Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Eagle16 válasza sheppards (#19000) üzenetére


Eagle16
addikt

Szia, a SEPA utalásra nálam az OTP 550 euró esetén ilyen 700 Ft körül vont le.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#19002) zerodot válasza sheppards (#19000) üzenetére


zerodot
aktív tag

Bankkártyával feltölteni a Revolutot forinttal (ingyenes), ott átváltani euróra (hétköznap jó árfolyamot kapsz), és SEPA utalással beküldeni a Binance-re (ingyenes). Aztán ott EURért venni BTC-t. Esetleg BUSD-t, és abból egyéb coinokat.

[ Szerkesztve ]

(#19003) HoppMaster válasza zerodot (#19002) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Igen itt a tökéletes és költséghatékony Fiat depositálás.

(#19004) sajtos365


sajtos365
tag

Odáig eljutottam, hogy a Blockchainnél vettem bitcoint, de nem engedi elutalni. Lehet azt egyáltalán elutalni vagy csak visszaváltani?

(#19005) sheppards


sheppards
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Tehát akkor a deposit SEPA-n keresztül a legolcsóbb megoldás. Egyelőre nem gondolkodom Revolut-on, maradnék a virtuális kártyánál

Gondolom a HUF-EUR konverziót ugyanúgy kicsengeti az ember, ha HUF számláról SEPA-zik a binance-es accountra.

Deposit opció: Pl 550 eur + átváltási díj + 700 forint SEPA díj OTP-n keresztül
VS
Bankkártya opció: 550 eur + átváltási díj + 1.8 % díj biance-nak -> ~ 3500 HUF

Jól látom?

(#19006) Dronte válasza sheppards (#19005) üzenetére


Dronte
aktív tag

A klasszikus banki SEPA utalásnál általában a konverzió a legdrágább rész.. elég hulladék árfolyamokat alkalmaznak ha HUF számláról utalsz.

(#19007) sheppards válasza sheppards (#19005) üzenetére


sheppards
csendes tag

Közben megtaláltam a tavalyi díjjegyzéket (OTP)

Külföldre elektronikusan 0,35% (min. 235 Ft/max. 10.630 Ft)

így valóban ~ 700 forint a sepa utalás díja 550 euró esetében ;)

(#19008) sheppards válasza Dronte (#19006) üzenetére


sheppards
csendes tag

Igen, nekem is ez a problémám. Ezért is kísérleteztem, hogy HUF/EUR-ban fizetek kártyával a binance-nak, hogy hogy jönnek ki a számok. Már ha egyáltalán van különbség ilyenkor, hogy OTP, vagy a cél bankja vált ? Gőzöm sincs, az a baj.

(#19009) zerodot válasza sheppards (#19008) üzenetére


zerodot
aktív tag

Pont ezt oldja meg a Revolut, nem megy rá a gatyád a pénzváltásra. Én nem szenvednék az OTP árfolyamokkal meg díjakkal.

(#19010) Dronte válasza sheppards (#19008) üzenetére


Dronte
aktív tag

OTP vált én úgy tudom.

(#19011) HoppMaster válasza zerodot (#19009) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nem is érdemes, amugy is az OTP borsos minden tekintetbe. :D

(#19012) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Holy f@ck.
Annak ha csak az 1%-át nézzük az is 74 milliárd $!
A világ legnagyobb alapkezelőjéről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#19013) csaba951 válasza Ferdzsoo (#19012) üzenetére


csaba951
veterán

Nanana! Aljunk csak meg egy kicsit! "cash-settled bitcoin futures traded on commodity exchanges registered with the CFTC." Vagyis nincs BTC fedezete. Így futures-ben simán lehet gyártani akár 1 milliárd BTC-t is, hiszen csak pénz kérdése. Ha BTC fedezet lenne, akkor tényleg pillanatok alatt milliárd dolláros árfolyam jönne, a hatalmas kereslet és ehhez képest minimális kínálat miatt.

(#19014) instantwater


instantwater
addikt

Miért EURt fizettek be amikor a BTC árfolyama USDben van meghatározva?

Nekem van egy olyan érzésem, hogy az EURért vett BTCnél duplán fizetitek a révészt és meg egy EUR-USD konverzióval is lehúznak mind vásárláskor, mind eladáskor.
A Revolut pedig az USDot is jó árfolyamon adja akár csak az EURt.

(#19015) sparks válasza Sanyi19 (#18949) üzenetére


sparks
senior tag

"Olyan kérdésem lenne, hogy szokott-e itt valaki vásárolni bitcoinnal Alzán?
Mennyi idő alatt írják jóvá az átküldött pénzt?"

Én mindig litecoinnal fizetek ott. A tranzakciós költség szinte 0, a sebessége is lényegesen jobb, általában 2-3 perc és már igazolva is van. Persze saját ledgerből utalok mindig.

(#19016) htc07 válasza sheppards (#19008) üzenetére


htc07
addikt

Binance-on pont lehet direktben HUF-al kártyával fizetni úgy tudom, bár nem számoltam ki, hogy milyen árfolyamon vált, gyanítom, jobban megéri revoluttal utalni USD/EUR-t, mint forintos kártyával venni (na meg ugye a kártyás vásárlásnak van plusz költsége).

[ Szerkesztve ]

(#19017) jézusom válasza htc07 (#19016) üzenetére


jézusom
addikt

Én revoluttal nem tudtam binancere kártyás fizetést eszközölni :(

(#19018) zerodot válasza jézusom (#19017) üzenetére


zerodot
aktív tag

Érdemesebb utalni, a kártyás vásárlása extra díjat számol a binance. EUR SEPA ott van néhány percen belül.

(#19019) Ferdzsoo válasza csaba951 (#19013) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan. Viszont BTC spekulációról beszélünk a világ legnagyobb alapkezelőjénél.
Képzeld el ezt 2 évvel ezelőtt...
Az irány egyértelmű...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#19020) jézusom válasza zerodot (#19018) üzenetére


jézusom
addikt

No ezt nem tudtam.

Más: trezort akartam rendelni ltc-vel fizettem volna binanceról. Szkenneltem volna a qr kódot de azt írta túl hosszú kód, nem megfelelő formátum. Erre van valami okosság?

(#19021) koxx válasza jézusom (#19020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rendeld meg alzarol.

(#19022) Árpi001 válasza csaba951 (#18992) üzenetére


Árpi001
senior tag

Értem,köszi.
Várunk.

Eth mitől indult meg mostanában szerintetek?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#19023) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#19019) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk az is igaz hogy a legutolsó Futures Golive nem sült el túl jól a BTC piacán. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#19024) jézusom válasza koxx (#19021) üzenetére


jézusom
addikt

Miért? 3 darabot rendelnék gyártótól, úgy akciós.

(#19025) zerodot válasza instantwater (#19014) üzenetére


zerodot
aktív tag

Eurót általánosságban könnyebb, olcsóbb és gyorsabb mozgatni itt az EU-n belül a SEPAnak hála. Revolut -> Binance pl. pár perc. USD tudtommal SWIFTen keresztül megy, ami 1-5 munkanap. Plusz, ha jól látom Revolutról 1000 HUF a SWIFT utalás díja.

A nagyobb coinokra van /EUR pár pl. a Binanceen is, úgyhogy tőzsdei árfolyamon váltod, nem a Binance határozza meg az árat... Vagy nemtom mire értetted, hogy "USDben van meghatározva".

Ha pedig kisebb altcoint vennél, és pl. BTC-n keresztül csinálod, akkor lesz egy extra váltási fee, ami 0.075% vagy még kevesebb.

(#19026) koxx válasza jézusom (#19024) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja ugy mas, nem irtad mennyi kell.

(#19027) instantwater válasza zerodot (#19025) üzenetére


instantwater
addikt

Értem.
Köszi a felvilágosítást.

(#19028) zerodot válasza jézusom (#19020) üzenetére


zerodot
aktív tag

Két lehetséges gondról tudok. Az egyik, hogy a QR kód néha a cím elejére rak valami "ltc:" vagy hasonló prefixet, amit talán nem vesz be a binance. Gondolom megjeleníti a shop magát az LTC címet is, próbáld azt copy-pastelni a QR kód helyett.

Másik, hogy kétféle cím formátum is létezik, az egyik 3-al a másik M-el kezdődik. Bár már mindenkinek az M-es formátumot kellene használnia, de ki tudja. Ha ez lenne a gond, akkor itt tudod átkonvertálni: [link]
Bővebben: [link]

(#19029) gipszklipsz válasza sparks (#19015) üzenetére


gipszklipsz
csendes tag

Tegnap akartam küldeni eth-t a cryptopay-re poloniexről. Aztán inkább átváltottam LTC-re, és azt küldtem, mert elég magas a tranzakciós költség eth-ban. A fee-k huf-ba átszámolva:
0.0005 BTC= 5056 HUF
0,015188 ETH = 5783 HUF
0,001 LTC = 42 HUF

(#19030) jézusom válasza zerodot (#19028) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi :R

(#19031) Agyrák666 válasza Ferdzsoo (#19019) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Lol te hol voltal eddig? 2013-ban is ugyanez volt mikor eloszor lepte at az 1000 dollart.

Itt egy jofele cikk:
[link]

(#19032) Ferdzsoo válasza Agyrák666 (#19031) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Láttam már ezt a cikket, csodálatos, és annyi ökörség hangzik el benne hogy nem is értem hogy adhatja ehez valaki a nevét. :DDD De hát ő lelke rajta.
Annyira jó hogy ezeket a gyöngyszemeket le kellene menteni és egy 10 év múlva elővenni. Lehet ezt is fogom csinálni. :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#19033) brd


brd
nagyúr

No' ki mit tippel, a 28300 megállítja?

The only real valuable thing is intuition.

(#19034) petyus980 válasza brd (#19033) üzenetére


petyus980
csendes tag

Nagy a kísértés egy jó kis shortra. :DD

(#19035) Eagle16


Eagle16
addikt

Tudtam hogy akkora szerencsém van az ilyenekkel, hogy bele fogok venni a tetején :D
Mióta vettem, azóta csak lefelé ment, de komolyan mondom megéreztem hogy ez lesz.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#19036) #49155328 válasza brd (#19033) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#19037) brd válasza Eagle16 (#19035) üzenetére


brd
nagyúr

Lassan az összefoglalóba is bele lehetne írni:
Ne akkor vegyél, amikor a vásárlók gyűlnek a topicban, hanem akkor, amikor az eladók.
(Most is nagyjából az ATH környékén pörgött fel a topic a vásárlás téma körül. :( ).

The only real valuable thing is intuition.

(#19038) szekra válasza szekra (#18657) üzenetére


szekra
őstag

Tartom.

(#19039) Eagle16 válasza brd (#19037) üzenetére


Eagle16
addikt

Én a topikot nem is figyeltem, csak az árfolyamot. Amúgy akkora összeg van benne, amire nincs szükségem, csak idegesít, hogy ha eladnám, akkor az alja környékén még több coin kijönne belőle :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#19040) htc07 válasza Eagle16 (#19039) üzenetére


htc07
addikt

Mindenki járt már így, ha tudod nélkülözni a pénzt, amit beletettél, akkor tedd el jó helyre és gyere vissza pár év múlva. :D. Ja meg spórolj hogy tudj venni amikor lemegy az agyrák által jósolt 1500 dolláros árfolyamra. ;]

(#19041) brd válasza Eagle16 (#19039) üzenetére


brd
nagyúr

Nem is annyira neked szólt, őszintén sajnálom, hogy így alakult (egyébként ha nem komoly, és/vagy hosszú időre nélkülözhető összeg, az a tanácsom, hogy most már ne add el) inkább csak egy általános megfigyelés (ami már többször említve lett itt).

The only real valuable thing is intuition.

(#19042) cof válasza Eagle16 (#19039) üzenetére


cof
veterán

Ha tudod hol lesz az alja akkor miért most vettél? :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19043) petyus980 válasza szekra (#19038) üzenetére


petyus980
csendes tag

Szerintem meg 31K körül megtalálja a supportot.

[ Szerkesztve ]

(#19044) Eagle16 válasza cof (#19042) üzenetére


Eagle16
addikt

Na ez az :D

Most már nem adom el, majd veszek később ha még jóval lentebb megy.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#19045) instantwater


instantwater
addikt

Mindegyik váltó ennyire tudni akar mindent rólam?
Binance és a Kraken is mindent tudni akar rólam, mielőtt nekik adhatnám a fiatom.

(#19046) brd válasza instantwater (#19045) üzenetére


brd
nagyúr

Nem ők akarják tudni, hanem a jogszabályok rájuk kényszerítik, hogy az adóhatóság munkáját végezzék (az AML/KYC fogalmaknak nézz utána).

The only real valuable thing is intuition.

(#19047) zerodot válasza Eagle16 (#19044) üzenetére


zerodot
aktív tag

Általában a DCA -val jár a legjobban az ember, főleg hodlhoz. Adott összegért veszel rendszeresen, pl. hetente egyszer.

#19045 instantwater
Fiathoz most már kb. minden váltón KYC kell. Anonimként csak kp-ért tudsz valaki mástól venni bitcoint, esetleg még korlátozott összegért BTC automatákban.

[ Szerkesztve ]

(#19048) Eagle16 válasza zerodot (#19047) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, én meg ellőttem az egész összeget egyben pár napja. De tényleg nem zavar, legközelebb okosabb leszek, de azért sem adom el! :) Következő alkalommal kisebb összegekben rakok bele, ahogy menetel lefelé. Köszi.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#19049) #49155328 válasza zerodot (#19047) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#19050) Ferdzsoo válasza Eagle16 (#19048) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez a jó mentalitás! Csak HODL és ha lejjebb megy hozzá lehet adni. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.