Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) cof válasza milszab (#18250) üzenetére


cof
veterán

Most átrakni? Hát nem is tudom... szerintem az ETH előbb lesz 1000$ mint a BTC 30K.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18252) Tomasz94


Tomasz94
csendes újonc

Sziasztok! Elhataroztam hogy vásárlok 100e forint értékben bitcoint viszont kicsit meghátráltam mikor olvastam a nav is közbe szólhat ha nyereségem lesz belőle, és adoznom is kell belőle. Tudnátok nekem segíteni ebben? Mrcoin.eu oldalt néztem ahol vásárolnék átutalással.

(#18253) MikeWazowski válasza Tomasz94 (#18252) üzenetére


MikeWazowski
addikt

NAV? Adózni kellene, ez tuti?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18254) tom120514 válasza Tomasz94 (#18252) üzenetére


tom120514
őstag

Adózni minden jövedelem után kell, nem újdonság. Azt nem tudni biztosan hogy mennyit kellene, ez a legalaposabb talán [link] Kívánom hogy 100k-ból annyi nyereséged legyen hogy rád törjön TEK :))

Never go full retard.

(#18255) MikeWazowski válasza tom120514 (#18254) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Sokaknak "segít" ez a link az tuti. ;] :DDD :DD Ám akinek ez újdonság...

Tomasz94 - első körben elég lesz annyi is, de inkább akkor vegyél, ha lemegy. Nyilván most is vehetsz, lehet megduplázódik, de erre kevés az esély, szerintem. Én megvárom míg szépen lemegy, aztán vásárlok.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18256) Because válasza tom120514 (#18254) üzenetére


Because
őstag

mindig elő-, előveszem (és sóhajtozok) ezt a videót, ahogy demonstrálja 2010-ben hogyan tudsz Bitcoint venni paypal segítségével:

(#18257) htc07 válasza MikeWazowski (#18255) üzenetére


htc07
addikt

Sosem értettem ezt a "majd ha lemegy"-et, hova megy le, mikor érdemes vásárolni, a jelenlegi körülmények között? Nálad mi az inger?

Én is akkor vásárolok majd egyébként, ha lemegy (5 dollárra) ;]

(#18258) mepet


mepet
addikt

(#18259) Tomasz94


Tomasz94
csendes újonc

Köszönöm szépen a segítséget 😁 lehet bevállalom 😏 még valami, csinaltam egy pénztárcát a bitcoin.com alkalmazásban, az teljesen megfelelő wallet lesz a coinnak?

(#18260) csaba951 válasza mepet (#18258) üzenetére


csaba951
veterán

John McAfee, Software Pioneer Who Fled the Law, Is Arrested in Spain
Röviden: 1-5 év börtön ha elítélik adócsalásért és kisebb bűncselekményekért. Utána vagy megy vagy nem megy Belízbe (bróker Marcsi! :D) ahol a szomszédja halálával kapcsolatban (2012) szeretnének vele elbeszélgetni a hatóságok.

bitcoin.com
Én személy szerint még mindig nem bízok meg semmiben, aminek Roger Ver-hez köze van. Pl. 2-3 éve a vevőket tudatosan megtévesztve Bitcoin-ként BCH-t árult, nem BTC-t. A mostani oldalt elnézve úgy tűnik, hogy ez már rendeződött.

Szerintem itt a wallet-hez nem kapod meg a privát kulcsot. Ha bezár az oldal/lelép Ver, akkor így jártál. Nem tudsz többé a walleted-en lévő BTC-hez hozzájutni.

Electrum
Helyedben ezt tölteném le asztali gépre (nem mobilra). Ez helyben legyártja neked a wallettel a privát kulcsot is. Wallet generálás közben elrakod a kapott kódszavakat. Ha ez megvan, akkor később akár más programmal is hozzá tudsz férni a BTC-dhez.

Mrcoin.eu relatív egyszerű és jó BTC vételhez/eladáshoz.

(#18261) MikeWazowski válasza htc07 (#18257) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nálam 4-5 ezer. Nyilván nem most veszek. Lehet ez mindenkinél más összeg.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18262) brd válasza htc07 (#18257) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, ha magadtól nem érzed, akkor hallgass pl. a nagy öregre (Buffet) és figyelj a "piac"-ra: amikor mások (sokan) vészmadárkodnak, pánikolnak, az a megfelelő alkalom! Persze nyilván csak akkor, ha a vásárolni kívánt entitás nem megszűnőben van éppen (vagy ez nyilvánvaló(!) tényekből várható a közeljövőben - tehát a topic témájánál maradva: nem arra gondolok, hogy egy gazdasági elemző megírja, hogy (szerinte) a BTC halott, hanem mondjuk ha megáll a software/protokoll fejlesztése, a töredékére esik a bányászok száma, ilyesmi). (Ennek a tanácsnak a párja, hogy akkor kezdj el gondolkodni az eladáson, amikor mindenki nagyon happy.) Nem kell messze menni a BTC-hez, akár ezt a topicot is elég lehetett figyelni az utóbbi pár évben. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#18263) brd válasza cof (#18251) üzenetére


brd
nagyúr

Szabad tudni, ezt mire alapozod? A kettő USD-ben kifejezett értéke eddig arányaiban nagyjából ugyanakkor változott (jelentősen). Jelenleg ahhoz, hogy az ETH elérje az 1000$-t, ~2.27x-es változás kellene, BTC-nél ez ~33800$-os árfolyamot jelentene.

The only real valuable thing is intuition.

(#18264) cof válasza brd (#18263) üzenetére


cof
veterán

Pusztán csak spekuláció. Jelenleg igen, 2x-es a szorzó, ha együtt mozognak, de az ETH volt már 1K a BTC még nem vot 30K. Fogalmunk sincs, hogy mi fog történni 20K BTC ár fölött.

Mondjuk azt nem írta, hogy hol vette az ETH-t mert nem mindegy, hogy most 400-on vagy még valahol 200 netán márciusban 100$ környékén.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18265) brd válasza cof (#18264) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor kérdezem másképpen: miben látod a (feltételezett) külön mozgás okát?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18266) cof válasza brd (#18265) üzenetére


cof
veterán

Szerintem ez az együttmozgás csak átmeneti. Kell hozzá idő még nyilván, hogy elszakadjanak egymástól de én számítok még egy nagy hype-ra teljes POS-ra átállás előtt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18267) Ferdzsoo válasza cof (#18266) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem az a bajom hogy ETH-val, hogy fundamentálisan rengeteg ellentmondáson alapszik. Nem a szoftverben, hanem mint okoszerződésekben úgy egyáltalán. Term. ettől még lehet majd többezer dolláros árfolyama, de míg a BTC-nek igen, addig az ETH-nak nem látom értelmét hogy milyen társadalmi szerepet tud betölteni a jövőben.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18268) Because válasza Ferdzsoo (#18267) üzenetére


Because
őstag

a Bitcoinnak mi a mai szerepe a nyerészkedésen és azonnali fiatra váltáson kívül?

már rég nem foglalkoztam a témával így nem tudom, hogy állnak a kvantumszámítógépek, de valószínűleg ez a játék addig megy még valaki azt nem mondja elindít egy ilyen blockchaines algót az egyiken...

(#18269) Ferdzsoo válasza Because (#18268) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

BTC-vel kapcsolatban tudom ajánlani Michael Saylor, vagy Raoul Pal podcastocat.
Elég jól képbe lehet kerülni hogy mire is való igazán a BTC.
Bitcoin standard könyvet is nagyon ajánlom, már elérhető magyarul is!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18270) Because válasza Ferdzsoo (#18269) üzenetére


Because
őstag

értem én a mögöttes célt és, hogy ki mit lát bele... de arra vagyok kíváncsi most mire használjuk, miért akar bárki birtokolni?
csak az itt visszaolvasott kommentek alapján spekuláció, vagyonszerzés :R

[ Szerkesztve ]

(#18271) Ferdzsoo válasza Because (#18270) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az említett két ember (és még sokan mások) nem ezt látja bele, hanem már jelenleg is erre használja, és ezért birtokolja. Nem pedig a "nyerszékedés miatt". :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18272) cof válasza Ferdzsoo (#18267) üzenetére


cof
veterán

Hát nem tudom, hogy a BTC-nek milyen társadalmi szerepe lesz majd a jövőben.

Mert a 10 év alatt nem nagyon változott a kód, ott a 2 legnagyobb probléma a kb. 10 percenkénti blokk, és a 2 MB? blokk méret. Nagyon hamar rá lehet jönni, hogy amire megalkották globális fizetőeszköz ebben a formában alkamatlan nagyobb tömeg kiszolgálására.

Mivel rájöttek már erre többen, most ráhúzták a 'digitális arany' kifejezést, mert most ez a trendi, így a hibáit/hiányosságait amiket fentebb írtam nem kell megmagyarázni. Egyébként nem lehet tudni, hogy ez már egy 10 éve fúvódó lufi, vagy valami tényleg lesz majd belőle.

Az tény, hogy jó páran meggazdagodtak belőle, valaki nagyon, valaki kevésbé, valaki mindenét elvesztette, netán meg is halt miatta.

Arra viszont kíváncsi lennék, szívesen olvasnék sztorikat a korai beszállóktól, hogy ők, hogy élték meg ezt a 10 évet. Mert ahogy nézem az első pár 100 oldalt itt a topikban, vannak bőven mai napig aktív fórum tagok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18273) Ferdzsoo válasza cof (#18272) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A BTC nem mindennapi fizetőeszköz szerepbetöltésre lett kitalálva ez egy tévhit, és nem is lesz belőle sosem az. Csak sokan ezt akarták és ez egy zsákutca. Az erőssége pont abban van hogy megváltoztathatatlan a kód. És ez így van jól.
Inkább a jövőbe tekints mint sem a múltban kutakodj, kik miért hogy gazdagodtak meg belőle.
Ennek a szotrinak még mindig nagyon az elején vagyunk.
Akinek jól megy a gazdasági angol mindenképpen ajánlom a lent említett két embert kiegészíteném még Jeff Booth-al.
A könyv nagyon jó alapot ad ezekhez amit említettem.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18274) cof válasza Ferdzsoo (#18273) üzenetére


cof
veterán

A BTC Whitepaper így kezdődik:

Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System

Tehát ez egy elektronikus pénzrendszer. Azt valóban nem írja le Satoshi, hogy a mindennapi fizetőeszköz szerepbetöltésére lett kitaálva, én sem írtam ilyet. De egy elektronikus fizetőeszköztől elvárná az ember, hogy jól és gyorsan működjön. Na most amíg nem használták sokan, szinte 0 fee-vel fizették a kávét az emberek, ma már ez nemigen lehetséges, mert minél többen akarnak tranzakciókat indítani annál jobban föé kell ígérni a másiknak, hogy előrébb kerülj a mempoolban. Voltak már gigászi fee árak a BTC életében, nem rég az ETH-nál is, szóva ez a skálázhatósági probléma minden POW láncot érinti. Ezért is lesz majd az ETH jobb (bár már techinkailag most is jobb) mint a BTC. Elég megnézni, hogy mennyi okoszerződés, stabilcoin fut a láncukon. És egy stabilcoin mögött elvileg ugye ott kell lenni 1:1 arányban FIAT fedezetnek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18275) Zsoxx válasza cof (#18274) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Nem beszélve arról, hogy így is csak addig működhet a BTC, amíg el nem ér egy olyan árfolyamot, hogy a jegybankok veszélyeztetve érzik tőle a nemzeti valutájukat. Mert akkor szerintem be fogják tiltani.

(#18276) zerodot válasza cof (#18274) üzenetére


zerodot
aktív tag

A bitcon lényegében egy techdemó. A megbízható elektronikus p2p értékátvitelt akarja bemutatni, a skálázhatósággal nem foglalkozik. Pár fejlesztő összedobta, majd szabadjára engedte. Tkp. nincs mit "elvárni" tőle :)

Lett aztán ezernyi klónja, azok között van, amelyik sokkal alkalmasabb pl. nagymennyiségű tranzakció feldolgozására.

De az emberek az elsősége miatt a bitcoint tartják a legtöbbre, abban bíznak a leginkább, hát eszerint is árazódott be a tőzsdén. Magas az értéke, de nehézkes/nem gyors/nem annyira olcsó a mozgatása, úgyhogy mostanra inkább "digitális arany" lett belőle, mint digitális készpénz.

Egyébként szerintem nem (vagy nem csak) a kicsi áteresztőképessége a fő gond mindennapi fizetéshez való használatához, hanem a fiathoz képest folyamatosan változó árfolyama is.

(#18277) Tomasz94 válasza csaba951 (#18260) üzenetére


Tomasz94
csendes újonc

Köszönöm szépen a segítséget 😁!

(#18278) Ferdzsoo válasza Zsoxx (#18275) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A történések pontosan ennek az ellentétét mutatják.
Egyre több helyen használhatod, több bank is nyújt már BTC-s szolgáltatásokat, számos országban teljeskörű szabályozás van már rá. A BTC-t pedig nem lehet betiltani. Ez kb. olyan mintha azt mondanád hogy tiltsák be az internetet. Egyes országokban megtehetik hogy illegális legyen a birtoklása, és akkor lesznek/vannak más országok amik ezt kihasználják és náluk fog landolni ez a tőke. Sokkal ésszerűbb/és ez is történik, hogy megadóztatják mint mindent mást ebben az életben.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18279) cof válasza zerodot (#18276) üzenetére


cof
veterán

Egyébként szerintem nem (vagy nem csak) a kicsi áteresztőképessége a fő gond mindennapi fizetéshez való használatához, hanem a fiathoz képest folyamatosan változó árfolyama is.

Most igen, mert viszonylag kevés van belőle, hiába tudjuk, hogy 21 millió lesz a vége, csak 2-3 millió BTC forog a tőzsdéken, az meg semmi. Vagy többnek kellene belőle lennie, vagy pedig jóval vastagabb eladói és vevői oldal kellene, hogy ne legyen hirtelen ekkora kilengés az árakban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18280) zerodot válasza cof (#18279) üzenetére


zerodot
aktív tag

Vagy sokkal magasabb ára kell legyen darabjának, hogy ne lehessen relatíve kis pénzekkel ilyen könnyen megmozgatni :)

Sokkal több már nem lesz belőle, 18.5 millió már ki van bányászva a 21-ből.

(#18281) cof válasza zerodot (#18280) üzenetére


cof
veterán

Nem minden az ár. 2017-hez képest már jóval nagyobb a forgalom, pedig akkor simán felment 10-ről 20-ra 2 hét alatt.

Ha nincs tömött orderbook akkor is kilenghet az ár akár 1M$ darabárnál is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18282) zerodot válasza cof (#18281) üzenetére


zerodot
aktív tag

De ha ugyanannyi darabszámú coin lesz az orderbookokban, mint jelenleg, magasabb áron ez több USD-t fog jelenteni, vagyis több pénz kell a megmozgatáshoz is.

Az eladási oldalt nem lehet több coinnal kitömni, mint amennyi összesen létezik, egy szint után már csak a magasabb árral tud "töményebb" lenni.

(#18283) brd válasza Because (#18268) üzenetére


brd
nagyúr

már rég nem foglalkoztam a témával így nem tudom, hogy állnak a kvantumszámítógépek

Amikor foglalkoztál sem túlzottan nézhettél utána. ;) Néhány egyszerű szabályt betartva a BTC egészen jól védett még akkor is, ha támadnák ilyen módon (pl. egyszer szabad használni egy címet). Ill. maguk a qszámítógépek is, messze nem tartanak ott, hogy erre egyáltalán lehetőség legyen; az olyan 1000+ qubit körül jönne el, most tartanak 53-nál (54 lett volna, csak az egyik hibás volt, ez volt a Google gépe 2019-ben, azóta nem olvastam előrelépésről), tehát egyelőre hiányzik 2 nagyságrend. De ha esetleg el is érik az 1000+-t, semmi sem akadályozza meg a fejlesztőket, hogy erősebb/más fajta titkosításra áttérjen a BTC.

The only real valuable thing is intuition.

(#18284) brd válasza cof (#18272) üzenetére


brd
nagyúr

Arra viszont kíváncsi lennék, szívesen olvasnék sztorikat a korai beszállóktól, hogy ők, hogy élték meg ezt a 10 évet.

Nem valószínű, hogy (sok) ilyen sztorit fogsz olvasni. Ha (utólag) visszanézve butaságot csinált valaki, azt nem szívesen vallja be, másfelől pedig, ha valaki jól kezelte a dolgot, azt szerintem nem fogja leírni egy nyilvános fórumban, mert 10/100+ millió HUF értékű összegekről lehet szó (és még ehhez is elég lehet az előző, pusztán 4 év megfelelő kezelése bárkinek, nem kellett kifejezetten jó anyagi helyzet hozzá - '16-ban ugye 300-700$ körül volt az árfolyam, ha csak akkor valaki beruházott mondjuk félmilliót és azóta nem nyúlt hozzá, min. 10m HUF értékű BTC-je van ma).

The only real valuable thing is intuition.

(#18285) Because válasza brd (#18284) üzenetére


Because
őstag

azért akinek 2016-ban volt fél millája "eljátszani" azért nem volt rossz anyagi helyzetben hiszen benne volt hogy bukja... 2010-ben szívesen beszálltam volna a BTC-be vagy akár 2015-ben ETH-ba 10000ft-tal :)

[ Szerkesztve ]

(#18286) sparks válasza brd (#18284) üzenetére


sparks
senior tag

Én '13-ban bányásztam egy Saturn géppel (akkor naponta 1 BTC-t kotort ki a gép) azóta is HODL és marad is HODL (persze diverzifikáltam, nem csak BTC), nyugdíjalap és ennyi (persze a tőkét már jócskán visszavettem, leadóztam). Játékpénznek tekintem, dolgozom ugyanúgy (igaz saját vállalkozásomban, főnököm sosem volt, szeretem a munkám) szóval van ilyen. Persze, ha 100-500k USD/BTC környékére felmegyünk, akkor a nyugdíjalap lehet, hogy aktívvá válik, de ez a jövő zenéje, sok-sok éve tartom, kibírom még pár évig :DDD

(#18287) brd válasza Because (#18285) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, aki ilyet csinált, ahhoz kellett egyfajta szemlélet, az biztos. ;) 2010-ben én is szívesen, csak sajnos akkor még nem hallottam róla. :(

sparks: Ha 1 évig működött legalább, az szép kis nyugdíjalap már ma is (10 számjegyű HUF), grat'! ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18288) cof válasza brd (#18287) üzenetére


cof
veterán

Hát így utólag könnyű mondani, hogy 2010-ben beszálltál volna hidd el.

Én 2011-ben olvastam róla először az origon egy cikket de eszembe nem volt beszállni.

Köszi sparks, akkor részedről happy end a sztori. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18289) sparks válasza brd (#18287) üzenetére


sparks
senior tag

Néhány hónapig működött, de az pont az a kor volt, amikor a rengeteg kiküldött gép miatt a diff akkorákat ugrott, hogy az első napokban volt napi 1 BTC, aztán szépen apadt lefelé, de a gép árát így is visszatermelte és még egy kis pluszt hozott (BTC-ben, természetesen akkori árfolyamon - emlékeim szerint 40 BTC volt a gép), szóval amikor azt elértem vele, akkor öröm volt, hogy végre pluszt termel, de akkor már csak napi tized, majd század BTC volt a bevétel. De necces volt és majdnem ott voltam, hogy elég lett volna simán BTC-t venni és HODL. De abban mi a móka? :DDD

#18288 CoF Részemről mindenképp happy end, de remélem az end az még nagyon odébb van ;]

[ Szerkesztve ]

(#18290) brd válasza cof (#18288) üzenetére


brd
nagyúr

Elhiszem, nekem ne mondd. ;) Amikor hallottam róla, akkor sem rögtön láttam a lehetőséget (ill. nem értékeltem ekkorára) és akkor is bányásztam inkább, így későn vásároltam, ez azóta is felba*sz, ha eszembe jut, viszont ez jelentősen átformálta gondolkodásom a pénzről és azóta sokkal hatékonyabban keresem az élet más területein.

sparks: Na igen, jó kis szerencsejáték volt ez akkoriban. :D 40 BTC? Megkérdezhetem, most hogy érzed magad, amikor látod, hogy 40 BTC mennyit ér ma?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18291) tom120514 válasza sparks (#18286) üzenetére


tom120514
őstag

Elmondanád légyszi, milyen formában adóztál? Találgatások vannak amikről tudok, jó lenne tudni mi az igazi, legális megoldás.

Never go full retard.

(#18292) fireman123 válasza tom120514 (#18291) üzenetére


fireman123
őstag

szerintem még a nav is találgat :D ....nagyjából ez lehet a legális [link] , csak jó nagy a végén a % :(

(#18293) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Ha valakit érdekel (max 2 fő) kb 50 dollárnyi cryptopénz, akkor tudok küldeni privátban linket.
Nem kell venni érte semmit, nincs átverés, teljesen ingyenes, sima promóciós cucc.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#18294) cof válasza lordjancso (#18293) üzenetére


cof
veterán

Szia!

Jöhet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18295) MikeWazowski válasza lordjancso (#18293) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nekem is!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18296) tom120514 válasza fireman123 (#18292) üzenetére


tom120514
őstag

Köszi, ismerem, én is úgy tudom ez a legjobb, ezért vagyok kíváncsi hogy igazán hogyan ment.

Never go full retard.

(#18297) sparks válasza tom120514 (#18291) üzenetére


sparks
senior tag

Egyéb jövedelem - másképp jelenleg nem lehet (illetve lehet, cégesen, KATA, stb., de az engem akkor nem érintett), mivel nincs semmi konkrét adózási rend a bitcoinnal és bármilyen egyéb kripto devizával kapcsolatban. Így én is ennek alapján adóztam. 30% körüli a bukó, most pontosan nem tudom megmondani, de kb. ilyesmi. Csináltam nyilvántartást az eladásokról egy szép excel táblázatba. Persze, hogy egy ellenőrzésnél ez mennyire lenne elég, azt szerintem kb. senki nem tudná megmondani. A másik topicban volt erről elég sokat szó.

#18292 fireman123 Igen, ez egy hasznos leírás, 27,6% jön ki magánszemélynél számításaim szerint (és ez esetben a teljes eladás után kell adózni, tehát mindegy, hogy mennyiért vettem, ha forintosítom, akkor a teljes összeg 27,4%-a megy adóba - fájó, de most ez a leglegálisabb).

[ Szerkesztve ]

(#18298) tom120514 válasza sparks (#18297) üzenetére


tom120514
őstag

Köszi, 30% nem kevés de a nyugodt alvás sokat ér szerintem is :R

Never go full retard.

(#18299) sparks válasza sparks (#18297) üzenetére


sparks
senior tag

Nah a végén már nem tudtam újraszerkeszteni... 27,6%, de kb. mindegy :)

(#18300) tom120514 válasza sparks (#18299) üzenetére


tom120514
őstag

Alakul az :))

Never go full retard.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.