Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Árpi001


Árpi001
senior tag

Mi van abban az esetben ha valaki a saját megtakarításából, amit bankszámlán tartott, kiutalt egy crypto tőzsdére nagyobb összeget két éve. .Amit kicsit forgatot az elején ,némi nyereséget haza is utalt ,de ott ragadt végül a pénz árfolyam változás miatt. Ergo megszívta, mert rosszkor vette ,és jó ideig csak esett utána.
Ha egyszer újra pénzénél lesz ,és haza utalja ,akkor is kell e adózni pl a forgalom után?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18302) fireman123 válasza Árpi001 (#18301) üzenetére


fireman123
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#18303) zerodot válasza Árpi001 (#18301) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem a forgalom, hanem a nyereség után kell adózni. Minden ügylet, amiből pluszban jöttél ki, az adóköteles.

Az a legrosszabb, hogy MO-on (tudtommal) a veszteségeket nem lehet levonni a nyereségekből, szóval olyan is előállhat, hogy több adót kell befizetned, mint az összesített valódi nyereséged volt az adott évben :/

[ Szerkesztve ]

(#18304) zerodot válasza tom120514 (#18298) üzenetére


zerodot
aktív tag

Esetleg egy kisebb időre országot váltani... Nagyobb összegeknél már érdemes lehet rajta elgondolkodni. Németországban pl. az 1 évnél tovább tartott kriptón elért nyereségre 0% az adó.

[ Szerkesztve ]

(#18305) lordjancso válasza zerodot (#18303) üzenetére


lordjancso
senior tag

A bevallott veszteséget 2 évig szembe lehet állítani a nyereséggel.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#18306) zerodot válasza lordjancso (#18305) üzenetére


zerodot
aktív tag

A fentebb is linkelt cryprofalka cikk szerint magánszemélyként sajnos nem... :(

(#18307) Árpi001 válasza zerodot (#18303) üzenetére


Árpi001
senior tag

És ennek kb 30%az adótartalma ha jól olvastam.
Köszönöm!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#18308) EG0 válasza normen82 (#14814) üzenetére


EG0
aktív tag

A Huobi-t messzire KERÜLJÉTEK EL! Regisztráltam, kitöltöttem adatokat, feltöltöttem kért igazolvány fotókat, most is verified-ként látszik az állapotom. Aztán a 10 dolláros kezdő bónuszra kattintva közli a rendszer, hogy "Sorry, you are not qualified to join this activity. Thank you for your support." :F
Az online support-ot megkérdeztem, mi ez. Kis kínai megnézte, majd hivatkozott arra, hogy "Huobi reserves the right to disqualify users who perform any dishonest behavior or suspend accounts for any proven multi-account registration."
Nyilván erről szó sincs, mondtam neki, hogy én addig tuti nem utalok be nekik pénzt, amit fraud-ként vagyok nyilvántartva. Eleválja meg szépen az issue-t.
Mivel nem történt semmi pár napig, ismét beléptem, és kerestem az account törlés menüpontot, de nincs ilyen! Megint support, ami elirányított egy olyan aloldalra, hogy töltsek fel selfie-t az igazolványommal a kezemben, hogy töröljék az accountomat( :W ).
Próbáltam neki elmagyarázni, mennyire abszurd még több személyes adatot kérni azért, hogy a meglévőt is töröljék, és egyébként is, ha szerintük kamu vagyok, akkor miért is nem lehet hagyni egymást? Ezen a ponton végtelen ciklusba került a biorobot. :(((
Úgyhogy ha nem szeretnétek ilyen lehetetlen helyzetbe kerülni, akkor eleve ne adjatok meg semmilyen adatot/igazolványt nekik, azaz ne regisztráljatok. Van épp elég normális exchange, akik nem az AliExpress support színvonalán kezelik azt, aki komolyabb összegeket bízna rájuk. :(

[ Szerkesztve ]

(#18309) EG0


EG0
aktív tag

A Téma összefoglalót erősen frissíteni kellene, pl. kivenni a BTC-e, a Cryptsy és a vircurex váltókat. De pl. Dustcoin link sem él már.

[ Szerkesztve ]

(#18310) Dißnäëß válasza EG0 (#18309) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt még féllaikusként én is így gondolom..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18311) sparks válasza EG0 (#18309) üzenetére


sparks
senior tag

"BTC-e, a Cryptsy és a vircurex" ahhh most nosztalgikus érzések fogtak el :DDD
Tényleg nem ártana frissíteni.

(#18312) htc07 válasza sparks (#18311) üzenetére


htc07
addikt

meg a Gox.. :O

én egyébként bitstamp-et használtam, szép, gyors, európai. :D

(#18313) butch3r válasza Zsoxx (#18275) üzenetére


butch3r
senior tag

[link]

MIÉRT FOGADTAM A BITCOINRA A MÁNIA CSÚCSÁN (5)? – ÁLLAMI ÁLDÁS

btc piaci kapitalizáció 315milliárd usd. 2017-es ATH idején volt a rekord, kb 320 milliárd. hamarosan rekord döntés, újra (ilyen értelemben) :)

(#18314) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

A legjobb bizonyíték arra hogy a jelenlegi árfolyam is csak egy bemelegítés az elkövetkezendő évekhez képest hogy 2k-ra vagyunk az ATH-tól és SENKI nem beszél a BTC-ről. Lásd ezt a topikot.
Ettől függetlenül szvsz egy izomsabb korrekció (25-30%) már lassan nagyon benne van a pakliban.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18315) Dißnäëß válasza Ferdzsoo (#18314) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt lefordítanád nekem magyarra lsz ? (Viccen kívül). Még új ez a világ, ismerkedek vele. Ha nem nagy kérés.

ATH ? (+ összefüggés, mire gondoltál).

Bocs. És köszi. :B :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18316) pető bá' válasza Dißnäëß (#18315) üzenetére


pető bá'
őstag

ATH = AllTimeHigh

Ferdzsoo
én ezt a korrekciót vártam már 15-nél is.. :D
de én csak műkedvelő vagyok, közöm nincs a témához :(

"... and I hope you have a great day!"

(#18317) Dißnäëß válasza pető bá' (#18316) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Áh köszi. És innen merre tovább ?

Én bevallom amit közömsincsként látok, simán lehet benne rengeteg még innen.... hosszútávon. Betenni és elföldelni vagy 5 évre a suskát.
Aztán ránézni..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18318) brd válasza Ferdzsoo (#18314) üzenetére


brd
nagyúr

Nagyjából egyetértek, bár én egyelőre a 16,5K környékét látom szinte biztosnak, hogy oda hamarosan lenéz (különösen a mai nap alapján), a többit még nem tudni. Meg szabad tudni, miből gondolod pont a 25-30%-ot?

Dißnäëß: Sajnos ezt ember nem tudja (aki ilyet állít, az hazudik, vagy a coinok 90%-a a kezében van és szeret perverz játékot játszani), csak esélyek vannak.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18319) petyus980 válasza Ferdzsoo (#18314) üzenetére


petyus980
csendes tag

Vannak tézisek miszerint már túl is vagyunk a korrekción, illetve ha hirtelen átüti a 20K USD-t akkor egyből megy a Holdra korrekció nélkül.

(#18320) Krix válasza petyus980 (#18319) üzenetére


Krix
őstag

Tudom, hogy nincs definiálva, de neked személy szerint mennyi lenne az a Hold?

If it is not broken then don't fix it!

(#18321) cof válasza Krix (#18320) üzenetére


cof
veterán

100,000,000$

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18322) zerodot válasza brd (#18318) üzenetére


zerodot
aktív tag

Visszanézve rendszeresen ilyen 25-30% (illetve inkább 25-40%) korrekciók voltak bikapiacon (2016-17). És ATH közelébe érve nagy eséllyel kinéz egy ilyen korrekció most is. Valahova 14k-12k közé.

(#18323) Ferdzsoo válasza pető bá' (#18316) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én meg már 14k óta. :D Aztán mégsem jött.
brd: pontosan az miatt amit zerodot írt. Bár én 13,5 -14k közé várnám MAX a korrekciót.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18324) fireman123


fireman123
őstag

[ezen] a grafikonon érdemes huzogatni az időcsúszkát, a korábbi nagy hegyek miképpen eltörpülnek ahogy halad az idő és növekszik az ár, ....reméljük a 2017-es 20e-s hegy pár év múlva már csak egy picike kis dudor lesz a grafikon alján :DDD

(#18325) petyus980


petyus980
csendes tag

Had adjak hozzá én is egy weboldalt a kedves tradelő közönség segítésére:
[link]

(#18326) emvy


emvy
nagyúr

Adózási kérdés: találtam némi kriptot, amiről nem is tudtam, h létezik (nem emlékeztem rá). Jó régóta megvan (sok-sok év). Ilyenkor mi van adóügyi szempontból, ha nem adom el, illetve ha eladom?

while (!sleep) sheep++;

(#18327) petyus980 válasza Krix (#18320) üzenetére


petyus980
csendes tag

Nincsen sajnos varázsgömböm. :) A Citi CEO-ja 318K -s BTC-t vár 2021 végére.
Vannak pesszimistább hangok, akik inkább egy lassú növekedést prognosztizálnak. Pl egyéven belül "csak" 30K körül lesz a BTC.
Én remélem, hogy bejön a 300K-s jóslat! :D Annyi mindent jósoltak már mindenféle emberek, hogy a legjobb taktika hosszútávon a HODL. ;)

(#18328) petyus980 válasza emvy (#18326) üzenetére


petyus980
csendes tag

(#18329) emvy válasza petyus980 (#18328) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi. Szoval ha HODLozok, akkor majd akkor lesz ez relevans, ha eladom.

while (!sleep) sheep++;

(#18330) Ferdzsoo válasza emvy (#18329) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, amíg nem váltod vissza valamilyen devizára, vagy nem vásárolsz vele addig nincs vele dolgod.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18331) Krix válasza petyus980 (#18327) üzenetére


Krix
őstag

Nyilván nekem sincs. Én fogadtam egy ismerőssel még a februárban, hogy jövőre új ATH lesz. De úgy néz ki elbukom mert még az idén meg lesz. Persze ez nem zárja ki, hogy még több legyen jövőre. Majd látjuk. "A befektetések piacán a visszapillantó tükör mindig tisztább mint a szélvédő..."

If it is not broken then don't fix it!

(#18332) EG0 válasza emvy (#18326) üzenetére


EG0
aktív tag

Ez tipikusan egy ilyen "hirtelen k. gazdag lettem" szagú történet. :C

(#18333) emvy válasza EG0 (#18332) üzenetére


emvy
nagyúr

Mennyi BTC számít neked nagy gazdagságnak?

while (!sleep) sheep++;

(#18334) EG0 válasza emvy (#18333) üzenetére


EG0
aktív tag

Nyilván egyéni, de mondjuk 10 darab már elég rendesen megváltoztatja az ember mindennapi életét (hitelek, lakhatás, autó, nyaralás, stb.). A nagy gazdagság inkább egy-két nagyságrenddel feljebb kezdődik, azzal konkrétan már a felső 10.000-be lehet kerülni.
És hát csak én ismerek egynél több olyat, akinek egyszer valamikor 2-3 számjegyű darab BTC-je volt (kb. hasonlóan: "találtam egy régi wallet-ben" vagy "poénból bányásztam 10 éve" stb.). Persze egyikük se várta meg a mostani árszintet, és így még mindig várja hónapról hónapra a fizut, hogy ne omoljon össze a költségvetése. Szóval jobb most megtalálni, mint 5 éve.

(#18335) emvy válasza EG0 (#18334) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem két relatíve közeli ismerős szedte meg magát jól kriptoból: az egyik relatíve az elején berakta az összes pénzét (talán pár ezret vett), nem tudom, most hol tart, de egy időben részben az övé volt a világ egyik legnagyobb mining farmja. Szép, de nem _akkora_ húzás. A másik megalapította az egyik nagy kriptotőzsdét, na ő dollármilliárdos lett 30 éves korára. Az menő. Ez utóbbi tényleg egy okos srác.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18336) Ferdzsoo válasza EG0 (#18334) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem akinek ma van 1-5 BTC-je és türelmes (10 éven belül) minden pénzügyi problémája megoldódhat, még akár az unokájának is, ha okosan csinálja.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18337) butch3r válasza Ferdzsoo (#18336) üzenetére


butch3r
senior tag

okosan csinálja az én olvasatomban csak a hodl. eladás-vételből simán mínuszosan jöhet ki (btc darabszámban mindenképp)

(#18338) Ferdzsoo válasza butch3r (#18337) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Okosan csináljára én már azt értettem hogy hodl-t és utána diverzifikálja a megszerzett vagyonát. Semmiképpen sem a kereskedésre... :N
Bár már jelenleg nem tudom hogy létezik e jobb értékörző mint a BTC. :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18339) Formaster


Formaster
addikt

Üdv mindenkinek. Nem idegen a téma, csak aktualizálnom kell magam. Merre érdemes ma adni, de első körben vásárolni? Coinbase-n vagyok, de 3000$-os vásárlási limitet látok.

(#18340) brd válasza Formaster (#18339) üzenetére


brd
nagyúr

Nem ismerem a Coinbase-t, de gondolom a későbbi esetleges APEH büntetés könnyítése miatti KYC procedúrát nem végezted még el és azért van a limit.

The only real valuable thing is intuition.

(#18341) petyus980 válasza brd (#18340) üzenetére


petyus980
csendes tag

KYC azonosítás és “esetleges APEH büntetés” kéz-a-kézben jár? Csak mert én is így azonosítottam magamat egy másik exchangen... Akkor várhatom a NAV kommandót?

(#18342) Formaster válasza brd (#18340) üzenetére


Formaster
addikt

Nem magyarországi adóilletőségem van. A KYC procedúra mit jelent pontosan?

(#18343) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ha már itt tartunk, engem is érdekelne BTC, de nem csak ez, hanem ETH is, átolvastam pár cikket, de még mindig nem kerek nekem, hogy ha megveszem valahol, akkor át tudom tenni a gépemen lévő tárcába? (Így szeretném). Ezt hogy lehet megtenni, meg kell venni, és utánna valahogy "átutalni"? Ezt megtehetem bárrhol? Ill. hol érdemes venni "jó" áron, mert látom van sok ilyen oldal, nemzetközi, magyar... Forintom van amúgy, számlán. :R

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18344) varmi2 válasza Cyberslider (#18343) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, megveszed bárhol, és elutalod a saját címedre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18345) vismaior04 válasza Formaster (#18342) üzenetére


vismaior04
tag

Az ellenőzési szinttől függ.
Személyi/útlevél fényképet kérnek, esetleg lakcímet bizonyító valamilyen papírt. (Következő színten, soktíz, százezer eurónál esetleg vagyon forrás bizonyítékot).

(#18346) vismaior04 válasza varmi2 (#18344) üzenetére


vismaior04
tag

* Amennyiben az a "bárhol" nem a Revolut, Paypal meg hasonlók.

@Cyberslider
Az, hogy hol érdemes venned nagyon egyén és összeg függő.
Legolcsóbb esélyesen ha forintod van, bankban USD/EUR-ra valtás, elutalod egy váltóra (Kraken, Bitstamp, Coinbase, stb). Ekkor váltási árfolyamot és a váltó jutaléka jön be.

Vannak magyar váltók akinek közvetlen utalhatsz forintot és küldik a btc-t. Ezek drágábbak lesznek, de nagyon egyszerű és gyors. (weboldalon van költség számoló).

Sokszor vehetsz simán bankkártyával is, de ott szintén váltási díj meg ki tudja, azok időnként trükkösek.

Ha nagyon számít, hogy lehető legolcsóbban vegyél, utána kell menni és ki kell számolni előtte minden lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#18347) Formaster válasza vismaior04 (#18345) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, igazából megtaláltam, hogy a bankszámla hozzáadása nálam a következő szint. Vagyon forrás bizonyíték alatt mit ért? Előfordulhat, hogy befagyasztanak, majd szaladhatsz a pénzed után? Paypallal sajnos jártam már így és baromi kellemetlen egy robottal hadakozni, hogy miért, hogyan...

(#18348) brd válasza petyus980 (#18341) üzenetére


brd
nagyúr

Természetesen nem, csak a "terroristákat pénzelnek vele" (megakadályozása) lózung mellett (tiltsák már be a robbantást is faszom, azt is ők használják) én ezt látom az egyetlen értelmének, hiszen az ex-et pont nem érdekli, hogy ki a customer (csak tolja befelé a pénzét), az az államokat érdekli. Az esetlegest úgy értettem, hogy ha egyébként (ettől függetlenül) várható egy vizsgálat ellened, akkor a nyomozásnál/ellenőrzésnél nem kell nagyon nyomozniuk sem, hogy esetleg problémát találjanak, hiszen az ex részletes adatokat fog rólad közölni a számukra (elvileg).

The only real valuable thing is intuition.

(#18349) vismaior04 válasza Formaster (#18347) üzenetére


vismaior04
tag

Azt érti amit minden más pénzügyi szereplő akit KYC/AML prodecúrára köteleznek a törvények. Cikra "mondjál már valamit, mert kötelező megkérdeznünk a pénzmosás és terrorizmus elleni törvények miatt".
De ez már nem a standard procedúra része ha jól tudom, KYC (ami cirka kimerül a személyazonosságod ellenőrzésében alap szinten) cirka kikerülhetetlen manapság, de forrást tényleg csak ilyen dollár százezrek fölött firtatnak amennyire tudom, akkor is főleg ha cryptóban érkezik hozzájuk, nem bankból. De ugye ez erősen szolgáltató és egyéni eset változó lehet.
De imho ez nem olyan ami miatt nagyon aggódni kéne.

(#18350) Cyberslider válasza vismaior04 (#18346) üzenetére


Cyberslider
őstag

Köszönöm. Hát bankba nem sok kedvem van váltani, USD-m csak a randomnál van, nem tudom onnan lehet-e utalni...Majd meglesem. Segwit-et be lehet jelölni, ezt már támogatják az említett váltók?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.