Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) kem válasza naomek (#10999) üzenetére


kem
addikt

hi,

probald meg friss firmwarrel, lehet, hogy a tied nem kezeli ezt a helyzetet jol.

kem

Köszi!

(#11002) naomek válasza KveZ (#11000) üzenetére


naomek
tag

igen.
Amikor benne van mind a 3 board, akkor működik, csak kevesebbet termel, mert az egyik chain-nél (- - - - -) vonalak vannak. Egyesével bedugtam és ez a rossz board.

(#11003) naomek válasza kem (#11001) üzenetére


naomek
tag

Próbáltam, de nem tudtam rájönni melyik firmware kell neki. :(

[ Szerkesztve ]

(#11004) kem válasza naomek (#11003) üzenetére


kem
addikt

Muti a listat, meg a matrican levo verzioszamot. En is matekoztam egy darabig mire megtalaltam.

Köszi!

(#11005) naomek válasza kem (#11004) üzenetére


naomek
tag

Itt a lista, a szám pedig
Antminer S7_4,86
Version: V1.8

(#11006) noorbertt válasza noorbertt (#10995) üzenetére


noorbertt
őstag

Senki nem akar venni?
Több van mint 0.x:)
Coinbase vagy bitstamp a jobb magyar bank esetén?

(#11007) KveZ válasza naomek (#11005) üzenetére


KveZ
tag

S7-20160511-600M-2fan-4320.tar.gz

A régiből kiindulva.

(#11008) Dexar007 válasza ignorant (#10997) üzenetére


Dexar007
veterán

Alltimehighon akarsz beszallni? :D

Give me your cum,bull!

(#11009) htc07 válasza Dexar007 (#11008) üzenetére


htc07
addikt

ja, "ez egy piramisjatek, ugy is ki fog pukkanni a lufi es mindenki szegeny lesz meg kitör a pestis" ;]

ignorant, üdv újra itt :)

[ Szerkesztve ]

(#11010) Dexar007 válasza htc07 (#11009) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem erröl van szo,csak ilyen emelkedes utan altalaban kivetel nelkül egy gyors zuhanas jön,majd honapokon-eveken keresztüli "közep arfolyam"..majd ujra pumpa. :)

Give me your cum,bull!

(#11011) tknof1871 válasza Reggie0 (#10991) üzenetére


tknof1871
őstag

25 blocks->250 perc.
Ez már azt jelenti amikor véglegesen el van fogadva és fel van jegyezve egy tranzakció? Mert 250 perc csak kicsit több mint 4 óra, az nem olyan sok szerintem. Ha veszünk valamit kínából hetekig tart mire meghozza a posta.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#11012) Reggie0 válasza tknof1871 (#11011) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. Ennyi ido, mire bekerul a blokklancba. Onnantol meg 6. blokkot meg kell varni es akkor lesz vegleges, azaz onnantol tudsz rendelkezni vele. Ez kb. +50 perc a bekerulestol szamitva.

Attol fugg mi a nem sok. Ha szemelyesen intezel tranzakciot, akkor nem biztos, hogy megeri azt a par 100 forintot egy helyben dekkolni a partnerrel.

(#11013) naomek válasza KveZ (#11007) üzenetére


naomek
tag

Köszi, holnap megnèzem. :)

(#11015) schawo válasza Zsopa (#11014) üzenetére


schawo
titán

Az egymillió még kicsit nehezen emészthető, sok dolog együttállására lenne szükség, de alapvetően nem elképzelhetetlen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11016) naomek válasza KveZ (#11007) üzenetére


naomek
tag

Egyébként mi lesz, ha nem ez a firmware kell rá? Mert én állítottam be a freq-et 600-ra.

(#11017) Dexar007 válasza schawo (#11015) üzenetére


Dexar007
veterán

Par evvel ezelott mikor attörte az 1000 dollart akkor is hasonlo cikkek jelentek meg. De elobb nem lenne rossz mondjuk attörni a 3000 dollart,aztan a 4 ezret,is igy tovabb. De persze rögtön 1 millio lesz! ;]

Give me your cum,bull!

(#11018) schawo válasza Dexar007 (#11017) üzenetére


schawo
titán

Nem, az abszolút max lehet ebben a nagyságrendben, időhatár nélkül (akár évtizedek múlva), ha minden számára pozitív dolog összejátszik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11019) ignorant válasza schawo (#11015) üzenetére


ignorant
senior tag

Fun fact: ha akkorara none a BTC mint az arany piac akkor 650 000 USD / BTC korul lenne (mai USD erteken), ami mai forintban 178 613 500Ft.

Persze tenyleg nehezen emesztheto, de elkepesztu potencial van meg minig a rendszerben.

Most ami systemic risk Bitcoinnal az a scaling. Ha a halozat nem kepes a Core implementaciot levaltani, lenyegesen kisebb lesz az upside.

(#11020) ignorant válasza htc07 (#11009) üzenetére


ignorant
senior tag

udv! jo latni hogy nem halt meg a thread :)

(#11021) schawo válasza ignorant (#11019) üzenetére


schawo
titán

Dollárban volt szó egymillióról. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11022) ignorant válasza schawo (#11021) üzenetére


ignorant
senior tag

Igen, azert szemleltettem az arany piac meretevel. http://money.visualcapitalist.com/wp-content/uploads/2015/12/worldsmoney-social1.jpg

1M USD / btc-nel is relative kicsi.

(#11025) butch3r


butch3r
senior tag

3000

(#11026) Reggie0 válasza butch3r (#11025) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem szeretem a kerek szamokat. Azoknal szeretnek kitarazni.

(#11027) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Van egy webes wallet. Kiírja Your bitcoin address és ott a 34 karakteres cím ahova BTC-t akarok majd küldeni. De ha végighúzom rajta az egeret, a bal gombot nyomva, akkor a kijelölés 35 karakter lesz. A 35. nem betű vagy szám hanem szóköz. Szóköz van a végén. Ugye ilyen address nincs? Szóköz nem lehet az address elején vagy közepén vagy végén, sehol az addressben nem lehet, és nem 35 karakteresek a címek, igaz?
Ha a 34 karaktert adom meg ahova küldeni akarom a BTC-t akkor jó helyre fog menni? Mi van ha elcseszem és olyan bitcoin address-re küldök BTC-t aminek a végén 35. karakternek szóköz van?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#11028) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Az új Claymore v9.5-öt próbálta már valaki?

Tegnap este feltettem, az óta a Win 10 permanensen kékhalálozott.

Most a 9.4 megy, az hetek óta stabil és most is jónak tűnik. Nem tudom, mi lehet a 9.5-össel a gond. :F

(#11029) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#11028) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocsánat, azt nem írtam, hogy az ETH dual mineres szoftról van szó.

(#11030) brd válasza tknof1871 (#11027) üzenetére


brd
nagyúr

Így van, nincsen benne szóköz. Jegyezd meg hosszútávra: ha Microsoft termékben egy szót nem duplakattal jelölsz ki, akkor valami beteg elképzelés szerint kb. 1 pixeled van arra, hogy a következő szó előtti szóközt ne jelöld ki a szóval együtt! ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#11031) janos666 válasza sellerbuyer (#11028) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Két napja frissítettem rutinszerűen v9.4-ről v9.5-re, és azóta minden gép stabilan megy, mint előtte is.

Erről jut eszembe: fektetett valaki energiát a ASM2 mód finomhangolásába Polaris-on?
Én hamar feladtam az ASM1-et, visszaléptem "hagyományosra", aztán mikor jött az ASM2, akkor pöcögtettem kicsit, míg határozatlanul 10-en hagytam a DCRI-t, mert ott kicsit gyorsabb volt, mint az ASM1 és DCRI=1, vagy a "hagyományos" (annak amúgy mi a korrekt neve itt OpenCL-ben, ami nem assembly, C?).

Közben pedig megvolt az első kártyahalálom: egy Sapphire RX470 4Gb ("ref OC") fehér füstöt és égett szagot eregetett a backplate mögül, mikor megpróbáltam bekapcsolni az egyik gépet, amit állva találtam (azt hittem elfelejtett visszakapcsolni egy áramszünet után, vagy esetleg én nyomtam ki véletlenül restart helyett shutdown-al), de szerencsére minden más (még a riser is) túlélte abban a gépben (lekapcsolt a táp, amint megjelent a füst).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11032) sellerbuyer válasza janos666 (#11031) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Kösz az infót, akkor hétvégén (amikor egész nap felügyelet alatt lesz a gép) megpróbálok valamit kezdeni vele, hátha stabil működésre tudom bírni. Megpróbálok rájönni, hogy mi lehet a gond. :F

Nagy mázli, hogy megúsztad a tüzet. Én ettől félek a legjobban.

(#11033) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Abszolút laikusként érdeklődnék hogy a jelenlegi BTC árfolyamot illetve nagy átlagban a magyar áram árakat figyelemebe véve megéri-e 1db mezei közép vagy felsőkategóriás CPU-val/VGA-val otthoni körülmények között bányászni? Illetve negatív és pozitív válasz esetében is érdekelne hogy mennyire (nem) éri meg a dolog, tehát hogy nagy vonalakban kb. mekkora veszteséggel/profittal lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

(#11034) ignorant válasza whiteman0524 (#11033) üzenetére


ignorant
senior tag

Mindig jobban megerte az árfolyamra spekulalni, legyen az BTC vagy altcoin.

(#11035) Ciccuka


Ciccuka
veterán

2997-ről mitől esett be hirtelen 2500-ra :F

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11036) vismaior04 válasza Ciccuka (#11035) üzenetére


vismaior04
tag

Amitől felment 2997-re :)

(#11037) whiteman0524 válasza ignorant (#11034) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Értem köszi. És van valami jó/megbízható hely ahol szinte bármikor lehet eladni és venni is?

(#11038) Reggie0 válasza Ciccuka (#11035) üzenetére


Reggie0
félisten

Sokan eladtak.

(#11039) ignorant válasza whiteman0524 (#11037) üzenetére


ignorant
senior tag

Van sok valto, de nem ajanlom hogy hosszu tavon barmelyiken is penzt tarolj, mivel feltorhetik oket vagy ellophatjak az uzemeltetok a penzt (pl mtgox)

Ettől függetlenül a crypto piacok 0/24/365 nyitva vannak es lehet kereskedni amikor akarsz.

HUF valto nincs még, de mas valutat lehet konnyeden valtani.

A fobb nyugati valtok:

- bitstamp

- kraken

- gdax

- coinfloor

Crypto-crypto valtasra en poloniexet szoktam hasznalni vagy shapeshift-et.

(#11040) D@reeo válasza ignorant (#11039) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Van már "váltó" ahol forintért lehet adni-venni utalással, de nem akarok reklámozni. Igaz tudtommal csak banki órákban mukodik(amikor átmegy az utalás).

(#11041) sanzi89


sanzi89
addikt

Bitpay-es bankkártyát használ valaki?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11042) kem válasza Ciccuka (#11035) üzenetére


kem
addikt

Lecsengett az angol valasztasok, mindenki eladta aki gyorsan bevasarolt mert beszart. Ha megnezed, mindig valasztasok illetve valsag kibontakozasok alkalmaval ugrik fel, pl a Quatar balhe is felhuzta. Amikor meg megreng a bizalom iranta valami security issue vagy tomeges rablas miatt akkor meg zuhan.

Köszi!

(#11043) Reggie0 válasza kem (#11042) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg sosem tortent rablas tudommal.

(#11044) ignorant válasza kem (#11042) üzenetére


ignorant
senior tag

Ilyen magyarazatokat random is lehetne generalni. ;)

"Amikor meg megreng a bizalom iranta valami security issue vagy tomeges rablas miatt akkor meg zuhan."

A bitcoin arfolyamat a kereslet és kinalat viszonya hatarozza meg.
Jelenleg a spekulativ jelenlet a meghatarozo a piacokon, amit minimalis (de novekvo) utility kompenzal.

Amikor kilo az arfolyam (novekvo demand/csokkeno supply miatt), egyre nagyobb nyomas van azokon akik alacsonyabb arfolyamon szalltak be hogy realizaljanak profitot, szoval ha semmi mas sem tortenne, akkor is elkerulhetetlen a korrekcio.

"Ha megnezed, mindig valasztasok illetve valsag kibontakozasok alkalmaval ugrik fel"

Correlation does not imply causation.

(#11045) ignorant válasza D@reeo (#11040) üzenetére


ignorant
senior tag

mrcoin tenyleg van, de eleg dragak, normalis valtojuk nincs, csak toluk lehet venni.

Viszont megbizhatoak, kis osszegnel erdemes hasznalni, ha meatspace-ben nem tudsz venni.

Amugy ok uzemeltetik anker-ben az ATM-et is.

(#11046) Reggie0 válasza ignorant (#11044) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegre valaki tud gondolkodni.

(#11047) ignorant válasza sanzi89 (#11041) üzenetére


ignorant
senior tag

en bitwala-t, de valoszinuleg bitpaynek is ugyanaz a szolgaltatoja (mychoicecorporate).

Tapasztalataim szerint jol mukodik.

(#11048) ignorant válasza Reggie0 (#11043) üzenetére


ignorant
senior tag

Szerintem valtokra es wallet-ekre gondolhat (mint mtgox vagy blockchain.info random generator problema).

Par eve az ilyenek tenyleg hatassal voltak az arfolyamra, viszont ma mar rengeteg valto es wallet van, szoval nincs szamottevo hatassal ha egy-egy ceg elesik vagy exit scam-el.

(#11049) kem válasza Reggie0 (#11043) üzenetére


kem
addikt

Az en Bitcoinjaim mar vesztek el ha jol emlekszem az mtgox-nal. Nem volt sok, talan 4 BTC. Amikor elkezdtem banyaszni, akkor volt $20 korul egy BTC, es 30k HUF-ot termelt egy kartya havonta. Itt is egy cikk rola. Most mar azert sok lenne ugyanaz...

ui: nyilvan penzugyi tudas nelkul ilyen elmeletek allnak ossze a fejemben, de szerintem a pszihologia elegge befolyasolja az arfolyamot. A venezuelai problema is sok emebert kesztetett arra, hogy bitcoinba mozgassa at a vagyonat/valutajat.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#11050) janos666 válasza kem (#11049) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mostanában egyébként gyakorlatilag feljött enyhén pluszosra az Mt.Gox, mivel maradt (vagyis valahonnan előbukkant) valamennyi BTC-je, aminek azóta többszörösére nőtt az értéke (már ha abszolút végérvényűnek tekintik azt, mikor a kártérítésigénylő űrlapon az általuk megadott árfolyamon kellett átváltani a BTC fiókegyenleget, illetve ha eltekintünk attól az apró problémától, hogy ~280k [?] BTC-t nem olyan egyszerű pillanatnyi exchange árfolyamon eladni annak némi megzavarása nélkül, de még egy árveréssorozat is hatással lehet az árfolyamra...). :C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.