Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) margithid válasza csaba951 (#17050) üzenetére


margithid
veterán

Kérdés melyik az igaz? :)
Elég szépen esegetünk, mármint sok alt, BTC aránylag jól tartja magát.
Tetherrel meg sok gond volt már régen is. Remélem átveszi a helyét valami kevésbé problémás stable coin, van választék bőven.

(#17052) csaba951 válasza margithid (#17051) üzenetére


csaba951
veterán

Mindkettő! :DDD Pont az a durva, hogy az első ellenére meg merték lépni a másodikat. Mert egy dolog a neten hazudozni össze-vissza. De azért végül még McAfee is meghúzta magát, amikor a hatóság elkezdte kicsit megkaparni a kripto "tanácsadását".

(#17054) afartew


afartew
kezdő

(#17055) margithid válasza afartew (#17054) üzenetére


margithid
veterán

Számomra az ilyen megnyilvánulások inkább kontra indikátor szerepet töltenek be.
Tavaly ősszel is mindeni az emelkedésről beszélt, erre decemberben hatalmas zuhé volt.
Ezeknek a megmondóembereknek érdekük van, nézettséget akarnak, vagy maguk is benne vannak a kriptó bizniszben.
Sajnos mindenhol a bulvárhír megy. Meg a beetetés.
Szerintem amúgy nem lesz nagy emelkedés jövőre, max a felezés miatt egy nagyobb rally, ami akár 20k-ig is elmehet, de én komolyabb emelkedést, új csúcsot még évekig nem várok.

(#17056) csaba951 válasza afartew (#17054) üzenetére


csaba951
veterán

Kb. 2018.11.15-én (?) azt jósolta, hogy 12000 USD lesz év végére a BTC. Nézz utána, mennyire jött be! :DDD

(#17057) kem válasza margithid (#17055) üzenetére


kem
addikt

Foleg, hogy a TX feek miatt a rendszer hasznalhatatlanna valik amint kicsit beindulna.

Köszi!

(#17058) #25583896 válasza kem (#17057) üzenetére


#25583896
törölt tag

Vagy nem.

(#17059) csaba951 válasza kem (#17057) üzenetére


csaba951
veterán

Ezt ma már nem tudod megcsinálni. Sírnak is a bányászok! Azok a régi "szép" idők... :DDD

(#17060) Árpi001


Árpi001
senior tag

De szépen emelkedünk.
Ma épp miért?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17061) 8zabi válasza Árpi001 (#17060) üzenetére


8zabi
őstag

Satoshi előadása miatt

vagy az új bitcoin reklám miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#17062) kem válasza #25583896 (#17058) üzenetére


kem
addikt

Kosz ez mi? Irjal is par szot ha mar valamire ki akarsz lyukadni ;)

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#17063) 8zabi válasza kem (#17062) üzenetére


8zabi
őstag

a kék vonal a tranzakciók száma, a piros a tranzakciók díja

és ezzel a képpel meg is döntötte a sok tranzakció=használhatatlan rendszer elméletedet

(#17064) mepet válasza kem (#17062) üzenetére


mepet
addikt

Az látható a grafikonon, hogy a tranzakciók számának növekedésével nem nő a TX fee.
Konkrétabban most a tranzakciók száma a történelmi csúcs közelében van, mégis alig növekedtek a TX feek.

(#17065) #25583896 válasza kem (#17062) üzenetére


#25583896
törölt tag

Szerintem elég beszédes ábra, ezért nem fűztem hozzá részletes magyarázatot, de közben már meg is tették helyettem :)

(#17066) kem


kem
addikt

Ugy tunik en egy masik grafikont nezek. Nekem egyertelmuen mas tortenetet mond el. Latszik rajta, hogy ugrasszeruen novekszik ha eler egy volument es a blokkok helyett a mempoolban orlodnek a TXek. Ami most kezdodik is mint ahogy a grafikon vegen latszik...(tenyleg nem szurja ki a szemeteket?) Ezen kivul mivel majdnem 1 dollar a fee mar most is, igy eleve kizarunk csomo olyan embert aki miatt letrejott az egesz rendszer. Megall az eszem.

Köszi!

(#17067) 8zabi válasza kem (#17066) üzenetére


8zabi
őstag

ha neked csak a fee számít, akkor ajánlom a BSV-t, abban van a jövő ;]

a "kávéfizetés BTC-vel" elmélet már elmúlt, ez az új arany (azzal sem fizetsz kávét)

apró dolgokra ott a lightning network

(#17068) kem válasza 8zabi (#17067) üzenetére


kem
addikt

:D :DD :DDD :D :DD :DDD
Mi az, hogy elmult? Arra hoztak letre, hogy fizessunk vele. Fizetest, vagy szolgaltatasert. Az aranyat sem azert hasznaljak fizetoeszkoznek mert csillog vagy mert valaki egyszer csak ideiglenesen azt csinalta, hanem azert mert nem lep reakcioba a borrel meg a csontokkal igy idealis fogaszati es sebeszeti beavatkozasokhoz. Mivel ez mindenhol igy van, ezert van egy valid use case ami miatt mindig is erteke lesz.

Köszi!

(#17069) afartew válasza kem (#17068) üzenetére


afartew
kezdő

"mert nem lep reakcioba a borrel meg a csontokkal igy idealis fogaszati es sebeszeti beavatkozasokhoz."

végre megint valami közös az aranyban és a bitcoinban.

másik kérdés mi a vélemény ezt érdemes lenne elsők között megvenni?
Megrengetheti a világot, alakulóban a Facebook Coin
Ha igen, hogy lehetne elsők közt megvenni?

(#17070) WarCow válasza afartew (#17069) üzenetére


WarCow
csendes tag

a facebook coin 1 stable coin lesz mint pl a tether, mindig fix árral, ezen nem tudsz nyerészkedni.
max annyi értelme lesz, hogy könnyebben fizethetsz vele a támogatott helyeken, kikerülheted a fee-ket, kártyás, vagy akármilyen más fizetési módszer helyett.

(#17071) Devilstudio


Devilstudio
tag

A minergate oldal az vírusos?
Mert nálam minden riaszt amikor rá akarok menni.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#17072) kem válasza Devilstudio (#17071) üzenetére


kem
addikt

Akkor csak banyaszni akar a gepeden amig nyitva van.

Köszi!

(#17073) afartew válasza WarCow (#17070) üzenetére


afartew
kezdő

de akkor arra is jó h átváltsam a bitcoint ha esést vizionálok, és nem bízom a tetherben?

(#17074) WarCow válasza afartew (#17073) üzenetére


WarCow
csendes tag

nem, fb coinon max szivárványos csillámpóni emojit vehetsz meg fb-on coint valakinek és fiatra válthatod.
meg max 1-2 fb partnernél ezt azt, bitcoinhoz semmi köze nem lesz

(#17075) Reggie0 válasza kem (#17068) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezeket a tulajdonsagokat nem is ismertek, amikor elkezdtek hasznalni az aranyat fizetoeszkoznek. Elsodleges szempont a megmunkalhatosak, ellenorizhetoseg(nehez hamisitas) es nehez hozzaferhetoseg volt, semmi mas.

[ Szerkesztve ]

(#17076) afartew válasza Reggie0 (#17075) üzenetére


afartew
kezdő

Feltörték a binance-t Erről mit tudtok? Engem az érdekelne elsősorban hogy tennem kell valamit? Van náluk coinom, az utóbbi időben nem foglalkoztam vele. Belépjek megnézni, vagy jobb ha inkább mostanában be se lépek ha amúgy se volt ilyen szándékom?

(#17077) tom120514 válasza afartew (#17076) üzenetére


tom120514
őstag

Feltolörték, mindenki megkap mindent, Binance állja a veszteséget. Mákod van, ne tarts váltón semmit szerintem.

Never go full retard.

(#17078) afartew válasza tom120514 (#17077) üzenetére


afartew
kezdő

Időnként váltok, igaz eddig minden esetben buktam, kivéve a binance coinnal, mivel venni kellett az olcsóbb váltási díjért vettem abból is. Az viszont behozta az összes bukást s az egyenlegem pozitív:)))

(#17079) Árpi001


Árpi001
senior tag

Baromi érdekes hogy mennyire nincsen hatással az árfolyama.
Máskor meg minden szir szarra esik...

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17080) margithid válasza Árpi001 (#17079) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is gyanús ez.
Az is lehet pár nap múlva fog szakadni.
Az is lehet, hogy a Tether miatt emelkedett a BTC. (mondjuk annak nem értem a logikáját, csomó alternatív stable coin van)
Sokan már mindenféle konteókat gyártanak, van aki azt írta, hogy a Tether várható összeomlása miatt volt ez az egész, és megpróbálják menteni a menthetőt a Binance-ből.
Az biztos, hogy egy Tether összeomlás lehet hazavágná a piacot jóidőre...

(#17081) Árpi001 válasza margithid (#17080) üzenetére


Árpi001
senior tag

Na de mikor omlik már össze?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17082) afartew válasza Árpi001 (#17081) üzenetére


afartew
kezdő

Én eddig azt vettem észre, hogy idő kell hozzá, hogy annyian észrevegyék a rossz hírt, hogy befolyásolják is emiatt az árfolyamot. Ha lesz összeomlás az másnapra várható. Ugyanakkor mivel a binance a java részét kivédte, szerintem nem emiatt lesz összeomlás, Kell hozzá még legalább egy rossz hír de inkább több. Ha csak jó hír jön mostanában akkor az összeomlás várat magára. Ráadásul 5700-as technikai szintről várták egyesek a lepattanást, azt viszont átlépte

(#17083) margithid válasza Árpi001 (#17081) üzenetére


margithid
veterán

Hát azért a Tether ne omoljon össze, illetve akkor amikor már nem az a fő stable coin.
Lehet mennénk 2k-ra ha összeomlana..

(#17084) Reggie0 válasza Árpi001 (#17079) üzenetére


Reggie0
félisten

De esett.

(#17085) butch3r válasza Reggie0 (#17084) üzenetére


butch3r
senior tag

(#17086) Árpi001 válasza margithid (#17083) üzenetére


Árpi001
senior tag

Tőlem nyugodtan.Sokan várják amúgy.

Reggie0,butch3r ez nem esés ezen a piacon srácok.100-200 dollár ingadozás simán benne van.Ennyi árfolyam változás gyakran naponta meg van

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17087) margithid válasza Árpi001 (#17086) üzenetére


margithid
veterán

Én annyiból várnám, hogy jól bevásárolnék :)

(#17088) Ciccuka válasza butch3r (#17085) üzenetére


Ciccuka
veterán

Crypto Exchange Binance Hacked, $40M+ Stolen in Bitcoin

Pont most láttam.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#17089) Reggie0 válasza butch3r (#17085) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem is arra regaltam, hogy osszeomlik-e.

[ Szerkesztve ]

(#17090) butch3r válasza Reggie0 (#17089) üzenetére


butch3r
senior tag

pont azért mondtam. mmint lehetnem ment át de nem cáfolni akartalak :)

Árpi001: naponta benne van, persze ettől még a linkelt cikk is hozta hogy ennyi esést okozott ez a hack. lehet a piacot egyre kevésbé érdeklik ezek a hack-ek :)

[ Szerkesztve ]

(#17091) Elbandi válasza Árpi001 (#17079) üzenetére


Elbandi
aktív tag

az a kerdes, hogy miert kene hogy ez atfolyam tenyezo legyen? van 10 masik valto ahol nem tortent semmi. ha azon a vlton volt btc, akkor edes mind1, ha meg masol akkor meg nincs kapcsolat. egyedul az riziko ha a hacker dumpolja a coinokat egy masik helyen, es ezert esik az ar, de ha nemtok hulye akkor nem egyben onti a piacra a 7k btc-t, hanem szep lassan adja el. akkor meg ugyse valtozik az ar... :U

(#17092) Reggie0 válasza Elbandi (#17091) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert az arfolyam eshet, ha eladjak a lopott coinokat, vagy bedolhet a valto, stb.. Ezert van aki ugy erzi, hogy egy reszet erdemes lehet eladni, sot azert is, mert mindig esik ilyenkor ezert aki elad gyorsan, majd visszavasarol keresni fog rajta. Ezen felul a vasarlasokat is csokkenti, mert meginog a bizalom a hozza nem ertok kozott.

[ Szerkesztve ]

(#17093) Árpi001


Árpi001
senior tag

Az azért érdekes hogy mi állhat e mögött a folyamatos emelkedés mögött. 2017 ben úgye ott volt az iszonyatos hype.Azután elmúlt, és esett minden l@fasz miatt. Most meg ha leg nagyobb tőzsdét meg hekkelik sincsen semmi Most ki, kik rakják bele hirtelen a pénzt, és miért?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17094) margithid válasza Árpi001 (#17093) üzenetére


margithid
veterán

Ami számomra nagyon furcsa, hogy közben sok alt majdnem mélyponton van.
XRP meg se moccant idén.

(#17095) Árpi001 válasza margithid (#17094) üzenetére


Árpi001
senior tag

Na igen.
És vajon a btc meddig megy? Lesz új csúcs?
Vajon érdemes volna meg most is beszálni?

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17096) sparks


sparks
senior tag

Két lehetőség van: vagy érdemes beszállni most, vagy ez egy ordas nagy bull trap és pont arról szól, hogy sokan beszálljanak és utána mehet az igazi alja :DDD
Új csúcs szinte biztos lesz, kérdés, hogy mikor.

(#17097) margithid válasza Árpi001 (#17095) üzenetére


margithid
veterán

Én biztos nem szállok be most, de az is lehet, hogy tévedek és felmegy 10k fölé.
Új csúcsot nem várok még jövőre se.

(#17098) Árpi001 válasza sparks (#17096) üzenetére


Árpi001
senior tag

Igen,ez a két lehetőség van...
Most már csak ki kéne az egyiket zárni. :)

margithid:én is nagyon óvatosan nézem. De azért gondolkozom is azon hogy be szálljak.

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#17099) sparks válasza Árpi001 (#17098) üzenetére


sparks
senior tag

Pont ez a baj a "jó" beszállóval: ha nagyon esik, akkor azt várja az ember, hogy hol lesz az alja és nem mer beszállni. Ha elindul fölfelé, akkor megint kivár az ember, hogy megy-e vissza. Ha pedig ennyire megy fölfelé, mint most, hogy lassan fél éve nagyon egészséges emelkedés van - akkor az ember kezdi érezni a félelmet, hogy kimarad a jóból :D

Én anno 2015-ben jól ráéreztem az aljára 200 USD körül, amikor 1200-ről mentünk vissza - és szépen bevásároltam, egyszer élünk alapon. Ha most akartam volna vásárolni, akkor kicsivel 3K USD alatt lett volna a lélektani határom, de én manapság nem vásárolok már, az a része régen letudva :DDD

Őszintén szólva még én sem várnék igazi nagy emelkedést és szerintem lesz még lejjebb is, de lehet tévedek. Ha 10k fölé megyünk, akkor tényleg beindulhat a következő nagy menet és jön az igazi FOMO, de biztosat csak akkor tudunk, ha már megtörtént :U

(#17100) afartew válasza sparks (#17099) üzenetére


afartew
kezdő

Sokan jósolnak egy esést nemrég itt is, elhangzott. egyesek szerint 1000-ig is lemegy. De ha valaki az ezerre vár s nem lesz az ugyanúgy bukik(elmaradt haszont) mint aki most száll be és esés lesz. mondom ezt úgy hogy én is az ezerre várok beszállonak. Szerintem inkább az a lényeg hogy vesztességgel sose adjuk el, akárhogy is szálltunk be. Ennek meg az az alapja, ha csak annyival szállunk be amennyit készek vagyunk elveszteni.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.