Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) zerodot


zerodot
aktív tag

Ez most valami malware telepítésére próbál rávenni a cikk szerint. Az mondjuk bármit csinálhat. Volt már ilyen, hogy a Live appot cserélte le sajátra, csinált egy fake firmware update-et, aztán bekérte a seedet. Sokan nem tudják vagy elfelejtik, hogy azt csak a device-on szabad megadni. Beírták a fake appba, aztán az küldte is a megalkotójának.

(#18452) petyus980


petyus980
csendes tag

20K USD áttörve!

(#18453) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Várom már a szalagcímeket! :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18454) petyus980


petyus980
csendes tag

Twitteren kb mindenki pezsgőt bontott... :F

(#18455) butch3r válasza Ferdzsoo (#18453) üzenetére


butch3r
senior tag

én a következő flame cikket itt ph!-n :D (és alatta a kommenteket, azok mindig nagyon viccesek)

(#18456) Agyrák666 válasza petyus980 (#18452) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Irany az 1500.

(#18457) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Addig nagyon komoly okkal esne, és valószínűleg csak igen sokára heverné ki.

[ Szerkesztve ]

(#18458) Yany válasza GuMipOkE (#18457) üzenetére


Yany
addikt

én vennék is kettőt rögtön

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18459) brd válasza petyus980 (#18454) üzenetére


brd
nagyúr

Most speciel én is bontottam egyet, mert azon a ~700$-on, amit még utána ment, mielőtt megállt, kerestem majd' 20%-ot, pedig a pozíciónyitáskor nem is ültem a gép előtt. :) Ezt volt akaratlanul is az első éles tesztje a robotomnak, 20698$-on sikerült zárnia, majdnem pont ott, ahol én is akartam volna, ha látom.

The only real valuable thing is intuition.

(#18460) htc07 válasza Agyrák666 (#18456) üzenetére


htc07
addikt

Rendben, ott tali :C

#18455 butch3r > szólj Abunak, ő szereti ekézni minden írásában :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18461) Ferdzsoo válasza GuMipOkE (#18457) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szvsz a 10k alatti árakat is örökre elfelejthetjük, nemhogy az 1k-t. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18462) cof válasza Ferdzsoo (#18461) üzenetére


cof
veterán

Örökre, haha. Hányszor hallottam már ezt a szót kriptóban. :D

Az 1500 nyilván trollkodás volt csak. De, hogy 10k alatt soha, hát...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18463) Maxximus


Maxximus
őstag

Sztm a 20K nagyon erős szint volt. Érzésem szerint rohadt gyorsan el fog menni 30 K körülig. Ahogy írtátok tele lesz vele minden és olyan is vesz aki eddig azt sem tudta mi ez.
Megérzés...

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#18464) Árpi001 válasza Maxximus (#18463) üzenetére


Árpi001
senior tag

Legyen igazad! :K

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18465) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ő pedig nem egy Moonboy kriptós youtuber.
A Bloombergen. :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18466) Agyrák666 válasza Ferdzsoo (#18465) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Es? Elozo rallynal is mindenki okos volt, aztan par evre eltuntek. :D

(#18467) zerodot válasza Agyrák666 (#18466) üzenetére


zerodot
aktív tag

Te pedig azóta is az 1500-at várod? Gratula! :C

(#18468) Ferdzsoo válasza Agyrák666 (#18466) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azért van különbség a között hogy egy ilyen ember mondja, meg hogy pistike mondja a fórumon.
Eltűntek, amjd előkerülnek mikor odaérünk. :))

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18469) milszab


milszab
senior tag

Baszki hogy miért nem váltottam át az eth-t bitcoinra mikor 3000 volt... De hát ki gondolta volna hogy ha lefele együtt jöttek fölfele nem úgy fognak... :O NA de azért az is erősödik még ha nem is olyan mértékben :C

[ Szerkesztve ]

(#18470) Ferdzsoo válasza milszab (#18469) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem ETH-t nem kell temetni, de BTC-ben mondjuk 5-6 éves távon több lehet.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18471) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Jövőre tényleg 60.000 dollárig mehet a BTC? :D

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18472) Ferdzsoo válasza MikeWazowski (#18471) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én többet mondanék.
100-200 között...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18473) petyus980 válasza Ferdzsoo (#18465) üzenetére


petyus980
csendes tag

A padlás tele van már ezekkel a jóslatokkal. Az az igazság, hogy senki sem tudja megmondani mennyit fog érni X idő múlva. Ami biztos, az az, hogy hosszútávon folyamatosan emelkedik az értéke.
Ami engem jobban érdekel, hogy a mostani kilövés meddig tart? Meddig érdemes még több tőkét invesztálni? Mutatók alapján elvileg 28K USD-nél megállhat.

[ Szerkesztve ]

(#18474) MikeWazowski válasza Ferdzsoo (#18472) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Uhh, akkor lehet, hogy most ezen a magas áron is megérné vennem még...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18475) Ferdzsoo válasza petyus980 (#18473) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én nem mondtam hogy meg tudom mondani, de véleményem lehet. És ez a véleményem.
Különben sem vagyok befektetési tanácsadó. Magánszemélyként van véleményem.
Meg tudnám mondani nem egy fórumra írogatnám, főleg nem ingyen.

@MikeWazowski - nagyon óvatosnak kell lenni, nagy hullámvasutak lesznek itt akinek gyenge keze van azt be fogja darálni a BTC.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18476) petyus980 válasza Ferdzsoo (#18475) üzenetére


petyus980
csendes tag

A linkelt videódra reagáltam... ;)

(#18477) Ferdzsoo válasza petyus980 (#18476) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát én meg ezt kurv@ra benéztem. :R
Attól mondjuk amit leírtam így gondolom. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18478) tom120514 válasza MikeWazowski (#18474) üzenetére


tom120514
őstag

Senki nem tudja rövid távon és szerintem nincs is rendszer az árban, általában a weak hands kiszórása azért elő szokott fordulni egy felfutás után. Szerintem a TA bohóckodás, lövése sincs a sok egy dolláros alapon játszó töknek, vagy betalál, vagy nem, a lottónál jobb esélye van mondjuk :)) Ha elhiszed hogy ez a kripto és a BTC valami izgalmas, új megközelítése a pénznek, ami most kezd mainstream lenni csak, nincs okod rá hogy ne hidd el a 100k árat is akár.

Never go full retard.

(#18479) Maxximus válasza tom120514 (#18478) üzenetére


Maxximus
őstag

Egyet értek . :K

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#18480) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok!

Egy barátom kérte hogy kérdezzem meg. Kapott ajánlatot vegyen Blockstock/Blockben valutát és érdekli megéri-e. Én azt sem tudom miről beszél így bár mit írtok azt instant továbbítom neki. Előre is köszöni/nöm.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18481) tom120514 válasza Rivaul (#18480) üzenetére


tom120514
őstag

Ne.

Never go full retard.

(#18482) Agyrák666 válasza petyus980 (#18473) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Mibol gondolod, hogy hosszutavon noni fog? A multbol ne vonj le kovetkezteteseket a jovore nezve. Es ha a kovetkezo 12 evben medvepiac lesz, es csak utana emelkedes?

(#18483) Rivaul válasza tom120514 (#18481) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm, mutattam neki. Esetleg egy pár szóban a miértet firtathatnám? Nagyon győzködte egy ismerőse. Másik meg pont le akarta róla beszélni így két oldal között egy semleges harmadikat is meghallgatna.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18484) Ferdzsoo válasza Rivaul (#18480) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ne. Semmit nem fog érni/pénzkidobás az egész.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18485) zerodot válasza Agyrák666 (#18482) üzenetére


zerodot
aktív tag

Viszonylag egyszerű a matek. Egyre kevesebb új BTC kerül a piacra, az érdeklődés pedig egyre nő. Nem véletlen a 4 éves ciklus, hogy a felezés évében és az utána következőben eddig mindig bika piac következett. Aztán jönnek persze a macik, kell a korrekció.

Nyilván bármi lehet. De 2021-re a felfelé iránynak sokkal nagyobb a valószínűsége.

[ Szerkesztve ]

(#18486) tom120514 válasza Rivaul (#18483) üzenetére


tom120514
őstag

Véleményt kértél és kaptál, oktatást nem tartok.
Ha pénzt akar beletenni valamibe, olvassa el, miről szól. Ha érti és tetszik, hajrá. Lásd deviza alapú hitelek aláírása reklám alapján.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#18487) Rivaul válasza tom120514 (#18486) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem, persze. Nem vártam túl sokat. Pl pár szó mint ahogy a következő válaszadó tette. Nem szokott ilyenekbe belemenni, olvasott is utána már amennyi található róla, csak annyira erős győzködésnek lett kitéve hogy próbál a józan eszére hallgatni és cáfolatot keresni. De természetesen így is köszönöm a válaszokat. Kettő válaszból kettő nemleges, ez is megfelelő következtetésre.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18488) tom120514 válasza Rivaul (#18487) üzenetére


tom120514
őstag

Bocs, ha túl agresszív volt, csak azt akartam hangsúlyozni hogy vegye a fáradságot, járjon utána, olvassa el, értse meg mi ez és ezután döntse el. Te sem vagy jártas ebben, ő sem, egy pénzügyi döntést ismeretlenek topic hozzászólásaira alapozni nem okos.

Never go full retard.

(#18489) petyus980 válasza Agyrák666 (#18482) üzenetére


petyus980
csendes tag

Persze, persze... Meg mi van ha minden bitcoint tulajdonlónak az elsőszülött gyermekét elragadja a sátán, majd sáskajárás, békaeső, dögvész stb, stb. :F

(#18490) tom120514 válasza petyus980 (#18489) üzenetére


tom120514
őstag

Engem például a Bitcoin gyíkká változtatott......de már elmúlt. :))

Never go full retard.

(#18491) Rivaul válasza tom120514 (#18488) üzenetére


Rivaul
addikt

Persze, megértem. Semmi gond :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18492) OPiiPO válasza tom120514 (#18490) üzenetére


OPiiPO
addikt

zseniális jelenet volt :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18493) htc07 válasza Agyrák666 (#18482) üzenetére


htc07
addikt

Egyszerű a matek, a bitcoin bányász gépekben lévő arany fedezetet nyújt a bitcoinnak. Számtalanszor meg lett már tárgyalva. ;]

(#18494) Agyrák666 válasza htc07 (#18493) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Pontosan. Meg az is, hogy kinaban van mar a kapacitas tobb mint fele. :DDD
Ja, es nyilvan azert dragul, mert egyre kevesebb van belole, es nem jut mindenkinek ;]

(#18495) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Tudom senki sem idôjós, de kb. várható a mostani menetel után némi konszolidáció vajon ? (És utána megint elindul, szvsz, de majd látjuk).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18496) petyus980 válasza Dißnäëß (#18495) üzenetére


petyus980
csendes tag

Most indul el megint. :Y

(#18497) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Pontosan miket kell mentenem, hogy bármikor hozzá tudjak férni a tárcámhoz? Electrumban készítettem a walletet, elég ha a 12 phrase word-ot lementem,vagy kellenek a private keyek is? Nem fogom használni egy ideig, úgyhogy le is törölném az electrumot, csak nem tudom mi fog majd kelleni, hogy később is hozzáférjek.
Illetve ha egy tranzakció unconfirmed állapotban van, az pontosan mit jelent?

(#18498) zerodot válasza zenwalk (#18497) üzenetére


zerodot
aktív tag

Elég a 12 szavas seed, a privát kulcsok abból generálódnak.

Ha az egyéb infókat is el szeretnéd tárolni (labelek, address bookba felvett címek stb.) akkor a wallet fájlt is el kell menteni az itt leírtak szerint: [link]

A legbiztosabb, ha előbb kicsi összegekkel kipróbálod ezt a tárcalétrehozás, címgenerálás, backup, deposit, tárcatörlés majd visszaállítás a seedből ciklust, hogy biztos legyél benne, jól csinálod, mielőtt nagyobb pénzeket küldenél magadnak a már törölt walletbe.

Unconfirmed, ami még nem kerül blokkba, vagy kevesebb mint 3 (esetleg 6; walletje válogatja) blokkal ezelőtt került be a blokkláncba. Ha csak nem túl alacsony fee-vel küldted, akkor csak idő kérdése, és confirmed lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18499) brd válasza zenwalk (#18497) üzenetére


brd
nagyúr

Elvileg elég a phrase is, de én inkább a privát kulcsokat menteném, az mégiscsak az igazi adat, amire szükséged lesz később (nem biztos, hogy érint most, de ne feledd, minden küldés után (is) menteni kell a privát kulcsokat, mert ha egy címről nem mindent küldenél el, akkor a maradék is egy új címre küldődik!)
No' ezzel elkéstem.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18500) zerodot válasza brd (#18499) üzenetére


zerodot
aktív tag

"minden küldés után (is) menteni kell a privát kulcsokat, mert ha egy címről nem mindent küldenél el, akkor a maradék is egy új címre küldődik!"

Pont emiatt egyszerűbb és biztonságosabb a seed-et elmenteni. És ugye offline (vagy offline is) kellene tárolni a mentést, a privát kulcsok hosszú karaktersorait pedig nem nagyon reális folyamatosan kézzel papírra másolgatni, aztán meg szükség esetén vissza. A 12 vagy 24 angol szavas seed pont ezt a probélmát hivatott elkerülni/megoldani. Kézzel is könnyű hibamentesen leírni, ill. csak egyszer kell backupolni, wallet létrehozáskor.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.