285) margithid válasza Ferdzsoo (#17284) üzenetére


margithid
veterán

Ok, én csak azt mondom, hogy ebből messze menő következtetést nem lehet levonni.
Rengeteg támasz, ellenállás van, semmi értelme az én olvasatomban ezekre figyelni.
Ahogy most feltámadt a BTC 3k-ről lassan 11k-ra, úgy eshet vissza 2-3-4 hónap alatt ismét 3k-ra, akármekkora támaszok is vannak.
Forexen még csak csak van értelme ezeknek, de itt semmi.

(#17286) Ferdzsoo válasza margithid (#17285) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szvsz soha életben többet nem fogunk már 5k alatti BTC-t látni.-.
De én lassan már a 7k-ban is kételkedek...
Az igazi FOMO még csak most van előkészületben...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17287) 8zabi válasza Zsoxx (#17279) üzenetére


8zabi
őstag

a Libra hogy jön ide? annál jobban központosított, nagyhatalmak által irányított pénz nem is létezhetne :U

(#17288) Banano válasza Ferdzsoo (#17286) üzenetére


Banano
tag

Ilyen kommentek utan.. short x100. :DDD Meg az se biztos,hogy megvolt az alja 3 ezernel. :)

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17289) Ferdzsoo válasza Banano (#17288) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Rajta ha mered! :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17290) Zsoxx válasza 8zabi (#17287) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Azok, akik eddig bankszámla híján képtelenek voltak pénzt küldeni vagy online vásárolni, és a Librával ezt már megtehetik, szerintem pont leszarják, mennyire központosított. Több tekintetben átveheti a bitcoin feladatkörét (pl. azonnali pénzküldés jóval olcsóbban, mint bankokon keresztül).
Amúgy meg a Facebook mióta nagyhatalom?

(#17291) shteer válasza Zsoxx (#17290) üzenetére


shteer
titán

Mióta mindenkiről megvan minden adata :)

..szerintem jónak tűnik

(#17292) tothn válasza shteer (#17291) üzenetére


tothn
tag

Jaja, minden mozdulatodról adatot gyűjt. Aki virtualcoinnal akar fizetni, gondolod hiányzik ez?

(#17293) 8zabi válasza Zsoxx (#17290) üzenetére


8zabi
őstag

a bitcoin feladatköre már rég nem az azonnali pénzküldés olcsón, hanem egy stabil, pénznyomtatástól mentes pénzügyi világ létrehozása

(#17294) Ferdzsoo válasza Banano (#17288) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah shortoltál?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17295) Banano válasza Ferdzsoo (#17294) üzenetére


Banano
tag

Mint a huzat. :K
Es ez meg csak a kezdett. Szolok Gyuribanak,es pikkpakk belojjuk 6k ala.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17296) Ferdzsoo válasza Banano (#17295) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Arra tolnék egy like-ot. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17297) Banano válasza Ferdzsoo (#17296) üzenetére


Banano
tag

Én a macikkal vagyok. :K [link]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17298) parkr válasza Banano (#17295) üzenetére


parkr
őstag

de gyorsan intézd, mielőtt elköltöm a pénzem másra :D

(#17299) Ferdzsoo válasza Banano (#17297) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Teljesen lehetetlennek tartom mégpedig a következő miatt:
Állítsd meg a vidit 12:14-kor. Az azt jelenti hogy éppen a halving idején esne a legmélyebb pontjára vagy annak a közelébe a BTC. Ebbe egy kicsit gondoljunk bele, nézzük meg eddig mi történt a felezésekkor és ennek fényében röhögjünk egy jó nagyot ezen az elméleten.
Tudod nem azt mondom hogy 100% hogy nem lehetséges, csak azt hogy very, unbelievable, no way, fucking unlikely. :DDD
De előbb utóbb ki fog derülni. Alessio-val szerintem pedig az a baj hogy túl Wall Street-es a hozzáállása. A crypto egy más világ. Semmihez nem szabad szerintem hasonlítani.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17300) Banano válasza Ferdzsoo (#17299) üzenetére


Banano
tag

Senkit sem erdekel a halving. Igy is boven van eleg darabszam a piacon..ha a szart felezed,attol meg nem lesz ertekesebb. ;]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.