Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) szekra válasza pn4hvq (#17950) üzenetére


szekra
őstag

Van tranzakciós költség és kezelési költség (vagy hasonló), tudsz kalkulálni, csak ne kattintsd végig.

(#17952) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Binance-ról hogyan lehet kivenni a pénzt? Több helyen ajánlották a coinbase-t, hogy oda utalható, ott dollárra váltható. Ez a legjobb módszer? Coinbase-ről lehet revolutra vagy magyar számlára utalni forintba?

(#17953) fireman123 válasza kalapacsolok (#17952) üzenetére


fireman123
őstag

Coinbase-ről revolutra nem tudom (nem bízok a revolutban, ritkán használom minimális dolgokra), Coinbase-ről forintot szerintem nem tudsz küldeni mivel ott euróra tudod váltani a kriptót, így eurót magyar számlára. Opció lehet még a binanceről krakenre kriptó, ott átvált euróra és azt utalni magyar számlára.

[ Szerkesztve ]

(#17954) kalapacsolok válasza fireman123 (#17953) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi!

(#17955) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Mikor fog visszapattanni ? :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17956) sleve válasza Dißnäëß (#17955) üzenetére


sleve
tag

Most.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#17957) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#17955) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezek a kérdések :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17958) Armagedown válasza Ferdzsoo (#17957) üzenetére


Armagedown
őstag

Szvsz tapasztaltabb Bitcoin daytraderek biztosan tudják a választ.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17959) Ferdzsoo válasza Armagedown (#17958) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lol. Ne nevettetessük ki magunkat. Aki azt mondja hogy tudja az hazudik. Legyen az bármekkora név.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17960) Zsoxx válasza Dißnäëß (#17955) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Kicsoda?

(#17961) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#17957) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17962) htc07 válasza Armagedown (#17958) üzenetére


htc07
addikt

Ha tudnák is, miért árulnák el?

(#17963) tom120514 válasza Armagedown (#17958) üzenetére


tom120514
őstag

Ha tudnák, nem traderek lennének hanem billgéccek :)) bohóc mind szerintem. Olvastam sokat, jönnek az okos dumákkal, felhőkkel, alakzatokkal, trendvonalakkal aztán kiderül hogy 10 dolláros alapon találgatnak ;]

Never go full retard.

(#17964) OPiiPO válasza htc07 (#17962) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, ha tényleg tudja nem fogja elárulni hanem keres magának

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17965) margithid válasza OPiiPO (#17964) üzenetére


margithid
veterán

Ennyi. Aki érti az csinálja, aki nem az meg tanítja :W

(#17966) Dißnäëß válasza OPiiPO (#17964) üzenetére


Dißnäëß
veterán

[link] :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17967) OPiiPO válasza Dißnäëß (#17966) üzenetére


OPiiPO
addikt

végre, köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17968) Dißnäëß válasza OPiiPO (#17964) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem nem. De én nem vagyok nagy trader.
Ha mondjuk én jól bevásárolnék vmibôl, az lenne az érdekem, hogy növekedjen annak értéke. Azt pedig csak segíti az, ha világgá kürtölöm, mekkora jó az adott papír/coin/akármi, nem ? Mert ha kellô mennyiségû ember ugrik rá és elkezdi venni, nôni fog az árfolyama.. onnantól már csak arra kell ügyelnem, hogy az elsôk között legyek, aki elkezdi eladni.

Szóval az idôzítés a kulcs. Szerintem.

És persze aki már csak olvassa mástól, mit érdemes venni, az jobb, ha megnézi vétel elôtt, ugrott-e már az árfolyam, ennek meg lehet valami social aspektusa is. Például van több olyan oldal, ahol trader-eket lehet követni, sikerességük, pontszámuk alapján. Mint instán. És ha egy kis trader vesz valamit és kurjantja el magát + egy kis porhintés "elemzéssel", hogy az mekkora biznic, közel sem generál akkora vételi eseménymennyiséget az adott eszközbe, mintha egy top trader többszázezres követôi bázissal csinálná ugyanezt, nem is beszélve igazi világhíres nagyágyúkról.

Legalábbis töklaikusként így látom. :) Lehet totál mellé...

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17969) szekra válasza Dißnäëß (#17968) üzenetére


szekra
őstag

Egy kis trader nem mozgatja ilyen mértékben az árfolyamot, hidd el. :)

(#17970) Dißnäëß válasza szekra (#17969) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt elhiszem. :) De különböztessük meg a beszélgetésben a direkt és indirekt hatást. Direkt, amikor a trader maga vásárol. Indirekt, mikor ezzel kivált 100 másikban is valamit, az már lehet hatás. Bár az igaz, hogy kis tradernek a hatása is kicsi, nem csak a pénze kerekítési hiba (se) egy nagy tóban. De ez is csak mint laikus...

Nagy cápa nagyobbat mozgat :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17971) szekra válasza Dißnäëß (#17970) üzenetére


szekra
őstag

A 100 másiknak sincs ekkora hatása. Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Legalábbis a daytrade-re értem ezt.

(#17972) Ferdzsoo válasza Dißnäëß (#17970) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az a cápa amelyik képes akkorát mozgatni hogy azt látni is lehet, az nem írogat sehova. Aki meg írogat és akik azokat követik, az pedig annyira 0 mennyiség hogy semmi kihatása nincs. Ha rendes piacokról beszélünk, és nem egy 0 forgalmú shitcoinról.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17973) Dißnäëß válasza szekra (#17971) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Aha értelek. Valszeg így van, ahány piac, annyiféle tulajdonság.

#17972 igen, shitcoin, rendes piac, és közte a szürke 50(+) árnyalata. Pici coin, nagy hullámok.

Amit az imént még ezeken felül kiadott az agyam, aztán lehet tévedek, ez a social faktor. Végülis az árfolyamokat mi mozgatja ? A jovôbe vetett hit.

Az egyik lehet a fundamentum, amikor azt mondom, veszek ma Huawei részvényt, mert felvettek 50 új mobil szoftver fejlesztôt, és az új csúcs OS-ük sokkal jobb lesz pár hónap múlva, megfaszásítja a termékeiket, drágábban adhatják, viszik majd mint cukrot, érték teremtôdött, veszem a részvényr erre számítva.

A másik, amikor azért veszem a részvényt, mert látom vagy értesültem arról, hogy mások is ezt teszik, legyenek azok bárkik most. Vagy mert leközlik hírekben, akármi... A lényeg, h tudomásomra jut, hogy ezt komolyan elkezdték venni és felülök a vonatra én is.

Egyedül a technológiai elemzéssel nem tudok mit kezdeni, amikor bevált alakzatok, indikátorok, támaszpontok, sávok és szögek mentén mozog valaki egy piacon és hoz döntéseket. Pedig - gondolom - a híres alakzatok, görbék mind-mind évtizedek alatt összegyûjtött valós viselkedési mintákat leíró dolgok, ergo lehet rájuk támaszkodni, hiszen van ilyen értelemben egy linkjük, kapcsolódásuk a realitáshoz - hacsak nem változott azóta az emberek gondolkodásmódja. (Valszeg nem nagyon).

Elmélkedek magamban hangosan...

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17974) Elbandi válasza Dißnäëß (#17970) üzenetére


Elbandi
aktív tag

a daytraderek nem mozgatnak ennyit, viszont a botok szepen eljatszanak egymassal, azt meg egy kisebb trader is (+ #fomo) is meg tudja mozgatni. nyilvan ez nem usb/btc-vel, hanem shitcoin/btc parban (pl dash/btc nezd meg havi nezetben). es ezeken az ugrasokon is lehet keresni

(#17975) Elbandi válasza pn4hvq (#17944) üzenetére


Elbandi
aktív tag

http://digitalcash.hu/2020/04/03/hogyan-is-adozz-a-bitcoinod-utan-2020-ban/

lenyeg hogy "onnalo tevekenyseg": 15% szja + 17,5 (nyartol 15,5%) szoho. ez tuti jo, mert (szamodra) ennel rosszabb bevallas nincs :). lehet okoskodni mashogyan is, amit a nav vagy elfogad vagy nem. de errol nincs info.

(#17976) pn4hvq válasza Elbandi (#17975) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm az infót :R

(#17977) Dißnäëß válasza Elbandi (#17974) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17978) 8zabi válasza Elbandi (#17975) üzenetére


8zabi
őstag

valaki csinálhatna az oldalnak egy let's encrypt tanúsítványt ;]

(#17979) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok, anonim modon fel lehet venni valahogy a bitcoint? Az adózás miatt is lényeges, mert ha coinbaserol bankszamlara utalom, az elég egyértelmű. A bitcoinos ATM-eknel be kell azonosítani magát az embernek bizonyos összeg felett, vwgy hogyan van ez?

Mert azon gondolkodom, ha csak kicsit kereskedni akarok, mégis jobban megérheti a revolut, mert hiába nagyobb a díja, fizikailag nincs ott bitcoinom, nem lát talán rá a NAV és egyből el is tudom költeni a kártyával. Coinbase esetén az a problémám, hogy nem nagyon tudom elkolthetove tenni, azért nem sok helyen lehet bitcoinnal fizetni még 🙂

(#17980) OPiiPO válasza kalapacsolok (#17979) üzenetére


OPiiPO
addikt

NAV elkerülés, anonim pénzfelvétel, adóelkerülés - ezeket a témákat biztos egy nyilvános fórumon, gondolom saját névhez kötött és a fórum által loggolt IP címmel szeretted volna megbeszélni? ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17981) kalapacsolok válasza OPiiPO (#17980) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Semmi titkolni valóm nincs, érdekel a téma, hogy hogyan működik. Ebben semmi törvénysértő nincs :) Szóval hogyan működik az ATM-es kp felvétel?

(#17982) Elbandi válasza kalapacsolok (#17979) üzenetére


Elbandi
aktív tag

elkeseritelek, nincs 100%-os modszer. atmnel is verifyzni kell (asszem csak 50k alatt nemkell), szemelyes atvetelnel is belefuthatsz hogy ellenornek adod el a btct. coinbase/revolut meg _lehet_ automatikusan kuldi az infokat nav-nak (verifyzve vagy ott is, tehat tudjak hova tartozol), max a nav kapacitas hianyaban nem foglalkozik vele. (viszont ha celzottan nyomoznak akkor atneznek mindent!). ahogy a bank is automatikusan kuldozgetni az infokat bizonyos osszeg felett

[ Szerkesztve ]

(#17983) OPiiPO válasza kalapacsolok (#17981) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17984) lajos111990


lajos111990
csendes újonc

sziasztok 500-600 közöt mozog 539.165465454hs kb mikor érem ell 1000dollárt? mennyi honap kb köszi ellőre választ :))

L

(#17985) OPiiPO válasza lajos111990 (#17984) üzenetére


OPiiPO
addikt

egyszerűen még a mondatot sem vagyok képes magyarul értelmezni :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17986) margithid válasza OPiiPO (#17985) üzenetére


margithid
veterán

Akkor kell eladni, amikor egyre több ilyen hozzászólás lesz :))

(#17987) lajos111990


lajos111990
csendes újonc

kb hogy lehet kiszámolni akkor?

L

(#17988) pn4hvq válasza lajos111990 (#17987) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Sehogy. Ha a bányászási teljesítményed állandó is marad, akkor jelenlegi BTC-USD árfolyam alapján most X nap, mire eléred az 1000$-t. Ha BTC-USD árfolyam megduplázódik, akkor X/2 lesz az idő, ha feleződik az árfolyam, akkor 2*X nap. Ezt senki nem fogja tudni megmondani előre. Az árfolyam bármikor bármerre változhat.

(#17989) lajos111990


lajos111990
csendes újonc

legyen legrosszabb esetbe is 7000dollár kb. 500.95646468hs megy kb mennyi ido akkor is kb elérni 1000dollár kb 4-5 honap.becslés is jo nekem kb

L

(#17990) fireman123 válasza lajos111990 (#17989) üzenetére


fireman123
őstag

csak én nem tudom értelmezni, hogy miről is van szó? :DDD

(#17991) Ferdzsoo válasza fireman123 (#17990) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#17992) pn4hvq válasza lajos111990 (#17989) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Becslés: 100-10000 nap között valahol árfolyam függyvényében. Ennél pontosabb választ szerintem nem kaphatsz...

(#17993) lajos111990


lajos111990
csendes újonc

köszi

L

(#17994) OPiiPO válasza margithid (#17986) üzenetére


OPiiPO
addikt

:D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17995) tom120514 válasza lajos111990 (#17993) üzenetére


tom120514
őstag

Elárulod, mi a kérdés?

Never go full retard.

(#17996) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#17991) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezen (és előzőn) úgy felröhögtem, nekem is kib* kínai volt wtf :D :)) :)) :))
Made my day. Feleségem meg néz rám furán, mit nyerítek :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17997) Zsoxx válasza Elbandi (#17982) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A Revolut adóazonosító számot is kér a regisztrációkor?

(#17998) Patry0t válasza Zsoxx (#17997) üzenetére


Patry0t
tag

xtb is

(#18000) Zsoxx válasza Patry0t (#17998) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ha kér, akkor valóban kötelessége a NAV felé elküldeni a számlaadatokat, és valszeg meg is teszi.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.